Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seria Mass Effect - nowe informacje

40 postów w tym temacie

Pierwszy Mass Effect był (i jest) grą troszkę kontrowersyjną. Owszem, jest ona bardzo dobrym tytułem, aczkolwiek jest trudna to zaklasyfikowania. Zbyt dużo akcji, za mało cRPG. STANOWCZO za mało cRPG. Mam nadzieję, że BioWare w końcu uraczy nas dobrym cRPG''iem pokroju ich wcześniejszego Baldur''s Gate. Naprawdę stać ich na dużo, choć patrząc na takie "hity" jak Jade Empire, Dragon Age, Star Wars: The Old Republic (grindhouse spod klawiatur twórców genialnej serii cRPG!), czy właśnie Mass Effect mocno tracą w moich oczach. Dla Mass Effect 2 znajdzie się miejsce w mojej kolekcji, choć nie liczę na komputerową grę fabularną, a grę akcji z elementami ww. gatunku.

@Lordpilot
Owszem, większość misji pobocznych było po prostu mało interesujących. Do "kwestii czysto technicznych" oprócz doczytywania się tekstur "w locie" dodałbym jeszcze kiepską optymalizację - gra często zwalniała do mniej więcej 15 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lordpilot: a to dziwne bo w GoW doczytywanie tekstur mi się zdarza.
Nie dziwię się ze chcą robić dodatek zamiast patcha - musieliby całą grę zmodyfikować. A na to szkoda czasu i keszu.
ME i F3 - obie gry nie są za bardzo wymagajace. Nie licząc niektórych momentów.
No i co z Jade Empire2? Czy to jedna częśc ma tylko powstać?

Czytając o tym save''ie cieszy się człowiek że gra trwa tylko 20h bo save''y już dawno wyparowały (kto chciał grać w Immortal Throne ten zrozumie:] ).
A tak poważnie - ma mnadzieję że rozgrywka będzie dłuższa niż te nędzne dwadzieściakilka godzin (nie mówić nic o pobocznych zadaniach bo mówię o wątku głównym).

@Metalhead86: o właśnie to. Za mało RPG w RPG :] ot paradkos. Tylko martwię się o długość no chyba że twórcy chcą nas czymś innym "zaskoczyć" (w negatywnym sensie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 10:42, hallas napisał:

> heh, widac odrazu po twojej wypowiedzi, że przeszedłeś tlyko główny wątek, przejdź
wszystkie
> misje poboczne, to wtedy pogadamy ile można było zdziałać samą rozmową, zresztą
nawet
> w wątku głównym miało się dziesiątki sytuacji, gdzie podjęcie decyzji wpływało na
jej
> efekt.
Wstaw sobie, że przeszedłem więcej niż główny wątek (zdobyłem osiągnięcia za zaliczenie
z danym członkiem drużyny więcej niż iluś tam procent misji). Teraz tak mi się przypomina,
że można było kilka osób ocalić np. kobitkę w punkcie medycznym w Cytadeli - zawsze coś.
A o tych wyborach kwestii to daj sobie spokój - sprawdzałem jak to działa i ku mojemu
zdziwieniu - kwestie dialogowe i ich efekty są często takie same niezależnie od wyboru
chyba, że wybierze się czerwone lub niebieskie.


Nie ma sz czym się chwalić ja przeszedłem 100% gry i mam wszystkie achivementy, jeśli chodzi o przebieg rozmowy to skutek jest podobny, natomiast, jeśli chodzi o rozwiązanie jakiejś sytuacji to wiele razy jest do wyboru różne opcje, perswazja, zabicie kumpla, albo wydanie go władzom ( to była misja z tym gangiem do którego nalerzał shepard). Jest wiele takich różnych sytuacji, naprzykład wywiad, musisz tak odpowiadać, zebyś wypadł jak najlepiej, ja przeprowadziłem ja tak, ze nikt nie maił zadnych zastrzeżen a z redaktorki zrobiłem idiotkę, a można też wszystko opowiedziec przed kamerami i przymierze by się mocno wkurzyło. Albo decyzja czy oddać informacje na temat cerberusa handlarzowi infomacji i dostaniemy za to kase i pukty renegata, albo dochowanie wierności przymierzu i uznanie handlarza cieni za zdrajcę i dostaniemy punkty idealisty.

Jest mnóstwo decyzji, które wpływają na twoją osobą i fabułę (może znacząco nie zmieniają fabuły bo koniec końców i tak pokonujemy tego jak mu tam suwerena, ale małe zmiany można wprowadzić, a największą zmiana jest pozbycie się rady albo uratowanie jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nei ma co się czepiać, i tak się bardzo postarali, mało gier jest takich, gdzie mozna grać i kobietą i mężczyzną i są do nich dostosowane dialogi, dla kobiety trochę inaczej układa się gra a inaczej dla mężczyzny i jeszcze można wybrać historię przed służbą i to też zmienia nam trochę fabułę, do tego jest aż 6 klas wojowników do wyboru, moim zdaniem odwalili kawał dobrej roboty, jeśli uwarzacie, ze gra jest denna i beznadziejna to nie wiem co was wogóle może zachwycić, mnie osobiście nie interesują gry typu, GoW, Brother in Arms, call of duty, wiedźmin itp, ale nie uważam tych gier za beznadziejne, mimo, że dla mnie to gnioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka to było światełko w tunelu, niestety strasznie zabugowane (do dzisiaj niepoprawiono większości błędów). Mnie osobiście gra bardzo przypadła do gustu, szkoda tylko ze była zbyt prosta, no i wydanie przykładowo spartolone.
Świetnie że będzie "2".
Swoją drogą gra ma ogromny "potencjał" rozbudowy, mapa gwiezdna świeci pustkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"ności od tego, czy faktycznie powinna (mogliśmy ją przecież zabić...)."

Powiedzcie mi, że to nie jest spojler i jest to tylko żart i osoba taka jak ja,tj. osoba, która jeszcz nei miała możliwości zagrać w Mass Efect, nie musi się wnerwiać...
Dzięki, szkoda że w newsach nie ma jak na forum możliwości zakrycia spojlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 14:13, Camelowaty napisał:

"ności od tego, czy faktycznie powinna (mogliśmy ją przecież zabić...)."

Powiedzcie mi, że to nie jest spojler i jest to tylko żart i osoba taka jak ja,tj. osoba,
która jeszcz nei miała możliwości zagrać w Mass Efect, nie musi się wnerwiać...
Dzięki, szkoda że w newsach nie ma jak na forum możliwości zakrycia spojlera.



Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi, wszystko co napisali w newsie to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 14:13, Camelowaty napisał:

Powiedzcie mi, że to nie jest spojler i jest to tylko żart i osoba taka jak ja,tj. osoba,
która jeszcz nei miała możliwości zagrać w Mass Efect, nie musi się wnerwiać...
Dzięki, szkoda że w newsach nie ma jak na forum możliwości zakrycia spojlera.


Przecież tam nie chodzi o nikogo konkretnego, to po prostu przykład wyboru podejmowanego w grze. Jeśli zabijesz kogoś ważnego w jedynce, to go w 2jce nie będzie. Jeśli "przeżyje", to w sequelu się pojawi. Nie widzę spoilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 14:59, Renor Mirshann napisał:

Przecież tam nie chodzi o nikogo konkretnego, to po prostu przykład wyboru podejmowanego
w grze. Jeśli zabijesz kogoś ważnego w jedynce, to go w 2jce nie będzie. Jeśli "przeżyje",
to w sequelu się pojawi. Nie widzę spoilera.


Brzmiało mi to po prostu jak jedno z możliwych zakończeń, bo mówione było o przeniesieniu własnej postaci, ale skoro tak nie jest to w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te pomysły z łączeniem fabuły pierwszej części gry z fabułą dwójki. Ciekawy pomysł. Mam wrażenie, że gdzieś już się spotkałem z czymś takim. Nie mogę sobie tylko przypomnieć gdzie... eh ;/ moja krótka pamięć. Jednego gracze mogą być pewni. Miłych godzin spędzonych z kolejną odsłoną Mass Effect ! Mam jeszcze jedno pytanie... Dlaczego nikt w tym artykule nie zamieścił bardziej treściwej informacji o nadchodzącym dodatku ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 15:50, colin mcrae napisał:

Podobają mi się te pomysły z łączeniem fabuły pierwszej części gry z fabułą dwójki. Ciekawy
pomysł. Mam wrażenie, że gdzieś już się spotkałem z czymś takim. Nie mogę sobie tylko
przypomnieć gdzie... eh ;/ moja krótka pamięć. Jednego gracze mogą być pewni. Miłych
godzin spędzonych z kolejną odsłoną Mass Effect ! Mam jeszcze jedno pytanie... Dlaczego
nikt w tym artykule nie zamieścił bardziej treściwej informacji o nadchodzącym dodatku
?

Pozdrawiam


Bo pewnie nikt nic nie wie na ten temat, to jest tylko informacja, przecież równie dobrze bioware może nawet jeszcze nie ma scenariusza dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, że decyzje podjęte w jedynce będą miały jakiś wpływ na dwójkę ;]

A z nowym DLC ... boję się, że będzie to samo co z BDtS - GIGANTYCZNE opóźnienie bo CDP zawali sprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 16:36, Outlander-pro napisał:

No i bardzo dobrze, że decyzje podjęte w jedynce będą miały jakiś wpływ na dwójkę ;]

A z nowym DLC ... boję się, że będzie to samo co z BDtS - GIGANTYCZNE opóźnienie bo CDP
zawali sprawę...



Dlatego ja mam wersje na konsolę, i wersje polską na kompa xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj o tym na stronie cd-action. I faktycznie jestem zadowolony ale nie ma polskiego live czyli do bani ;] Ale co do 2 to mam savy to mam ale jeszcze je dopracuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Jeszcze jedno. Powinno zostać wyjaśnione z tymi zapisami bo np. jak mam zapis na najtrudniejszym poziomie to moge go przeniesc na normal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo.
po mega żenadzie z oczekiwaniem aż łaskawie Bring Down The Sky da sie odpalić z wersją polską odechciało mi sie czekać i gre odinstalowałem, dawno o niej zapomniałem i po kilku miesiącach dopiero dało sie grać w dodatek. teraz pewnie bedzie podobnie. po czasie.
pass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inni producenci gier powinny jak najbardziej brać przykład z BioWare, ponieważ większość twórców jak bierze się za drugą część jakiejś gry, automatycznie olewa część pierwszą, a tak zdecydowanie nie powinno być. Na szczęście są jeszcze tacy producenci jak właśnie BioWare, czy Blizzard (i jeszcze kilku innych), którzy potrafią odpowiednio zadbać o fanów zarówno poprzednich, jak i następnych odsłon danej serii gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi czy jak grałem w Mass Effect na PC to co wtedy jak kupie ME 2 na Xboxa? co z save''am ? czy trzeba będzie kupić i przejść ME 1 na Xboxie i zrobić save''a ?...xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować