Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To już jutro... serwery podtrzymujące Tabula Rasa zostaną odłączone od prądu

42 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2009 o 22:26, Skywalker560 napisał:

Czy w swoim poście pijesz może do WoWa? ;)


Między innymi. A także do wszystkich innych, najpopularniejszych MMO. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 22:32, Khasim napisał:

Od razu sztampowe... business is business, gra, która spodoba się większej ilości ludzi
sprzeda się lepiej, bo więcej ludzi ją kupi. IMO nie należy oceniać niczego na podstawie
tego, komu się to podoba - gry mają przynosić zyski producentom, a gry, które podobają
się dużej ilości ludzi, są w tym najlepsze.


Tak, tylko że gry ocenia się innymi kategoriami niż marketingowe. Innymi słowy - mnie nie interesuje, czy gra przyniesie zyski (bo to zmartwienie wydawcy), tylko jakiej jakości jest sama produkcja. Przy czym jakość jest oczywiście rzeczą względną, ale chyba wszyscy zgodzimy się, że jakość oznacza grę wolną od błędów technologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 23:11, Heroes1990 napisał:

Teraz czekać tylko aż los TR podzieli Warhammer Online i Age of Conan :P


AoC na pewno. WAR ? Wątpię ponieważ gra jak i uniwersum WAR''a ma oddanych fanów. Baza graczy na pewno nigdy nie będzie olbrzymia, ale wątpię aby serwery zostały wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, gdy wyłączali Auto Assault, też postanowili zrobić coś więcej niż po prostu wyłączyć. Każdemu graczowi dobili poziom do maksymalnego, może jeszcze dali jakieś tam inne ulepszenia, by przez te ostatnie godziny mogli się naprawdę ostro potrzaskać na PvP.
A tu mamy nawet fabularne uzasadnienie zakończenia gry. Dobry pomysł. Choć pewne lepiej byłoby w ogóle nie wyłączać serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 23:30, 4ny4 napisał:

AoC na pewno. WAR ? Wątpię ponieważ gra jak i uniwersum WAR''a ma oddanych fanów. Baza
graczy na pewno nigdy nie będzie olbrzymia, ale wątpię aby serwery zostały wyłączone.


Z tego co wiem, to AoC ma się o wiele lepiej niż WAR. Ogólnie WAR i jego start został zwalony, gdzieś czytałem, że nawet 100k użytkowników ta gra nie ma. A to nie zapowiada dobrej przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


WAR ma około 300 000 abonentów. Co do TR- fajny pomysł koniec, chociaż oczywiście nie taki los tej gry wymarzyli sobie twórcy i fani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2009 o 11:29, damianvs napisał:

To źle wiesz.


No to się pomyliłem, ale oburzenie ;D

Ale i tak blaaaado te gierki wypadają. Tyle to chyba i Tibia ma graczy ;D

Dnia 01.03.2009 o 11:29, damianvs napisał:

WAR - ponad 300k graczy
AOC - mniej niż 100k graczy


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blado? Chyba ci się coś poprzewracało we łbie. 100k czy 300k to świetne wyniki, może i na tle WoW''a wypadają słabo, ale ten rośnie na sile tylko dlatego, że ma dużo użytkowników. Proste: im więcej użytkowników, tym więcej będzie ich przybywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy kiedyś taki los spotka World of Warcraft. Czy kiedyś światło dzienne ujrzy gra lepsza, przystępniejsza...już wiem, tą grą będzie...World of Warcraft 2:P Jeśli kiedykolwiek inna produkcja zagrozi WoW, to będzie to dzień końca świata :P. Kluczem do sukcesu WoWa były małe wymagania sprzętowe (trzeba pamiętać o tym, że gracze na zachodzie grają głównie na konsolach, a kompy mają raczej słabe i używają ich głównie do pracy, toteż ważne jest, żeby gra miała niskie wymagania. Nie znaczy to, że nie ma ludzi na zachodzie, którzy mają GTX295 w kompie - są tacy ludzie, jest ich sporo, ale w porównaniu do konsolowców to jest ich na prawdę malutko), łatwa obsługa, przystępny i prosty w użyciu interfejs, miła dla oka grafika (nie fotorealistyczna, ale kolorowa - baśniowa, ta gra jest przez to piękna na swój sposób, zachód słońca nad Thunder Bluff...eh, coś pięknego, i KZ2 się chowa :P), dobre PvP, Battlegroundy, Areny, Raidy, masa itemów...

Nie widzę konkurencji dla WoWa i praktycznie każda gra MMO jest skazana przy nim na przegraną. Ciekaw jestem tylko co zmieni premiera Guild Wars 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 15:51, mcnitrox napisał:

Nie widzę konkurencji dla WoWa i praktycznie każda gra MMO jest skazana przy nim na przegraną.
Ciekaw jestem tylko co zmieni premiera Guild Wars 2.


Ale przecież GW to nieco inna liga, bo to CORPG, a nie MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 20:20, Grubis napisał:

smutne [*]

OFFTOPIC: zna ktoś jakieś mmo o tematyce średniowiecznej traktujące o rycerzach na poważnie
bez czarów magii i tym podobnych rzeczy?. Pewnie nie ma nic takiego ale warto na forum
publicznym zapytac ;>. Mam dosyć tych wszystkich mangowatych mmo ze świecącymi czarami
, grindowaniem... Najlepsze było by Mount&Blade MMO ;> gra świetna ale podbijanie
zamków npc nie bawi po pewnym czasie ;<



Nie ma quasi średniowiecznych światów bez magii w MMO :) Rzecz druga, nie ma MMO bez grindu (czegokolwiek - czy to expa, czy to golda, skilli, levelu, epaxów, matsów:)
Możesz się zainteresować Darkfallem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować