Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

82" wyświetlacz Full HD

45 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2009 o 01:10, pendejo napisał:

piksel wielkości 0,094x0,094cm czyli niemal milimetr kwadratowy do przyjęcia. Wymiary
ekranu (bez obudowy) około 1,73m na 1,02 m.

Pile full HD ma rację bytu nawet na 12 calach, bo oko ludzkie jest w stanie dostrzec
różnicę.
Np dpi mojego telefonu wynosi 191, a dpi 12 calowego ekranu full hd wyniosłoby 184, czyli
mniej niż na moim telefonie z mocno średniej półki. Jeśli o mnie chodzi to full HD to
za mało dla 40 calowego telewizora jeśli siedzi się bliżej niż 10 metrów


Czy ja wiem jak oglądam sobie np HBO lub Canal+ HD to jakość jest wspaniała i raczej nie widzę bijących w oczy pikseli.Albo jak się coś puści z DVD. No chyba, że mówimy tu o oglądaniu telewizji publicznej to tak trochę piksele widać ale wciąż nie jest to jakoś strasznie rażące:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rachunek za prąd 500 miesięcznie + naprawa ściany (130 kilo) 1000 ;-)
Ale z drugiej strony, jak kogoś będzie stać na taki telewizorek, to na "drobne" naprawy też ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pendejo ma dużo racji. Ludzkie oko będzie widzieć różnicę jakości obrazu do granicy rozdzielczości ok. 6000x4000 na standardowym 20" monitorze oglądanym z pół metra. Jest to rozdzielczość niemal dokładnie 300 dpi, czyli tyle ile mają klasyczne drukarki laserowe na wydruku. Odpowiednik wyświetlacza komórki o takich parametrach musiałby mieć rozdzielczość 900x600 przy 3" przekątnej, 600x400 przy 2" wyświetlaczu lub 80" tv musiałby mieć rozdzielczość 24 000 x 16 000 pikseli. To dlatego ten 82" telewizor musi mieć włączony filtr wyostrzania obrazu bo przy tak niskiej rozdzielczości jaką jest fullHD obraz jest po prostu nieostry. Oczywiście jak na możliwości ludzkiego oka.
Tak więc jeżeli ktoś będzie wam proponował tv 40" o rozdzielczości większej niż 12k x 8k lub 80" o rozdzielczości 24k x 16k, to wtedy możecie go wyśmiać. :) Dopóki jednak rozdzielczość jest niższa, to każdej jej podwyższenie będzie dawało efekt lepszego obrazu.
Jak z tego krótkiego liczenia wynika, najbliższe osiągnięcia możliwości ludzkiego oka staną się telefony komórkowe ze swoimi małymi wyświetlaczami ponieważ już obecne wyświetlacze zbliżają się do 1/3 granicznej rozdzielczości oka przy tych wymiarach LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dużo łatwiej i przede wszystkim taniej jest wyprodukować mały wyświetlacz o dużym dpi niż duży o tym samym dpi, chociażby dlatego, że mniej surowców się traci na sprawny egzemplarz. Przy dużych rozmiarach, łatwiej trafić na bad piksele i inne defekty, przez co proces produkcji takich ekranów się nie opłaca(dużo zmarnowanych surowców) na dzień dzisiejszy.
Podobnie to wygląda jak z procesorami, mniejszy proces produkcyjny to przede wszystkim oszczędność, bo jest więcej sprawnych modeli z jednego wafla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować