• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
mbacior

Falsh do Xbox 360

Pytanie

Witam. Mam pytanie odnośnie wgrywania falsha do konsoli Xbox 360. Czy jest to legalne? Wcześniej chodziłęm do kolegi na Far Cry 2, jednak po dwukrotnym przejściu tej gry konsola przestałą czytać jej płytkę ;/ czy można było zrobić jej kopie zapasową? z góry dziękuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

34 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.02.2009 o 21:33, mbacior napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie wgrywania falsha do konsoli Xbox 360. Czy jest to legalne?
Wcześniej chodziłęm do kolegi na Far Cry 2, jednak po dwukrotnym przejściu tej gry konsola
przestałą czytać jej płytkę ;/ czy można było zrobić jej kopie zapasową? z góry dziękuje
:P

Można można, mozesz zarówno przerobić konsolę, jak i zrobić kopię, legalnie. Z tym że problem jest taki, że microsoft banuje tych, którzy robią sobie kopie, lub przerabiają konsole ( Czy oni nie naruszają prawa? Bo skoro jesteśmy w polsce, to obowiązuje nas nasze prawo, a nie prawo microsoftu, w związku z tym mamy prawo do przerobienia konsoli chyba... dobrze myślę ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.02.2009 o 08:02, Pernia napisał:

nasze prawo, a nie prawo microsoftu, w związku z tym mamy prawo do przerobienia konsoli
chyba... dobrze myślę ? )

Przerobienia konsoli niewiem. ale z już kopią sytuacja jest dość ciekawa: otóż ustawa pozwala co prawda na zrobienie kopii, ale obchodzenie zabezpieczeń uniemożliwiających z granie z tejże kopii jest nielegalne (inaczej trzeba by zalegalizować cracki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.02.2009 o 08:06, sig. napisał:

> nasze prawo, a nie prawo microsoftu, w związku z tym mamy prawo do przerobienia
konsoli
> chyba... dobrze myślę ? )
Przerobienia konsoli niewiem. ale z już kopią sytuacja jest dość ciekawa: otóż ustawa
pozwala co prawda na zrobienie kopii, ale obchodzenie zabezpieczeń uniemożliwiających
z granie z tejże kopii jest nielegalne (inaczej trzeba by zalegalizować cracki).


fakt, nie pomyślałem z takiego punktu. Cóż, Przerobienie to jest własnie obejscie zabezpieczeń, ale np. w takim PSP, gdzie po przerobieniu zyskuje się możliwość Moddingu całej konsoli, wgrywania swojego oprogramowania ( jak np dostrojenie PSP jako pilot do Telewizora), czy to jest piractwo w czystej postaci? Owszem piraty można odpalać, ale to już dla mnie kwestia honoru, kto czuje sie na tyle odpowiedzialny żeby nie kraść gier, a przerobić tylko dlatego, by mógł korzystać z Pełni. Flash na xboxie z tego co wiem, daje tylko możliwość odpalania piratów, więc nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Był w UE taki pomysł żeby umożliwić modowanie konsol celem umożliwienia grania z kopii, ale niewiem czy przeszedł (pc ma monopol na interesujące mnie tytuły, więc niezbyt się konsolowym rynkiem interesuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Więc jest to legalne? Wiem że Xbox 360 rysuje płyty ;/ np. na Allegro jest pełno aukcji na których sprzedawcy zapewniają że wgranie tego softu jest w pełni legalne, nie uszkadza plomb gwarancyjnych, a niektórzy ''uczciwi'' allegrowicze dodają podpis typu: "fash służy jedynie odpalaniu kopi zapasowych gier i należy posiadać jej orginał" :P a na większości aukcji informują jeszcze, iż flash działa w trybie ''ukrytym'' i nie banuje usługi Xbox Live :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W internecie to się można różnorakich "mądrości" naczytać..... było np twierdzenie że można legalnie ściągać muzykę o ile się ją skasuje w ciągu 24 h. Zaś na samym allegro popularne swojego czasu były aukcje z ...... kopiami zapasowymi gier (tak na wypadek jak by ktoś nie umiał zrobić ;)
Co zaś się tyczy samego live-a, to musiał byś mieć pewnie jakiś przełącznik między biosem oryginalnym (konsola podpięta do sieci) i tym nowym (niepodpięta). Inaczej może się okazać że ten tryb wcale nie jest taki ukryty (być może czekaja aż się większa ilość użytkowników takowego zbierze i zbanują hurtem, jak to było z GTA 4 gdzie na 2 dni przed premierą gry zbanowali wszystkich którzy mieli w niej jakiekolwiek osiągnięcia (za piractwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Eeee, pierwszy raz słyszę, że za przerobionego X banują na XBL oO. To głupoty jakieś są ; /. Za granie na piratach możesz dostać bana ale to podobno jak trafić 6 w totka.
Przerobienie X jest legalne. Niby traci się gwarancję, ale odpalenie X w razie usterki i wgranie plików, które mamy na płytce (dostajemy ją po przerobieniu konsoli) jest jak najbardziej możliwe, więc gwarancja pozostaje. Nie wiem na ile ten sposób jest legalny, przerobienie konsoli za pomocą softa nie uszkadza jej, więc nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.02.2009 o 21:43, kurczak-AFC napisał:

Eeee, pierwszy raz słyszę, że za przerobionego X banują na XBL oO. To głupoty jakieś
są ; /. Za granie na piratach możesz dostać bana ale to podobno jak trafić 6 w totka.
Przerobienie X jest legalne. Niby traci się gwarancję, ale odpalenie X w razie usterki
i wgranie plików, które mamy na płytce (dostajemy ją po przerobieniu konsoli) jest jak
najbardziej możliwe, więc gwarancja pozostaje. Nie wiem na ile ten sposób jest legalny,
przerobienie konsoli za pomocą softa nie uszkadza jej, więc nie wiem...


1) bana dostaje się za flash napedu (czyli za przeróbke...), wykrycia wprowadzają aktualizacje softu. Co chwile lecą nowe bany
2) Jak już wspomnialem wyżej, bana zarobić łatwo, wiec nie mów o 6 w totka.
3) Jak chcesz odłączyć napęd żeby go przerobić, nie rozkręcając xboxa? ( rozkręcenie = utrata gwarancji, nie wiem czy pamietasz...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co Ty pitolisz oO. X przerabia się wgrywając softa (iextreme)... I jaki ban za przeróbkę oO. Kumpel ma przerobionego Xbox''a, takiego kupił na allegro, gra przez neta na oryginałach od września i jakoś bana nie dostał oO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.02.2009 o 16:59, kurczak-AFC napisał:

Co Ty pitolisz oO. X przerabia się wgrywając softa (iextreme)... I jaki ban za przeróbkę
oO. Kumpel ma przerobionego Xbox''a, takiego kupił na allegro, gra przez neta na oryginałach
od września i jakoś bana nie dostał oO.


nie, co ty pitolisz. Nie znasz się, i gadasz, a teraz się wkopujesz. Iextreme to FLASH NAPĘDU umożliwiający odpalanie piratów, i za jego posiadanie dostaje się bana. Nie odrazu, najnowsze IExtreme nie jest jeszcze wykrywalne, ale najnowszy dashboard pewnie to zmieni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gasz, to Ty pitolisz oO. Najpierw klepiesz, że trzeba odłączyć napęd, żeby przerobić xbox''a, potem klepiesz, że jednak nie trzeba oO. Ogarnij. Znasz kogoś kto zarobił bana za grę na piratach? Znasz kogoś kto zarobił bana za przerobionego x? Bo ja nie :S. Mówię Ci, kumpel ma x od września, fora o tematyce x360 śledzi na bieżąco i sam mówi, że tam piszą, że załapać bana nie jest łatwo :S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


!~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddd
Teraz to się uśmiałem XDDDDDDDDDDD
Gdzie napisałem że nie trzeba odłączać napędu ?! to jak chcesz wykonać FLASH bez odłączania napędu ?!
XDDDDDDD. Ja się akurat na tym znam, więc nie pouczaj mnie dziecko.... 3 moich kumpli ma xboxy. 2 przerobione( z allegro), jeden oryginalny. Przerobione zarobiły po ostatnim dashboardzie bana. Wkurzają mnie takie osoby, które się nie znają, a pier...olą..
edit: szit, dalem odp nie do tego posta o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To właśnie TY typie pokazujesz, że się nie znasz. Pitolisz jakieś głupoty. Na allegro jest MASA przerobionych xboxów za pomocą IEXTREME z GWARANCJĄ M$. Ogarnij miesiączkę, gadasz głupoty aż głowa mała. JAK mogą ludzie dokładać gwarancję M$, jeśli by były zerwane plomby? 15latek powinien potrafić ruszyć głową ; /.
A ''dziecko'' to nie do mnie. Kilka lat za mało masz, żeby mnie tak nazywać. Wyjdź z domu, przewietrz się, dobrze ci to zrobi. Ochłoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.02.2009 o 19:22, kurczak-AFC napisał:

To właśnie TY typie pokazujesz, że się nie znasz. Pitolisz jakieś głupoty. Na allegro
jest MASA przerobionych xboxów za pomocą IEXTREME z GWARANCJĄ M$. Ogarnij miesiączkę,
gadasz głupoty aż głowa mała. JAK mogą ludzie dokładać gwarancję M$, jeśli by były zerwane
plomby? 15latek powinien potrafić ruszyć głową ; /.
A ''dziecko'' to nie do mnie. Kilka lat za mało masz, żeby mnie tak nazywać. Wyjdź z
domu, przewietrz się, dobrze ci to zrobi. Ochłoń.

lol, że tak to powiem.
Poszukaj teraz, jak przerabia się xboxa. Powiedz mi wtedy, jak chcesz to zrobić, nie wykręcając napedu. Ja ludziom nie wierzę, i jak widać teraz, słusznie. Przeróbke da się cofnąć, ale co z plombą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to, że ona pozostaje nienaruszona. Wierz mi, na allegro oszuści to biały kruk. Ja mam tam konto od 4lat, jeszcze nikt mnie nie oszukał. Powiesz mi w takim razie jak się WGRYWA to iextreme? Bo na każdej aukcji z przerobionym x lub przeróbką jest napisane ''wgrywanie iextreme''. WGRYWANIE a napęd to nie dysk twardy, żeby na niego softa wgrywać ; /. Wytłumacz mi, jak WGRAĆ SOFTA na NAPĘD? Widocznie czegoś nie kapuję albo Ty udajesz mądrego :S. Czekam.
P.S.
Jakoś nie widać, żebyś zaliczył lol''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.02.2009 o 20:20, kurczak-AFC napisał:

No to, że ona pozostaje nienaruszona. Wierz mi, na allegro oszuści to biały kruk. Ja
mam tam konto od 4lat, jeszcze nikt mnie nie oszukał. Powiesz mi w takim razie jak się
WGRYWA to iextreme? Bo na każdej aukcji z przerobionym x lub przeróbką jest napisane
''wgrywanie iextreme''. WGRYWANIE a napęd to nie dysk twardy, żeby na niego softa wgrywać
; /. Wytłumacz mi, jak WGRAĆ SOFTA na NAPĘD? Widocznie czegoś nie kapuję albo Ty udajesz
mądrego :S. Czekam.
P.S.
Jakoś nie widać, żebyś zaliczył lol''a.

google, i sam sobie odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[ironia]Tak jest panie znafco :D[/ironia]*. EOT, bo szkoda gadać z Tobą :D.

*musiałem to napisać, bo pewnie byś mnie od analfabetów zaczął wyzywać, taki bystry jesteś : /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.02.2009 o 21:34, kurczak-AFC napisał:

[ironia]Tak jest panie znafco :D[/ironia]*. EOT, bo szkoda gadać z Tobą :D.

*musiałem to napisać, bo pewnie byś mnie od analfabetów zaczął wyzywać, taki bystry jesteś
: /.


ach, jeżeli masz mnie za debila, to ja również nie będę z tobą dalej dyskutował...;)
sig.
Kończe offtop, obiecuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować