Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs z okazji wydania powieści www.1944.waw.pl

14 postów w tym temacie

Super :) Bardzo podobała mi się www.1939.com.pl i z pewnością 1944 przeczytam. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał 1939 to naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem, a teraz bardzo żałuję ;( Po przeczytaniu cytatu konkursowego dochodzę do wniosku, że jeśli nie uda mi się wygrać (pracę na pewno zgłoszę) to książkę kupię. Fragment wciągnął mnie, końcówka zaintrygowała a sam koniec zdziwił. Jeśli trzeba dopisać kontynuację, to będzie to ciężki orzech do zgryzienia. Życzę wszystkim weny twórczej podczas pisania, ale chyba wiecie, że jednym ze zwycięzców będę ja ^^

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Fragment świetny, nie wiem, jak napisać tę pracę... No cóż, muszę pomyśleć ;o. A tak w ogóle - fajny konkurs ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie konkursy to ja lubię - nie jakieś głupie losowanie (jak dla mnie) tylko normalny konkurs w którym się trzeba wysilić i ma się większe szanse na wygraną właśnie w przypadku losowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że fabuła jest niebanalna. O ile za dużo książek nie czytam, to ta zaciekawiła mnie trochę i może kiedyś uda mi się z nią zapoznać. Zresztą bardzo lubię takie tematy i zagadnienia "co by było gdyby".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak! Szukałem tytułu tej książki, teraz go mam! :) Dzięki ;P

Na konkurs może i coś napiszę. Od dawna miałem ochotę, tylko że tematu nie było, ale skoro temacik sam się znalazł... Czemu nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku konkursem. A ściślej mówiąc z jego częścią merytoryczną. Linia fabularna www.1944.waw.pl ponoć przedstawia alternatywną wizję Powstania Warszawskiego i tamtejszych wydarzeń. Powiedzcie mi, czy fragment zamieszczonego opowiadania pochodzi z książki, czy też nie ma z nią nic wspólnego? Jeżeli jest fragmentem, to szczerze mówiąc ciśnie się na myśl następujące pytanie:
-Dlaczego żołnierze XXI wieku używają sprzętu pochodzącego sprzed II WŚ? Zarówno Thompson jak i Hand Grenade No. 82 "Gammon Bomb" pochodzą z tamtego okresu, także nie dostrzegam tutaj żadnej analogii (a być przecież powinna) do współczesnych warunków militarnych. Proszę o kilka słów wyjaśnień.

Pytanie jest dość ważne, gdyż nie chciałbym aby wynikiem nierozumienia opowiadania (i jego otoczki) był tekst nie pasujący do przedstawionego fragmentu. Co prawda w temacie konkursu wyraźnie jest napisane, że należy jedynie ciekawie rozwinąć akcje. Jeżeli jednak dodam do opowiadania Alienów, to przecież również akcja utowru zostanie wzbogacona. Pozostaje kwestia, że taki zabieg najprawdopodobniej położył by ciąg dalszy opowiadania. Dlatego teraz nie wiem, czy trzymać się kurczowo fragemntu tekstu (i wrzucać w łapki soldiersów thompsony, czy też garandy), czy wręcz przeciwnie...nawiązać do XXI realiów.

Ostatni dylemat: " Do dyspozycji macie 6000 znaków". Ze spacjami czy też bez?

Czekam na info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 23:49, Siupsiupek napisał:

Mam pytanie w związku konkursem. A ściślej mówiąc z jego częścią merytoryczną. Linia
fabularna www.1944.waw.pl ponoć przedstawia alternatywną wizję Powstania Warszawskiego
i tamtejszych wydarzeń. Powiedzcie mi, czy fragment zamieszczonego opowiadania pochodzi
z książki, czy też nie ma z nią nic wspólnego? Jeżeli jest fragmentem, to szczerze mówiąc
ciśnie się na myśl następujące pytanie:
-Dlaczego żołnierze XXI wieku używają sprzętu pochodzącego sprzed II WŚ? Zarówno Thompson
jak i Hand Grenade No. 82 "Gammon Bomb" pochodzą z tamtego okresu, także nie dostrzegam
tutaj żadnej analogii (a być przecież powinna) do współczesnych warunków militarnych.
Proszę o kilka słów wyjaśnień.

Pytanie jest dość ważne, gdyż nie chciałbym aby wynikiem nierozumienia opowiadania (i
jego otoczki) był tekst nie pasujący do przedstawionego fragmentu. Co prawda w temacie
konkursu wyraźnie jest napisane, że należy jedynie ciekawie rozwinąć akcje. Jeżeli jednak
dodam do opowiadania Alienów, to przecież również akcja utowru zostanie wzbogacona. Pozostaje
kwestia, że taki zabieg najprawdopodobniej położył by ciąg dalszy opowiadania. Dlatego
teraz nie wiem, czy trzymać się kurczowo fragemntu tekstu (i wrzucać w łapki soldiersów
thompsony, czy też garandy), czy wręcz przeciwnie...nawiązać do XXI realiów.

Ostatni dylemat: " Do dyspozycji macie 6000 znaków". Ze spacjami czy też bez?

Czekam na info.


to tak - jesli chodzi o tekst ze strony konkursowej - to jak najbardziej jest to fragment książki,
a sprzęt, widocznie takie wyobrażenie miał autor. oczywiscie, postaramy się korzystając z okazji
uzyskac wiążące informacje bezpośrednio z samego źródła.

a już przy samym konkursie to jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, nie ma najmniejszego problemu aby żołnierze używali CAR 15 Combat czy Flak Cannon ;). najważniejsza jest fabuła.

a znaki - 6k z _ ale jak będzie więcej to suuper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W konkursie na pewno wezmę udział. Na gramie już raz wygrałem, pisząc opowiadanie, więc może i tym razem się uda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"oczywiscie, postaramy się korzystając z okazji
uzyskac wiążące informacje bezpośrednio z samego źródła"

W takim razie czekam na finalna wersję informacji ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 15:18, Siupsiupek napisał:

"oczywiscie, postaramy się korzystając z okazji
uzyskac wiążące informacje bezpośrednio z samego źródła"

W takim razie czekam na finalna wersję informacji ;-) Pozdrawiam.

źródło potwierdziło - żołnierze używają broni z okresu ponieważ....
i tutaj nie napiszemy, ponieważ wszystko opisane jest w książce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować