Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Empire: Total War - dzień pierwszy

42 postów w tym temacie

Mogliście zrobić screeny z polskiej wersji językowej... na gamecornerze chociaż tyle dali :P (ba nawet są filmiki :P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biednie trochę ta mapa pod względem graficznym wygląda... I ten koleś coś do przedstawiciela szlachty polskiej niepodobny. :> Ale to nie zmienia faktu, że cholernie się cieszę, że wreszcie już w tym tygodniu będę mógł zagrać w tą grę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 20:18, stloyd napisał:

Mogliście zrobić screeny z polskiej wersji językowej... na gamecornerze chociaż tyle
dali :P (ba nawet są filmiki :P)...

OK - klient nasz pan... obrazki robiłem przed ukończeniem polskiej wersji, ale już wskakuję do starych sejwów i robię ponownie. Niedługo zostaną podmienione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 20:58, Laska-z-Polski napisał:

Biednie trochę ta mapa pod względem graficznym wygląda... I ten koleś coś do przedstawiciela
szlachty polskiej niepodobny. :>

Primo: na żywo, w ruchu lepiej mapka wygląda. Secundo: XVIII wiek to już nie siedemnastowieczna szlachta w kontuszach, nowe trendy się przyjmowały - a to ludzie postępowi, więc... da się toto wytłumaczyć.
Za to nawet w wersji angielskiej czy innej Polacy gadają po Polsku - i to gadają fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 20:18, stloyd napisał:

Mogliście zrobić screeny z polskiej wersji językowej... na gamecornerze chociaż tyle
dali :P (ba nawet są filmiki :P)...


zadowolenie i przyjemnośc można osiągnąc na dwa sposoby. szybko i zapomniec po 15 minutach lub wolniej i pamiętac na długi czas...;)

będą i obrazki z polskiej wersji i filmiki, wszystko w swoim czasie - który pamiętajmy, w omawianej epoce biegł znacznie, znacznie wolniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten tekst jest spoczko chociaż dotrwałem do 2 strony bo nie moge tego języka znieść :D, Empire TW oczywiscie leci do kolekcji Total Warów :> czekam na dzien z recenzją , tyle ze to chyba wypada w czwartek (4.03).
Więc sam się zapoznam. Z tym demem to dziwna sprawa bo detale ograniczone do średnich, bitwa jakaś nie szczególna ale za to bitwa morska wgniata w fotelik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od maniaków z totalwar.org.pl, akurat nie dotyczy mnie bo ja po polskiemu chcieć grać, ale jest trochę takich, co są ciekawi czy w wersji od CDProjekt można grać też w wersje angielską, only in english, bo są tacy którzy chcą mieć wsio po angielsku, nie licząc wspomnianych głosów bitewnych dla każdej z nacji?? czy jest tylko only wersja PL.

A ode mnie, to co tu dużo gadać, środa po pracy grzmocić do media albo obok do empika i kupywać, nie ma nad czym się rozwodzić.
W Media mają o dyszkę taniej, więc pewnie tam się weźmie- a giera i tak już widać, że jest solidniej zrobiona od Romka, o MEDKU II nie wspominając, bo ten to ehhhh :///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa i zapomniałem dodać, - tu są chociaż screeny konkretne, bo te na gamecornerze to takie miniaturki że nawet nie ma czym oka nacieszyć :P
Wiem, że to tutejszy standard, ale dla głodnego maniaka to zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mapę to totalna tragedia! W Europa Universalis 3 prowincje też były skopane, ale w porównaniu z tym co tutaj zobaczyłem to tragedia. Mam nadzieję, że będzie można przerobić mapę i uruchomić moda z normalnymi prowincjami. Druga sprawa jestem ciekawy jak wyglądają jednostki polskie. Jeśli Medieval 2 był do przyjęcia pod względem historycznym gry to Empire prawdopodobnie będzie po tym względem gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja już MAM swojego EMPIRE''a! :) Brawo za szybką wysyłkę. Jednak trochę mina zrzedła przy instalacji, która można powiedzieć ciągle trwa, choć jest aktualnie w stanie zawieszenia. Wyjaśniam o co zaś chodzi: 1. Instalacja przez Steam - miałem już, więc oszczędziłem sobie instalacji jego tylko dla E:TW, a tu wychodzi następna, 2. rzecz, którą jest wymagane miejsce na dysku - 15 gb! Uhh, trzeba było poprzerzucać trochę...Gdy już przebrnąłem przez to i dotarłem zdaje się do właściwego etapu instalacji, niemiłe okienko z takąż informacją, iż 3. "Serwery Steam są zbyt zajęte, aby zająć się Twoją sprawą. Spróbuj ponownie za kilka minut." Grr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie, też już mam pudełko z grą. Niby fajnie. Włączam instalacje, instaluje się Steam czy chce czy nie, wpisuje Cdkey, pojawia się pasek postępu, że Steam weryfikuje klucz i... pah! wszystko znika. Dzięki za utrudnianie życia Steam Team! Jakby nie mogli zrobić normalnej instalacji, a potem dziwią się że ludzie wolą piraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Domyślam się, że problemem jest data premiery. Steam ją weryfikuje i niestety każe nam czekać do jutra :( A już nie mogę się doczekać by wspólnie z Turcja dokonaić pierwszego rozbioru Austrii :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 16:53, Czesterm napisał:

Mam ten sam problem. Domyślam się, że problemem jest data premiery. Steam ją weryfikuje
i niestety każe nam czekać do jutra :( A już nie mogę się doczekać by wspólnie z Turcja
dokonaić pierwszego rozbioru Austrii :)...

Mam ten sam problem co wy i obyś maiał racje bo jak jutro nie bede mógł grac w Empire total War to sie naprawde wkórze na tego stema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 06:48, Heurystyk napisał:

Jeśli chodzi o mapę to totalna tragedia! W Europa Universalis 3 prowincje też były skopane,
ale w porównaniu z tym co tutaj zobaczyłem to tragedia. Mam nadzieję, że będzie można
przerobić mapę i uruchomić moda z normalnymi prowincjami.


Dokładnie to samo chciałem napisać. Trzeba będzie jeszcze poprawić nazwy - na screenie prowincja Liwonia i Estonia odpowiada dokładnie granicom przedrozbiorowej prowincji Inflanty. Poza tym - od kiedy to Lwów jest częścią Galicji na początku XVIII wieku? Przecież początki Królestwa Galicji i Lodomerii można datować dopiero od 1772 roku (I rozbiór) - a więc i tak przez większość XVIII wieku ten region NIE BYŁ Galicją. Można było użyć innej nazwy dla województwa ruskiego, województwa podolskiego i bracławskiego. Jakby nie patrzeć, jest to po prostu Ruś Czerwona (Grody Czerwieńskie, a później Ruś Halicka) z Podolem. Na domiar złego ten obszar, nie wiedzieć czemu, obejmuje też część województwa krakowskiego (ale bez Krakowa). Jest to fragment przedrozbiorowej prowincji małopolskiej i międzywojennej Małopolski Wschodniej. Ale na pewno nie Galicja, które to określenie narzucił nam nie kto inny, a austriacki zaborca.

Podobna sytuacja tyczy się Prus Zachodnich, które w czasach przedrozbiorowej RP zwały się Prusami Królewskimi (Księstwo Warmińskie + województwa: mirachowskie, pomorskie, malborskie i chełmińskie). "Prusy Wschodnie" to zaś Prusy Książęce (zwane też Księstwem Pruskim).

Krótko mówiąc dominuje nomenklatura zaborcza. Vege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować