Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wybory Gry roku - podsumowanie

84 postów w tym temacie

Jestem pewien, że zdecydowana większość ankietowanych zagłosowała zarówno na Wiedźmina, GTA IV, jak i takie gry jak Fallout 3, Far Cry 2 i LittleBigPlanet tylko dlatego, że były głośnymi tytułami. Niestety "wielka premiera i wielkie zapowiedzi" nie są równoznaczne z pojęciem "wielka gra", a jak na ironię właśnie takie tytuły winny zasiadać w gronie najlepszych gier roku. Widzę, że tak wspaniałe gry jak Drakensang i King''s Bounty: Legenda są po prostu przez graczy jak i recenzentów niedoceniane. Bardzo dziwi mnie też brak Mount&Blade, który kosił masę przereklamowanych bubli pod wszystkimi względami (grafiki nie uwzględniam, bo na tym polu M&B wypada słabo wśród produkcji z grube melony).

IMO sama kandydatura Wiedźmina w wersji rozszerzonej jest niczym innym jak nieporozumieniem - gra ukazała się dobre 2 lata temu. Jeśli takie podejście jest jak najbardziej fair, to zgłaszam nowych kandydatów na grę roku 2009 - Gothic III CP 1.7 i mody sprawiające, iż Fallout 3 coraz bardziej przypomina namiastkę cRPG''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:59, Vojtas napisał:

Pytanie do organizatorów konkursu:

Jaki był cel tego plebiscytu?

Jeśli zabawa, to było średnio zabawnie, biorąc pod uwagę fakt, że nominacje przyznali
krajowi dystrybutorzy z własnego portfolio, nie wspominając już o jednej z trzech kandydatur
wysuniętych przez CDP;

Jeśli żart, to przydałoby się go zorganizować 1 kwietnia i dorzucić więcej tytułów w
stylu Art of Murder.

Jeśli chŁyt marketingowy, by zasugerować społeczności wycieczkę do sklepu Gram.pl, to
również pudło, bo community Gram.pl ma po uszy wysokich cen, kuriozalnych "promocji"
oraz Wiedźmina i Wiedźmina ER - może z wyjątkiem gadżetów, których nie macie/nie chcecie
wrzucić w asortyment wPLN-omanii.

Proszę więc, odpowiedzcie na pytanie, jaki był Wasz cel, gdy w międzyczasie będą na Was
i Wasz plebiscyt wylewać kolejne gary żółci, sarkazmów, lamentów i inwektyw.

PS Czy Wasi marketingowcy naprawdę nie przejmują się reputacją i nie potrafią przewidzieć
reakcji na swoje działania? A może po prostu realizujecie kolejne pomysły zgodnie z hasłem
"zaczynamy z przytupem, a potem jakoś to będzie"? Po prostu przecieram oczy ze zdumienia
- nie wierzę, że Gram.pl dopuszcza się tak idiotycznych błędów. :/


Jeszcze mały suplement:

A może po prostu Witcher ER miał wygrać, by można było dołączyć kolejny znaczek "Najlepsza gra roku"? Fajnie też brzmi hasło "zdobywca nagród 100 plebiscytów i mediów branżowych". Ale ludzie, przecież Gram.pl należy do imperium CDP. Toż to Monty Python!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart! To tak jakby w głosowaniu miałbyć dodatek do the Sims 2 wydany w tym roku, albo jakaś gra z 2005 wydana dopiero w 2008 w Kolekcji Klasyki lub extra klasyki. Przecież ile można się zachwycać Wiedźminem. Osiągnęła już sukces w Polsce i zagranicą to po co jeszcze próbować ją wypromować. Komentarze mowią same za siebie - na Wiedźmina nikt nie głosował!
Dla mnie najlepszą grą w 2008 roku był Prince of Persia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! Roz***ały mnie te wyniki! Patch do Wiedźmina grą roku?!?!?!?! Kiepski żart.
F3 zajął trzecie miejsce? Za co? Za to, że twórcy przez nazywanie tego czegoś grą cRPG, okazują brak szacunku dla twórców prawdziwych gier cRPG? Czy może za to, że twórcy zniszczyli tak świetną markę jaką był Fallout?
Ale co do samej ankiety: Wybór tytułów jakie mają wziąć udział w głosowaniu to żenua.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łał... wszystkie trzy obstawione przeze mnie tytuły trafiły na listę. Dziwi mnie tak wysokie miejsce Edycji Rozszerzonej Wiedźmina, skoro jest to tak naprawdę tylko darmowy patch do gry z zeszłego roku (wybitnej co prawda, ale jednak z 2007 roku). Cieszę się, że Drakensang, czyli powrót do prawdziwych korzeni cRPG znajduje się na liście. To naprawdę gra godna uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze niech te 1756 osob napisze dlaczego uwaza patcha do wiedzmina za najlepsza gre 2008 roku? troche to smiezne ze w ogole zostal umieszczony w tym rankingu ale przeciez gdyby zajal pozycje gdzies na koncu to wszystko byloby w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze 80% ludzi na forum powinna isc i ceremonialnie strzelic sobie w glowe... TO jest wlasnie urok demokracji wybiera wiekszosc a potem cala reszta pluje na wszytsko dookola kto na ten syf glowowal. Wiec nastepnym razem jak pojdziecie na wybory (o ile wam wiek na to pozwala, a mysle ze polowie ludzi do ktorej mowie raczej nie) pomyslcie ktory z was glosowal i na co... bo raczej nie wierze w kolejny cud nad urna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny tryb selekcji gier. I wiedźmin jeszcze. Na szczęście konkurencja (Choć gdzie Gramowi do niej) zrobiła plebiscyt z 50 grami i słusznie bo są pewnie wszystkie ważne gry jakie zostały wydane a nie wyselekcjonowane łopatą i widłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TY HorrorNBS jesteś tak pusty że nie znasz sie na grach a moze według ciebie wiedzmin był do ciebie za trudny i wolałeś sobie pograć w mario albo w gre co nie trzeba wogóle myślec. Moim zdaniem tacy tępi jak ty albo "Khasim" ludzie nie powinni łapać sie za komputer tylko bawić sie klockami.


Prince of persia najwiekszy niewypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech... ja się godze z tymi wynikami... ale dziwne jest że patch do wiedżmina na 1 miejscu. Ogólnie to spoko szczególnie że znajduję się tu Drakensang:the dark eye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem wygrał Wiedźmin? Mam już tego dosyć, chciałbym aby Gram.pl było portalem, na który nie mają wpływu wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne gry, które zasługują na bycie w tej ankiecie to Dead Space i GTA IV. Gdzie są takie hity jak Sins of Solar Empire albo Gears of War 2? I co w tej śmiesznej ankiecie robi Wiedźmin i Fallout 3, który nie dorasta do pięt części 1 i 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten cały wybór to pic a wodę, wygrał Wiedźmin odgrzewany kotlet dalej spieprzony port GTA IV na PC (na tej platformie większość gra polskich graczy). Fallout 3 nie znam się na takich grach, Mass Effect dobra gra, Pricne of Persia gra dla casuali. Dead Space 6 miejsce moim zdaniem powinien być na 3-4, ale niestety marka GTA robi swoje, a patriotyzm polskich graczy (głosujemy na Wiedźmina bo to polskie) też.

Zabrakło mocnych konkurentów takich jak Gears of War 2 czy MGS4 gram.pl nie chciało robić zbytnio konkurencji dla Wiedźmina. Żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 16:38, Metalhead86 napisał:

Jestem pewien, że zdecydowana większość ankietowanych zagłosowała zarówno na Wiedźmina,
GTA IV, jak i takie gry jak Fallout 3, Far Cry 2 i LittleBigPlanet tylko dlatego, że
były głośnymi tytułami. Niestety "wielka premiera i wielkie zapowiedzi" nie są równoznaczne
z pojęciem "wielka gra", a jak na ironię właśnie takie tytuły winny zasiadać w gronie
najlepszych gier roku. Widzę, że tak wspaniałe gry jak Drakensang i King''s Bounty: Legenda
są po prostu przez graczy jak i recenzentów niedoceniane. Bardzo dziwi mnie też brak
Mount&Blade, który kosił masę przereklamowanych bubli pod wszystkimi względami (grafiki
nie uwzględniam, bo na tym polu M&B wypada słabo wśród produkcji z grube melony).

IMO sama kandydatura Wiedźmina w wersji rozszerzonej jest niczym innym jak nieporozumieniem
- gra ukazała się dobre 2 lata temu. Jeśli takie podejście jest jak najbardziej fair,
to zgłaszam nowych kandydatów na grę roku 2009 - Gothic III CP 1.7 i mody sprawiające,
iż Fallout 3 coraz bardziej przypomina namiastkę cRPG''a.



Osobiście głosowałem na dwie gry wymienione przez Ciebie (Far Cry 2 i GTA IV {Głosowałem również na Crysis}), ale nie dlatego, że były "głośnymi tytułami", ale dlatego, że w nie grałem i wg mnie są bardzo fajne. Następnym razem, pisząc "zdecydowana większość", zastanów się czy to chociaż w części jest prawdą.
Co do artykułu. Zwycięzcy nie widziałem, ale niedługo wyląduje u mnie na biurku ;)
Do Bratka196 - nie głosuj i nie czytaj wyników. Po kłopocie ;)
Głupata - nie grałeś, nie wypowiadaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin grą roku 2008, heh...

Nie jestem zdziwiony. Nic a nic, bo w końcu cały ten bajzel z głosowaniem pojawił się wyłącznie po to, by na pudełeczku jaśniał kolejny napis o zwycięstwie. "Wiedźmin wybrany grą roku 2008 przez użytkowników portalu gram.pl! Zagraj i poczuj co zachwyciło tysiące graczy!". I tak dalej w ten tandetny deseń marketingowej ściemy.

Zapewne dlatego też pominięcie wielu ważnych tytułów, które pojawiły się faktycznie 2008 roku. Nie było sensu się przykładać do sondy, bo cel był jeden. Nie widzę innego wytłumaczenia.

O ile z pozycją Fallouta 3 bym się zgodził, bo mnie również gra się podoba, to dziwi trochę niska pozycja Drakensanga (zebrał sporo pochwał zarówno w prasie jak i wśród graczy) oraz King''s Bounty (również wysoko oceniana pozycja).

Ale ogółem cała ta sonda to chała, więc nie powinno dziwić nic.

Na marginesie z zakresu polityki: nowi i dobrze przygotowani działacze partyjni przegrywają z kandydatem promowanym przez stare władze i zdziadziałą klikę kolesiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że pierwsze miejsce mnie trochę zaskoczyło. Myślałem, że na piedestał wybije się rozchwytywane przez wszystkich GTA 4 (chociaż trzeba przyznać, że drugie miejsce też coś znaczy). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 14:39, SoundWave napisał:

> Dokładnie, Wiedźmin najlepszą grą roku oO? Widać, że mało kto grał w Fallout''a
Litosci, nawet patcha ocenilbym wyzej niz zalosna parodie sequela.


Dobrze prawisz.

Co do plebiscytu to od początku jakiś dziwny był,brak dużej ilości świetnych tytułów a i wyniki takie se.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować