Zaloguj się, aby obserwować  
TTBoS

WarCraft 3: Frozen Throne (temat ogólny)

4255 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2012 o 22:48, zerohunter napisał:

Są jakieś mody, które by polepszyły grafikę?

Z chęcią bym odświeżył sobie tą grę.


Lol, ta gra nie potrzebuje odświeżania grafiki O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem sobie zainstalować WC3 wraz z dodatkiem, wszystko poszło bez problemu, aż do pierwszego uruchomienia. Gra od razu mi się minimalizuje i nie chce się przywrócić. WC mam pobranego bezpośrednio z BattleNetu, więc zakładam, że jest załatana. Miał ktoś podobny problem?

Jak coś działam na Win7, ustawiałem zgodności pod XP oraz "uruchom jako administrator" nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem z hostem na battlenet (online) w warcrafcie.
Sprawdziłem porty w grze które wynoszą 1024 do 49151, odblokowałem je w swoim routerze, dodałem także w wyjątkach zapory windows port 6112 który jest typowo do gry, lecz wciąż nie mogą ludzie się połączyć.
Przy odblokowywaniu portów zaznaczyłem opcje zarówno TCP jak i UDP.
Posiadam windowsa XP.

Kiedyś, jak miałem innego dostawcę internetowego (UPC, teraz korzystam z usług maverricka czy jakoś tak) wszystko działało bezbłędnie po takim zabiegu, lecz teraz nie mam pojęcia czemu się tak dzieje, czy byłby ktoś w stanie mi doradzić w tej sprawie?

Przeczytałem kilka tematów w internecie i niewiele pomogły, na forum gram.pl za pomocą wyszukiwarki też nie znalazłem odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostawca daje Ci publiczny adres IP (z tego, co widzę, to musisz extra za to dopłacić, "aż" złotówkę :))? Jeśli tak, to zorientuj się, czy u niego porty nie są poblokowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na undead to rób tych jeźdźców z umiejętnością co łapie w siatkę, trochę namieszałem ale zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 19:00, Blackhand napisał:

Dostawca daje Ci publiczny adres IP (z tego, co widzę, to musisz extra za to dopłacić,
"aż" złotówkę :))? Jeśli tak, to zorientuj się, czy u niego porty nie są poblokowane.



Teraz jak o tym wspominasz i patrzę na ich stronę, to prawdopodobnie nie mam tego "wykupionego" za ten "majątek"...
Będę musiał się zorientować po weekendzie bo teraz niestety niczego nie załatwię ^^

Czyli jeśli wykupię sobie od nich ten publiczny adres IP to powinno wszystko być ok po odblokowaniu tego w routerze, dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że te porty nie są zablokowane u dostawcy. Ale to już nie powinno być dużym problemem, jak już będziesz miał publiczny IP (o ile w tej chwili nie masz), to w sumie telefon do dostawcy powinien wystarczyć (o ile nie pracują tam jakieś nieużyte tłuki ;)), wyjaśnisz, co i jak i powinni Ci odblokować porty.

Przy okazji, sprawdzałeś, co się dzieje, jak nie korzystasz z routera (to kablówka, więc pewnie dali Ci modem kablowy, który powinno się dać podpiąć bezpośrednio do PC, jak nie przez Ethernet, to przez USB)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 23:49, Blackhand napisał:

Pod warunkiem, że te porty nie są zablokowane u dostawcy. Ale to już nie powinno być
dużym problemem, jak już będziesz miał publiczny IP (o ile w tej chwili nie masz), to
w sumie telefon do dostawcy powinien wystarczyć (o ile nie pracują tam jakieś nieużyte
tłuki ;)), wyjaśnisz, co i jak i powinni Ci odblokować porty.


Nie, nie mam w tej chwili publicznego adresu IP ;)

Dnia 05.05.2012 o 23:49, Blackhand napisał:


Przy okazji, sprawdzałeś, co się dzieje, jak nie korzystasz z routera (to kablówka, więc
pewnie dali Ci modem kablowy, który powinno się dać podpiąć bezpośrednio do PC, jak nie
przez Ethernet, to przez USB)?



Jeśli chodzi o nie korzystanie z routera, to niestety fizycznie niemożliwe abym podpiął do swojego komputerka, ponieważ kabel od routera ciągnie sie na około 15-20 metrów albowiem kabel od internetu który podpinam do niego ma jakieś 2-3 metry a tylko tam była możliwość pociągnięcia kabla (dziwna sieć słowem, kiedyś u innego dostawcy zrobili mi gniazdko bez mniejszego gadania -.^).

Pozostaje mi tylko do nich zadzwonić, wykupić publiczny adres IP i spytać ewentualnie wrazie problemu o porty.
Dziękuję za pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 04:39, Kasken napisał:

Nie, nie mam w tej chwili publicznego adresu IP ;)


W tym momencie nawet, jakby Ci go dawał dostawca, to dostawałby go router, który podłączonym do niego komputerom prawdopodobnie przydziela adresy prywatne (DHCP i NAT, no chyba, że dostawca jest tak szczodry, że przydziela każdemu klientowi tyle publicznych adresów, ile akurat potrzeba a router robi u Ciebie za switcha :)). Stąd moja propozycja podłączenia komputera bezpośrednio bez udziału routera, bo w takim wypadku adres publiczny dostałby komputer. Myślę, że dobrze się poświecić i sprawdzić to, by później się nie wygłupić przy rozmowie telefonicznej czy przy okazji wizyty w siedzibie dostawcy :).

Dnia 06.05.2012 o 04:39, Kasken napisał:

Dziękuję za pomoc :-)


Nie ma sprawy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loguje się na bn i wyskakuje konto nie istnieje... WTF? Co prawda jakoś dłuższy czas się nie logowałem, ale bez przesady konto mam od 10 lat jakoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siakoś dziwnie jest to zrobione z tego co pamiętam, bo logowanie się w warcrafcie nie wymagało loginu do battleneta, takiego jakiego używasz logując się chociażby na jego stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować