Zaloguj się, aby obserwować  
Vojtas

Jakiego rodzaju książki piszecie?

107 postów w tym temacie

Ja natomiast w mojej twórczości się nie wykazałem, jeśli chodzi o system magii. Typowy standard, wyrobiony na RPG typu D&D, i literaturze fantasy. Nic wielkiego. Spróbuję to nadrobić fabułą i rozbudowaniem, jeśli oczywiście coś z tego wyjdzie. Myślałem też nad publikacją tego na gramsajcie, ale tak jak Szop_gracz wcześniej napisał - jest obawa przed plagiatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:27, Yoshi95 napisał:

Ja natomiast w mojej twórczości się nie wykazałem, jeśli chodzi o system magii. Typowy
standard, wyrobiony na RPG typu D&D, i literaturze fantasy. Nic wielkiego. Spróbuję to
nadrobić fabułą i rozbudowaniem, jeśli oczywiście coś z tego wyjdzie. Myślałem też nad
publikacją tego na gramsajcie, ale tak jak Szop_gracz wcześniej napisał - jest obawa
przed plagiatorami.


Nic i nikt nigdy nie ochroni w 100% cię przed plagiatorami. Nawet wielkich pisarzy dosięga ręka plagiatu. Ale nie publikując nie rozwiniesz się. Spróbuj zapisywać w PDFie, chociaż dla mnie to jest jak zabezpieczenia przed piratami - jak ktoś chce to i tak złamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 19:25, Master_Miller napisał:

Nic i nikt nigdy nie ochroni w 100% cię przed plagiatorami. Nawet wielkich pisarzy dosięga
ręka plagiatu. Ale nie publikując nie rozwiniesz się. Spróbuj zapisywać w PDFie, chociaż
dla mnie to jest jak zabezpieczenia przed piratami - jak ktoś chce to i tak złamie.


Taka jest niestety prawda. Na plagiatorów nie ma sprawdzonych sposobów.
Jak najbardziej popieram publikowanie swoich dzieł, by skorzystać z cennych rad ludzi z jakimś doświadczeniem w tym temacie, lecz nie powinny to być dzieła ani ich fragmenty, z którymi wiążemy jakieś plany na przyszłość. Nawet w głupich konkursach literackich można zostać zdyskwalifikowanym, jeśli np. opowiadanie było już gdzieś kiedyś publikowane. Wydawnictwa są w tym temacie jeszcze bardziej surowe. Dlatego jeśli już coś publikuję w sieci, to albo odgrzewam dobrze już znany pomysł, albo tworzę fanfick. W obydwu przypadkach jednak staram się nie tylko odgrzać jakiś motyw czy świat, lecz także uwieńczyć go szczyptą własnej kreatywności. Takie fanficki moim zdaniem dość przyjemnie się czyta, jeśli jesteśmy przywiązani do pierwowzoru, a fan-pisarz nie spartoli roboty. Napisać dobry fanfick wcale nie jest łatwo, a ile przy tym frajdy, gdy umiejscawiamy np. własnego bohatera w świecie choćby ulubionej gry. Niestety obecnie nie mam się czym pochwalić (usunięto mi bloga z onetu).
Zaś smaczniejsze kąski czekają na lepsze czasy, a wierzę że takie nadejdą. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt warto opisać opinię innych ludzi, czy się podoba czy nie ale też nie warto ryzykować. Ja zaryzykowałbym opublikowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 21:56, owca95 napisał:

fakt warto opisać opinię innych ludzi, czy się podoba czy nie ale też nie warto ryzykować.
Ja zaryzykowałbym opublikowaniem


nie warto ryzykować? Jak nie będziesz wiedział gdzie popełniasz błędy, a potem wydasz książkę, to może się okazać, że jednak nie jest tak wspaniale, jak ci się wydawało.

opisać opinię innych ludzi - chyba chodziło ci o usłyszenie/przeczytanie tej opini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... ile to już razy próbowałem się zabrać za pisanie książki ehh... zazwyczaj kończyło się po kilkunastu stronach. Pomysłów setki, lecz brak chęci, brak umiejętności cóż... może w końcu zabiorę się za to na poważnie i solidnie jak znajdę czas, teraz póki co nie ma go zbyt wiele ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 20:26, Massa napisał:

Taa... ile to już razy próbowałem się zabrać za pisanie książki ehh... zazwyczaj kończyło
się po kilkunastu stronach. Pomysłów setki, lecz brak chęci, brak umiejętności cóż...
może w końcu zabiorę się za to na poważnie i solidnie jak znajdę czas, teraz póki co
nie ma go zbyt wiele ;/

Czasu się i ''masa'' znajdzie, bo wielokrotnie wieczorami nudą wieje. Pamiętam, że coś tam kiedyś miałeś pisać, ale za bardzo to już pomysłów twoich nie ogarniam (za daaaawno to było ; d). Podróże kosmiczne or whatever... A mi kurde przyszła ochota na napisanie fallout''owego opowiadanka ; d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.. racja czasu wieczorami sporo, nuda... ale brak chęci. Pomysłów to ja mam na kope 100 różnych książek mógłbym napisać xD ale coś mnie niestety zatrzymuję, jakaś niewidzialna siła kosmiczna która blokuje mi umysł i ręce gdy sięgam po długopis. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest to trzeba go rozwinąć. Potem już samo pójdzie. U mnie niestety zaistniał ten problem, iż pomysłów jest masa, a wybrać konkretnego nie mogę. Dlatego zacząć się nie da : (.
A owa kosmiczna moc to jak dla mnie lenistwo. Trza zwalczyć ciemną stronę mocy cookisami. Z resztą długopis ma swoje zastosowanie głównie w szkole, może to jest główna przyczyna twojej blokady xd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jam mam tak, że mam wile pomysłów i chęci. Tylko jak zaczynam to piszę ze 3 strony i przestaję. Mam na kompie już kilka niedokończonych opowiadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast pisałem kiedyś pewne opowiadanie, ale przestałem.Muszę przyznać że wyszło mi całkiem nieźle. Coś w stylu Eragona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Tez calkiem sporo pisywalem kiedys, mialem nawet konto na forum literackim, gdzie dosc dobrze oceniono mi opowiadanie czy 2, ale ostatnio cos nie mam czasu xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, w ogóle nie zauważyłem, że do mnie piszecie XD
Co do prośby pisania na maila, to nie ma głupich. Już to widzę: piszę parę rozdziałów, piszę na maila, po czym za tydzień widzę w sklepie moją książkę autora "owca95"
Co do założenia gramsajta, rozważam to, i być może już wkrótce zobaczycie kawalątka mojego gniota pisarskiego:)
Na razie jeszcze jednak muszę mieć DOKŁADNĄ wizję świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 02:44, Izrafel92 napisał:

A czytal ktos z was "Praktyczny kurs pisarstwa" ? xD



A dołączają gratis cztery różne słowniki jako pomoce dydaktyczne?

Hmm. Ja piszę. Na razie opieram się o fanfiction i szlifuję przy tym warsztat. Nie mam też żadnych konkretnych pomysłów na swoje autorskie prace (znaczy mam, ale chwilowo uważam, że zbyt mało umiem, by się podjąć ich realizacji). Jako próbkę zamieszczam pierwszą część mojego fanficka Warhammer 40 000 "Explorator". Tak, wiem, że w trzecim zdaniu jest błąd fleksyjny, ale nie mam możliwości jego poprawy w tej chwili.

http://wh40k.gram.pl/index.php?what=article&id=152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 23:05, Izrafel92 napisał:

Em..nie. Jakas aluzja?

Nie, w żadnym wypadku i przepraszam, jeżeli tak to odebrałeś. Chodziło mi raczej o to, że taka książka byłaby przydatna tylko dla osób, które już umieją pisać. Reszta niech zacznie od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh, ok :)

No, w sumie racja. Po lekturze tej jednej ksiazki na pewno nikt nie zostanie Tolkienem vol. 2, ale z odpowiednimi "dodatkami" na pewno okaze sie przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować