Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 4750 przetestowany

11 postów w tym temacie

Trochę tu błędów.

Pierwsze, taka nazwa karty nie została jeszcze potwierdzona.
Let''s meet the RV740, and though we don''t know it''s real name just yet
Drugie, HD4830 nie ma pamięci DDR5 a DDR3 o czym świadczy tabelka na tej stronie - http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-4750-rv740-review-preview-test/2. Nie mniej obie grafiki wyposażone są w 512MB vramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 16:56, TROLL1216 napisał:


Nie drogi Trollu, wszystko się zgadza. Karta posiada pamięć GDDR5, która jest znacznie wyżej taktowana niż GDDR3 przez co przy szynie pamięci 128bit jej przepustowość i tak jest na podobnym poziomie co 256bit przy GDDR3. Jasne? Za to lubię ATi, nie bawią się w odgrzewanie i zamiane nalepek na kartach. Oni po prostu tworzą i wykorzystują nowe technologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 dolarów ? COoooo ? Za takie psie pieniądze a ja swojego starego radka kupiłem za 800 zł ;/ ale sprawiedliwość. Kurcze, eh no u producenta z I ręki to bym zapłacił za swojego 10 $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arachnos: pamięć DDR5 sama w sobie jest wydajniejsza niż DDR3. Gdyby porównać kości DDR5 i DDR3 nowszy model byłby szybszy zegar w zegar. Oczywiście taktowanie też znacząco wpływa na korzyść tych drugich i to jest jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow pierwsze wyniki są faktycznie świetne. A ta cena... Jak widać Ati dobrze radzi sobie z dużymi cenami sprzętu i przyciąga klientów sprawdzoną metodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zostanę przy swoim zacnym R 4850;) No ale tu cena nielicha chociaz w sumie ja swojego 4850 kupiłem w ostatnim momencie przed podwyżką za jedyne 430zł czyli przy dzisiejszym kursie dolara to daje 116$ więc cena genialna mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować