Zaloguj się, aby obserwować  
Kaleka_Mentalny

BioShock 2: Sea of Dreams - Temat Ogólny

297 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2013 o 21:55, Kadaj napisał:


Dzięki wielkie! :) No to się nazywa dbanie o graczy. Raz kupili grę w pudle, Microsoft wydymał z GFWL, a tutaj dano przy okazji opcję zmiany kodu z GFWL na Steam :) Choć do GFWL nic nie mam (usługa dobra, ale strasznie zaniedbana, na tle Steama, nawet z czasów początków "rywalizacji"), to jednak cieszę się, że gra jest na Steama.

Zapewne z Batmanami też tak zrobią, a mam nadzieję, że na tym nie poprzestaną i każda gra z GFWL (albo prawie), będzie miała taką możliwość, jaką dali kluczowi do Bioshocka 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 21:55, Kadaj napisał:


Czyli jak mam tylko podstawkę i aktywuję sobie na Steamie dostanę wszystkie DLC w bonusie jakie wyszły? Czy może jestem debilem co nie potrafi czytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 22:07, Ecko09 napisał:

Czyli jak mam tylko podstawkę i aktywuję sobie na Steamie dostanę wszystkie DLC w bonusie
jakie wyszły? Czy może jestem debilem co nie potrafi czytać?

Z tego wynika, że dostaniesz. Dlaczego sam nie sprawdzisz? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moment, niech mnie ktoś oświeci. Jeśli będę chciał zainstalować i zagrać TERAZ w BioShocka 2 to mogę skorzystać jeszcze z supportu GfW Live czy od razu ściąga się aktualizacja wyłączająca go? Bo mam ochotę zagrać w Polską wersję jeszcze, jako że Steam jej nie supportuje. Już dodałem sobie grę na konto Steam i zagram w nią tylko dla DLC, ale chciałbym najpierw przejść podstawkę w naszym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zalogujesz się do GfWL. Ta usługa już nie działa z tą grą. Ale do wersji steamowej też jest spolszczenie, ale nie wiadomo czy działa z ostatnim update''m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja wyłączająca GfWL ściąga się przez Steama dla steamworksowej wersji.

Jak zainstalujesz z płyty, to wszystko będzie po staremu póki MS nie wyjmie wtyczki. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, w takim razie pozostaje mi sprawdzić, czy i jak będzie działać gra po instalacji z płyty. Nie zależy mi na GfW Live a po prostu na możliwości grania po Polsku. Multiplayer i DLC sprawdzę sobie osobno, gdy będę już grę zasysał przez Steama. Pozostaje mi liczyć na fakt, że Cenega coś zrobi i wypuści spolszczenie działające ze Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2013 o 23:21, Agntx napisał:

liczyć
na fakt, że Cenega coś zrobi

To jak żenić się z prostytutką i mieć nadzieję, że jest dziewicą. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2013 o 23:38, Kadaj napisał:

> liczyć
> na fakt, że Cenega coś zrobi
To jak żenić się z prostytutką i mieć nadzieję, że jest dziewicą. ;p

He he, oj już przestań, ja sobie tylko robię taką nadzieję :P Bo przecież jasna sprawa, że Cenega nie rusza już tak, zdawałoby się, starych gier ze swojego planu wydawniczego. Nie mniej jednak może coś się w tej materii zmieni, trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2013 o 22:35, Agntx napisał:

Moment, niech mnie ktoś oświeci. Jeśli będę chciał zainstalować i zagrać TERAZ w BioShocka
2 to mogę skorzystać jeszcze z supportu GfW Live czy od razu ściąga się aktualizacja
wyłączająca go? Bo mam ochotę zagrać w Polską wersję jeszcze, jako że Steam jej nie supportuje.
Już dodałem sobie grę na konto Steam i zagram w nią tylko dla DLC, ale chciałbym najpierw
przejść podstawkę w naszym języku.

Na pytanie o wersje pl Cenega odpowiedziała:
"Niestety w chwili obecnej nie posiadamy jeszcze informacji co do dostępności polskiej wersji gry na platformie Steam. Do lipca przyszłego roku gra będzie działać z usługą Games for Windows Live. Po tym terminie z gry będzie można nadal korzystać w trybie jednoosobowym, zakładając profil lokalny w grze."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dodaniu podstawki razem z DLC do Steama w bibliotece pokazuje mi się tylko Bioshock 2. Jak rozumiem DLC automatycznie się zainstaluje razem z grą ewentualnie automatycznie zacznie się ściągać po zainstalowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Minerva''s Den możesz sprawdzić. Na liście gier PPM na Bioshock 2, właściwości i zakładka DLC. Te do multi nie będą wymienione, ale nawet jeśli nie miałeś ich kupionych w GfWL store to i tak będą dostępne i zainstalowane razem z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad ranem skończyłem Bioshocka 2. ^^

I wiecie co? To naprawdę jest dobra, nadal. Nadal bo pomimo tego że ma 4 lata na karku naprawdę świetnie prezentuje się wizualnie. Nie jest to w moim odczucia gra wybitna ale z drugiej strony do chłamu czy choćby słabego sequla jej daleko pomimo jej wad jakie niestety widać podczas i po rozgrywce. W każdym razie - pierwszego Bioshocka do tej pory mam w pamięci, był dla mnie grą genialną, pod pewnymi względami wybitną, bardzo grywalną, ciekawą, intrygującą, był to spory powiew świeżości. Wiadomo raczej było że kontynuacja nie będzie miała łatwego zadania - sprostać wymaganiom graczy i jednocześnie wnieść nowalijki ale też w taki sposób by nadal było to tajemnicze, zgniłe Rapture ...

Fabuła - no linia fabularna prezentuje się jak na fpsa całkiem nieźle choć mnie jakoś zbytnio nie wciągnęła, już pierwsza odsłona była pod tym względem lepsza choć to nie jest jakiś wielki zarzut trzeba o tym wspomnieć. Nie przeszkadza i nie jest kretyńska więc jest dobrze. ;) Sama rozgrywka trochę się zmieniła co miało automatyczne przełożenie na jakość i działania jakich będziemy widzami. Tatuśkowanie jest fajne - zwłaszcza z początku - choć ja jakoś wolałem przemierzać podwodne miasto jako człowiek. Na pewno na plus warto wspomnieć o hakowaniu - czy to maszyn czy systemów ochrony na sejfach kończąc, na rozwiniętych nieco tonikach i plazmidach [ choć właściwie gra się tylko kilkoma z nich ], bardzo ciekawie prezentują się

Spoiler

walki z Siostrzyczkami

- zawsze było to dla mnie wyzwanie i moment który się zapamiętuje. Tym razem znów walczymy z Tatuśkami, odbieramy Siostrzyczki, posyłamy je na zbieranie Adama [ fajny motyw swoją drogą wraz z zabezpieczaniem jej podczas ''poboru'' ] no i rzecz jasna posyłamy w niebyt dziesiątki genofagów.

Same poziomy też chyba stały się bardziej ciasne, zwarte, nawet bym powiedział klaustrofobiczne w porównaniu do poprzedniej części. Teraz będąc w skórze Tatuśka i znając teren oraz ogólne założenia nie ma już poczucia tego zaszczucia, wrogości cieknącej z każdej strony - teraz to my kontrolujemy ten świat a plazmidy i cała reszta bogactw tylko czekają na użycie. I wydaje mi się też że gra jest krótsza niż poprzedniczka choć nie jest też ''krótka'' - nie wiem ile nad nią spędziłem ale wydaje mi się że na średnim poziomie trudności przejście jej to jakieś 15-20h, może nawet więcej. Wszystko zależy od tego jak bardzo dokładnie chcemy eksplorować teren i od tego jaki poziom trudności weźmiemy.

Niestety jeżeli chodzi o uzbrojenie nie jest już tak ciekawie. Mamy tatuśkowy świder - to naprawdę jest fajna zabawka choć po pierwsze imho - niewykorzystana w dużym stopniu a po drugie - jej fajność kończy się stosunkowo szybko [ co prawda są toniki podnoszące zdolności jakie możemy zyskać korzystając z tej broni ale ... ] - mniej więcej wtedy gdy dostajemy do łap działko obrotowe które to jak sądzę nie tylko mnie służyło aż do końca gry ... Co dalej ... nitownica ... na bardzo początkowych etapach możliwość strzelania ''z przyłożenia'' lub stawiania pułapek czasami się przydaje choć dalej ... nie sądzę by ktoś z tego korzystał. Pod trójką mamy wieżyczki [ przydadzą się ledwie parę razy chyba że ktoś gra na hardzie ] i strzałki do hakowania. Czwórka to działko obrotowe - chyba najlepsza broń w grze. Dalej mamy obrzyna [ czasami się przydaje gdy brakuje amunicji ], harpun [ też niezbyt wykorzystana broń w grze a szkoda bo prezentuje się ciekawie [ Painkiller anyone? ;) ], granatnik z poprzedniej części i kamerę do badań na wrogach. Także no ... trochę bidnie się to prezentuje.

I żeby nie było - napisałem co mi się nie podoba, sporo narzekałem ale to jednak mimo tych wszystkich wad jest to stary, dobry Bioshock. Z niewykorzystanym potencjałem, z drobnymi błędami, krótszy, dający nam możliwość wejścia w grę z tej drugiej strony ale to nadal kawał porządnego tytułu z którym jak najbardziej warto się zapoznać. 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować