Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

20 najbardziej wpływowych gier w historii PC

141 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2009 o 19:36, wiedx1 napisał:

a gdzie warcraft 3 ?!
gdzie cod ?!


To nie jest "20 najlepszych" czy coś. Po prostu te które zmieniły coś. Zatrzęsły w posadach światem gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może wy dajcie swoje propozycje ?

Ja pomysłu nie mam, mam tylko na kilka gierek - doom (który już jest), mafia, Gta San Andreas (wybrałem tą grę ponieważ miała niesamowite możliwości, których jeszcze żadna gra nie zaoferowała), Simcity (pierwsza gra w budowanie miasta która dała początek symulatorom tego typu).
Jakie są wasze propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporej ilości tytułów brakuje mi na tej liście. Chociażby Mafia: The City Of Lost Heaven, Heroes Of Might And Magic III, Wolfenstein 3D, Call Of Duty. To tylko przykłady które od razu przyszły mi do głowy - takich innowacyjnych tytułów mógłbym jeszcze wymienić naprawdę wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 16:05, Robak 007 napisał:

Sporej ilości tytułów brakuje mi na tej liście. Chociażby Mafia: The City Of Lost Heaven,
Heroes Of Might And Magic III, Wolfenstein 3D, Call Of Duty. To tylko przykłady które
od razu przyszły mi do głowy - takich innowacyjnych tytułów mógłbym jeszcze wymienić
naprawdę wiele.

HoMM 3 to było tylko doprowadzenie do perfekcji tego, co było w poprzednich odsłonach. CoD to to samo, co Medal of Honor, tylko lepiej zrobione. Mafia to GTA + lata 30 + świetna fabuła. A zamiast Wolfa jest Doom, choć właściwie z tych 2 tytułów to Wolf bardziej powinien znaleźć się na tej liście (ew wywalić Quake''a, a nie Dooma, w każdym razie najbardziej innowacyjny z tej trójki był Wolfenstein, to od niego zaczęły się FPSy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie brakuje szczególnie Far Cry była to gra jedyna w swoim rodzaju, z niesamowitym silnikiem graficznym i fizycznych oraz ogromną grywalnością. Jeszcze Diablo pierwszy Hack Slash który osiągnął wielki sukces i zapoczątkował inne spod tego gatunku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie te wasze przykłady. Większość wymienianych przez was gier wcale nie wpłyneła na świat. Według mnie jest to world of warcraft, przez niego umierają ludzie. Tibia. GTA, ma duży wpływ na młodych ludzi, zakazano też sprzedaży tej gry w jakiś państwach, mówi się o niej w telewizjii. Wszystkie Pokemony, sprzedają się w kilku milionach w niecały dzień. Też wpłynęła nowa gra Bully school cośtam. Zakazano dystrybucji tej gry w Brazylii, a jak ktoś ma ją w domu sprowadzoną to płaci karę pieniężną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 12:36, xD ominik napisał:

Wszystkie Pokemony, sprzedają się w kilku milionach w niecały dzień.


Ale tylko w jednym kraju, a nie na calym swiecie ;)

Dnia 12.02.2009 o 12:36, xD ominik napisał:

Też wpłynęła nowa gra Bully school cośtam. Zakazano dystrybucji tej gry w Brazylii


Zakazanych w roznych krajach gier jest pełno ;)

---------------
Lista rzeczywiscie dyskusyjna i sam bym to i owo zmienil, ale pamietajcie, ze chodzilo o gry, ktore wplynely na rynek, a nie po prostu byly dobre (lub nawet srednie - Dark Messiah of M&M). Quake pojawil sie tu glownie za sprawa dopracowanego multiplayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III... dziwne też jest dla mnie to, że nie ma mafii.

Dla mnie nie jest, z prostej przyczyny... sama seria GTA była pierwsza, a GTA III TEŻ była pierwsza, ukazała się przed Mafią. Można się kłócić na temat fabuły, itp, ale pomysł z otwartym miastem został w pierwszej kolejności wykorzystany właśnie przez GTA.

Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

A Tom Clancy''s Rainbow Six co tutaj robi ? A wy co o tym sądzicie ?

Pierwszy taktyczny shooter (?) w 3d, na którym reszta się wzoruje po dziś dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2009 o 13:23, Xantus napisał:

Lista rzeczywiscie dyskusyjna i sam bym to i owo zmienil, ale pamietajcie, ze chodzilo
o gry, ktore wplynely na rynek, a nie po prostu byly dobre (lub nawet srednie - Dark
Messiah of M&M). Quake pojawil sie tu glownie za sprawa dopracowanego multiplayera.

Według mnie gotchic wcale nie jest wpływową grą. Uważam że ludzie tu wymieniają bardzo dobre gry " Heroes Of Might And Magic III, Wolfenstein 3D, Call Of Duty, mafia, Gta San Andreas" Nie rozumieją słowa "wpływowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 13:44, xD ominik napisał:

Nie rozumieją słowa "wpływowe".

Albo to ty nie rozumiesz kontekstu.
Chodzi o najbardziej wpływowe gry na branżę rynku gier PC a nie na świat, czy psychikę ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 13:49, Darkstar181 napisał:

> Nie rozumieją słowa "wpływowe".
Albo to ty nie rozumiesz kontekstu.
Chodzi o najbardziej wpływowe gry na branżę rynku gier PC a nie na świat, czy
psychikę ludzi.

Wiem, ludzie ty wymieniają gry wpływowe na rynek gier, a na świat tylko ja. Przynajmniej na tej stronie, wcześniejszych postów nie czytałem. Gothic nic nie zmienił. Ale CoD już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Gothic nic nie zmienił,jakoś nie słyszałem żeby po jego wyjściu ludzie zaczęli robić inne gry.:P

A wg. mnie najbardziej wpływowe tytuły to:
Fallout,Deus Ex,Diablo,GTA(gram imo kiepska ale i tak wpłynęła na rynek) i Kings Bounty(ta stara edycja oczywiście).Więcej gier nie przychodzi mi na myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 14:27, Bingolo napisał:

Bo Gothic nic nie zmienił,jakoś nie słyszałem żeby po jego wyjściu ludzie zaczęli robić
inne gry.:P

Gothic miał klimat i nie wiele zmienił, aczkolwiek był swego rodzaju przełomem. :)
Szkoda, że na tej liście nie ma Fallouta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować