• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
hanti_gunner

Colin Dirt - Problem z uruchomieniem [ROZWIĄZANY]

Pytanie

Witam .

Postanowiłem zaszyć się w świat dirta , jednak nic z tego ;/ .
Z początku miałem owy problem z demem. Mianowicie gra nie chciała się uruchomić. Po odpaleniu pojawiał się komunikat problemu dirt.exe Stwierdziłem , że to jest po prostu zbugowana instalka więc problemu nie było zbytnio .
Jednak po pewnym czasie postanowiłem zaopatrzyć się w orginalna wersje dirta .
I tutaj problem się powtórzył !
Poszperałem po necie i znalazłem 2 sensowne powody problemu w grze.

Pierwszy został od razu skreślony , a dotyczył sprzętu ..
Colin wymaga procesora posiadającego instrukcje SSE2 . Mój p4 posiada to .

Mój Sprzęt - Podaje tylko istotne rzeczy
P4 2,8 ghz
GF 7600 gt 256ddr3
2 gb
Według miarki spełnia minimalne wymagania sprzętowe , ale i tak pociągnie na medium pewnie bo to bardzo wydajny sprzęt .
Potrafił odpalić np Bioshocka , Gears of War , Cod 4 , Dead Space , Gothic 3 , Obliviona na High - Far Cry hulał na medium / high

Drugi powód jest skierowany do posiadaczy KIS . Kaspersky ma tendecje do gryzienia się z produkcjami mistrzami codu . Codemasters jak i autorzy Kasperskiego nic w tym kierunku zrobiło i mamy podobny problem z Race Driver Grid ...

W internecie panuje wrzawa , n oficjalnym forum KIs nie znaleziono dotąd rozwiązania .
Dlatego zwracam się do Was, Gramowiczów - możliwe że jesteście w stanie pomóc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

kasperski ogólnie jest przewrażliwiony.... spróbuj go wyłączyć i przeinstalować grę (dobrze że nie masz avasta, tego trzeba było by całkiem usunąć) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2009 o 18:38, Hunter 19938 napisał:

Dlatego zwracam się do Was, Gramowiczów - możliwe że jesteście w stanie pomóc

Ja ze swoim KIS nie mam problemów przy DIRTcie. Bardziej byłbym tu za opcją karty graficznej, ponieważ ta karta ma już swoje lata (chyba 2 bo miałem taką samą) i choć teraz gram w tą grę na laptopie (Thosiba A300-15D z ATi 3650 512MB), to gra potrafi ciąć. Wiem, że karta z laptopa nie odpowiada karcie stacjonarnego PC ale na pewno jest mocniejsza niż 7600 :) Lepiej spisałbyś komunikat jaki występuje przy starcie gry, jeśli w ogóle jakiś masz i nie jest to czarny ekran. Gra jest cholernie pamięciożerna, a laptop robi się czerwony po 2min. Spisz jaki jest to komunikat, bo " problem dirt.exe" nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sig.
Przeinstalowanie nic nie daje .

Deecom
Co do karty . Nic z tego . Poprzednio grałem w dirta na tym kompie. Problem wyskakuje jak się ma najnowsza wersje Kis 7 .
Grałem poprzednio bez Kasperskiego i w dodatku mając athlona 2.6 który jest stosunkowo o wiele gorszy niż cudo p4 .

Komunikat :
Napisane jest ze błąd jest związany z samą aplikacja , a w rozwinięciu nic istotnego nie ma . Tylko dirt.exe błąd we włączeniu aplikacji ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szypek26 wybacz , mój błąd miałem celerona 2,6 - to jest prawdziwy szajsc . Procesor polegał tylko na byle jakim chodzeniu przy nowszych tytułach , ale nie było mowy o wydajności o czym świadczy fakt że w cs 1.6 nie mogłem uzyskać płynnych 100 FPS . Przesada , natomiast p4 wszystko zmienił .Niby jest niewielka różnica , a w praktyce mile zaskakuje . Naprawde świetny procek a kosztowało mnie to jedyne 50 zl :D .

Co do patha zaraz sprawdze. Mam 1,1 poki co wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przez chwilę gapiłem się tępo w twój tekst, po czym zczaiłem. Miałeś na myśli, że Celeron był gorszy od P4. No, to by miało sens :P

Tak, Dirt mi chodził. Chodził, bo przeszedłem, wyśmiałem grę i oddałem :P Niemniej to chyba wtedy miałem jeszcze KAV-a 7 ;)
Edit: Ale nie miałem najmniejszych problemów z graniem w Dirta. (Pomijając spieprzoną optymalizacją). Natomiast bawić musiałem się z GRIDem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2009 o 21:38, Hunter 19938 napisał:

Nic z tego . Spathowanie nic nie wniosło . Szypek26 u Ciebie chodzi DIRT ?

Ku przestrodze i chęci zbanowania mnie przez adminów :) napiszę: spróbuj ściągnąć cracka do gry, który umożliwi granie bez płyty w napędzie - bo takie błędy, są głównie spowodowane złym plikiem wejściowym - musisz szukać wersji 1.2 jak już masz patcha wgranego. Możesz też ustawić, by gra była odpalana z prawami administratora i jeśli to nic nie da w trybie zgodności z Windows XP. Najnowsze sterowniki do karty graficznej jeśli takowych nie posiadasz, może coś dadzą i włącz/wyłącz KISa. Trzeba próbować aż poskutkuje - nie pierwszy raz wkurzająca jest taka sytuacja gdy ma się legale, a nic tylko same z tym problemy i crackerzy piszą lepszy soft od samych programistów. Jaki w ogóle masz system operacyjny?

szypek26
DiRT jest obok Colina 2.0 moją ulubioną rajdówką, więc nie wiem czemu grę wyśmiałeś (optymalizacja OK ale to jeszcze nie taka tragedia, jak w przypadku GTAIV). No i część 2 się szykuje, szkoda tylko, że Colina już nie ma wśród nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2009 o 23:02, deecom napisał:

szypek26
DiRT jest obok Colina 2.0 moją ulubioną rajdówką, więc nie wiem czemu grę wyśmiałeś (optymalizacja
OK ale to jeszcze nie taka tragedia, jak w przypadku GTAIV). No i część 2 się szykuje,
szkoda tylko, że Colina już nie ma wśród nas.

Zgadzam się, że IV jest dużo gorzej zoptymalizowana niż Colin. Niemniej jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego ją wyśmiałem, skocz na mój GS :P
Narażam się modom, ale crack to niegłupi pomysł. Ja sam musiałem go użyć w przypadku Eragona (błąd SecuRoma, deinstalacja Daemona nie pomogła) oraz SWAT-a 4 (zero reakcji, później okazało się, że trzeba było tryb zgodności odpalić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Deecom

. Scrackowałem wersje 1.1 , później 1.2 - nic nie daje .

Wczoraj napisałem email do Kis Tech Sup to zobaczymy co dzisiaj odpiszą , o ile będzie odpowiedz .

Szypek26

Za pierwszym razem Ci poszło tą metodą z Grid??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale ta gierka to ma wymagania - Core2 Duo 2,66 to lekka przesada chyba....a poszłoby płynnie na moim( see in gramsajt) kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Don Zorro

Gra pójdzie . Nie jest wcale straszny Dirt, naprawdę . Według miarki taka gra jak Dead Space - nie powinno mi odpalić nawet , a chodzi na max detal . Podobnie jak inne tytuły.

Największy problem dirta to jego pamięcożęrność

Kasperski odpisał.
Zaproponowali wyłączenie automatycznego podejmowania akcji . Póki co nie działa , ale wydaje się że Grid by odpalił. Jednak odinstaluje dirt , aby mieć pewność , że jest to jego wina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 07:00, Hunter 19938 napisał:

Za pierwszym razem Ci poszło tą metodą z Grid??

Tak. Ale skoro crack ci nie pomaga, to błąd leży gdzieś indziej niż w Kasperskim, przynajmniej na mój rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 15:01, szypek26 napisał:

> Za pierwszym razem Ci poszło tą metodą z Grid??
Tak. Ale skoro crack ci nie pomaga, to błąd leży gdzieś indziej niż w Kasperskim, przynajmniej
na mój rozum.


Odinstalowałem Kasperskiego . Dirt i Grid zaczął chodzić bez problemu .

Mógłbyś bardziej mi określić sposób działania szynek26 , jak to zrobiłeś ?? Mam na myśli instalacja kasperskiego i grida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 18:20, Hunter 19938 napisał:

Mógłbyś bardziej mi określić sposób działania szynek26 , jak to zrobiłeś ?? Mam
na myśli instalacja kasperskiego i grida

A) przeczytaj jeszcze raz mój nick
B) przeczytaj mojego pierwszego posta w temacie ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Facet, czy ty masz problemy z czytaniem? :P O tym, jaką mam wersję napisałem w moim drugim poście od góry... Gdybyś jednak nie umiał znaleźć - KAV 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 19:07, szypek26 napisał:

Facet, czy ty masz problemy z czytaniem? :P O tym, jaką mam wersję napisałem w moim drugim
poście od góry... Gdybyś jednak nie umiał znaleźć - KAV 8


Sorry , z deka jestem roztargnięty ;>

Niestety . Próbowałem 2 razy i za każdym razem GRID nie odpalał ;/ . Postaram się jeszcze poszperać w kis i systemie . No cóż spróbuje 3 raz , może poskutkuje ^^

szypek26
Odpalałeś Grida przed zainstalowaniem KIS ??

Wielkie dzięki za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 20:30, Hunter 19938 napisał:

Sorry , z deka jestem roztargnięty ;>

Widać ^^ "Roztargniony" / "Nieogarniety" :P

Dnia 13.02.2009 o 20:30, Hunter 19938 napisał:

Niestety . Próbowałem 2 razy i za każdym razem GRID nie odpalał ;/ . Postaram się jeszcze
poszperać w kis i systemie . No cóż spróbuje 3 raz , może poskutkuje ^^

Ja nic nie szperałem. Spróbuj z różnymi kombinacjami deinstal gry / instal AV / instal gry albo w innej kolejności.
A... i jeszcze jedno - chyba odpalałem z parametrem "novirtual" w skrócie, ale jak teraz sprawdzałem, to nie mam tego. Niemniej może pomóc.

Dnia 13.02.2009 o 20:30, Hunter 19938 napisał:

szypek26

Dwa razy do mnie w jednym poście? Łaaał :D

Dnia 13.02.2009 o 20:30, Hunter 19938 napisał:

Odpalałeś Grida przed zainstalowaniem KIS ??

Nie KIS-a tylko KAV-a, ale tak, odpalałem.

I przy problemach z Gridem działem tutaj: http://community.codemasters.com/forum/showthread.php?t=279531&page=2 i tutaj http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=68743 Niby inna gra, ale problem ten sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 21:10, szypek26 napisał:

> Sorry , z deka jestem roztargnięty ;>
Widać ^^ "Roztargniony" / "Nieogarniety" :P
> Niestety . Próbowałem 2 razy i za każdym razem GRID nie odpalał ;/ . Postaram się
jeszcze
> poszperać w kis i systemie . No cóż spróbuje 3 raz , może poskutkuje ^^
Ja nic nie szperałem. Spróbuj z różnymi kombinacjami deinstal gry / instal AV / instal
gry albo w innej kolejności.
A... i jeszcze jedno - chyba odpalałem z parametrem "novirtual" w skrócie, ale jak teraz
sprawdzałem, to nie mam tego. Niemniej może pomóc.
> szypek26
Dwa razy do mnie w jednym poście? Łaaał :D
> Odpalałeś Grida przed zainstalowaniem KIS ??
Nie KIS-a tylko KAV-a, ale tak, odpalałem.

I przy problemach z Gridem działem tutaj: http://community.codemasters.com/forum/showthread.php?t=279531&page=2
i tutaj http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=68743 Niby inna gra, ale problem
ten sam ;)


Kis i Kav . I widzisz to mnie właśnie zaniepokoiło . Przecież masz inną wersje anty vira .
Możliwe , że to ma właśnie taki wpływ na zachowanie GRIDA. W sumie KIS taki super nie jest i chyba przeskocze na KAV , bo nie widzę żadnej różnicy w wydajności . Dla maniaków jedynie . Tylko czy mogę licencje wykorzystać ? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować