Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age - wideorelacja z pokazu

48 postów w tym temacie

a cóż innego może powiedzieć wydawca ja nie to że jego gra jest w skrócie wspaniała i godna uwagi gracza :] nie żebym wątpił w BioWare ale tak jest rola wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że każdy wydawca tak powie. Mnie cieszy natomiast skala projektu. Wygląda to na naprawdę konkretną produkcję. 3mam kciuki i odkładam $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age to tytuł, który budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony ma to być rzekomo "spadkobierca duchowy" serii Baldur''s Gate i klasyczne cRPG. Z drugiej strony jest to gra ze "stajni" BioWare - ci natomiast w ciągu ostatnich lat zbytnio się nie popisali. Gry takie jak Jade Empire, czy Mass Effect szczerze mówiąc mają więcej akcji, niż "odgrywania roli". Ten drugi aspekt jest po prostu biedny. Nawet uwielbiany przez wielu (pierwszy) Neverwinter Nights jest po prostu przeciętny.

Cieszy mnie natomiast fakt, iż studio skupia się głównie na wersji PeCetowej - skonsolowionym pseudo cRPG''om mówię stanowczo "nie"! Od strony graficznej jest zaledwie poprawnie - choć nie można powiedzieć, że ten element jest słaby. I chwała za to twórcom - chędożyć grafikę. Gra ma oferować ciekawą, wielowątkową linię fabularną (czytaj interesujące zadania główne i poboczne), rozbudowane dialogi (tutaj będę wymagający), i wspaniały klimat. Właśnie - klimat. Skoro ma to być "duchowy spadkobierca Baldursów" ten element MUSI być doszlifowany do perfekcji i przebijać wszystko, co widzieliśmy wciągu paru ostatnich lat.

BTW: Cholera, czy ja się przesłyszałem? Kombinacje czarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe najlepsze jest to że najlepsze RPGi wychodzą u nas po poslku ;] szczerze nawet bym tej gry nie tknął gdyby nie była po polsku, a tak to mam tytuł który idzie do działu "must have" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry osobiście nie mogę się doczekać i jest to jeden z must have tego roku, jak dla mnie. Jeżeli chodzi o DLC, to mam nadzieję, że przybierze ono formę taką jaką przybrały moduły do Neverwinter Nights, czyli krótkie przygody, niezwiązane z fabułą podstawki. Obawiam się za to materiału w takim stylu, jakim uraczyła nas Bethesda w przypadku Obliviona i Fallout 3. Miło, że dodany będzie edytor, jest to też sygnał, że dodatki przybiorą taką formę, o jakiej wspomniałem wcześniej. W końcu pierwsza część Neverwinter Nights też zawierała swój edytor. Jeżeli chodzi o tryb on-line, to mówią krótko i kolokwialnie mam go w nosie! Nie obchodzi mnie tryb dla wielu graczy. W tego typu gry powinno się grać jedynie w trybie single-player, jak to zresztą miało miejsce w przypadku choćby Planescape: Torment, czy Jade Empire. Polonizacja? Mam nadzieję, że będzie OK. ;) Obawy wiążę jedynie z faktem, że wydawcą będzie EA. Zapewne firma wpłynie nieco na formę gry. Mam nadzieję, że nie zaoferuje nam jakiegoś durnego systemu zabezpieczenia, jak to miało choćby miejsce w przypadku Spore (lub w nieco mniej wrednej wersji przy okazji Mass Effecta na zachodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skie, zdecydowanie zgadzam się z Tobą :) no i w sumie... jeśli taka opcja nie wchodzi w grę, to mogliby też umożliwić zamówienie tylko wersji anglojęzycznej, bo zdecydowanie wolę w tym języku(po prostu takie preferencje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie pójdą mocno w kierunku BG, bo ten coś nie mógł mnie potrzymać dłużej niż 20 minut ;/.
Nie mniej czekam z niecierpliwością. I oczywiscie "coop" ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yyy yyy yyyyy.
o ile tego kolesia słuchało się przyjmnie to ta polka z EA to jakaś żenada. yyy yy yyyyy. no kurde ! kto dopuszcza do głosu osobę która po KAZDYM zdaniu lub w jego środku mówi ''yyy yyy yyyy''.
porażka :/// yyyyy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 21:08, LIZZU napisał:

yyy yyy yyyyy.
o ile tego kolesia słuchało się przyjmnie to ta polka z EA to jakaś żenada. yyy yy yyyyy.
no kurde ! kto dopuszcza do głosu osobę która po KAZDYM zdaniu lub w jego środku mówi
''yyy yyy yyyy''.
porażka :/// yyyyy.


Ta? To polecam posłuchać dubbingu Mirror''s Edge . Istna apokalipsa. :) Nie wiedziałem, że będzie aż tak źle.

Dragon Age: Origins. Coś dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samej gry o nic się nie martwię i jedynie oczekuję niecierpliwie :) jedyne co mnie właśnie interesuje to czy będzie możliwość przełączania się między pl a ang wersją. Polski dubbing nie jest zły, ale z angielskim nie może się równać, ponadto czasem może ponieść tłumaczy inwencja wersja (mass effect) więc dobrze móc porównać sobie polskie nagrania z oryginalnymi tekstami :) mam nadzieję, że w jakim kolejnym wywiadzie/pokazie dowiemy się tego jak to z tym będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 19:57, AjKnowJu napisał:

Mam nadzieje, ze nie pójdą mocno w kierunku BG, bo ten coś nie mógł mnie potrzymać dłużej
niż 20 minut ;/.


Jest już wystarczająco dużo pseudo-crpg na rynku, jeden
prawdziwy na pewno nie zaszkodziłby. :P

Z resztą widziałem (jak pewnie wiele osób tutaj) jak mniej-więcej wygląda
gameplay i nie musisz się obawiać książkowych(szloch) dialogów
ciągnących się w nieskończoność(nie wiem za to jak wygląda kwestia swobody).
Na moje oko DA zapowiada się na coś w stylu lepszego NWN - bardziej rozbudowanego
pod względem technicznym i fabularnym. Cóż, lepsze takie cRPG niż żadne(zwłaszcza, że
mimo wszystko prezentuje się dość przyjemnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no Coz jesli Dragon age ma wyjsc takze na konsole ( przez dlugi czas bylem pewny ze tylko na pc ehh) to niestety pelnoprawnym rpgiem napewno nie bedzie( sorry panowie nie mam nic do konsol itd ale taka prawda...konsole = krotko szybko z duza iloscia akcji..") 40 godzin "epickiej fabuly" ..ehh przeraza mnie to wszystko obym sie mile zaskoczyl...
Co do porownania z nvn raczej nie ma szans go przebic .. i nie mowie tu o grze single player.. wielu ludzi tutaj narzeka na nvn a ilu z was zagralo na multi chociaz raz? to bylo czyste rpg( jesli grales na rpg serwerze) mistrzowie gry z pelna swoboda tworzenia rpzemdiotow wcielania sie w npc tworzenia nowych nagradzania graczy czym chca...to byl rpg idealny..poprostu zwykla "ksiazkowa" sesja przed monitorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt podoba mi się ten pomysł z męczeniem się postaci
P.S. Chyba dużo do tłumaczenia mają, coś czuje, ż wersja PL będzie mocno opóźniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobiety już tak niektóre mają że szukają myśli w głowie :P aby powiedzieć coś mądrego, kiedy mężczyzna wali prosto z mostu i nie zawsze jest to mądre
hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować