Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pecetowe demo The Last Remnant do ściągnięcia

38 postów w tym temacie

Zassałem, pograłem, odinstalowałem. Nie przypadło mi do gustu. Może pełna wersja jest lepsza, demko jednak całkowicie mnie odrzuciło. Jeśli chodzi o jRPG-i to pozostanę przy starym dobrym Golden Sun ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu miesiąc temu informacji o nawiązaniu współpracy Activision Blizzard z Square to info mnie nie zdziwiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że link do dema przestał działać.
Czyżby demo zostało osunięte albo przeniesione pod inny link?
Przestało mi się ściągać po 71% ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt link nie działa ale demko jest do dorwania na kilku serwisach np GamersHell. Pograłem w demko parę godzin i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Największe zastrzeżenia mam do systemu bitew, jest mało przejrzysty i ma się niewielki wpływ na to jak będzie ona przebiegać animacje też nie powalają tym bardziej jak na jRPG wszak Japończycy właśnie ze świetnej animacji słynną. Ogólnie 6/10. Jak będzie za jakieś rozsądne pieniądze (coś kolo 69zl) to się skusze, więcej nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdziłem wiec nie wiem, ale jeśli system walki jest zbliżony do tego z Grandia 2 to mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem demo i wersja pc jest znacznie poprawiona w stosunku z xboxową(wiem, bo mam). Ta gra byłą krytykowana głownie za problemy z płynnością działania na Xboxie, natomiast na moim pc takich problemów już nie ma. Sam styl rozgrywki jest genialny( szczegółnie, że jestem fanem japońskich RPGów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich możliwych jRPG do przeniesienia na PC oni musieli wybrać jakiegoś kaszana.

Jestem strasznie ciekaw jaką logiką się kierowali przy tym wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gra nie zdobędzie wielkiej ilości nabywców na PC. Za piękna to nie jest, fabularnie lekko leży, a system walki...cóż, może się komuś spodoba. Jak dla mnie 6/10 i ani grama więcej. Jakby FFXIII wydali na piece, o, to wtedy moglibyśmy porozmawiać!

A tak odgrzewany kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi nie działa ten link z newsa?? Pisze mi że cannot find page... A pograłbym sobie słyszałem że zbugowane ale jak dają dobrego jRPG na pieca i to legalnie za darmo to nie narzekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 16:29, konikDARK napisał:

Czym się rożni jRPG od zwykłego RPG ?

Miecze mają 2 metry długości, bohaterami są czadowe-nastolatki z włosami dłuższymi niż ich miecze, oczy są wielkości piłek do kosza a żeńska część bohaterów w jRPG ma większe piersi niż Lara Croft. To tak w skrócie, pomijając jakieś gadające żaby czy jakieś inne bzdety. Acha bym zapomniał, są jeszcze takie absurdy jak malutki pistolecik który strzela laserem który może rozwalić całą planetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że o jRPG się nie wie dużo.
Trudno, polecam nadrobić zaległości zamiast siać głupoty.
W skrócie to zazwyczaj
-turowy lub też pseudoturowy system walki w którym kierujemy postaciami systemem komend
wyrazisty podział na walkę i eksploracje
liniowa ale bardzo rozbudowa wielowątkowa fabuła

Wygląda postaci, wielkości mieczy etc to już sprawa drugorzędna (ntorzędna w sumie) i dotyczy po prostu mangowego klimatu który jednak nie zawsze występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 15:12, CoV-PL napisał:

Według mnie gra nie zdobędzie wielkiej ilości nabywców na PC. Za piękna to nie jest,
fabularnie lekko leży, a system walki...cóż, może się komuś spodoba. Jak dla mnie 6/10
i ani grama więcej. Jakby FFXIII wydali na piece, o, to wtedy moglibyśmy porozmawiać!

A tak odgrzewany kotlet.

Czyli Square zrobilo przecietnego jrpga, a teraz portuja ja na PC zeby wycisnac co sie da?
A potem bedzie wielkie zdziwienie "oooh, nie sprzedalo sie, nie ma sensu robic jrpgow na PC bo chamy tylko piraca!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zagrałem trochę i nie jestem zadowolony jakoś. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć system walki bo silnie odczuwam całkowity brak toturiala oraz z wpleceniem gracza w środek niezrozumiałej fabuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 18:30, SoundWave napisał:

Czyli Square zrobilo przecietnego jrpga, a teraz portuja ja na PC zeby wycisnac co sie
da?
A potem bedzie wielkie zdziwienie "oooh, nie sprzedalo sie, nie ma sensu robic jrpgow
na PC bo chamy tylko piraca!".

Biorą przykład z Capcomu który ostatnio portuje wszystko na PC ( jeśli producent konsoli nie zapłacił za ex.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować