Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

F.E.A.R. 2 - najlepsza strzelanka tego roku?

121 postów w tym temacie

Jeszcze za wcześnie na to by mówić o jakiejkolwiek grze jako grze roku. Ale osobiście myślę, że drugiej części F.E.A.R. absolutnie niczego nie brakuje i pod koniec roku weźmie udział w wyścigu o tytuł gry roku, w zależności od tego, co zaprezentuje konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest przeraklamowane, ten S.T.R.A.C.H w tej grze. Kupiłem FEAR I ze wzgledu na to co onim mowili/pisali i srodze sie zawiodlem, dynamiczna akcja, owszem przez pierwsze pare godzin dopokijuz powtarzalnosc lokacji (jaki i przeciwnikow) co fabularnie jest uzasadnione, lecz nie zmienia to faktu, że najzwyczajnie stało się nudne. Nawet bullet time nic tu nie pomagał. Sama dziewczynka była straszna moze pierwsze 3x potem gdy juz wiedzialem ze te scenki z jej pojawieniem w zden sposob nie zagrazaja zyciu postaci ktora gram, przestala straszyc. Ogladalem te scenki jedynie bym zobaczyć pomysłowość tworcow., no i ta schematycznosc pojawiania sie ich. DUZO wrogow, potem tak jakby pusto o ciekawe kiedy sie pojawi, jest dziewczynka pojawila sie cos tam postraszyla nie ma jej, chwial spokoj, DUZO wrogow i tak w kolo. Jak tylko sie robil spokoj po walce zastanawialem sie gdzie ja wepchneli tym razem tworcy, do kamery czy za ta szyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kobylańskim jedynka nie jest zbyt straszna a ta dziewczynka pojawia się tylko na kilku pierwszych
poziomach, tych w porcie potem znika, i pojawia się dopiero pod sam koniec. A walka z wrogami no cóż inteligentni żołnierze z którymi walczymy do horroru za bardzo nie pasują. Żeby wyszedł dobry horror w FPP to przeciwnicy muszą wyglądać przerażająco jak np. w: condemned:criminal origins, C.B.Jericho, Undying. Nie wiem czy dwójkę kupię hociaż demo jest o wiele lepsze od jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten HUD to jest tak zrobiony, ze go widac na helmie zolnierza, wiec jest realistyczny. To nie jest terazniejszosc, kiedys na helmach beda podawane niektore informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobylański co kogo interesuję że czekasz na Bioshocka II?Nie grałeś w Project Origin?To się nie udzielaj bo jak czytam wypowiedzi typu"nie grałem a wiem lepiej"to mi ręce opadają.Dobra rada najpierw zagraj potem komentuj.Zwróć uwagę na kolejność w jakiej to napisałem bo jest to bardzo ważne.Zgadam się z opinią że jest "za wcześnie na pisanie iż jest to najlepszy FPS tego roku" ale dla mnie tak samo jest żałosne pisanie "napewno coś go przebije".A jak go nie przebije?To co wtedy?Hmm?Gdybanie takiego typu poprostu jest dobre dla małych dzieci.takie jest moje zdanie na ten temat.Co do samej gry to jeszcze nie grałem<więc nie komentuje>mam nadzieję że w tym tygodniu będzię mi dane zapoznać się z kontynuacją F.E.A.R.`a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem, ale mam troche do powiedzenia o grze:

1. cholernie sterylne otoczenie - np: niezniszczalne drewniane stoliki (nawet z ciezkiej broni) czy drzwi z siatki ktorych nie potrafi pokonac komandos... szukanie karty magnetycznej po zakrwawionych pomieszczeniach, zamiast przestrzelic drzwi itd
2. fizyka zwlok beznadziejna, trupy czesto sie blokuja na barierkach czy w powietrzu (lepsza lifyzka jest w Half-Life 2)
3. system obrazen u przeciwnikow jest beznadziejny - strzelamy w korpus, a gosc ma obrazenia na calym ciele jakby byl po bombardowaniu
4. glupoty scenariusza: glowny bohater gania za latajacymi zwlokami - kto normalny ugania sie za zabijajacymi w ulamku sekundy potworami ? Do tego niewidzialni przeciwnycy atakujacy przy pelnym oswietleniu, zamiast w mroku czy w kompletnych ciemnosciach (czym jest dla przeciwnika uber-komandosa wywalenie korkow w pomieszczeniu - czyms nieosiagalnym do zrobienia)
5. glowny bohater jest albo niemowa albo jest niedorozwiniety nie potrafi mowic, ani jednej kwesti przez cala gre... to strasznie splyca rozgrywke do ragi tępej strzelaninki
6. malo modeli przeciwnikow, walczymy z identycznymi klonami, liczylem na cos wiecej...
7. przegiete mutanty - niby obrywa kulami, a nic mu nie jest - po rakiecie wyglada tak samo - czyli jest nieznisczalny, ale po kilku seriach nagle zdycha jak zwykly "czlowiek" - nienaturalne, ale ta nienaturlanosc nie jest w zaden sposob przedstawiona - walimy i nie wiemy czy cos mu robimy czy nie.
8. nitownica - strzela sporymi kołkami i przybija do scian, ale strzal w glowe nie zawsze zabija... dopiero za 2-3 strzalem w glowe przybije do sciany, poprzednie dwa pozostawia wbite w glowe kolki a przeciwnik bedzie dalej biegal i do nas strzelal
8. snajperka przegieta - 1 strzal jeden trup... no i strzelimy w korpus a przeciwni EKSPLODUJE !!! dennie to wyglada...
9. benadziejne chodzenie mechem, beznadziejne strzelanie z wiezyczki - oba te elementy maja urozmaicac rozgrywke ale tylko ja wydluzaja na sile - bezmyslnie duszenie FIRE nie jest zabawne...
10. klimat "strachu" nijaki, bardziej sie balem w Nova Prospekt czy w Ravenholm w Half Life 2 i mowie serio!
11. Liniowosc - zapierdzialemy po jednej sluszej drodze, ktora czesto sie dluzy, ale to mozna by przebolec jakby fabula byla wybitna
12. fabula jest slaba, no moze srednia... zakonczenie mi sie nie podobalo, bylem nim cholernie rozczarowany. Postacie nam towarzyszace nijakie i slabo zarysowane, dialogi na bardzo niskim poziomie. Pod koniec juz bylem znudzony i zmusilem sie do ukonczenia.

Grafiki nie bede ocenial bo mi zwisa, troche moze draznic ziarnisty filtr, ale idzie sie przyzwyczaic. Dzwieki otoczenia fajne, muzyka nie zwrocilem uwagi - znaczy przecietna.

Ale z drugiej strony masa funu z zabijania przeciwnikow na spowolnieniu - az chce sie ich zabijac, walki z mutkami mnie wkurzaly. Jak ktos chce sobie postrzelac to dobry wybor, jak oczekuje czegos wiecej - rozczaruje sie. FEAR powiela bledy wielu tytulow i nie jest w zadnym stopniu tytulem przelomowym. FEAR2 to sredni/dobry shoter i nic ponad to. Jest w nim masa niedociagniec i rzeczy ktore mozna bylo zrobic lepiej. Half-Life 2 ciagle najlepszym shooterem wszechczasow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka, krótka, krótka za krótka, znowu to samo co z jedynka.
Dodatki to pewnie 15 minutówki będo wydawać.
I znowu najgorzej ma gracz, niedość że jakieś dziwaczne zabesieczenia, to jeszcze taka krótka.
Taka gra powinna kosztować w momencie premiery max 50 zł
Albo nie programiści piszą lepiej, lub firmy dystrbucyjne nie podejmuja sie sprzedarzy.
a nie jeszcze reklamuja takie gnioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm - gdybym ja był przedstawicielem dystrybutora to gra byłaby najlepszą grą na świecie!!! Grą stulecia, przełomem i objawieniem. A że graczom się nie podoba to ich problem... Ktoś się jeszcze sugeruje takimi reklamami? A "konsolizacja" dalej zabija gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bezrybiu i rak ryba a na razie innych ciekawych shooterów w tym roku nie ma i nie są planowane do wydania więc i konkurencja w gatunku do tytułu marna :-), chyba że Episode 3 wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 11:28, sunny02 napisał:

Na bezrybiu i rak ryba a na razie innych ciekawych shooterów w tym roku nie ma i nie
są planowane do wydania więc i konkurencja w gatunku do tytułu marna :-), chyba że Episode
3 wyjdzie...



A nowy COD Modern Warfare 2 to co? A przeciez zapowiedziana jest jeszcze na ten rok podobnie jak nowy battlefield.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi pana Cichockiego ociekają wazeliną... No, mniejsza z tym, ważne że nowy FEAR jest dobrą grą - świetnie wykonane strzelaniny, ładna oprawa graficzna, większa różnorodność. Szkoda tylko że elementy grozy nie grożą już zawałem serca, a tylko dreszczem strachu na plecach. Ale ogólnie kontynuacja stoi na odpowiednio wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram 2-gi dzień, popołudniami i już prawie kończę....
1. Inteligencja wrogów - nie stwierdziłem nawet śladowej......
2. Nie zbalansowano broni - grę przechodzę z jednym karabinem.Sporadycznie rakietnica, której nie noszę bo to nie ma sensu. Snajperki użyłem tylko raz - dla sprawdzenia, laser porażka, granatów też nie używam, w jednej lokacji przydały się miny i EMP...
3. Klimat - spodziewałem się że gra będzie dużo mroczniejsza...
Dodam że gram na najwyższym poziomie trudności, grałem w jedynkę oraz oba dodatki.

Generalnie jestem zawiedziony, to praktycznie jest kolejny dodatek. Gra robi dużo mniejsze wrażenie niż jedynka.
Koniecznie trzeba zagrać (grafika, klimat, fajny niezniszczalny :-( mech...), ale nie w takiej cenie....
Jesli to ma być gra roku, to szkoda gadać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha. Normalnie nie mogę jak czytam takie newsy.
Wiem że biznes jest biznes ale przestańcie wychwalać każdego gniota którego wydajecie.
(no chyba że wydaje go Cenega, to w wtedy zwracam honor, nie miałem ochoty tego sprawdzać)
Jedyne co czułem grając w F.E.A.R 2 to nuda, a jedyna myśl to "kiedy to się wreszcie skończy", grałem dopiero oczywiście w demo ale nie chciało mi się go nawet przechodzić. (było zbyt straszne)
Jak już niektórzy wspominali, mamy dopiero luty i obwoływanie czegoś takiego grą roku w gatunku nie jest zbytnio przemyślane. FPS''y nie są moim ulubionym typem gierek a mimo to potrafię dostrzec że na horyzoncie mamy już jeden mocny tytuł, i kiedy on się ukaże nikt już nie będzie pamiętał o jakimś F.E.A.R. 2. , a mianowicie chodzi mi o KILLZONE 2. (Bad Company 2 też pozamiata ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się gra za to podoba. Nawet bardzo. Jakoś przebrnąłem przez ten steam... Jeszcze nie przeszedłem gry ale jestem w jakimś 6, 7 interwale. No i nie działam tak jak inni wciskając klawisz W i LPM a potem bełkoczą, że gra krótka i takie inne. Albo jestem bardzo powolny albo gra jest w miarę długa w każdym razie nie jest krótka. To ja dorzucę parę wrażeń od siebie:

1. Grafika i optymalizacja - puściłem wszystko na maksymalnych detalach 1280x 1024, AAx4, Anizo x16 i... gra średnio chodzi z prędkością 30 FPS. Czasami zejdzie czasami wejdzie powyżej ale i tak jest dobrze, nawet bardzo dobrze, ale to pewnie dlatego, że gra jest liniowa... ale o tym za chwilę.
2. Klimat - na początku straszy potem już nie tak bardzo ale wciąż straszy. A więc klimat jest.
3. Fabuła - liniowa. Aż za bardzo. Ale dla mnie fajna. Postacie fajni ale nie zapadają mi w pamięci [jedynie chyba Alma...] jednak i tak źle nie jest. Jestem zadowolony z fabuły.
4. Znowu chodzimy gościem co nie potrafi gadać... Wkurza mnie to.
5. Efekty? Jedne wkurzają drugie już są fajne. Jakoś się da przyzwyczaić. Straszyło na początku później nie tak bardzo, chociaż zwolnione tempo jest bardzo fajne [chociaż nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak w "jedynce"]
6. Za dużo gore... Rozumiem, by paru postaci oderwać łeb ale żeby aż tylu? Spojrzę tu, o ten łba nie ma. Idę dalej i kolejny bez łba. Potem przychodzi jakiś gościu i mu głowę odstrzelę... Dajcie spokój. Nie bawi mnie co chwilowe odrywanie głowy, tym bardziej jak to jest już w scenariuszu...
7. Fizyka? Może być. Chociaż dziwna. O ile fizyka ciał różnie się zachowuje [jest poprawnie] to jednak czasami ciała zwyczajnie buchają. Shotgun robi z przeciwników zupę. A snajperką przecina drugiego na pół... Patent z przewalaniem obiektów potrafi się przydać... prawie nigdy. Czasami tego użyję, ale lepszy z tego pożytek ma przeciwnik. Inaczej - fizyka przeciętna.
8. SI przeciwników - nie wiem co mam o niej myśleć... grając na normalu to dziwacznie się zachowują. Pewnie na hard to już dobrze myślą chociaż już nie mam do czego się przyczepić oprócz tego, że przeciwnicy nie za bardzo umieją działać w grupie. Potrafią rzucić granata, oflankować ale idzie im to na opak. Chociaż zwykle coś wymyślą i idzie im to dobrze.
9. Muzyka? Prawie nie zwracam uwagi. Metaliczne zgrzyty etc. poprawiają strach, jakieś "techno" każe nam walczyć. Zrobili to tak jak trzeba i koniec. Głosy też złe nie są.
10. Walka, zwolnione tempo radocha z broni - bronie są fajne, chociaż czasami mi zwisa jaką aktualnie noszę. Zwolnione tempo bardzo fajny bajer. Jeszcze te wybuchy w zwolnionym są fajne. Walka jest zwykle dynamiczna ale z AI to różnie bywa więc raz jest fajnie drugi raz gorzej.
11. Podsumowanie - Gra nie jest zła, jest fajna. Za tą cenę nawet warto. Gram już drugi dzień i jestem gdzieś w 6, 7 rozdziale. A gram... już jakieś 10 godzin? Przyzwoita liczba. A po multi nie śmigałem. W każdym razie gdybym miał oceniać to bym już wstępnie jakoś tak 8 walną. A czy gra roku? Bez jaj. CoD:MW2 ten tytuł powinien zmieść. A jeszcze nadejdzie BF:BC2... Będzie w co grać. A jeszcze zaległości będzie trzeba nadrabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować