Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe dane sprzedaży PS3

62 postów w tym temacie

Co tu można napisać, jak do tej pory tyle już zostało napisane :P Wierzę w to, że strategia Sony dotycząca PS3 zacznie przynosić rezultaty i na pewno pomoże w tym garść nowych tytułów "exclusive" oraz zapowiedziane obniżki cen konsoli.

Jeśli chodzi o same gry, X360 według mnie nie jest już tak konkurencyjny,jak na początku. Różnica sprzedaży to ok. 7 milionów konsol i wcale nie świadczy to o jakości gier a raczej o cenie samej konsoli, jednak ta różnica powinna zacząć się zmieniać na korzyść PS3.Wyścig konsol to maraton nie sprint ;), w przypadku PS3 obliczony na ok. 10 lat. Za to X360 w dalszym ciągu ma spory atut jakim jest cena.

Jednak z punktu widzenia użytkownika X360 nie czuł bym się zbyt komfortowo, gdyż z miesiąca na miesiąc coraz wyraźniej daje się odczuć,że ta konsolka odstaje od PS3 pod względem możliwości, co było wiadome już od samego początku, jednak potrzeba było czasu, aby przekonać rzesze niedowiarków. A ten czas właśnie nadszedł z wraz z nowymi tytułami.

Co zrobi Bill- kolejną wielką wyprzedaż konsoli po obniżonej cenie a potem to już tylko zostanie mu wypuścić na rynek następcę ;)

P.S czekam z niecierpliwością na tytuły, nad którymi prace rozpoczną się w obecnym okresie - na pewno jest na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynik nienajgorszy - zresztą PS3 to kawał niezłej elektroniki. Miło że gonią 360, bo konkurencja najlepiej robi graczom :)

BTW - należy też pogratulować sprzedaży firmie Nintendo. Do mnie casualowa rozrywka na Wii absolutnie nie trafia, ale jak widać do większości ludzi tak. 45 mln. sprzedanych egzemplarzy robi ogromne wrażenie :) Jasno widać że dla sporej grupy ludzi grafika ma znaczenie drugorzędne - liczy się kapitalny pomysł, a tego Ninny odmówić nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 11:57, palpatine napisał:

Co tu można napisać, jak do tej pory tyle już zostało napisane :P Wierzę w to, że strategia
Sony dotycząca PS3 zacznie przynosić rezultaty i na pewno pomoże w tym garść nowych tytułów
"exclusive" oraz zapowiedziane obniżki cen konsoli.

Jeśli chodzi o same gry, X360 według mnie nie jest już tak konkurencyjny,jak na początku.
Różnica sprzedaży to ok. 7 milionów konsol i wcale nie świadczy to o jakości gier a raczej
o cenie samej konsoli, jednak ta różnica powinna zacząć się zmieniać na korzyść PS3.Wyścig
konsol to maraton nie sprint ;), w przypadku PS3 obliczony na ok. 10 lat. Za to X360
w dalszym ciągu ma spory atut jakim jest cena.

Jednak z punktu widzenia użytkownika X360 nie czuł bym się zbyt komfortowo, gdyż z miesiąca
na miesiąc coraz wyraźniej daje się odczuć,że ta konsolka odstaje od PS3 pod względem
możliwości, co było wiadome już od samego początku, jednak potrzeba było czasu, aby przekonać
rzesze niedowiarków. A ten czas właśnie nadszedł z wraz z nowymi tytułami.

Co zrobi Bill- kolejną wielką wyprzedaż konsoli po obniżonej cenie a potem to już tylko
zostanie mu wypuścić na rynek następcę ;)

P.S czekam z niecierpliwością na tytuły, nad którymi prace rozpoczną się w obecnym okresie
- na pewno jest na co czekać.



Widać po przeczytaniu tego posta że jesteś zwykłym fanboyem sony. Mimo że xboxa 360 bezsprzecznie wygrywa z ps 3 to i tak przedstawiłeś to wszystko w innej sytuacji. Że to niby xbox wygrywa ale tylko nieznacznie i to kwestia czasu aż zostanie wyprzedzony przez ps3 ;] Śmiać mi się chce z tych twoich wymysłów ;] I to że ps3 jest na 10 lat to chyba robisz sobie jaja. Nie dość że za kilka lat to będzie stary sprzęt to chyba aby starczył na 10 lat to musielibyśmy się zatrzymać w rozwoju ;] Na 10 lat by wystaczył taki sprzęt ale chyba 7 lat temu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz najpierw Xbox''a, a następnie PS3 czuję się upoważniony do wyrażenia obiektywnej opinii.
Jakość konsol jest nieporównywalna. PS3 na każdym polu jest do przodu. Exclusivy ma lepsze. Xbox może się jedynie pochwalić Gearsami z tych godnych uwagi. Live płatny, więc nie rozumiem zachwytów nad tą usługą. Generalnie PS3 w wakacje stanieje, wejdzie w nowy wymiar technologiczny 45nm, może ją pomniejszą, jeszcze tylko emulacji PS2 brakuje i do 2010 zrówna się z Xboxem.

PS przy tak wysokiej cenie cud, że PS3 w ogóle przekroczyła 20mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 11:57, palpatine napisał:

Co tu można napisać, jak do tej pory tyle już zostało napisane :P Wierzę w to, że strategia
Sony dotycząca PS3 zacznie przynosić rezultaty i na pewno pomoże w tym garść nowych tytułów
"exclusive" oraz zapowiedziane obniżki cen konsoli.


"rok ps3" byl juz rok temu, a no i 2 lata temu tez byl ;] i w tym roku tez jest, a gier ciagle jak na lekarstwo...

Dnia 23.02.2009 o 11:57, palpatine napisał:

Jeśli chodzi o same gry, X360 według mnie nie jest już tak konkurencyjny,jak na początku.
Różnica sprzedaży to ok. 7 milionów konsol i wcale nie świadczy to o jakości gier a raczej
o cenie samej konsoli, jednak ta różnica powinna zacząć się zmieniać na korzyść PS3.Wyścig
konsol to maraton nie sprint ;), w przypadku PS3 obliczony na ok. 10 lat. Za to X360
w dalszym ciągu ma spory atut jakim jest cena.


10 lat ? Juz teraz co lepszy komp generuje lepsza grafike niz "killery" na PS3 - za rok, dwa nie bedzie co porownywac nawet bo bedzie przepasc. Tak PS3 ma wydajny procesor, ale uklad graficzny i mala ilosc pamieci szybko dojda do kresu wytrzymalosci. Jakosc gier na PS3 ? Tak jest wysoka, ale gier jest cholernie malo. Daje PS3 max 3-4 lata, potem wejdzie kolejny model. A wczesniej pewno wejdzie M$ z nowym Xboxem ktory bedzie kosztowal tyle co PS3 i bedzie pozamiatane ;) (żart)

Dnia 23.02.2009 o 11:57, palpatine napisał:

Jednak z punktu widzenia użytkownika X360 nie czuł bym się zbyt komfortowo, gdyż z miesiąca
na miesiąc coraz wyraźniej daje się odczuć,że ta konsolka odstaje od PS3 pod względem
możliwości, co było wiadome już od samego początku, jednak potrzeba było czasu, aby przekonać
rzesze niedowiarków. A ten czas właśnie nadszedł z wraz z nowymi tytułami.


rozwiń, nie widze jakis przelomowych gier na horyzoncie na PS3, na Xa tez nie bardzo - po pare gier na kazda platforme sie znajdzie. Ciagle wyrownana walka.

Dnia 23.02.2009 o 11:57, palpatine napisał:

Co zrobi Bill- kolejną wielką wyprzedaż konsoli po obniżonej cenie a potem to już tylko
zostanie mu wypuścić na rynek następcę ;)


ktory to bedzie latwiejszy do pisania gier i bedzie mial wydajniejszy uklad graficzny = sukces gwarantowany. Jakby Sony nie przekombinowalo z PS3 to by nie mialo zadnych problemow. Microsoft pewno uczy sie na bledach Sony i juz cos knuje - stawka sa kolosalne pieniadze.

Dnia 23.02.2009 o 11:57, palpatine napisał:

P.S czekam z niecierpliwością na tytuły, nad którymi prace rozpoczną się w obecnym okresie
- na pewno jest na co czekać.


przyklady jakies prosze, bo poza Finalem to nie widze nic ciekawego na PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 12:15, DoomnY napisał:

...Generalnie PS3 w wakacje stanieje, wejdzie w nowy wymiar
technologiczny 45nm, może ją pomniejszą, jeszcze tylko emulacji PS2 brakuje i do 2010
zrówna się z Xboxem.

PS przy tak wysokiej cenie cud, że PS3 w ogóle przekroczyła 20mln


PS3 nie stanieje, a napewno nie w Polsce. Powiem więcej. Na różnych serwisach można przeczytać, że w związku zniezwykle słabą złotówką, następne partie konsol (zarówno ps3, xbox360 jak i wii) podrożeją i to znacznie. Dlatego jeśli ktoś nosi się z zamiarem kupna konsoli, niech zrobi to teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki poprzedniczki PS2, to kiepski wynik, ale PS3 jest najkrucej na rynku, tak że jeszcze nie powiedziała swojego ostatniego zdania. Życzę żeby więcej gier wychodziło to napewno będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie obrazić ale sam zachowałeś się jak fanboy...
EDIT: EmperorKaligula - nie widzisz przełomowych gier po stronie PS3 to jesteś ślepy, wiem każdy ma swoje zdanie, przełomowe gry? to twoim zdaniem jakie gearsy? (off) Już w tym roku premiera (PS3) Heavy Rain, InFamous, God of war 3, MAG, Uncharted 2,Killzone 2,Versus, Yakuza 3, T6 i liczę na nowe projekty twórców ICO, zanim coś napiszesz to się zastanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy zna taktykę Sony, nie zbijają z ceny bo nie ma po co. Wyższa cena = wyższa jakość. PS3 pod względem komponentów jest lepszą konsolą od swojego konkurenta. Pod względem gier, nie. Żadne fanboy''ostwo tutaj nie pomoże, to są suche fakty. PS3 nie utrzyma się 10 lat. z tym się Pile z Tobą zgadzam, spróbowałem nawet przeczytać całego Twojego posta, jednakże jest on tak nielogiczny i tak przesiąknięty hmm nienawiścią i pogardą, że ręce po prostu opadają...

Btw. z ciekawością czekam na dalsze info na temat X360 Slim z płytą główną Valhalla. Będzie to już 6-te pokolenie płyt głównych, a CPU i GPU w technologii 45nm brzmią nad wyraz kusząco. Niestety jak dla mnie jest to zbyt późny krok, w oddali wyłaniają mi się kontury następnej generacji konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja widzę bardzo zażarta - każdy niemal przedstawia jakiś fakt, lub dwa dyskredytujący wypowiedź przedmówcy. I dodaje trochę braku obiektywizmu - idealna recepta na przepychankę.
Pamiętajcie przede wszystkim, że X360 pojawił się na rynku rok przed PS3 w znacznie korzystniejszej cenie. Teraz zaś, jeśli dobrze poszukać, znajdzie się X360 Arcade za połowę oficjalnej ceny PS3. Biorąc pod uwagę to, oraz fakt, że chwilę musieliśmy poczekać na porządny lineup, uważam, że wynik sprzedaży PS3 jest wręcz zaskakująco dobry.
Jeśli zaś chodzi o ponowną dyskusję nad wyższością konsol, to sprawa wygląda dość prosto. Tak, PS3 ma większą moc niż X360. Nie, nie widać tego w grach (wyjątek mogą tu stanowić Killzone 2 i Uncharted 2, ale co do tego wstrzymam się, kiedy w obie gry zagram). Tak, PS3 będzie dłużej żyło, niż X360, gdyż pewnego dnia okaże się, że nie da się upchnąc jakiejś gry na DVD, zaś z samej konsoli nie da się już nic więcej wycisnąć. Młodsze PS3 z 8-rdzeniowym Cellem i BD mającymi po 200GB ma jeszcze przed sobą długą przyszłość, nim programiści wycisną z niej co się da. Czy PS3 będzie żyło 10 lat? PS2 jest z nami już 9 lat i wciąż pojawiają się na tę konsolę gry, więc sądzę, że PS3 pójdzie w jego ślady.
EmperorKaligula - jesteś dobrym przykładem kogoś, kto nie ma najmniejszego pojęcia o tym, czym jest konsola. Tak, PC wygeneruje lepszą grafikę od PS3 - wystarczy wsadzić mu Corei7 940 2.93GHz (tak, wiem, tylko 4 rdzenie, ale będą też z 8 - zupełnie jak PS3), 8GB RAM i Radeona HD4870X2 2GB, do tego płytę główną za 1500 zł i zasilacz, tak na oko, 1000W - myślę, że w 8000 zł powinieneś się zmieścić. Tylko nie zapomnij wyrzucić wszystkiego na złom za 1,5 roku i kupić nowego sprzętu. Na tym, z grubsza, polega różnica. Jak się robi grę na konsolę, skupia się na maksymalnym wykorzystaniu jej możliwości. Jak się robi na PC istotne jest tylko, żeby na najwyższych detalach pociągnął ją najlepszy obecnie dostępny komputer. Dlatego ja będę spokojnie czekał na nowe gry, które na moim PS3 będą chodziły z idealną płynnością, ty zaś przez kilka lat wydasz na upgrade''y kompa kilka razy tyle, ile ja dałem za moją konsolę. Gry zaś, w obu przypadkach, będą wyglądały równie dobrze. Aha, a co do braku nowych, ciekawych gier, to Kaucz już mnie w tym względzie wyręczył. Powtórzę tylko po nim: jak o czymś nie masz pojęcia, to siedź cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:24, man86 napisał:


ogólnie bym się zgodzil, ale z tą specyfikacją komputera to przegiąłeś bracie i to mocno. Sprzęt za 1600zł Bez zająknięcia wygeneruje lepszą grafikę niż PS3. Ba mój złom nawet lepiej sobie radzi. Resztę popieram. Trzeba się orientować nieco w sprzęcie i wydajności jeśli chodzi o PC, żeby się wypowiadać przyjacielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:24, man86 napisał:

EmperorKaligula - jesteś dobrym przykładem kogoś, kto nie ma najmniejszego pojęcia o
tym, czym jest konsola. Tak, PC wygeneruje lepszą grafikę od PS3 - wystarczy wsadzić
mu Corei7 940 2.93GHz (tak, wiem, tylko 4 rdzenie, ale będą też z 8 - zupełnie jak PS3),
8GB RAM i Radeona HD4870X2 2GB, do tego płytę główną za 1500 zł i zasilacz, tak na oko,
1000W - myślę, że w 8000 zł powinieneś się zmieścić. Tylko nie zapomnij wyrzucić wszystkiego
na złom za 1,5 roku i kupić nowego sprzętu. Na tym, z grubsza, polega różnica. Jak się
robi grę na konsolę, skupia się na maksymalnym wykorzystaniu jej możliwości. Jak się
robi na PC istotne jest tylko, żeby na najwyższych detalach pociągnął ją najlepszy obecnie
dostępny komputer. Dlatego ja będę spokojnie czekał na nowe gry, które na moim PS3 będą
chodziły z idealną płynnością, ty zaś przez kilka lat wydasz na upgrade''y kompa kilka
razy tyle, ile ja dałem za moją konsolę. Gry zaś, w obu przypadkach, będą wyglądały równie
dobrze. Aha, a co do braku nowych, ciekawych gier, to Kaucz już mnie w tym względzie
wyręczył.

No nie do końca jest to prawdą. Każda gra wydana na ps3 i pc (wyjątek stanowi fifa 09) wygląda lepiej na pc. To jest uznawane zawsze, nie tylko przez pecetowców. Alew idać zawsze znajdzie się ktoś taki jak Ty, który palenie bzdurę zanim się zastanowi. Far Cry2, Left 4 Dead, Mirror's Edge, Assasin's Creed, Half-Life 2,Gears of War, UT3, Call of Duty 4, FEAR, Call of Duty WaW, Lost Planet, Mass Effect, Fallout 3, Oblivion, DMC4 i wiele innych wyklądają znacznie lepiej na kompie, który można złożyć za 1500 - 1700 zł niż na konsolach.
A za 2000-2200 można złożyć kompa, który uciągnie bez problemy Crysis i GTA4 na high.

Dnia 23.02.2009 o 13:24, man86 napisał:

Powtórzę tylko po nim: jak o czymś nie masz pojęcia, to siedź cicho.

I nie każ innym siedzieć cicho, bo widać, że to Ty nie znasz się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 12:08, Pile napisał:

Widać po przeczytaniu tego posta że jesteś zwykłym fanboyem sony. Mimo że xboxa 360 bezsprzecznie
wygrywa z ps 3 to i tak przedstawiłeś to wszystko w innej sytuacji. Że to niby xbox wygrywa
ale tylko nieznacznie i to kwestia czasu aż zostanie wyprzedzony przez ps3 ;] Śmiać mi
się chce z tych twoich wymysłów ;] I to że ps3 jest na 10 lat to chyba robisz sobie jaja.
Nie dość że za kilka lat to będzie stary sprzęt to chyba aby starczył na 10 lat to musielibyśmy
się zatrzymać w rozwoju ;] Na 10 lat by wystaczył taki sprzęt ale chyba 7 lat temu ;]



Mógłbyś nie zaczynać krytyki od tak banalnych stwierdzeń jak funboy sony, bo to oczywiste ok ? X360 kusi ceną, to na pewno. Ale nawet za obecną cenę nie kupiłbym tej konsoli,bo jest dla mnie cienka. I tyle w temacie funboya ;)

X360 wygrywa ilością sprzedanych konsol- jak już napisałem ilość sprzedanych egzemplarzy wcale nie mówi o jakości produktu, ani tym bardziej o jakości gier.

10 lat to szacowana żywotność PS3. To, że się złościsz i nie zgadzasz wcale tego nie zmieni. Popatrz na żywotność PS2- już coś Ci dzwoni, czy jeszcze nie ? Tak przy okazji, PS2 to najlepiej sprzedawana konsola zeszłego roku, więc nie sadź się tak z X360 i doceń chociaż trochę trochę to, co robi Sony.

To, co napisałem w poprzednim poście możesz uznać za forecast, pobieżną analizę sytuacji na rynku i próbę przewidzenia, jak to się może potoczyć. Nie zgadzasz się ? Przedstaw swoją, zamiast nieustannie krytykować ludzi za bycie zwolennikami tej, czy innej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować