Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alan Wake - nieco o fabule

26 postów w tym temacie

Powiem tak...grafika nie zachwyca! Silnik auta to płaska tekstura, kanciaste koła i ogólna kanciastość aż poraża. Jedynie włosy Alana są ładnie wykonane. Z drugiej strony w tym screenie jest klimat i nie można temu zaprzeczyć. Jak ktoś już wyżej napisał grafika to nie wszystko i miejmy nadzieję że gra będzie dobra pod względem gameplay''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Pisarz i koszmary - zupełnie jakbym czytał scenariusz gry Gabriel Knight: Sins
>> of the Fathers.

Dnia 21.02.2009 o 16:36, Fomorian napisał:

Boska gra, trzeba przyznać.


Ale nie aż tak, by trafić na Twoją listę. :P ;)

Dnia 21.02.2009 o 16:36, Fomorian napisał:

Mam wrażenie, że Remedy bardzo inspirowało się tą grą.


Myślę, że wielu projektantów się nią inspirowało (np. David Cage w Fahrenheicie), ale nic w tym dziwnego - Jane Jensen napisała wybitny scenariusz, który jak żaden inny nadaje się na film. GK1 jest w moim osobistym rankingu bardzo, bardzo wysoko. Grę ukończyłem 4 razy - umówmy się, niewiele przygodówek przechodzi się powtórnie. To z jednej strony świetny scenarz, z drugiej rewelacyjne aktorstwo (właściwie wszyscy, ale moi ulubieni to T. Curry, M. Hamill i Michael Dorn), a z trzeciej muzyka idealnie podkreślająca koloryt Nowego Orleanu. Grafika nawet dziś ma swój czar, bo wszystkie tła zostały ręcznie namalowane i zeskanowane. Pamiętam jak pierwszy raz grałem ok. 1994 roku - to była wersja dyskietkowa (a więc bez gadek). Nie mogłem się po prostu oderwać. Wessało mnie totalnie. A w 2001 r. w śp. "Resecie" pojawiła się wersja CD - miazga totalna. Pisząc o tym, znowu mam ochotę wskoczyć w czarny znoszony płaszcz i ruszyć na podbój Nowego Orleanu. Powaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 17:21, Lex napisał:

/ciach/
Mógłbyś rzucić jakimś linkiem? Jeżeli to faktycznie prawda, to muszę zacząć zbierać pieniądze
na grę, ewentualnie zrezygnować z jakiegoś tytułu w tym roku.


Było to na gram.pl dzień po ogłoszeniu że będzie niby tylko na Viste. To było tak dawno temu że nie rzucę linkiem ale jestem na 100% pewien bo sam odetchnąłem z ulgą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 20:55, Vojtas napisał:

>> Pisarz i koszmary - zupełnie jakbym czytał scenariusz gry Gabriel Knight: Sins

>> of the Fathers.
> Boska gra, trzeba przyznać.

Ale nie aż tak, by trafić na Twoją listę. :P ;)


Bo dopiero niedawno zagrałem :P Coś czuję, że będę musiał trochę przekształcić listę, bo Psychonauci mi jeszcze doszli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 10:49, Fomorian napisał:

Bo dopiero niedawno zagrałem :P


To weź napisz o tym na GS-ie, to podsykutujemy, dobra? Nie chcę tu spamować - temat jest w końcu o Alanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować