Zaloguj się, aby obserwować  
AdrianBialocki

Street Fighter 4

208 postów w tym temacie

Korzystam z pada w trakcie gry. SpeedLink 360 Style. Niestety nie mogę nakłonić przycisków spustów żeby działały - LT i RT. Nie wiem jak to ustawić. Wskutek tego mocne kopnięcie zamiast RT wykonuję prawą gałką pada. Dziwne to i uniemożliwia wykonanie części kombinacji. Ktoś wie co na to poradzić?

Swoją drogą gra strasznie trudna. Od średniego poziomu trzeba się nieźle nagimnastykować żeby wygrać.

Jest tu jakaś fabuła? Jak odblokować resztę postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 20:12, HumanGhost napisał:

Korzystam z pada w trakcie gry. SpeedLink 360 Style. Niestety nie mogę nakłonić przycisków
spustów żeby działały - LT i RT. Nie wiem jak to ustawić. Wskutek tego mocne kopnięcie
zamiast RT wykonuję prawą gałką pada. Dziwne to i uniemożliwia wykonanie części kombinacji.
Ktoś wie co na to poradzić?

A konfigurator pokazujący się przed uruchomieniem gry? Nie rozpoznaje tych klawiszy podczas wciskania? Są jakieś sterowniki do tego pada? (choć zakładam, że są i je zainstalowałeś)

Dnia 15.11.2010 o 20:12, HumanGhost napisał:

Swoją drogą gra strasznie trudna. Od średniego poziomu trzeba się nieźle nagimnastykować
żeby wygrać.

Z komputerem wkrótce pójdzie Ci lepiej. Za to w sieci... pada można zjeść.

Dnia 15.11.2010 o 20:12, HumanGhost napisał:

Jest tu jakaś fabuła? Jak odblokować resztę postaci?

Polecam te dwie strony:
http://streetfighter.wikia.com/wiki/Street_Fighter_Wiki
http://mycheats.1up.com/view/section/3163881/21109/street_fighter_4/xbox_360

Fabuła jest, ale trzeba ją wyczytać pomiędzy wierszami, bo ciągnie się od czasów pierwszego SF, a jej fragmenty zawierają zarówno opisy poszczególnych części gry, jak i życiorysy postaci. Do tego dochodzą filmy anime, komiksy itp. Ale w zasadzie lwią część fabuły złożysz sobie korzystając z tych dwóch stron.
Są tu również informacje o odblokowaniu innych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. MAM OGROOOMNY PROBLEM. Zakupiłem tu SF4. Zainstalowałem wszystko cud miód i orzeszki. Mam już 2 gry na Games for windows live. Gdy włączam SF4 prosi mnie o aktualizację. I tu jest problem

- Albo po chwili dochodzi do końca i tam zostaje...
- Albo dochodzi do końca, wyłącza grę pojawia się takie...okienko z postępem aktualizacji i po chwili znika.

I nic, nie moge zaaktalizować. A aktualizacja jest potrzebna do gry przez internet...a ja chce grać przez internet :<

Pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra odinstalowałem tego GFWlive nowego i SF4 zainstalowałem tylko SF4 i wszyskto od nowa mam. Jakieś jeszcze propozycje? Może macie link do ręcznego update''u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za tyle postów, ale mam ta aktualizację. Teraz jeszcze sciągam Asystenta logowania za pomocą identyfikatora windows live czy jakoś tak.
Gdy to sciągnałem, instaluje i wyskakuje błąd "że zakończona przedwcześnie". Ja nic nie klikałem. I nie mogę nic zrobić. Na dodatek jak tego update''a sciągnałem to nie moge włączyć SF4 bo mam błąd z "nie wysyłaj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 10:54, Melchah napisał:

A konfigurator pokazujący się przed uruchomieniem gry?


Jaki konfigurator? Ten w opcjach?
Niby w opcjach są te przyciski przyporządkowane do określonych ciosów, ale jak je naciskam to nic się nie dzieje. Ale tylko w grze. Przy konfiguracji pada z poziomu Win przyciski działają.

Dnia 16.11.2010 o 10:54, Melchah napisał:

Z komputerem wkrótce pójdzie Ci lepiej. Za to w sieci... pada można zjeść.


Musiałbym się najpierw połączyć z GfWL a to jest u mnie póki co niewykonalne. Z poziomu gier przynajmniej. :-/

Dnia 16.11.2010 o 10:54, Melchah napisał:

Polecam te dwie strony:


Dzięki za stronki, przydadzą się. :-)

Hehe na niektórych kombinacjach combosów można sobie palce połamać. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 18:22, HumanGhost napisał:

> A konfigurator pokazujący się przed uruchomieniem gry?

Jaki konfigurator? Ten w opcjach?
Niby w opcjach są te przyciski przyporządkowane do określonych ciosów, ale jak je naciskam
to nic się nie dzieje. Ale tylko w grze. Przy konfiguracji pada z poziomu Win przyciski
działają.

Nie, nie. Może źle się wyraziłem. Opcje w grze swoją drogą. Chodzi o program startowy, którego okienko widzisz przed właściwym uruchomieniem gry (po kliknięciu na ikonę gry). Tak jak na pierwszym obrazku. W nim klikasz na "ustawienia sterowania" i widzisz ekran z obrazka drugiego. Tu powinieneś bez większego problemu ustawić co potrzebujesz.

Dnia 16.11.2010 o 18:22, HumanGhost napisał:

Hehe na niektórych kombinacjach combosów można sobie palce połamać. ;]

Dajże spokój. Już się pogodziłem, że pewnych rzeczy w moim wieku się nie przeskoczy, a palce mam jedne na całe życie :). Może gdybym był pianistą?

20101117000238

20101117000431

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 00:08, Melchah napisał:

Nie, nie. Może źle się wyraziłem. Opcje w grze swoją drogą. Chodzi o program startowy,


Już widzę. Spróbuję tutaj pokombinować, choć do tych przycisków w opcjach w grze przypisane są 3xP i 3xK a to jest potrzebne do combosów. Dwa przyciski nie działają, więc pozostaje przypisanie 3xP i 3xK do LB i RB, bo te działają. Hmm.

Dnia 17.11.2010 o 00:08, Melchah napisał:

Dajże spokój. Już się pogodziłem, że pewnych rzeczy w moim wieku się nie przeskoczy, a palce mam jedne na całe życie :). Może gdybym był pianistą?


Heh no niby tak, ale w sumie warto by zaliczyć tryb wyzwania. A tutaj trzeba by umieć wszystkie kombinacje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 06:24, HumanGhost napisał:

> Nie, nie. Może źle się wyraziłem. Opcje w grze swoją drogą. Chodzi o program startowy,


Już widzę. Spróbuję tutaj pokombinować, choć do tych przycisków w opcjach w grze przypisane
są 3xP i 3xK a to jest potrzebne do combosów. Dwa przyciski nie działają, więc pozostaje
przypisanie 3xP i 3xK do LB i RB, bo te działają. Hmm.

LT i RT Ci nie działają w tej grze w ogóle? Spróbuj je przypisać ww. konfiguratorem. Myślę, że to pomoże. Też mam pad Saiteka i musiałem poprzestawiać w zasadzie większość przypisanych domyślnie przycisków. Co dziwne, ów konfigurator prawidłowo rozpoznał u mnie wciskane przyciski zgodnie z ich opisem na padzie co mnie zdziwiło (duża część padów - może z powodów licencyjnych? Patentowych? - nie ma klasycznych oznaczeń krzyżyk, kółko itd. ale opisy numeryczne). I też mam 3xP i 3xK podpięte do LB i RB.

Natomiast HK i HP to u mnie właśnie LT i RT.

Akurat przypisanie 3xP i 3xK będziesz mógł zmienić już w opcjach gry, byle by w "ustawieniach sterowania" poprawnie oznaczyć te "brakujące" Tobie przyciski. Wszystko się wyjaśni jak pokombinujesz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfigorator niestety tutaj nie pomógł. Pomógł natomiast emulator pada do Xbox''a 360 i ustawienia pliku *.ini zamieszczone na jakimś zagranicznym blogu, przez jego autora. Teraz LT i RT działają, ale nie ma wibracji. W sumie wibracje do niczego mi potrzebne nie były. Wolałem przyciski.

Hehe i dzięki powyższemu wreszcie udało mi się wykonać Space Opera Symphony Rufusem. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 19:35, HumanGhost napisał:

Konfigorator niestety tutaj nie pomógł. Pomógł natomiast emulator pada do Xbox''a 360
i ustawienia pliku *.ini zamieszczone na jakimś zagranicznym blogu, przez jego autora.
Teraz LT i RT działają, ale nie ma wibracji. W sumie wibracje do niczego mi potrzebne
nie były. Wolałem przyciski.

Niezłe kombinacje, ale najważniejsze, że działa. A wibracji też nie mam. To znaczy po włączeniu w opcjach czasem nie dzieje się nic, a niekiedy się załączy i wibruje cały czas, aż w końcu... znowu się wyłącza. Bez żadnej synchronizacji z tym co dzieje się na ekranie. Na pewno nie tak ma to działać. Ale akurat to mi w tej grze niepotrzebne, więc odpuściłem sobie szukanie rozwiązania ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych wyzwaniach są jakieś dziwne kombinacje wymagane. Zrobiłem dwie serie na normalu dla Rufusa. Ale trzeciej nie potrafię. Niby wiem co trzeba nacisnąć, ale.. no właśnie. Gra wymaga: Pięść i potem Galactic Tornado. Ale coś nie zalicza kiedy to robię. Za wolno? Ktoś się orientuje w jaki sposób trzeba by to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 19:59, HumanGhost napisał:

Dla zobrazowania sytuacji.. obrazek. Jak to zrobić? Ja pojęcia nie mam.

Akurat nie gram Rufusem, ale robisz tak jak każdą kombinację. Najpierw HP i potem przechodzisz od razu w kombinację dla Galactic Tornado.

Jest jedna ważna rzecz, o której powinieneś wiedzieć: albo spolszczenie jest spaprane w tym względzie, albo opisy ciosów również w oryginale nie były prawidłowe, ale dość często natrafisz na sytuację, że wykonanie zestawu ciosów wg. słownego opisu Ci się nie uda i lepiej polegać na symbolicznym objaśnieniu (klawisz BACK), a jeśli i to nie działa to próbować zamieniać np. zamiast silnej pięści srednia itd. A to dlatego, że słowny opis czasem podaje inne ciosy niż faktycznie należy wykonać. Może to akurat nie ten przypadek z obrazka, ale myślę, że prędzej czy później trafisz na podobny rodzynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 23:39, Melchah napisał:

Akurat nie gram Rufusem, ale robisz tak jak każdą kombinację. Najpierw HP i potem przechodzisz od razu w kombinację dla Galactic Tornado.


Tak właśnie robię. HP i pierwsza linijka podświetla się na czerwono. A potem Galactic Tornado. Tylko, że wtedy już Tornada mi nie zalicza. A nie mogę zrobić tego szybciej, bo w trakcie HP Rufus nie zrobi innej kombinacji. Zbyt pokręcone to jakieś takie jest.

Dnia 18.11.2010 o 23:39, Melchah napisał:

Jest jedna ważna rzecz, o której powinieneś wiedzieć: /ciach/


Tak, zauważyłem w przypadku Ryu. Już pierwsza podana kombinacja jest spaprana. Widać nawet z samego opisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 06:17, HumanGhost napisał:

> Akurat nie gram Rufusem, ale robisz tak jak każdą kombinację. Najpierw HP i potem
przechodzisz od razu w kombinację dla Galactic Tornado.

Tak właśnie robię. HP i pierwsza linijka podświetla się na czerwono. A potem Galactic
Tornado. Tylko, że wtedy już Tornada mi nie zalicza. A nie mogę zrobić tego szybciej,
bo w trakcie HP Rufus nie zrobi innej kombinacji. Zbyt pokręcone to jakieś takie jest.

Niestety nic więcej poradzić się na to nie da. Są takie kombinacje, że ja wymiękłem, bo musiałbym spędzić pół życia na tym. Co więcej próbowałem też klawiatury wyciskać niektóre ciosy (bo czasem paluchami po klawiszach idzie mi szybciej, niż kręcenie młynków na padzie) i też nie mieszczę się w wymaganym czasie i w odpowiednim momencie sekwencji. Sprawdzałem też na Youtube czy aby na pewno zrobienie czegoś w ogóle jest możliwe. Jest :).

Może trzeba by mieć arcade sticka, żeby tak wszystko wyciskać? Możesz tylko próbować, bo konkretnej recepty chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować