Zaloguj się, aby obserwować  
Shiraco

Nawigacja GPS

40 postów w tym temacie

A mapa, której używasz ma taką funkcję? - Bo o ile się orientuję, mapa która tej funkcji nie obsługuje nie będzie pokazywała prędkości jaką się poruszasz.
Poza tym nie będzie to dokładna prędkość z jaką jedziesz gdyż będą zakłamania, ze względu na odległość od satelity i poruszanie się pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś gps do 600zł np z allegro, bo zupełnie nie wiem jaki kupić.
Do samej polski może się ograniczać (choć nie musi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej nawigacji do laptopa
chciałbym aby była na bluetooth ? ( o ile takie są dobre)
aby długo trzymała na baterii oraz aby była porządna... po prostu
budżet do 300 zł (ale jak coś bedzie za 150 zł) to nie pogardzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Bardzo bym prosił o pomoc w wybraniu nawigacji z następujących modeli: Vordon 5'''', Mio Moov 500PL, Lark Free Bird 50.3, Navroad NR470. A może zaproponował by mi ktoś jeszcze jakąś inną tak do 400zł. Trochę poszperałem w necie i właśnie te modele w tej kategorii cenowej jakoś przypadły mi do gustu aczkolwiek nie mogę się zdecydować na konkretny model.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 00:23, Salsar24 napisał:

Witam wszystkich. Bardzo bym prosił o pomoc w wybraniu nawigacji z następujących modeli:
Vordon 5'''', Mio Moov 500PL, Lark Free Bird 50.3, Navroad NR470. A może zaproponował
by mi ktoś jeszcze jakąś inną tak do 400zł. Trochę poszperałem w necie i właśnie te modele
w tej kategorii cenowej jakoś przypadły mi do gustu aczkolwiek nie mogę się zdecydować
na konkretny model.

Pozdrawiam.


Hmm musi być 5 calowa? bo wzystkie jakie pokazałeś są ;) i czy tylko z nawigacją Polski?
Możesz spróbować TomTom jakiś model 3,5 cala z technologią IQ routs, jeśli często jeździsz to pomoże korki omijać ;)
Aaa i ma bodajże 30 dni gwarancji od uruchomienia, że jak się podepniesz pod net to ściągnie Ci najnowszą mapę.
Lub taką:
http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/opinie-tomtom-xl2-iq-routes-27.bhtml#content_3c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja polecam coś NAVIGON lub GARMIN. TomTom nie koniecznie, mimo że to firma z tradycjami to mam słabe doświadczenia. Używam NAVIGONA 2110Max i uważam że jest znakomita. Zapomnij o Larkach, Mantach i innych wynalazkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 13:55, pluszi napisał:

/.../


Widzę że też używasz Navigona i jesteś już doświadczony :)

Otóż kupiłem 3310 max i było napisane że dają 2 lata na aktualizacje map. Niestety okazało się że 2 lta obowiązują nie od momentu kupna, a od momentu produkcji czyli rok 2009 czyli już po terminie. Zastanawiam się jednak czy to aby nie oszustwo? W końcu pisze że mogę aktualizować mapy przez 2 lata, a skąd jako klient mam wiedzieć odkąd oni te 2 lata naliczają?

Jak ty masz z tymi aktualizacjami map?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, kupiłem ostatnio w Niemczech nawigację TomTom Via 120 i gdy podłączam kabel USB do komputera to nic się nie dzieje. Sprawa jest o tyle istotna, że chciałem pobrać polskich lektorów a z tymi niemieckimi nie da się jechać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś nawigację Mio Moov 200? Wygrałem licytację na allegro dzisiaj i ją kupiłem i nurtuje mnie jakość map fabrycznie w nią wgranych oraz fakt, czy jak kupię na allegro roczną subskrypcję mapa map XL to czy bez problemu da się to zainstalować bez odblokowywania nawigacji.
Jak ktoś coś wie to niech napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak późno... słuchaj. Ja kupiłem Navigona w 2008 roku w grudniu. Miałem tam jakiś kod uprawniający do wykupienia aktualizacji na 2 lata z rabatem 80%. Przypomniałem sobie o tym jakoś w sierpniu 2009 i zarejestrowałem urządzenie na stronie NAVIGONA. Potem zadzwoniłem do BOK (udało się nawet) i tam powiedziałem co i jak i Pan poinstruował co i jak zrobic. Przelałem kaskę i faktycznie miałem przez dwa lata co kwartał możliwośc aktualizacji. Zarejestruj swoje urządzenie i zadzwoń do nich. Myślę że pomogą.

Dnia 23.04.2011 o 15:13, Czternasty napisał:


Widzę że też używasz Navigona i jesteś już doświadczony :)

Otóż kupiłem 3310 max i było napisane że dają 2 lata na aktualizacje map. Niestety okazało
się że 2 lta obowiązują nie od momentu kupna, a od momentu produkcji czyli rok 2009 czyli
już po terminie. Zastanawiam się jednak czy to aby nie oszustwo? W końcu pisze że mogę
aktualizować mapy przez 2 lata, a skąd jako klient mam wiedzieć odkąd oni te 2 lata naliczają?

Jak ty masz z tymi aktualizacjami map?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Myślę że będziesz musiał zrobi odblokowanie. Mapa map Xl jest słaba , to już lepiej AUTOMAPĘ albo jak CI się uda to polecam MObilenavigator taki jak w NAVIGONIE.

Dnia 25.07.2011 o 00:07, Citkowsky napisał:

Ma ktoś nawigację Mio Moov 200? Wygrałem licytację na allegro dzisiaj i ją kupiłem i
nurtuje mnie jakość map fabrycznie w nią wgranych oraz fakt, czy jak kupię na allegro
roczną subskrypcję mapa map XL to czy bez problemu da się to zainstalować bez odblokowywania
nawigacji.
Jak ktoś coś wie to niech napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...........

W piątek jadę odebrać nawigację, instrukcję odblokowania też już mam więc jeżeli jest w rzeczywistości tak prosto jak w tej instrukcji to zrobię to w 10min. Co do map to rzeczywiście, AUTOMAPA 6.8.1 wymiata i skłonię się ku niej.
W sobotę test bojowy, trasa łącznie nieco ponad 500km więc zobaczymy co to to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie archeolog. Możecie polecić jakiegoś GPSa tak w okolicach 500-700 złotych, najlepiej aby miał mapy nie tylko Polski. Do tego czym należy się kierować podczas wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 19:26, The_Deker_10 napisał:

Witam
Czy nawigacja może być w aucie gdy jest zimno ( w zimie ) chodzi mi o to czy nic sie
jej nie stanie ?



Nie powinno się nic stać. Swoją trzymam w schowku i nie ma z nią żadnych problemów mimo ujemnych temperatur podobnie jak to jest w przypadku CB Radia które też trzymam w samochodzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 19:34, Citkowsky napisał:

Nie powinno się nic stać. Swoją trzymam w schowku i nie ma z nią żadnych problemów mimo
ujemnych temperatur podobnie jak to jest w przypadku CB Radia które też trzymam w samochodzie;)


CB radio też mam i trzymam w aucie o to sie nie martwie ;P Tylko dziś kupiłem nawigacje i właśnie się troszkę boje zwłaszcza teraz w zimie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję dobrej nawigacji samochodowej. Przekątna 4,3 - 5 cali. Nie może mulić, więc procek ponad 500 MHz mile widziany. Mapy najlepiej z lifetime update, co obczaiłem w kilku modelach Garmina, czy TomToma. Nie wiem tylko, czy mapy tego typu są równie warte polecenia, co te wymagające odpłatnych aktualizacji. Jeszcze co do map - powinny sobie dobrze radzić przede wszystkim z krajami Europy zachodniej (głównie Niemiec, Austrii i Szwajcarii) ale i w Polsce nie chciałbym błądzić. Z dodatkowych bajerów, oczywiście niekoniecznych - słyszałem o modelu (bodajże Blow) z kamerą cofania, czy transmiterem FM. Cena tak do 800-1000 zł.

W ostatnich dniach przeczytałem masę poradników na ten temat, ale z każdym następnym jestem coraz głupszy :/

Jakieś pomysły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Widzę, że temat nie cieszy się powodzeniem. Mimo to jednak spytam, znacie jakąś porządną nawigację GPS, z "dożywotnią" aktualizacją (w praktyce oznacza to góra 5 lat)?
Chodzi mi o jazdę po Polsce, chociaż mapy Europy byłyby mile widziane. Niestety, modernizacja naszych dróg zaowocowała ekranami "dźwiękochłonnymi" i jak wpadnę w taki kanał, to rzadko nadal orientuję się gdzie jestem. Żadnych punktów orientacyjnych, na rozjazdach to ułamki sekund na podjęcie decyzji i to bardzo mnie wnerwia. Owszem, skorzystałem z map Nokii w smartfonie, ale mój znajomy, podobno półtorej godziny stracił na wydostanie się ze strefy lotniska w Warszawie. Ja na to lotnisko sam jeździłem dziesiątki razy, ale teraz wręcz bałbym się, ze nie wrócę bez porządnej mapy.
Czu ktoś mógłby mi polecić jakiś sprawdzony system nawigacji GPS? Jeśli jest naprawdę dobry, to cena wcale nie odgrywa zasadniczej roli, podstawowe mapy mam i tak w Nokii (tyle, ze 4 letnia Nokia zaczyna siadać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować