Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wybieramy najlepsze gry 2008 roku - głosowanie czas zacząć!

136 postów w tym temacie

przepraszam za spam, ale coś mi nawalilo z netem, a i może mi ktoś powiedziec co znaczy to ze ja mam na forum "obywatel" a ktoś innny ma np, przewodniczący? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zgadzam się. Przegapili wiele znakomitych tytułów (ale i tak sonda jest fajna) jak Mirror''s Edge, Spore, World of Warcraft: WotLK, Age of Conan 2009... :/

Co do twojego pytania odnośnie statusów, to są to takie rangi forumowe. Wejdź na temat "obywatel, a co wyżej?" czy jakoś tak, tam będzie wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 19:50, Tuddrussel napisał:

i lista X00 tytułów, a w przypadku braku choc jednego, podobne komentarze ;)


Widzę wyraźną różnicę pomiędzy nieobecnością gry w tym zestawieniu, ponieważ nie zagłosował na nią którykolwiek z X00 graczy, a nieobecnością, ponieważ nie zagłosował na nią któryś z wydawców, oddających swe głosy w zgodzie z własnym finansowym interesem. A żeby było śmieszniej, naszych "dobrodziejów" nawet nie ujawniono. CD-P, Cenega, EA Polska, Sony Poland...Tych czterech przynajmniej się domyślam.

A już o żart zakrawa obecność wśród nominowanych reedycji gry z 2007 roku (Sic!). Kto przy zdrowych zmysłach zaproponowałby rozszerzoną reedycję "Wiedźmina" jako pretendenta do miana najlepszej gry roku 2008? Zrobić to mógł wyłącznie przedstawiciel CD-Projektu, gdyż nawet przy oczywistym, w moim przekonaniu, ośmieszeniu się poprzez to, bilans CD-P wynikający z takiego działania może być tylko in plus. Kontestować będą ci, co gry i tak by nie kupili lub już tego dokonali, zaś potencjalni klienci będą mogli jeszcze raz przeczytać o tym tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie grałem w żadnego Metal Gear Solid, ale czy czwarta część tej gry nie wyszła przypadkiem w tym roku? No sorry, ja nie grałem, ale wiele dobrego słyszałem o tej grze i dla wielu (nie tylko fanów) jest to gra roku...
A Wiedźmin Edycja Rozszerzona to ok, może być, Polski produkt itp. , z tym, że to jest poprawiona gra, która wyszła w 2007 roku, heh. ;P

@Adamkowy
Nie ma za co. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:34, Piromaniack napisał:

A już o żart zakrawa obecność wśród nominowanych reedycji gry z 2007 roku (Sic!).


No dokładnie. W takim razie można było jeszcze zgłosić takiego Obliviona, bo w końcu chyba gra w 2008 roku spadła do Super$ellera. Możemy mieć tylko nadzieje, że Wiedźmin tego nie wygra, ale jak jakiś czas temu sprawdzałem to niestety był na drugim miejscu z minimalną strata do lidera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat przyjęliście taką procedurę wyłonienia kandydatów? Bo z tego co widzę każdy z polskich dystrybutorów miał wskazać najlepsze produkcje tego roku ze swojego portfolio. Zresztą, co innego mogli wskazać przedstawiciele Techlandu, City Interactive, CDP, Cenegi, EA, Sony i UbiSoftu, jak nie swoje własne gry? Przyjmując taką metodę z automatu pominęliście produkcje, które są dostępne wyłącznie online - a więc nie są dystrybuowane przez żadną z powyższych firm, a które mimo to można w Polsze kupić. Nie ma tak świetnej gry jak World of Goo, co jest IMO skandaliczne, zważywszy na fakt obecności takich przeciętniaków jak dwie schematyczne przygodówki CI.

Dnia 07.02.2009 o 19:50, Tuddrussel napisał:

lista X00 tytułów, a w przypadku braku choc jednego, podobne komentarze ;)


Redakcja dokonałaby rozsądnej selekcji do, powiedzmy 25-30 gier, by nie pojawiły się absurdy w stylu Art of Murder. Od około 18 lat jestem całym sercem za przygodówkami, ale to, co robi CI, to gry tylko poprawne, z pewnością nie zasługujące na nominację (która również powinna być pewną formą wyróżnienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żałowa lista. Gdzie MGS4 i Mirrors Edge, gdzie Girsy 2, GoW:Chains of Olympus i gry na DSa ?
i czym do cholery jest:
# SBK-08: Superbike World Championship
# Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona
# Art of Murder: Sztuka Zbrodni
# Drakensang: The Dark Eye
# Mount & Blade
# King''s Bounty: Legenda
to jakieś pełniaki dodawane do Clicka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziesiątki? albo co gorsza setki?czyżbym trafił do świata równoległego?

w tym roku grubo ponad połowa hype''owanych tytułów była większą lub mniejszą porażką (ale nie wg recenzentów, więc odpuścmy sobie metacritics - jak ktoś do GTAIV czy FC2 podchodzi z założeniem, że nie może nie dać 10/10 to nie ma o czym gadać. Zwłaszcza ten drugi tytuł imho nie zasługuje na więcej niż 4/10), a trendy są takie, że z roku na rok coraz gorzej. Właściwie to gdyby nie wschód (KB), małe studia (M&B) lub nieliczne zachodnie wyjątki nastawione na nerdów (Drakensang) to w tym roku byłaby tragedia, bo co to za wybór między FPS''ami mniej lub bardziej udającymi RPG (ME, F3) a prostackimi monotonnymi nudnymi zręcznościówkami w których nie idzie zginąć (PoP). Nawet ER wiedźmina zawiodło (nie, inne kolorki tekstur to nie są nowe modele postaci, też mi postęp ><).
Czas chyba zmienić hobby lub przeprosić się z klasykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór zeszłorocznych "najlepszych z najlepszych" jest trudny, na szczęście za rok o tej porze sytuacja będzie przedstawiać się klarownie. premierę ma przecież Mafia II :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:02, Grz3chu napisał:

# Drakensang: The Dark Eye


cRPG niemieckiej produkcji na podstawie bardzo popularnego tam systemu RPG. Przez wielu nazywany duchowym spadkobiercą Baldur''s Gate. Przez innych nazywany co najwyżej średnią grą. W ciągu ostatnich miesięcy bardzo wiele się o nim mówiło.

Dnia 07.02.2009 o 23:02, Grz3chu napisał:

# King''s Bounty: Legenda


King''s Bounty - sama nazwa jest legendarna. Prekursor serii Heroes of Might & Magic, znanej i uwielbianej na całym świecie. W zeszłym roku rosyjskie studio stworzyło remake tej gry - który pobił na głowę ostatniego Heroes 5, a także pozostałe gry na niemal wszystkich polach. Połączenie RPG, strategii i w pewnym sensie przygodówki. Gra, która posiada tę niesamowitą cechę starych, ukochanych tytułów - grywalność. Potrafi przykuć do monitora na godziny. Tak jak w przypadku HoMM3 można mówić o syndromie ostatniej tury, tak tutaj można mówić o... Nie, tu nie można mówić, tutaj grasz, grasz, grasz, aż zaśniesz na klawiaturze.
Ta gra jest w zasadzie idealna - jedna z niewielu produkcji, która jest grywalna od samej premiery bez instalacji setek patchy. Jedynym mankamentem jest brak multiplayera. Ale cóż, i tak gra się wyśmienicie.
Moim zdaniem jest to najlepsza gra nie tylko ubiegłego roku, ale paru ostatnich lat :).

Gry dołączane do clicka, dobre sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:02, Grz3chu napisał:

# Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona

Polska, bardzo udawana przygodówka.

Dnia 07.02.2009 o 23:02, Grz3chu napisał:

# Drakensang: The Dark Eye

Doskonałe cRPG, które było zapowiadane jako powrót do korzeni.

Dnia 07.02.2009 o 23:02, Grz3chu napisał:

# Mount & Blade

Symulacja średniowiecza

Dnia 07.02.2009 o 23:02, Grz3chu napisał:

# King''s Bounty: Legenda

Remake King''s Bounty, prekursora serii HoMM... okazała się lepsza od HoMM5 ta nowa wersja. :]

Dnia 07.02.2009 o 23:02, Grz3chu napisał:

to jakieś pełniaki dodawane do Clicka ?

Weź się nie kompromituj i wstydu sobie oszczędź... jak nie znasz się na grach to powiedz, a nie gnój doskonałych tytułów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:31, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Zgadzam się. Przegapili wiele znakomitych tytułów (ale i tak sonda jest fajna) jak Mirror''s
Edge, Spore, World of Warcraft: WotLK, Age of Conan 2009... :/

Co do twojego pytania odnośnie statusów, to są to takie rangi forumowe. Wejdź na temat
"obywatel, a co wyżej?" czy jakoś tak, tam będzie wszystko opisane.


Gra która jest oceniana jako gra roku powinna być czymś głębszym niż tylko GRĄ. Polecam King''s Bounty: The Legend, Furbacca naprawdę wyczerpująco opisał dlaczego ta gra zasługuje na miano najlepszej z najlepszych . Jest też MGS4, którego o dziwo tutaj nie ma. (gramowicze wszczęli bunt, dobrze dobrze, buntować się! :))

Darkmaster też wszystko pięknie ujął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecność na tej liście Art of Murder i Chronicles of Mystery jako przedstawicieli gatunku przygodówek jest skandalem.
Jak to musiały być gry wybierane przez polskich wydawców, to każdy powinien wybrać po jednej z każdego gatunku, ale nie ze swojego katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:45, MisioKGB napisał:

Gra która jest oceniana jako gra roku powinna być czymś głębszym niż tylko GRĄ. Polecam
King''s Bounty: The Legend, Furbacca naprawdę wyczerpująco opisał dlaczego ta gra zasługuje
na miano najlepszej z najlepszych . Jest też MGS4, którego o dziwo tutaj nie ma. (gramowicze
wszczęli bunt, dobrze dobrze, buntować się! :))

Darkmaster też wszystko pięknie ujął.

Ja osobiście uważam jako wielki fan HoMM, że KB: Legenda wyszedł całkiem dobrze i nieźle oddał klimat pierwszego King''s Bounty. Fajna gra wyszła. ;]
Co do MGS4 to mimo że nie grałem w żadnego MGSa, ale ta gra no powinna się znaleźć. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł sondy w której można wybierać najlepsze gry 2008 roku, jest jak najbardziej bardzo dobry, ale to tylko wtedy jak umiejętnie dobierze się gry na które można zagłosować. Niestety w tej sondzie ten warunek nie został spełniony, dlatego też uważam te wybory za jedną wielką porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:02, Grz3chu napisał:

żałowa lista. Gdzie MGS4 i Mirrors Edge, gdzie Girsy 2, GoW:Chains of Olympus i gry na
DSa ?
i czym do cholery jest:
# SBK-08: Superbike World Championship
# Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona
# Art of Murder: Sztuka Zbrodni
# Drakensang: The Dark Eye
# Mount & Blade
# King''s Bounty: Legenda

+ (z mojej strony)
Far Cry 2

Jeszcze jako tako na liście mogłby się znaleść King''s Bounty... ale reszta? WTF? To chyba najgorsza lista z kandydaturami na grę roku 2008 jaką widziałem. Może same w sobie tr gry nie są złe, ale umieszczenie ich na liście zamiast innych, moim zdaniem, o wiele lepszym produkcji. W ogóle skąd się wziął pomysł na to, żeby dystyburutorzy wybierali wszelakie TOPy? OK, żólći już wystarczy, a teraz lista gier, które równie, a nawet bardziej zasługują na miejsce na tej liście (jechane z pamięci....)

- Burnout Paradise
- Metal Gear Solid 4
- World of Goo
- Pure
- GRID
- S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky
- Mirror''s Edge
- Devil May Cry 4
- Assasin''s Creed
- Mass Effect (PC)
- WoW: WofLK
- Left 4 Dead
- Trackmania Nations/United Forever
- Fable II
- Rock Band 2/Guitar Hero: Wolrd Tour
- C&C: Red Alert 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować