Zaloguj się, aby obserwować  
TTBoS

WarCraft 3: Frozen Throne (temat ogólny)

4255 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2006 o 10:02, Vh napisał:

> Teraz mam pytanko:
> Czy uważacie W3 na BN za gre strategiczną? (swój pogląd na sprawe wygłosze jak pojawi
się choć
> jedna odpowiedź)
hm, war ma elementy gier strategicznych, natomiast nie jest nią w stu procentach.
Za przemawiają:
-różnorodność jednostek i ich zastosowan
-różnorodność taktyk (tzn profil wojska jako wojsko powietrzne, albo zdecydowanie na casterów
(jednostki rzucające czary, np Czarodziejki z polimorfią albo Druidzi Szponów z cyklonem(tzw
talony))

Przeciw:
-niewielki wpływ terenu na walkę
-brak formacji
-nieuwzględanianie morale
-brak dostaw pożywienia i załatwiania potrzeb fizjologicznych :P



Teren akurat ma wpływ widziałem jak balisty waliły ze skały na dużą odległość w hunty a te nie mogły nic zrobić, Było to na planszy lost tample. Poza tym jak wybudujesz wieże na wzniesieniu to katasy beda miały problem z zasięgiem i muszą wtedy podjechać bliżej przez co dostają od wież.

Formacje są - luźny szyk i zwarty, którym 1 idzie heros potem meele i na końcu dystans, a co do lużnego to jednostki na szybkości idą przodem a wolene stylu. Generalnie to można powiedzieć, że armia się szybciej porusza.

Te ostanie są bez sensu nie potrzebnie komplikowały gre tym bardziej, że jest to szybka gra akcji (rts strategia czasu rzeczywistego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 09:08, Harmegidon napisał:

> ----> Kukowsky
> DLa mnie dodatek to banał, podstawa o wiele trudniejsza.

Racja ! Szczególnie ten ostatni level w podstawce ;], próbowałem go przejść na wyższym poziomie
ale się nigdy
nie powiodło.


eee tam podstawce przejście na wyskim poziomie było łatwe przynajmiej dla mnie ;] ja za pierwszym razem miałem problem z ostatnia misja w Frozen ale jak załapałem co i jak to tez było łatwo ^_^ kreatywnosc i strategia to klucz do wygranej zreszta misje w kampanie nie sa trudne juz bardziej turnieje na BN sponsorowane przez Blizzard czy Intel ;] ale tez bo załapaniu jakiejs strategi wygrywanie tez jest banalnie łatwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaką strategię, wymyslić tam bo War III to nic innego jak massa na masę i szybkie rzuanie czarów.
Po za tym Nocnych Elfów nie nawidzę, jak by byli tam dani Nieumarli to jeszcze jeszcze.
Stosowanie wszelkich taktyk i strategii to jest sens i możliwość w takich grach jak Myth, Age''y, Pretorians, Settlersy i inne bardziej zbudowane tytuły ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 11:31, Harmegidon napisał:

Nie wiem, jaką strategię, wymyslić tam bo War III to nic innego jak massa na masę i szybkie
rzuanie czarów.
Po za tym Nocnych Elfów nie nawidzę, jak by byli tam dani Nieumarli to jeszcze jeszcze.
Stosowanie wszelkich taktyk i strategii to jest sens i możliwość w takich grach jak Myth, Age''y,
Pretorians, Settlersy i inne bardziej zbudowane tytuły ;].


Może masz racje co do microwania ale to, że mass na mass to tak do końca nie jest. Widzisz jednostki to robi się w zależności od jednostek przeciwnika. Scoutujesz i patrzysz w co idzie. Jak robi hunty to też robisz huntu dorzucasz do tego balisty i gg. W takiej sytuacji nie robisz bezmyslnie łuczniczek + hunty tylko same hunty + balisty potem tech. Jak widzisz, że koleś szybciej techuje to też musisz tech i tyle. Poza tym powiem ci, że inaczej wygląda gra na battle net jak z graczami z niższych poziomów (ci bezmyslnie masują i jak gra sie przeciagnie a y sie obronisz to dostaja baty bo jednostki nastepnych poziomow sa bartdziej efektywne niz mass), a jak grasz z wyzszymi poziomami to jest szybszy tech jednostek na poczatku jest malo czesto 2 lub 3 unity + 2 X hero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 11:21, NomenNescio napisał:

Teren akurat ma wpływ widziałem jak balisty waliły ze skały na dużą odległość w hunty a te nie mogły nic
zrobić, Było to na planszy lost tample.

widzisz, ale balisty nie miały leszej celności, jednostki nie zwalniają jadąc pod górę, z dwóch piechurów, gdzie jeden jest wyżej, drugi niżej, zaden nie ma z tgo tytułu plusów/minusów do ataku, celności, obrażen, mimo, że powinno tak być.

Dnia 07.05.2006 o 11:21, NomenNescio napisał:

Poza tym jak wybudujesz wieże na wzniesieniu to katasy beda miały problem z zasięgiem i muszą wtedy
podjechać bliżej przez co dostają od wież.

jw

Dnia 07.05.2006 o 11:21, NomenNescio napisał:

Formacje są - luźny szyk i zwarty, którym 1 idzie heros potem meele i na końcu dystans, a co do lużnego to
jednostki na szybkości idą przodem a wolene stylu. Generalnie to można powiedzieć, że armia się szybciej
porusza.

Nie przesadzaj, a gdzie możliwośc ustawienia, "jeża"? Nie można ustawić, które jednostki mają być w środku grupy (jest to domyślne dla hera, casterów), nie ma możliwości ustawienia w klin, las nie daje żadnych plusw/minusów bo po prostu nie można do niego wleść, więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 11:31, Harmegidon napisał:

Nie wiem, jaką strategię, wymyslić tam bo War III to nic innego jak massa na masę i szybkie
rzuanie czarów.
Po za tym Nocnych Elfów nie nawidzę, jak by byli tam dani Nieumarli to jeszcze jeszcze.
Stosowanie wszelkich taktyk i strategii to jest sens i możliwość w takich grach jak Myth, Age''y,
Pretorians, Settlersy i inne bardziej zbudowane tytuły ;].


i dlatego pewnie masz broblemy z wygrana bo w W3 jest wazne micro a nie mass jednostki np taki Moon nigdy nie widziałem by robił mass jednostek chłopak ma dobra taktyke i pymysły i wie jak zagrac mała iloscia jednostek i dotego łatwiej i lepiej sie kontroluje mało jednostek niz nie wiadomo ile . A mass to mozna robic w grach 3v3 albo 4v4
bo 1v1 to takliego co zrobi mass łatwo zajechac bo nad niczym nie kontoluje no moze jedynie herosow i tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 08:38, Rzezim napisał:

Wydaje mi się, że przesadzasz i to bardzo. Na róznego rodzaju czatach około growych przeklinają
małolaty, a jeśli nie małolaty to frustraci, który nie potrafią przegrywać.

Oczywiście, że nie. A to widać nie tylko na chatach w w3, ale ogólnie. Chaty ogólne, czy w towarzystwie, Polacy lubią przeklinać

Dnia 07.05.2006 o 08:38, Rzezim napisał:

Teraz mam pytanko:
Czy uważacie W3 na BN za gre strategiczną? (swój pogląd na sprawe wygłosze jak pojawi się choć
jedna odpowiedź)

Oczywiście, że tak.

------> Harmegidon
Powiem Ci jedno - najbardziej nie lubię jak się ktoś wypowiada o danej grze np a się na niej nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 12:59, Vh napisał:

> Teren akurat ma wpływ widziałem jak balisty waliły ze skały na dużą odległość w hunty
a te nie mogły nic
> zrobić, Było to na planszy lost tample.
widzisz, ale balisty nie miały leszej celności, jednostki nie zwalniają jadąc pod górę, z dwóch
piechurów, gdzie jeden jest wyżej, drugi niżej, zaden nie ma z tgo tytułu plusów/minusów do
ataku, celności, obrażen, mimo, że powinno tak być.

> Poza tym jak wybudujesz wieże na wzniesieniu to katasy beda miały problem z zasięgiem
i muszą wtedy
> podjechać bliżej przez co dostają od wież.
jw

> Formacje są - luźny szyk i zwarty, którym 1 idzie heros potem meele i na końcu dystans,
a co do lużnego to
> jednostki na szybkości idą przodem a wolene stylu. Generalnie to można powiedzieć, że
armia się szybciej
> porusza.
Nie przesadzaj, a gdzie możliwośc ustawienia, "jeża"? Nie można ustawić, które jednostki mają
być w środku grupy (jest to domyślne dla hera, casterów), nie ma możliwości ustawienia w klin,
las nie daje żadnych plusw/minusów bo po prostu nie można do niego wleść, więc?


Ojej to pograj sobie w total war (rome albo shogun albo w setlle, stronghold czy inne tego typu) W3 to zupełnie inna gra i nie ma co gdybac na ten temat ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 14:15, NomenNescio napisał:

Ojej to pograj sobie w total war (rome albo shogun albo w setlle, stronghold czy inne tego
typu) W3 to zupełnie inna gra i nie ma co gdybac na ten temat ;p

Bleh, ziom, skoro rozmawiamy na temat czy War jest grą strategiczną, to staram się przedstawić, że NIE jest, bo taka jest prawda. Co wcale NIE przeszkadza mi uznawac wara za jedną z najlepszych gier multi, z którą od dłuższego czasu spędzam całkiem miłe chwile przed monitorem, na batku ofkoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2006 o 15:20, Vh napisał:

Bleh, ziom, skoro rozmawiamy na temat czy War jest grą strategiczną, to staram się przedstawić,
że NIE jest, bo taka jest prawda. Co wcale NIE przeszkadza mi uznawac wara za jedną z najlepszych
gier multi, z którą od dłuższego czasu spędzam całkiem miłe chwile przed monitorem, na batku
ofkoz


Nie wiem czy ide dobrym tropem ale według twojego rozumowania to sachy tez nie są gra strategiczną, bo nie ma znaczenie ukształtowanie terenu, na pionki nie mają wpływu morale itp. Natomist sama gra została zakwalifikowana do gatunku RTS czyli jakimś cudem widze to słowo strategia, które jest chyba jednoznaczne więc nie wiem czemu ty mi wyskakujesz, że War to nie strategia. Na koniec dodam tylko, że to jest strategia ale zawierająca w sobie inne elementy niż np. szachy czy Heros czy też Stronghlod, które z pewnością też są grami strategicznymi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 15:25, Vaxinar napisał:

Widzę, że jesteś nieprzeciętny, ile już grasz w W3 ?
Może się na solo umówimy ? ;) Ja bym chętnie zagrał.


Mam nadzieje, że twoja oferta jest wciąż aktualna. Może by tak dziś o 19 oo albo 20 oo. Mam ochote na at, a jeśli nie możesz inv to solo. Gramy for fun ofcourse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 15:34, NomenNescio napisał:

Mam nadzieje, że twoja oferta jest wciąż aktualna. Może by tak dziś o 19 oo albo 20 oo. Mam
ochote na at, a jeśli nie możesz inv to solo. Gramy for fun ofcourse.


No jasne, że for fun. 6662699 - moja gg, odezwij sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 15:39, Vaxinar napisał:

> Mam nadzieje, że twoja oferta jest wciąż aktualna. Może by tak dziś o 19 oo albo 20 oo.
Mam
> ochote na at, a jeśli nie możesz inv to solo. Gramy for fun ofcourse.

No jasne, że for fun. 6662699 - moja gg, odezwij sie.


A masz może Skype, bo ja nie używam GG (w ostateczności poszukam w sieci i zainstaluje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krew mnie z wami zaraz zaleje, wszyscy myślą, że ja myślę iż massa to ciężkie jednostki
No nieeee !!! do lichaaa !! Ja uważam, że massa to że idę jednostkami na pełny koszt utrzymania, a nie ża samymi na najwyższym poziomie. Owszem grałem właśnie mieszaniną,
abyście mnie zrozumieli to tak swego czasu grywałem na przykłądzie nieumarłych:
Trzech bohaterów/4 nekromantów/4-6 plugastw/5-6 gargulców/ reszta same żmije i tym składem rozstrzskiwałem na kawałki 2* Orkowie na szalony/ 2* Ludzie Normalny i jeden łatwy/2*Nocne Elfy Normaly i łatwy; jednak to też zależy, ale NE nie są moją mocną stroną, wg mnie mają głupie czary, głupie słabe łuczniczki,
do kitu bohaterów, nie wiedzę mżliwości wygrania "Marszu Archimonda" na wyższym poziomie tą rasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 17:29, Harmegidon napisał:

nie wiedzę mżliwości wygrania "Marszu Archimonda" na wyższym poziomie tą
rasą.


Masz na myśli ostatnią misję w podstawowym WarCrafcie III? Przejscie tej misji jest bardzo pros... trudne, ale możliwe. Wiem, bo wczoraj przeszedłem. :) Na początku prześlij do bazy ludzi wszystkie wojska jakie masz. Przenieś także Prastarych Obrońców. W międzyczasie zajmij sie wydobywaniem złota z dwóch wolnych kopalń (postaw przy nich Drzewo Życia). W bazie ludzi postaw jeszcze Drzewca Wojny oraz Drzewca Wiedzy. Przyda się także sporo Prastarych Obrońców. Na bieżąco produkuj niedzwiedzich druidów i zamieniaj ich w misie. Podczas ataku nieprzyjaciela w pierwszej kolejności eleminuj Wozy Mięsa (machiny oblężnicze Nieumarłych), bo to one sieją największe spustoszenie. Taką samą obronę przygotuj w obozie Orków. Taktyka taka sama - niszcz maszyny oblężnicze, produkuj sporo druidów niedzwiedzi oraz łuczniczek i łowczyń. Pamiętaj, żeby umacniać swoją bazę. Gdy baza orków padnie będziesz się musiał bronić przez ok. 10 minut, ale jak będziesz cały czas produkował dużą armię nie powinno być problemów. Gdy czas minie - obejrzyj twórców gry - opłaci się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy czas minie
obejrzyj twórców gry - opłaci się :)

O co dokładnie ci chodzi, bo ja to oglądałem w całości i zabardzo nie wiem na bo miałem zwrócić szczególną uwagę. Np. na Samwie kolesia od projektów graficznych, tego hydraliska czy jeszcze cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przeszedłeś to na poziomie TRUDNY (ten wyższy od normalnego) ?
Bo jak tak to gratulacje. Tam najgorsze jest to iż mają cholernie dobrych i wypasionych bohaterów.
A po za tym sprawdzałem, ich jednostki tworzą się w półsekundy z danego ośrodka ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie chodzi o te jednostki stypowane ze Starcrafta, właśnie one są w edytorze sceanariuszy i pewien
maniak zrobił nieoficjalną kampanię Starcraft''a na enginie i War''a III. Twórca(nie wiem jaki) dodał tez coś od siebie. No mówię wam warto sobie to bobrać, kiedyś było dostępne(nie zadarmo) do pobrania na stronie polskiej
battleneta. A ta muzyka - noo !! cuudoo !!.
Przez tą kampanię(nieoficjalną) strsznie coś wzieło mnie na Starcraft''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już posta z odpowiedzią, ale mysz mi zaniemogła i nie mogłem wysłać. Więc jeszcze raz. Otóż zgadzam się z tym co napisałeś, jednak jest jedno małe ale. O sukcesie w W3 na BN decyduje w dużej mierze umiejętność szybkiego klikania. Kwestie taktyczne/strategiczne schodzą na dalszy plan. Bardzo dalszy plan. Szybciej klikający zawsze wygra z wolniej. I nie ma znaczenia, który jest lepszym strategiem taktykiem.


Vaxinar - co do przeklinania nie do końca masz racjie i uogólniasz zbyt mocno. Co do odpowiedzi "Oczywiście, że tak." ucina to całkowicie dyskusje i wyczerpuje temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 18:42, Harmegidon napisał:

A przeszedłeś to na poziomie TRUDNY (ten wyższy od normalnego) ?
Bo jak tak to gratulacje. Tam najgorsze jest to iż mają cholernie dobrych i wypasionych bohaterów.
A po za tym sprawdzałem, ich jednostki tworzą się w półsekundy z danego ośrodka ;].


Tak przeszedłem na poziomie trudny. Ciężko było, ale się opłaciło.

NomenNescio - co ciekawego jest na końcu? Ano choćby zabawne scenki przygotowane przez Blizzarda. Mnie osobiście bardzo przypadły do gustu. Te scenki są dostępne jedynie po ukończeniu gry na poziomie trudnym. Ale jak ktoś przeszedł grę na poziomie łatwym to może przy wyborze misji wziąć poziom trudny i przejść ostatnią misję - też zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować