Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

20 najbardziej wpływowych gier w historii PC

141 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2009 o 13:37, Darkstar181 napisał:


> Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III... dziwne też jest dla mnie to, że nie ma
mafii.
Dla mnie nie jest, z prostej przyczyny... sama seria GTA była pierwsza, a GTA III TEŻ
była pierwsza, ukazała się przed Mafią. Można się kłócić na temat fabuły, itp, ale pomysł
z otwartym miastem został w pierwszej kolejności wykorzystany właśnie przez GTA.


Dokładnie. W końcu dziś to właśnie do GTA porównuje się wszelkie gry z otwartym światem a nie do Mafii. 100x częściej można usłyszeć o jakiejś grze, że to klon GTA a nie klon Mafii. Sama Mafia właściwie też jest klonem GTA, ogólnie chyba najlepszym a przez wielu uważana za nawet lepszą grę niż GTA, jednak to nie zmienia faktu, że GTA miało zdecydowanie większy wpływ na inne gry PC :)
Ogólnie szkoda, że wielu ludzi tu się wypowiadających nie rozumie tematu i wypowiada się wg swojego gustu zamiast spojrzeć na to z boku i pomyśleć obiektywnie...
Co do Gothica: ta gra nie miałą praktycznie żadnego wpływu na rynek gier PC, owszem gra była świetna, świetnei się w nią grało, jednak nic takiego nie zrobiła dla gier PC aby w takim rankingu ją umieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doom na pierwszym miejscu, Simsy na drugim? oO Rainbow Six jak najbardziej tu powinno być, bo to rzeczywiście wtedy był szok - miast głupiej strzelanki gracze otrzymali symulator jednostki specjalnej, w której jeden strzał nieraz = jeden trup. StarCraft powinien być IMHO wyżej od C&C, bo to jednak to był pierwszy RTS, w którym każda rasa to jak oddzielna gra. I brakuje mi tutaj Total Annihilation, nie wspominając o ANOTHER WORLD! Tego to już nie wybaczę :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:03, crash807 napisał:

Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III...

Gta w 3d to była rewolucja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:15, choper napisał:

> Dla mnie dziwne jest, że jest GTA III...
Gta w 3d to była rewolucja ;)


ale nie przełom w historii gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech no widać że trochę osób kompletnie nie rozumie o co chodzi a uparcie idzie w swoje.
Dla mnie takie gry są:

GTA III - gra była niewątpliwie przełomem. Nie tylko w swoim gatunku ale i w całym rynku gier wideo. Pierwsza gra w 3D z otwartym miastem. Kurde, to były czasy kiedy ta gra wymiatała po prostu. Chciało się w nią grać. I nadal wielu ludzi do dziś to robi.

StarCraft - Pierwszy taki solidny RTS. Wojny między rasami, kampanie. Każda główna postać żyła swoim życiem. Jak na tamte czasu to również przełom w swoim gatunku ale i nie tylko.

Fallout - Tej gry nawet nie mam jak nazwać. Piękna? no po prostu nie wiem. Gra opowiada wydarzenia po wojnie USA z Chinami o surowce na świecie. Owszem, są takie inne gry które opowiadają o tym jednakże nie są aż tak dobre jak Fallout gdzie bohater naprawdę ma wpływ na to co się stanie we świecie.

Teraz o takie gry ciężko bo tylko grafika i fajerwerki w głowie. Jedynie fizyka i realizm pozostał dobry. No i ewentualnie dynamizm ale to raczej gry akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:30, Meykan napisał:

Ech no widać że trochę osób kompletnie nie rozumie o co chodzi a uparcie idzie w swoje.
Dla mnie takie gry są:

GTA III - gra była niewątpliwie przełomem. Nie tylko w swoim gatunku ale i w całym rynku
gier wideo. Pierwsza gra w 3D z otwartym miastem. Kurde, to były czasy kiedy ta gra wymiatała
po prostu. Chciało się w nią grać. I nadal wielu ludzi do dziś to robi.

Pierwszy był Driver 2...

Edit - No tak ale nie na PC... sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:30, Meykan napisał:

Teraz o takie gry ciężko bo tylko grafika i fajerwerki w głowie. Jedynie fizyka i realizm
pozostał dobry. No i ewentualnie dynamizm ale to raczej gry akcji.


To prawda, teraz o gry przełomowe bardzo ciężko lecz pojawiają się perełki. Nie szukając daleko Mirror''s Edge. Chyba nie było takich gier wcześniej, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:31, crash807 napisał:

Pierwszy był Driver 2...

No tak. Otwarte miasto i co z tego jak nie mogłeś wysiąść z samochodu?

Dlatego dla mnie przełomem w tamtych czasach jest GTA III bo mogliśmy robić bardzo wiele rzeczy niż tylko jazda samochodem tak jak w Driverze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie brakuje tutaj pierwszego Prince of Persia. Gra przełomowa w swoich czasach. Jakoś koniec lat 80 chyba, o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:33, marcinshinoda napisał:

Wg mnie brakuje tutaj pierwszego Prince of Persia. Gra przełomowa w swoich czasach. Jakoś
koniec lat 80 chyba, o ile dobrze pamiętam.


Przełomowe było Another World, śmiem nawet wyskoczyć z taką śmiałą teorią, że dzięki tej grze wszystkie współczesne tytuły wyglądają jak wyglądają (znaczy się, nie mam na myśli nic negatywnego, tylko sposób rozgrywki, nacisk na fabułę i akcję i inne takie, a nie po prostu sama czysta zabawa :P - ech, coś mi to tłumaczenie mętne wyszło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:33, Meykan napisał:

> Pierwszy był Driver 2...
No tak. Otwarte miasto i co z tego jak nie mogłeś wysiąść z samochodu?

Dlatego dla mnie przełomem w tamtych czasach jest GTA III bo mogliśmy robić bardzo wiele
rzeczy niż tylko jazda samochodem tak jak w Driverze.



O ile mi wiadomo w driverze 2 można było wysiadać z samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wpływowe? Hmm odrazu na myśl przychodzi mi Baldur''s Gate, który był nowym, świeżym spojrzeniem na gry cRPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat. Fajnie będzie go odświeżyć. Widzę że niektórzy podają tu tytuły po prostu bardzo dobrych gier. Half life 2 jest świetny lecz według mnie wcale nie wpłyną na swój gatunek lub na coś w ogóle innego. Tomb Rider trochę pozmieniał rynek. Myślę że gdyby nie on nie powstały by nowe prince of persia lub Asasins. Warcrafta też wile gier naśladuje, poza tym powstaje wiele darmowych i płatnych MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2009 o 22:30, Meykan napisał:

GTA III - gra była niewątpliwie przełomem. Nie tylko w swoim gatunku ale i w całym rynku
gier wideo. Pierwsza gra w 3D z otwartym miastem. Kurde, to były czasy kiedy ta gra wymiatała
po prostu. Chciało się w nią grać. I nadal wielu ludzi do dziś to robi.


Jak już ktoś wcześniej zauważył, pierwszy był Driver 2. Wychodzenie z samochodu i kradnięcie innych była tam na prządku dziennym. Do tego otwarte miasto 3D miało Urban Chaos. W prawdzie miasto mniejsze niż te w GTA 3, ale od czegoś trzeba zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 12:37, Gumisiek2 napisał:

Pierwsze PoP-y powstały na długo przed TR, remake to była kwestia czasu...

Wiem, to też wziąłem pod uwagę. Ale może gdyby nie było Tomb Riderów to by Ubisoft uznał że niewarto odświeżać platformówki i np cały czas by inwestował w Raymany platformówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować