Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age - wideorelacja z pokazu

48 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2009 o 22:06, Ecko09 napisał:

P.S. Chyba dużo do tłumaczenia mają, coś czuje, ż wersja PL będzie mocno opóźniona


Gry EA zawsze wychodzą po polsku w terminie i nie mają opóźnień spowodowanych lokalizacją.
A przynajmniej ja sobie żadnego przypadku takiego opóźnienia nie przypominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:11, RexNebular napisał:

Gry EA zawsze wychodzą po polsku w terminie i nie mają opóźnień spowodowanych lokalizacją.
A przynajmniej ja sobie żadnego przypadku takiego opóźnienia nie przypominam.

Eeee. Mass Effect? Miesiąc opóźnienia w stosunku do europejskiej premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2009 o 00:11, hallas napisał:

Eeee. Mass Effect? Miesiąc opóźnienia w stosunku do europejskiej premiery.


A czy aby polska wersje Mass Effect nie wydawało Cd-Project?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 00:13, Miśkov napisał:


> Eeee. Mass Effect? Miesiąc opóźnienia w stosunku do europejskiej premiery.

A czy aby polska wersje Mass Effect nie wydawało Cd-Project?


No właśnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 00:13, Miśkov napisał:

A czy aby polska wersje Mass Effect nie wydawało Cd-Project?

No była ale nie zmienia to faktu, że jest to gra EA. Nie wiem jak w CDP wynegocjowali, że polska wersja nie ma na okładce obrzydliwie czerwonego loga EA ale im się udało (dopiero takim małym druczkiem na dole tyłu pudełka są napisane dwa magiczne znaki "EA"). Dragon Age pewnie też będzie grą EA wydaną przez CDP - jakieś konszachty między CDP a BioWare są widać mocniejsze niż polityka wydawnicza EA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawa gierka, jeśli uda im się stworzyć taki klimat jak w Baldursie, a naszym tłumaczom zrobić lokalizację na miarę tej gry to będzie bardzo dobrze;) Szkoda tylko, ze zostało tak dużo czasu do premiery, bo z chęcią bym pograł w dobrego cRPG-a;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<quote>yyy yyy yyyyy.
o ile tego kolesia słuchało się przyjmnie to ta polka z EA to jakaś żenada. yyy yy yyyyy. no kurde ! kto dopuszcza do głosu osobę która po KAZDYM zdaniu lub w jego środku mówi ''yyy yyy yyyy''.
porażka :/// yyyyy.</quote>

Zdecydowanie przesadzasz. Może nie był to szczyt elokwencji i retoryki w jej wykonaniu, ale przynajmniej każde zdanie które padło z jej ust miało sens i cel. Czepianie się "yyyyy" w środku zdania, to tak jakbym ja się teraz do ciebie przywalił za to że nie zaczynasz zdań od wielkiej litery. Co ty na to, przyjemniaczku? Nie, nie obchodzi mnie to.
Po prostu daj sobie na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie zdradzić mi sekret czy wersja na X360 też będzie w pełni zlokalizowana czy tylko krzaczkami się ktoś zajmie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:36, Feflar napisał:

AjKnowJu

Sorry ale to nie gra dla Ciebie. Idz pograć w Obliviona.


Gralem i trzymal mnie dluzej, niz BG, choc nie jest idealny. Za to czytam, ze Dragon Age, ma byc tez bardzo podobny do NWN ( jak i BG ), czyli mojego ulubionego cRPG ( ogolem ze wsyzstkich rodzajow RPG ), wiec jednak gra dla mnie. I to ze BG mnie nie trzymal przy sobie nie znaczy, ze kazdy z koleji cRPG jest mi obojetny, pomysl czasami.

Sorka, ze zabolaly cie moje slowa, no bo przeciez jak ktos nie moze lubiec BG, co nie ? Moglem pomyslec, o takich ludziach jak ty, ktorzy zaraz wyskocza z glupim tekstem " idz graj w obliviona".... a ty odejdz od kompa.
A ja wejde, przeczytam to i pomysle, czy odpisac, czy nioe... not ym razem odpisalem. Nie mam zamiaru juz wiecej zaladac do tego artykulu, wiec sie nie fatyguj odpisywac, jezeli przypadkiem przeczytales tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jestem optymistą. W moim przekonaniu Dragon Age będzie dobrym crpg z ciekawym systemem walki oraz rozwoju postaci. Tak naprawdę te 5 -7 miesięcy, które pozostały do wydania rzeczonego tytułu zostaną wykorzystane przez Bioware do optymalizacji kodu oraz szukania błędów ( source: David Gaiden). Zresztą Bioware zawsze słynęło z faktu, że ich gry były prawie bez błędów i dobrze chodziły nawet na słabym sprzęcie.

A tak między nami dzięki faktowi, że premiera Dragon Age na PC, X 360, PS 3 odbędzie się prawie w tym samym czasie nie bedzie potrzeby dwa razy wydawać kasy na promocję gry. Należy przy tym dodać, że promocja gry kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Dlatego wszyscy powinni być zadowolenie - Gracze bo dostaną zoptymalizowaną i "bug free " grę oraz EA, że oszczędzi na promocji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2009 o 00:22, hallas napisał:

No była ale nie zmienia to faktu, że jest to gra EA. Nie wiem jak w CDP wynegocjowali,
że polska wersja nie ma na okładce obrzydliwie czerwonego loga EA ale im się udało (dopiero
takim małym druczkiem na dole tyłu pudełka są napisane dwa magiczne znaki "EA"). Dragon



Tylko że za polonizacje Mass Effect odpowiedzialne było CDP a nie EA. Wiem doskonale, że EA wraz z Microsoftem stanowią dwa filary imperium ciemności, które tylko czycha na biednych graczy, ale w krytyce powyższych przynajmniej my bądźmy uczciwi. :P

Dnia 10.02.2009 o 00:22, hallas napisał:

Age pewnie też będzie grą EA wydaną przez CDP - jakieś konszachty między CDP a BioWare
są widać mocniejsze niż polityka wydawnicza EA...

Raczej nie sądzę. Gdy tak było gram.pl zalewało by nas hypem o polonizacji DA już od dawna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 00:22, hallas napisał:

> A czy aby polska wersje Mass Effect nie wydawało Cd-Project?
No była ale nie zmienia to faktu, że jest to gra EA. Nie wiem jak w CDP wynegocjowali,
że polska wersja nie ma na okładce obrzydliwie czerwonego loga EA ale im się udało


Prawdopodobnie zawarli umowę zanim Bioware stało się częścią EA.
To już się raczej nie powtórzy.
W sumie to i lepiej - przynajmniej nie będzie trzeba czekać ani na grę, ani na polskie wersje uaktualnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 11:46, RexNebular napisał:

Prawdopodobnie zawarli umowę zanim Bioware stało się częścią EA.
To już się raczej nie powtórzy.
W sumie to i lepiej - przynajmniej nie będzie trzeba czekać ani na grę, ani na polskie
wersje uaktualnień.


W zamian dostaniesz grę podlaną smakowitym sosikiem DRM. Bon appetitt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 18:25, Metalhead86 napisał:

rozbudowane dialogi (tutaj będę wymagający),

Z tego co wyczytałem u konkurencji to tego w tej grze nie ma:( Gra jest mutiplatformowa a na konsolach podobno obowiązuje zasada jak najmniej tekstu. Z prezentacji dla prasy wynikało, że ta gra to Mass Effect z mieczami. O BG raczej można zapomnieć. Mam nadzieję, że to nie będzie samospełniająca przepowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > rozbudowane dialogi (tutaj będę wymagający),

Dnia 10.02.2009 o 12:34, logray napisał:

Z tego co wyczytałem u konkurencji to tego w tej grze nie ma:( Gra jest mutiplatformowa
a na konsolach podobno obowiązuje zasada jak najmniej tekstu. Z prezentacji dla prasy
wynikało, że ta gra to Mass Effect z mieczami. O BG raczej można zapomnieć. Mam nadzieję,
że to nie będzie samospełniająca przepowiednia.


No to widać ja wyczytałem coś innego - cytat poniżej (z prezentacji gry, na której była redakcja portalu Gry- Online):

"Patrycja: Pokazałeś nam liczne animowane dialogi. Są bardzo długie i złożone. Ile mniej więcej dialogów jest w grze.

Greg: Jeśli chodzi o lokalizację i tłumaczenie to wielki projekt. Na pewno dialogów jest ponad trzy tysiące. Dokładnie, nie wiem. Ponad milion słów. Występuje tu ponad 1 800 postaci, stąd tyle dialogów."

Acha i widzę że nadal panuje stereotyp: gra na konsole =mało tekstu, casuale. Gra na PC = dużo tekstu, "pro gracze". Jako posiadacz obydwu platform mogę stwierdzić krótko - takie gadanie to zwykłe bzdury.A dobra gra obroni się sama - niezależnie od platformy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 12:34, logray napisał:

Z tego co wyczytałem u konkurencji to tego w tej grze nie ma:( Gra jest mutiplatformowa
a na konsolach podobno obowiązuje zasada jak najmniej tekstu. Z prezentacji dla prasy
wynikało, że ta gra to Mass Effect z mieczami. O BG raczej można zapomnieć. Mam nadzieję,
że to nie będzie samospełniająca przepowiednia.


Cóż, właśnie tego się obawiałem - jeśli będzie to cRPG na baaaardzo niskim poziomie (pokroju ww. Mass Effect), to BioWare przestanie dla mnie istnieć. A szkoda, bo stworzyli parę wyśmienitych gier... Jeśli będzie to marna namiastka tego gatunku, to o kupnie mogę już zapomnieć.

Ciekawą alternatywą byłyby dwie wersje Dragon Age - klasyczny cRPG na PC, i action-cRPG (hack''n''slash?) przeznaczony dla konsol obecnej generacji.

@Lordpilot

Dnia 10.02.2009 o 12:34, logray napisał:

Acha i widzę że nadal panuje stereotyp: gra na konsole =mało tekstu, casuale. Gra na PC = dużo tekstu, "pro > gracze".

Cóż, ten stereotyp raczej z powietrza się nie wziął... Zaraz, zaraz - to nie jest stereotyp, a stan rzeczy. Gatunek cRPG na konsolach praktycznie nie istnieje - owszem, istnieją perełki takie jak Star Wars:KotOR... I na tym w zasadzie mógłbym zakończyć "wyliczankę". Jeśli się mylę, to proszę o podanie mi konkretnych, ekskluzywnych tytułów przeznaczonych na konsole. I bez jRPG''ów, bo śmiechem zabiję. ;-)

Dnia 10.02.2009 o 12:34, logray napisał:

Jako posiadacz obydwu platform mogę stwierdzić krótko - takie gadanie to zwykłe bzdury.A dobra gra obroni > się sama - niezależnie od platformy :)

Jako posiadacz obydwu platform mogę stwierdzić krótko - dobrze gadają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować