Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

F.E.A.R. 2 - najlepsza strzelanka tego roku?

121 postów w tym temacie

Witam wzystkich ja oczywiscie po pracy pobieglem po upragnionego FEAR 2.Zobaczymy w FEAR COMBAT mam rozegrane prawie 700 godzin rozegranych ciekawe czy 2 fear-a pobije ten bardzo dlugi czas jaki spedzilem przy poprzedniczce.Zachecam do kupna orginalu aby Monolith odniosl sukces by w przyszlosci stworzyc kolejnego Fear-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli w tym roku wyjdzie Rage, to bez dwóch zdań przyćmi całą resztę.
Panowie z id Soft. wiedzą doskonale co robią. To taki Blizzard w świecie FPSów.
Tyle tylko, że Rage to nie do końca czysty FPS bo i wyścigi tu znajdziemy i z RPGa troszkę.
Ale to mój faworyt.
Bez dwóch zdań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 16:57, Metalhead86 napisał:

@Valium
Ależ skąd! KZ nie jest bezmyślną sieczką - mamy przecie interesujące i rozbudowane dialogi
("what the fuck?!", "go, go, go!", "get down!") i hektolitry klimatu wylewające się z
telewizora (eh, ten piękny motion blur).

Przesadzasz.

Po za tym oceniasz dialogi w Killzone 2 grając tylko w demo. A i na zagranicznych portalach mówiono że gra jest nastawiona na strzelanie więc się nie dziw że rozbudowanych dialogów nie ma.

Mówiono że tylko na początku gry trochę gadania jest a potem się w większości strzela. A to co zaprezentowano w demie to początek gry nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2009 o 14:07, Grz3chu napisał:

W tym miesiącu i tak Killzone 2 zwycięża.

Dobrze wiedziec, juz sie balem, ze nie uslysze zadnych obiektywnych informacji na temat FPSa miesiaca, popartych argumentami.
...
Jesli o tym pomyslec, to dalej o nich nie uslyszalem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie nie dajmy się zwariować. Nikt nie określił Fear2 jako zwycięzcę gry akcji tego roku. Mister Cichocki wspomina o tym, że powalczy ona o miano strzelanki roku co wcale nie oznacza, że wygra. Ponadto chyba już czas przyzwyczaić się do wszechobecnego MARKETINGU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 14:23, Meykan napisał:

Przesadzasz.

Ależ skąd...

Dnia 14.02.2009 o 14:23, Meykan napisał:

Po za tym oceniasz dialogi w Killzone 2 grając tylko w demo. A i na zagranicznych portalach
mówiono że gra jest nastawiona na strzelanie więc się nie dziw że rozbudowanych dialogów
nie ma.

To naprawdę dziwne, ponieważ w innym tematacie gdzie krytykowałem KZ2 odpisywano mi pustymi kontrargumentami - "jaka to grafika będzie rewolucjna, jakie to dialogi będą świetne, jakie efekty dźwiękowe - CoD4 może się schować!". Nie, nie dziwię się że gra nie będzie posiadała dialogów - są one praktycznie niepotrzebne, choć stanowiłby miły dodatek. Poprzez zastosowanie sarkazmu, którego nawiasem mówiąc chyba nie załapałeś, chciałem tylko podkreślić fakt, iż ubóstwianie tego tytułu (co miało miejsce przed premierą, przed ukazaniem się wersji demonstracyjnej) jest "lekkim" przegięciem.

Dnia 14.02.2009 o 14:23, Meykan napisał:

Mówiono że tylko na początku gry trochę gadania jest a potem się w większości strzela.
A to co zaprezentowano w demie to początek gry nie jest.

Nie obchodzi mnie "co mówiono" - bo mówiono naprawdę dużo, a obecny stan gry jeno minimalnie spełnia obietnice złożone przez twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 16:44, hans olo napisał:

A gdzie ja kogokolwiek zmuszałem do mojego zdania? Idąc tą obłędną logiką, to nie ma
sensu w ogóle tworzyć jakichkolwiek for. Wszystkich ludzi należy zamknąć w celach i nakazać
im milczenie żeby tylko nie dzielili się własnymi opiniami, bo jeszcze ktoś zmieni swoją.

Ekhm, a od czego są zwroty "moim zdaniem", "wg. mnie" lub skrót "IMO"? Bez nich wypowiedź brzmi jak głos ogółu.

Dnia 13.02.2009 o 16:44, hans olo napisał:

Dwa tytuły?
Battlefield 1942
Battlefield 1942 The Road to Rome
Battlefield 1942 Secret Weapons of WWII

Dwa dodatki do jednej gry - to dużo?

Dnia 13.02.2009 o 16:44, hans olo napisał:

Battlefield Vietnam

Kompletnie inne realia, więc nie wiem co od tej gry chcesz.

Dnia 13.02.2009 o 16:44, hans olo napisał:

Battlefield 2
Battlefield 2: Modern Combat

Znów inne realia i znów gra + dodatek.

Dnia 13.02.2009 o 16:44, hans olo napisał:

Battlefield 2142
Battlefield 2142 Northern Strike

j.w.

Dnia 13.02.2009 o 16:44, hans olo napisał:

Battlefield: Bad Company
Battlefield Heroes

Nie zaliczaj dodatków jako sequele. Poza tym wciąż następuje zmiana realiów [wyjątkiem chyba konsolowe Bad Company, ale w tym rynku się nie wyznaję, więc nie jestem pewien]. Poza tym popatrz na takie Heroes na przykład, czy NFS [do Most Wanted, a wg. niektórzych i PS trzyma co najmniej dobry poziom]. Długie i dobre serie nie zmieniające prawie nic, tylko powolne udoskanalanie. I co, słabe?

Dnia 13.02.2009 o 16:44, hans olo napisał:

I jak to co z tego? Myślisz, że dlaczego ściąganie w szkole jest zabronione?

Kiepskie porównanie. Jak wspomniałem - nikt nie zabrania kopiowania pomysłów. Oby wszystko dalej zrobić samemu. Gdyby nie można było tego robić wyszłoby raptem po 10 gier z każdego gatunku i bye bye grom.

Odstęp i "ogólnie" miało znaczyć, że to nie do Ciebie, tylko do ogółu osób tak piszących. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu jak można mówić że najlepsza strzelanka jak jeszcze nie ma nawet połowy roku... Wyjdzie jeszcze wiele FPSów i na pewno któryś przebije F.E.A.Ra II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Single jest wspaniały, dużo lepszy od jedynki. Bullet time wygląda świetnie. Demo mnie bardzo zawiodło ale pełna wersja jest wspaniała. Jedynie multi jakoś mi się nie za bardzo podoba. Całkowicie zmienił formułę względem jedynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w BFy nie gram. Dlatego dla mnie BF to tylko okropnie duga lista gier o tym samym tytule głównym. Mało mnie obchodzi tematyka poszczególnych gier. Nie jestem w stanie tego spamiętać i tyle. Tak trudno to zrozumiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie najlepsza strzelanka tego roku a rozczarowanie roku.
Miałem zamiar kupić. Na szczęście ściągnąłem demo. Pierwsza część była bardzo dobra. W drugiej już na samym początku zauważyłem 2 różnice: hud i kolorystykę. Hud jest co prawda dziwny ale da się go przeboleć. Kolorystyka to już kompletna pomyłka. Jedynka to była gra grozy dla dorosłych. Teraz to jest jakieś przekolorowane coś dla nastolatków (tylko w takim razie co robi ten napis +18 na pudełku). Do tego doszły zmiany w tempie akcji i mechy. Reasumując miałem wrażenie, że nie grałem w 2 część Fear ale w drugą część Lost Planet. Do końca jej nie skreślam, ale z zakupem wstrzymam się do czasu, aż gra trafi do taniej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą.

Widać że w F.E.A.R 2 postawiono nie na strach. Tylko położono nacisk na akcję. Jedynka to dopiero była straszna.

A tutaj w dwójce jak grałem w demo to grałem w FPS gdzie pełno fajerwerków, akcji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 12:19, logray napisał:

Reasumując miałem wrażenie, że nie grałem w 2 część Fear ale w drugą
część Lost Planet. Do końca jej nie skreślam, ale z zakupem wstrzymam się do czasu, aż
gra trafi do taniej serii.

Przesadziłeś - F.E.A.R. 2 przy Lost Planet prezentuje się niemal jak gra-marzenie. Do swojego poprzednika nie ma jednak startu.

A jeśli o HUD chodzi to jest on typowo konsolowy - zaprojektowany tak, by był czytelny z odległości dwóch metrów od monitora/TV i dlatego dla części graczy był taki dziwny na PC... Swoją droga to nie rozumiem jednak dlaczego postarano się odrealnić grę za pomocą HUD gdy większość developerów stara się zrobić HUD jak najmniej rzucający się w oczy lub po prostu eliminują go z gry by ta była jak najbardziej klimatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można mówić, że FEAR2 to najlepszy FPS tego roku, skoro mamy dopiero luty? Ja obstawiam, że najlepszą strzelanką tego roku zostanie Call of Duty Modern Warfare 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie wczoraj sobie kupiłem fear2 pograłem trochę i chociaż gra chodzi u mnie na średnich detalach to muszę przyznać że robi bardzo dobre wrażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nikt jeszcze nie powiedział, że F.E.A.R 2 to najlepszy FPS, nie mówcie, że to dopiero luty, że do końca roku jeszcze daleko, że to już przesądzone itp, itd. po prostu padło pytanie czy F.E.A.R może być najlepszy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FPS roku, taaa. Gamespot - 7/10, fiołki nie szuter roQ!~! Osobiście nie odpowiadają mi barwy z nowego fear''a. Te postacie się jakoś tak świecą jak żarówy czy inne dildosy w wazelinie T.T Definitywnie NIE straszne. W jedynce tak nie było ~~.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować