Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

20 najbardziej wpływowych gier w historii PC

141 postów w tym temacie

W ciągu ostatnich kilku dekad na PC pojawiło się tysiące różnych produkcji. W tej chwili w sieci opublikowana została klasyfikacja, składająca się z 20 tytułów, które wywarły największy wpływ na to jak wyglądają dzisiejsze gry komputerowe.
Koniecznie trzeba zaznaczyć że na liście 20 najbardziej wpływowych produkcji wydanych w historii PC*, znajdują się pozycje hitowe, przynoszące wielomilionowe dochody i znane przez wszystkich graczy na całym świecie, ale obecną są również tytuły, które stały się wyłącznie inspiracją do później debiutujących gier na rynku.


20. Tom Clancy''s Rainbow Six
19. Team Fortress
18. System Shock
17. Baldur''s Gate
16. Counter-Strike
15. StarCraft
14. Thief: The Dark Project
13. World of Warcraft
12. Battlefield 1942
11. Myst
10. Grand Theft Auto 3
9. Half-Life
8. Quake
7. Everquest
6. Civilization
5. Ultima/Ultima Online
4. Diablo
3. Command & Conquer
2. The Sims
1. Doom

---> Playpc.pl


Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III... dziwne też jest dla mnie to, że nie ma mafii. A Tom Clancy''s Rainbow Six co tutaj robi ? A wy co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wieloma z tych pozycji się zgadzam, ale mi tutaj brakuje chociażby Fallouta. Ta przygnebiająca wizja przyszłości, niby gra, ale jak się nad tym zastanowić... To jest całkiem prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III

Jest dlatego, że zrewolucjonizował w tym okresie, w którym się ukazała tego typu gry, wprowadzając 3D i dość spore miasto bez żadnych ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III... dziwne też jest dla mnie to, że nie ma mafii.

GTA III wprowadziło zupełnie nowe spojrzenie na gry tego typu. Weź pod uwagę, że GTA II było w 2D

Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

A Tom Clancy''s Rainbow Six co tutaj robi ? A wy co o tym sądzicie ?

Nie wiem. ;))

Ale tak jak Daviochlebak powiedział, brakuje tu Fallouta, który powinien znaleźć się co najmniej w pierwszej siódemce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Takim rankingiem zainteresował bym się gdyby powstał przy współpracy np. CDA i Focus''a albo National Geo. Tj. Jakieś pismo/strona branżowa i pismo lub serwis, który będzie lepiej wiedział co i jaki wpływ miało na ludzi. A odnośnie tego rankingu nawet nie próbuję się wypowiadać.

Ps. play jest oczywiście pismem branżowym ale z jak mogli to zbadać? Za pomocą ankiety? Blee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HL i CS w tym top 20, to troche dziwne bo CS sie wywodzi od HL, jest nim zainspirowane na swój sposób, więc BLEE dla tego top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:15, peryfraz napisał:

Czemu nie ma Dark Messiah?


Wydaje mi sie ze to sa same tzw. klasyki, choc rzeczywiscie gra powinna sie tam znalezc

Choc ja to bym sie z paroma nie zgadzal no ale coz o gustach sie nie dyskutuje, i moim zdanie powinny sie tam jeszcze znalezc Fallouty 1 i 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak wpływowe hmmm zamiast C&C wsadził bym grę która wyprzediła znacznie C&C, i na niej właśnie bazowano tworząc C&C, mowa tutaj o "Dune 2"<zwłaszcza, że tą grę a następnie C&C wydała ta sama firma>, do tego dodaję, że brakuje mi w tym wszystkim UFO Enemy Unknown, a z resztą w większym lub mniejszym stopniu się zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2009 o 16:17, JaqbD napisał:

GTA III wprowadziło zupełnie nowe spojrzenie na gry tego typu. Weź pod uwagę, że GTA
II było w 2D


Zrozumiał bym to gdy by GTA III było grą udaną a sam widok 3d nie wystarczy... Mafia wyszła mniej więcej w tym samym okresie co GTA a jej np. nie ma - nadal jest świetną grą a ma już prawie 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy do tej listy były podane jakieś uzasadnienia, bo jeśli nie to każdy może podać 20 tytułów, które mu się podobały i propagować je jako przełomowe;] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III... dziwne też jest dla mnie to, że nie ma mafii.
A Tom Clancy''s Rainbow Six co tutaj robi ? A wy co o tym sądzicie ?

No mafia i GTA III powinno być;/ zrób własną listę ;d i będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 17:19, crash807 napisał:

Zrozumiał bym to gdy by GTA III było grą udaną a sam widok 3d nie wystarczy... Mafia
wyszła mniej więcej w tym samym okresie co GTA a jej np. nie ma - nadal jest świetną
grą a ma już prawie 7 lat.


Może to dlatego, że GTAIII był znacznie popularniejszym tytułem niż Mafia?
Często przy takich "listach" trzeba patrzeć nieco dalej, niż na koniec własnego nosa. ;)

Osobiście dla GTAIII kupiłem PS2 i wsiąkłem już totalnie w cyfrową rozrywkę.
Mafię przeszedłem jakieś cztery lata temu dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

20. Tom Clancy''s Rainbow Six
19. Team Fortress
18. System Shock
17. Baldur''s Gate
16. Counter-Strike
15. StarCraft
14. Thief: The Dark Project
13. World of Warcraft
12. Battlefield 1942
11. Myst
10. Grand Theft Auto 3
9. Half-Life
8. Quake
7. Everquest
6. Civilization
5. Ultima/Ultima Online
4. Diablo
3. Command & Conquer
2. The Sims
1. Doom

---> Playpc.pl

Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III... dziwne też jest dla mnie to, że nie ma mafii.

Chyba jednak GTA3 było bardziej kasową grą niż Mafia

Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

A Tom Clancy''s Rainbow Six co tutaj robi ? A wy co o tym sądzicie ?

Jednak Rainbow 6 i Ghost Recon to serie, które "stworzyły" shootery taktyczne.
Dużo tu mamy gier sieciowych, te mnie nie interesują, więc trudno mi określić ich wpływ, dla mnie Doom i Quake są na tyle spokrewnione, że można by pominąć jedną z nich, brak Fallouta? ... a tam nie będę się rozpisywał, ogólnie można by pewnie się spierać i wprowadzać niewielkie korekty, jednak na pewno gry tu wymienione na branżę miały ogromny wpływ, mimo iż co najmniej połowa tytułów mi do gustu nie przypadła. Wiele też zależy na jakie elementy zwracali uwagę tworzący tą listę, bo jeśli chodzi o skradanki można by dać równie dobrze zamiast Thiefa Metal Gear Solid, itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 18:15, Asthariel napisał:

Nie ma Planescape, nie ma Fallouta, nie ma Unreala, nie ma Deus Exa.

nie mam więcej pytań.


Amen.
Brak tych gier sprawia, że ta lista jest właściwie śmieszna.
Kordzio1, nie mógł być MGS zamiast Thiefa, bo Thief był pierwszy i stworzył gatunek skradanek (chyba że o czymś nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że taka lista bez podziału na gatunki , jest trochę bez sensu.
Bo konia z rzędem temu kto mi wytłumaczy jak się ma Doom do Civilisation.
Powinny być też niektóre tytuły łączące elementy kilku gatunków gier (np. Pirates, HoMM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 18:39, kordzio1 napisał:

dobrze zamiast Thiefa Metal Gear Solid, itd....

Takie małe sprostowanie, pisząc to zapomniałem o tym, że końcówka to w "historii PC", a nie "w historii gier".

Jestem_be
Akurat MGS wyszedł w tym samym roku co Thief... jednak wersja PC MGSa wyszła już po Thiefie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować