Zaloguj się, aby obserwować  
fenuks

Dlaczego hip hopolo sprzedaje się lepiej od prawdziwego rapu?

47 postów w tym temacie

Rap to jest sens mojego życia. Jedna rzecz mnie wkur... wkurza. Hip hopolo to gówno w całym śpiewane refreny kicz i jeszcze raz kicz. A najgorsze w tym że ta tandeta sprzedaje się lepiej niż rap. Tak samo ludzie wolą kupić samochód daewo niż mercedesa. Czekam na zdanie innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 15:13, fenuks123 napisał:

Rap to jest sens mojego życia. Jedna rzecz mnie wkur... wkurza. Hip hopolo to gówno w całym
śpiewane refreny kicz i jeszcze raz kicz. A najgorsze w tym że ta tandeta sprzedaje się lepiej
niż rap. Tak samo ludzie wolą kupić samochód daewo niż mercedesa. Czekam na zdanie innych


Przecież rap to muzyka a hip hop to subkultura, więc jak rap może się lepiej od HH sprzedawać ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 15:13, fenuks123 napisał:

Tak samo ludzie wolą kupić samochód daewo niż mercedesa


To akurat marne porównanie :P Może rap jest dla wielu zbyt ambitny? Niezrozumiały? Z tego co wiem rap ma jakieś pozytywne przesłanie. W hh same bzdury są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 15:13, fenuks123 napisał:

Rap to jest sens mojego życia. Jedna rzecz mnie wkur... wkurza. Hip hopolo to gówno w całym
śpiewane refreny kicz i jeszcze raz kicz.


Dlaczego uważasz, że Twoje zdanie jest lepsze/bardziej poprawne od zdania innych. 100x osób uważa inaczej niż Ty, więc wnioski wyciągnij sam. Ja też nie lubie tej muzyki i wole posłuchać Włodiego albo WWO, ale miliony polaków słucha czego innego i dopóki będą kupować albumy taka muzyka będzie tworzona.

Dnia 08.02.2006 o 15:13, fenuks123 napisał:

Tak samo ludzie wolą kupić samochód daewo niż mercedesa. Czekam na zdanie innych


Myślę, że nikt nie woli kupić Daewoo i wolałby jeździć Mercedesem, ale nie każdego stać na zakup Mercedesa. Porównanie całkowicie nie trafne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest chyba w samym pytaniu

hip hopolo- jak sama nazwa wskazuje jest dl Polaków (o gustach nie dyskutuje:))
rap - jeżeli chodzi o "prawdziwy" to nie wiem co uwazasz za taki,czy chodzi ci o Public Enemy albo o g-rap z zachodzniego wybrzeża?
Rasistwoskie/anarchizujące teksty - które dla Polaka są tyle niezrozumiałe co nie do przyjęcia?:)
Czy "polski rap"- nawet nie wiem o co chodzi bo chyba nigdy takiego nie było tylko hip hop niewiele mogło go powstać w latach 70/80 gdy ten kierunek muzyki zaczął się przecierać.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś więc po co zakładać temat?
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz. To jak odróżnic rap od hh?
Czy to że refreny są śpiewaną mają jakiś wpływ na przesłanie tej piosenki? To słowa są ważne. A nie sposób ich wypowiadania. Dlaczego wiele osób nielubi psycho-rapu? Bo nie rozumieją przesłania który ze sobą niesie. Wyobraźcie sobie gdyby Nowator śpiewał w psycho i wtedy porównajcie go sobie z Psych K44.
Czy te piosenki będą takie same? Nie w rapie (dla ułatwienie hh) jest ważne przesłanie.

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=456&u=69 polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 15:16, lurynowicz napisał:

Mogłeś w sumie wrzucić to do obszernego tematu na temat hip-hopu, który już trochę na tym forum
istnieje.

Więc proszę, dokończ tą dyskusję w temacie http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=456&u=69 i
podaj przy okazji Twoją definicję hiphopolo.

Po to założyłem ten temat żeby tutaj żeby tutaj pisać więc hip hopolo to śpiewane refreny komercja pedalskie melodyjki typu mezo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 15:16, Vaxinar napisał:

> Rap to jest sens mojego życia. Jedna rzecz mnie wkur... wkurza. Hip hopolo to gówno w
całym
> śpiewane refreny kicz i jeszcze raz kicz. A najgorsze w tym że ta tandeta sprzedaje się
lepiej
> niż rap. Tak samo ludzie wolą kupić samochód daewo niż mercedesa. Czekam na zdanie innych


Przecież rap to muzyka a hip hop to subkultura, więc jak rap może się lepiej od HH sprzedawać
? :/

puknij się w łeb słuchaj napisałem tak ogólnie i nie myślałem że ktoś się będzie czepiał takich szczegółów!!!!!!!!! Znani raperzy np. Sokół z WWO muzykę meza nazywają hip hopolo a nie rapolo a przecierz hip hop to subkultura lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 16:28, Arar napisał:

zaraz zaraz. To jak odróżnic rap od hh?
Czy to że refreny są śpiewaną mają jakiś wpływ na przesłanie tej piosenki? To słowa są ważne.
A nie sposób ich wypowiadania. Dlaczego wiele osób nielubi psycho-rapu? Bo nie rozumieją przesłania
który ze sobą niesie. Wyobraźcie sobie gdyby Nowator śpiewał w psycho i wtedy porównajcie go
sobie z Psych K44.
Czy te piosenki będą takie same? Nie w rapie (dla ułatwienie hh) jest ważne przesłanie.

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=456&u=69 polecam!!

Dajmy taki przykład O.S.T.R.-a teksty dać liberowi to by od razu zepsuł utwór jego sens i przesłanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta nie lubie żadnych kolesi którzy robią kawałki wyłącznie dla hajcu Mezo, Ascetoholix nie nawidze ich, natomiast WWO, Pih, Molesta Fenomen ich kawałki mają przekaz i coś reprezentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 14:33, fenuks123 napisał:

puknij się w łeb

Daruj sobie takie teksty.

Dnia 13.02.2006 o 14:33, fenuks123 napisał:

słuchaj napisałem tak ogólnie i nie myślałem że ktoś się będzie czepiał takich szczegółów!!!!!!!!!

Cóż jeżeli hip hop to subkultura a rap to muzyka to wg mnie to nie wcale taki szczegół, ale rozumiem o co Ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 15:13, fenuks123 napisał:

Rap to jest sens mojego życia.


Współczuję Ci, ze Twoje zycie nie jakiegos naprawde waznego sensu. Mowienie ze muzyka to sens Twojego zycia to troszke smieszne jest, nie uwazasz? No chyba, ze 16h na dobe siedzisz i tworzysz muzę i zyc bez tego nie mozesz.

A w ogole to wez sie zabierz za cos sensowengo, a nie wypisujesz bzdury i bluzgami rzucasz. Reprezentujesz wzorowy przyklad ksenofobii i nietolerancji. Nie lubisz hip hopu - ok, ale dlaczego od razu nazywasz ludzi go sluchajacych debilami. Twoj gust muzyczny nie jest jedynym slusznym w galaktyce. Co z tego, ze w jakiejs piosence nie ma glebokich przemyslen egzysrtencjalnych itp itd - czasem ma sie chce posluchania muzyki wlasnie dla tak przez Ciebie napiętowanej melodii, refreniku wpadajacego w ucho. W koncu po to muzyka jest, zeby bawic i dawac przyjemnosc z sluchania, a nie zeby moralizowac - od tego jest poezja, ksiazki i "Polityka" :D

Kazdy ma prawo sluchac czego chce i ma prawo uwazac to za dobra muzyke. A Ty nie masz prawa mowic co jest dobre, a co zle. Mozesz jedynie twierdzic, co jest WEDŁUG Ciebie dobre. Koniec.

PS. ja tez nie lubie hip hopu, rapu zreszta tez :) za to nie pogardze dobrym kawaleczkiem metalu lub rege - i co, pewnie teraz mnie zbluzgasz, ze slucham chłamu i ogolnie po@#$%^&*y jestem? Sam taki jestes, jezeli tak uwazasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 16:39, Quatre napisał:

> Rap to jest sens mojego życia.

Współczuję Ci, ze Twoje zycie nie jakiegos naprawde waznego sensu. Mowienie ze muzyka to sens
Twojego zycia to troszke smieszne jest, nie uwazasz? No chyba, ze 16h na dobe siedzisz i tworzysz
muzę i zyc bez tego nie mozesz.


Współczujesz? To w takim razie ja współczuję Tobie z powodu Twojego ograniczenia. Nie rozumiesz, że muzyka może być dla kogoś sensem życia? Albo poezja, albo jakakolwiek inna forma sztuki? To trudno, a o hiphopolo jest jedna prawda. Tej muzyki po prostu słuchają gówniarze (wiem z utopsji- kuzynek), którzy nie rozumieją przesłania bardziej ambitnej muzyki z tego gatunku. Dzieciak podłapie Ci "dziewczyno jak wino" i mu sie spodoba, taka muzyczka fajna lekka, niczym iwan i delfin, ale np. Eterni nie zrozumie. Połamanych bitów nie przetrawi i tu jest pies pogrzebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozuuumiem!!! hiphopolo to tki wesolutki hh!! bez przesłania!!!
Było tak od razu, teraz to inna rozmowa. Nielubie czegoś takiego, hh powinien nieśc jakieś przesłanie. Ale z tym hiphopolo kojarzy mi sie Nowator i Lerek, dobiero później Mezo i Ascetoholix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nawidze hip hopolo to jest syf ktory zasmieca ta planete !!! Dla mnie jedyne polskie dobre to Hemp Gru; Kaliber 44; WWO i Pokahontaz jeszcze moze byc!! Tak wogole to słucham NWA; 2pac''a; Dr. Dre :D to sa dobre bity a nie jakis polski syf:/ ( Mezo i jego ped*** boshe tragedia <żyga> )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 18:07, paweusz napisał:

albo Bezele-kiczowata komercja, co to ma być np. pęknięty jeż ?


eee, może ale usłyszałem JEDNĄ fajną piosenke Meza!!! Wodzu prowadź.
A tak ogólnie to hip-hop''olo jest bardziej "skoczne" od rapu? Spróbujcie zatańczyc przy "Jestem Bogiem" albo "Psychodela" a później przy "Aniele" Meza
jaki z tego morał? a taki że rap jest do słuchania i wyłapywania głebi beatów a hip-hop''olo to taki nie dorosły hh.
Właściwie znacie taki zespół jak "hip-hop kids" czy jakoś tak? I to porównajcie chociaż do Ascetoholix, a z K44 czy PFK nie wspominając (bo to zespoły zbyt "wielki" na takie porównania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2006 o 18:31, Arar napisał:

eee, może ale usłyszałem JEDNĄ fajną piosenke Meza!!! Wodzu prowadź.
A tak ogólnie to hip-hop''olo jest bardziej "skoczne" od rapu? Spróbujcie zatańczyc przy "Jestem
Bogiem" albo "Psychodela" a później przy "Aniele" Meza
jaki z tego morał? a taki że rap jest do słuchania i wyłapywania głebi beatów a hip-hop''olo
to taki nie dorosły hh.


no kurde weź tak nie szyfladkuj... sa kawałki bez przesłania, które stanowią naprawdę kawał dobrego rapu, na przykład taki numer Pijanych Powietrzem, jak to było... "Totalna pustka"? Albo z kolei numer Pezeta z tą imprezą, przesłanie żadne, ale hipho polo to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować