Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Test kart graficznych pod kątem wydajności w grze F.E.A.R. 2: Project Origin

19 postów w tym temacie

Dokładnie, przedmówca ma rację! Sądząc po screenie w zupełności wystarczyło by mi minimum na moim radku x1950 pro, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

damos123 przyjrzyj się dokładniej bramie, a reczyj temu co jest za nią i w pobliżu niej.
potem spójrz na mur na lewo od bramy.

generalnie uważam że za dużych zmian nie ma... przynajmniej w jakości tekstur, na ekranie pojawia się tylko kilka dodatkowych pierdółek w postaci np. pustaków.... IMO tu chyba nie o to chodzi, spodziewałem się raczej poprawy jakości tekstur a nie dodatkowych pustaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screen przedstawia różnice przy zmianie tylko jednego ustawiania "World Detail" .
Jak się wyzeruje wszystko to juz jest spora różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie takich różnic nie ma, ja mam nawet troszkę słabszą grafikę, i F.E.A.R. 2 działa mi idealnie, wiadomo zawsze jakieś lepsze efekty są przy lepszych kartach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maximum wygląda bardzo ładnie. Silnik jest graficzny to przecież Jupiter EX z 2005 roku, upiększyli go i daje rade. Kumpel wczoraj przeszedł i oznajmił, że gra jest mniej straszna ale za to cholernie grywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica między min a max praktycznie tylko w ilości wyświetlanego "junku" jakość tekstur na oko taka sama. Poczekam aż stanieje i się zaopatrzę, 4870 mi wszystko pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na razie nie wzięto pod uwagę dwurdzeniowej karty GTX 295, która nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży (...)

Nie jest? Czy aby na pewno? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff... ja na Radku 4870 1GB OC do 815MHz i pamięci 1025MHz mam średnio 83FPS (liczone frapsem) maksymalnie 128FPS przy rozdzielczości 1920x1200 i wszystko na najwyższych (16x cAAF nie 24x), procka mam Q6600 OC do 3.0GHz no i 4GB DDR2 800MHz (ale xp także 3GB Value).
Jestem fanem nVidii ale coś tu nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie małe testy:
Asus Radeon HD3650 TOP; ustawienia FEAR2: 1024x768, detale: maximum, AAx4
- średnia liczba klatek w 60 sekundowym teście (mierzone w trakcie "rozwałki" z wieloma przeciwnikami: 32 FPS
- wrażenia subiektywne: bardzo płynna rozgrywka bez przycięć

Grę odpalałem także na HD4850, jednak nie robiłem 60 sekundowego testu. Generalnie liczba FPSów zawierała się między 40, a 60 przy ustawieniach: 1680x1050, wszystko maximum, AAx4. Platforma testowa przy obu kartach: Athlon 5000+ @3,0 GHz; 4gb ram geil, płyta główna Asus mvpm32a-deluxe.

Gra wydaje się dobrze zoptymalizowana, działa płynnie i wygląda ładnie nawet na słabszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radek wygrał, choć szczerze mówiąc do płynnej gry wystarczyłaby karta o wiele słabsza. W końcu mało kto ma ma monitor obsługujący abstrakcyjną wręcz rozdzielczość 2560x1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się że radeon wypadnie najlepiej. To mi trochę pomogło bo zamierzam kupić sobie kartę graficzną. Na tej jeszcze trochę wytrzymam ale gry powoli już się nie uruchamiają. RAMu też by się trochę przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh najśmieszniejsza jest synchronizacja pionowa w tej grze, ogranicza ilość klatek do 20... zamiast 60 jak to bywa w normalnych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć po co ludzie robią takie testy. Wybrali 7 najlepszych kart graficznych na rynku, włożyli je do maksymalnie upakowanego sprzętu i rozpatrują różnice pomiędzy 50 a 60FPS...łał... Zamiast zrobić test tej gry na kartach średniej klasy i niższej, pokazać jak chodzi na 8500GT, a jak na 8800/9800GT, a oni tutaj GTX260, 280...no comment. Jeśli dojdzie do tego, że będę musiał kupić kartę graficzną, której cena przekracza 1000zł, żeby pograć w najnowsze produkcje na maksymalnych detalach, to oleję całkowicie PC i kupię PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować