Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

F.E.A.R. 2 - najlepsza strzelanka tego roku?

121 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2009 o 13:23, hans olo napisał:

Niesamowita polemika.

Jakbyś nie zauważył, wypomniał Ci, żebyś nie narzucał swojego zdania innym. Komentarz kompletnie bez sensu...

Dnia 13.02.2009 o 13:23, hans olo napisał:

> - Po 2: Bad Company to była moim zdaniem bardzo, BARDZO dobra giera i z chęcią zagrałbym

> w sequela.
A może lepiej pozostać przy dobrym wrażeniu z jedynki?

O lol, a niby czemu? Skoro dwójka może być równie dobra albo i lepsza? Rozumiem, że wg. Ciebie żadne sequele nie powinny powstać... No cóż, gdyby tak myśleli twórcy, to szkoda by mi było Baldurs Gate 2, Fallout 2 czy CoD''a 2...

Dnia 13.02.2009 o 13:23, hans olo napisał:

Wybacz. Tyle tego crapu już jest, że nie pamiętam nawet połowy podtytułów. Po weryfikacji
okazuje sie, żę pomyliłem to z BF: Heroes

No tak, dwie produkcje to naprawdę dużo. BTW co z tego, że pomysł zerżnięty, jak podany kompletnie za darmo? Valve nie ma monopolu na zakręcone strzelanki.

Ogólnie czytając - sam nie wiem po co szczerze mówiąc - te wszystkie komentarze, szlag jasny mnie trafia. Dziesiątki postów w stylu "nie będzie, bo naj będzie xxx". Sami prorocy... Poza tym niektórzy mylą wypowiedź tytułową Gramu z wypowiedzią ludzi z CDP, którzy twierdzą, że FEAR powalczy o miejsce w czołówce, a nie, że będzie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 15:52, JayL napisał:

Poza tym niektórzy mylą wypowiedź tytułową Gramu z wypowiedzią ludzi z CDP, którzy twierdzą,
że FEAR powalczy o miejsce w czołówce, a nie, że będzie najlepszy.


No prawie trafiłeś. News ten jest newsem zleconym (nie wiem, czy sponsorowanym, ale na pewno zleconym) - brak wyjaśnienia, ani dopisku o tym jest godny ubolewania - o tym pisałem już wielokrotnie, ale widzę, że nik się nie przejmuje wiarygodnością redakcyji.

Pepsi, BTW - jesteś z Cichockim na "ty" tak samo jak z Zalewską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, ludzie, zacznijcie się miłować wreszcie, nawet jeśli jeden z drugim plecie 3po3. Gra będzie świetna, a demo tylko utwierdziło mnie w tym przekonaniu. Gry trzeba robić z sercem. Oby tak dalej Monolith!

Hehehehe zerknijcie proszę ja Was na head strony. Reklama dodatku do Sims 2. Kup dodatek, drugi dostaniesz za 1gr! Niedługo będą sprzedawać te dodatki w "TV Pakach" niczym Lay'sy po 3-4 dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 15:10, Leos8 napisał:

Arachnos ----> Niektórym do gustu bardziej przypadł WaW bo lubią taki klimat. Wszystko
zależy od ludzi. Mi się osobiście podobał bardziej MW albo na WaW też nie narzekałem
i mogę śmiało powiedzieć, że mógł spokojnie konkurować z MW. Trochę obiektywizmu.

F.E.A.R 2 najlepszym shooterem? Jak narazie to tak. Ale wyjdą jeszcze inne gry. Bo Killzone
to raczej siekanka bez fabuły nastawiona na multi? (nie żebym miał coś bezmyślnym siekankom
- wszystko dla ludzi, czasem trzeba sie po prostu wyżyć). Osobiście stawiam na walkę
między trzema tytułami. MW2, KZ2 i F2.

Jeśli się mylę co do Killzone poprawcie mnie. Nie grałem w grę, ale słyszałem opinię
zaufanego kumpla z klasy i sugerowałem się nią.


Nie bluznij, Killzone to jedne z najbardziej wiarygodnych uniwersow, mozna sie sprzeczac, ale to nie jest bezmyslna siekanka, ta gra naprawde ma fabule. Tutaj jest historia konfliktu miedzy Helghastami a ISA
http://www.neogo.pl/publicystyka/271 ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 15:52, JayL napisał:

Jakbyś nie zauważył, wypomniał Ci, żebyś nie narzucał swojego zdania innym. Komentarz
kompletnie bez sensu...

A gdzie ja kogokolwiek zmuszałem do mojego zdania? Idąc tą obłędną logiką, to nie ma sensu w ogóle tworzyć jakichkolwiek for. Wszystkich ludzi należy zamknąć w celach i nakazać im milczenie żeby tylko nie dzielili się własnymi opiniami, bo jeszcze ktoś zmieni swoją.

Dnia 13.02.2009 o 15:52, JayL napisał:

O lol, a niby czemu? Skoro dwójka może być równie dobra albo i lepsza? Rozumiem, że wg.
Ciebie żadne sequele nie powinny powstać... No cóż, gdyby tak myśleli twórcy, to szkoda
by mi było Baldurs Gate 2, Fallout 2 czy CoD''a 2...
> Wybacz. Tyle tego crapu już jest, że nie pamiętam nawet połowy podtytułów. Po weryfikacji

> okazuje sie, żę pomyliłem to z BF: Heroes
No tak, dwie produkcje to naprawdę dużo. BTW co z tego, że pomysł zerżnięty, jak podany
kompletnie za darmo? Valve nie ma monopolu na zakręcone strzelanki.

Dwa tytuły?
Battlefield 1942
Battlefield 1942 The Road to Rome
Battlefield 1942 Secret Weapons of WWII
Battlefield Vietnam
Battlefield 2
Battlefield 2: Modern Combat
Battlefield 2142
Battlefield 2142 Northern Strike
Battlefield: Bad Company
Battlefield Heroes
I jak to co z tego? Myślisz, że dlaczego ściąganie w szkole jest zabronione?

Dnia 13.02.2009 o 15:52, JayL napisał:


Ogólnie czytając - sam nie wiem po co szczerze mówiąc - te wszystkie komentarze, szlag
jasny mnie trafia. Dziesiątki postów w stylu "nie będzie, bo naj będzie xxx". Sami prorocy...

Nigdzie ale to niegdzie nie napisałem co będzie najlepsze. Nie śmiem nawet. Z resztą ja już jestem stary pryk w porównaniu do średniej wiekowej graczy i dla mnie prawie wszystko jest obecnie dziadowskie. Odniosłem się jedynie do jednej z takich proroczych wypowiedzi mówiąc co sądzę o tych tytułach, które wg wszelkich proroctw mają zdeklasować FEARa. Zrobiłbym to w odniesieniu do każdej innej gry, bo prawie nigdy nie zmieniam zdania na temat gier, któe znam przynajmniej w najmniejszym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak Killzone wyjdzie na PC to pogadamy...... narazie ja uwzgledniam "tylko" gry na PC.... tez gadanie o grach ktore jeszcze sie nie ukazaly jest nie do konca ok.... tak samo jak sie ludzie podniecali CoD5 ze jaki super bedzie itd... a wyszedl zwykly prosty przecietniak..... CoD:MW2 pewnie bedzie ok ale nie mamy 100% pewnosci ze w tym roku wyjdzie... CoDy mialy tendencje do poslizgu....

Najlepiej mowic i porownywac gry ktore juz wyszly ^^ narazie FEAR2 na Pc niema jak narazie w tym roku konkurencji (mowa o grach ktore juz wyszyly i sa w sklepach a nie o takich ktore "przyslowiowe wyjda" w tym roku ^^) ale jak wyjda inne tyruly na PC to mozna zaczac porownania.... a tym czasem mozna zabijac czas grajac w FEARa ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsza strzelanka tego roku" - zdanie wydawcy gry nie może być inne.
Przecież wszyscy* wiedzą, żę CDP wydaje tylko najlepsze RPG/RTS/FPS/karcianiki/platformery/gry muzyczne/przygodówki/gry logiczne/turówki/gry sportowe/bijatyki/mmo/symulacje (i pochodne) roku :P

------
*ja

Mnie osobiście drażnią takie hasłą reklamowe przed premierą gry i to na początku roku, także do powyższej wypowiedzi mogła przecieknąć kropelka ironii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi F.E.A.R. jest naprawdę udaną "szczelanką" - do miana najlepszego tegorocznego FPS''a natomiast "troszkę" mu brakuje. Kontynuacje serii takich jak The Chronicles of Riddick, Armed Assault, Bioshock, Battlefield, Operation Flashpoint, Call of Duty czy Wolfenstein zapowiadają się o NIEBO lepiej. Skończcie też głosić brednie o Killzone 2 - ta gra jest "tylko" dobra. Za nic w świecie nie stanie na podium najlepszych tegorocznych gier akcji. Eh, widocznie reklama robi swoje...

@Valium
Ależ skąd! KZ nie jest bezmyślną sieczką - mamy przecie interesujące i rozbudowane dialogi ("what the fuck?!", "go, go, go!", "get down!") i hektolitry klimatu wylewające się z telewizora (eh, ten piękny motion blur).

;)

Co wspólnego ma historia konfliktu, czy może raczej krótki "timeline" do którego podałeś linka, z fabułą opowiedzianą części drugiej? Bogatszą historię ma MASA innych, rzekomo bezmyślnych siekanek (vide Diablo, Fable, Dark Messiah of Might & Magic). "Nieco" podkolorowałeś też samo uniwersum, które określiłeś mianem "jednym z najbardziej wiarygodnych". Fail!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, kim jest Jerzy Cichocki???? No kim? Na serio nie wiem co to za osobistość, że wyciąga tak pochopne wnioski już na początku roku, prorok? Jasnowidz?
Na chwilę obecną najlepszym shooterem, paradoksalnie pomimo faktu, że jeszcze się nie ukazał jest Killzone 2 i pomimo że jestem PCtowcem to jak najbardziej przyznaję racje wszystkim, którzy wynoszą Killzone''a na piedestał.
Co do FPS''a roku to wiadomo że FEAR2 nie zdobędzie tego tytułu bo późną jesienią tego roku wychodzi Call of Duty: Modern Warfare 2 gra która już teraz można śmiało stwierdzić pobije kolejne rekordy sprzedaży i jeśli zaufać ludziom z Infinity Ward to przyniesie kolejny wspaniały tryb single i wzorcowy tryb multi, które porwie kolejne miliony graczy.
Po drugie aby wyciągać takie wnioski jak pan Cichocki to trzeba być albo szaleńcem albo strasznym ignorantem. Ja rozumiem, bezwstydna promocja własnej firmy to jedno ale wysuwanie niczym nie podpartych argumentów na forum publiczne to już zupełnie inna bajka.
Na przyszłość polecam przemyślenie tego co się chce powiedzieć/napisać.

Ostatnia rzecz. Killzone 2 na chwilę obecną olśniewa swoją grafiką i grywalnością, nie zapominajmy jednak że tytuł FPS''a roku to nie tylko cukierki i interesujący single, to także multi na najwyższym poziomie, obecność na 3 najważniejszych platformach do grania bez wyrzeczeń oraz bardzo dobry balans rozgrywki. Zobaczymy czy Killzone 2 da sobie radę z CoD:MW2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie boje ze CoD:MW2 bedzie nie taky dobry jak pierwsza czesc. Czemu? Bo mam takie wrazenie ze zdym CoD bedzie jak Need for Speed. Ech..moze. Ale nie muszi :]

Niemieckich recenzjach jest powiedzane, ze F.E.A.R.2 nie tak straszy jak jedynka. Co to oznacza? Ze gra juz nie nalezy do gatunku Horror. Tak szostalo powiedzane.
Ja moi egzemplarz juz mam i czekam na to zeby bylo calkiem czemno i bede sie (moze) bacz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wychodzi mnóstwo świetnych FPS''ów:

Singularity, FEAR2, Cryostasis, Necrovision, Call of Duty Modern Warfare 2, być może w tym roku Battlefield Bad Company 2 i Battlefield 1943, The Crossing, Shattered Horizon, być może Project Offset, być może Chrome 2, Borderlands, być może Rage, Section 8, być może Aliens: Colonial Marines, Wolfenstein, The Cronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, Bioshock 2, Operation Flashpoint 2, ArmA 2, Killzone 2

Mówienie o jakiejś grze już na początku roku, że będzie najlepsza, jest jak dla mnie sporym nadużyciem. I mówię tu zarówno o FEAR2, jak i o Killzone 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fear 2 wydaje mi się słabszy od 1. Może demo było takie beznadziejne tylko, nie wiem, ale nie zamierzam kupować tej gierki póki co.
Co do najlepszej strzelanki tego roku...trudno stwierdzić która będzie najlepsza. Zwłaszcza mi to trudno stwierdzić, bo jeżeli mam być szczery to w tym roku mało ciekawych shoterów się nie zapowiada ;/. CoDów nie lubię, dla mnie seria skoczyła się dawno temu. ArmA 2 i OF2 to imo nudziarstwo. KZ2 wydaje mi się średni, chociaż pewnie całkiem niezła gierka, ale nie kupię raczej prędko, jeśli w ogóle. Nowy BF w czasie II wojny mi nie pasuje kompletnie.
Za to może mi się spodobać druga część Riddicka czy gra z Obcymi w roli głównej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze wrednie od siebie, że każdej grze, w którą jest zamieszany CD projekt dają wysokie noty i wielkie tytuły... Więcej powagi. Ja rozumiem, że gra jest dobra i trzeba chwalić produkty, którymi się zajmujecie ale bez przesady.

Artykuł już trafił w miejsce, gdzie będzie "wisiał" do końca tygodnia albo dłużej tak jak wcześniej "Age Of Conan" - rozdmuchany do granic możliwości "spolszczony" MMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:46, Konował napisał:

mało ciekawych shoterów się nie zapowiada

Edycja wyparowała, a ja nie zdążyłem wywalić "nie" :[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, zapomniałem nadmienić o Rage i Section 8 które jeśli będą tak dobre jak ich trailery i jeśli wyjdą w tym roku to spokojnie przyćmią inne tytuły, ale to oczywiście tylko pod warunkiem że okażą się tym co zapowiadają.

No i oczywiście zapomniałem o moim osobistym faworycie czyli powrocie do zamku wolfenstein i tutaj po raz kolejny pytanie czy faktycznie latem tego roku pojawi się już na półkach tak jak to zapowiadają czy to tylko chwyty marketingowe by rozgrzewać atmosferę.

OP2 i ArmA2 to tytuły dla harcore''owców, nie mówię że złe ale większości raczej nie przypadną do gustu ze względu na przesadny realizm.

Necrovision, Cryostasis czy Chrome 2 utoną w morzu sławy innych tytułów. Chociaż Necrovision to i tak więcej dymu niż faktycznego ognia z tej gry, innymi słowy gra zapowiadana na ulepszonego Painkillera wypada słabiej niż kolejne odgrzewanie kotletów z NFS''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 16:17, Valium napisał:

> Arachnos ----> Niektórym do gustu bardziej przypadł WaW bo lubią taki klimat.
Wszystko
> zależy od ludzi. Mi się osobiście podobał bardziej MW albo na WaW też nie narzekałem

> i mogę śmiało powiedzieć, że mógł spokojnie konkurować z MW. Trochę obiektywizmu.

>
> F.E.A.R 2 najlepszym shooterem? Jak narazie to tak. Ale wyjdą jeszcze inne gry.
Bo Killzone
> to raczej siekanka bez fabuły nastawiona na multi? (nie żebym miał coś bezmyślnym
siekankom
> - wszystko dla ludzi, czasem trzeba sie po prostu wyżyć). Osobiście stawiam na walkę

> między trzema tytułami. MW2, KZ2 i F2.
>
> Jeśli się mylę co do Killzone poprawcie mnie. Nie grałem w grę, ale słyszałem opinię

> zaufanego kumpla z klasy i sugerowałem się nią.

Nie bluznij, Killzone to jedne z najbardziej wiarygodnych uniwersow, mozna sie sprzeczac,
ale to nie jest bezmyslna siekanka, ta gra naprawde ma fabule. Tutaj jest historia konfliktu
miedzy Helghastami a ISA
http://www.neogo.pl/publicystyka/271 ...


Nie bluźnie. Dobra, mój błąd. Zagram w Killzone. Ile to teraz kosztuje? 40zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować