Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gibson jednak dostał po łapach w sądzie

24 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2009 o 21:16, Caland napisał:

Kto by pomyślał, że są jeszcze wstanie wydawać normalne wyroki xD

nie wiem co rozumiesz przez normalne wroki i kogo masz na mysli ze jest w stanie je wydawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie głupi obrazek tak jak na pierwszym wpisie na ten temat ! Ale nareszcie sie ta sprawa rozwiązałą , pomyślec ze mam pare gitarek ich firmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 21:29, Ramonek napisał:

Równie głupi obrazek tak jak na pierwszym wpisie na ten temat !

Ten obrazek pochodzi z wpisu patentowego dokonanego w Stanach Zjednoczonych - chodzi o urządzenie takie jak na obrazku oczywiście. Przesłanki, którymi kieruje się Zaitsev przy dobieraniu obrazków nie dla wszystkich są jasne, często pokrętne, ale są. Nie każdy potrafi je odczytać (wątpię, by poza Zaitsevem była na tym forum osoba, która potrafi odczytać wszystkie... może nawet on się gubi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mnie prawie z krzesła zwaliło... To ja idę sobie posłuchać muzyki wydawanej stukaniem w klawiaturę i klikaniem myszy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buehehe. Wiedziałem, że w końcu przegrają całą sprawę. Ale to bez sensowne oskarżenie. Równie dobrze mogę iść do sądu, bo wziąłem 2 długopisy i zacząłem uderzać o biurko i podobne dźwięki były :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sędzia też człowiek, nad bezsensownymi pozwami również może się pośmiać:D Szkoda, że ta firma traci przez takie akcje swój wizerunek. Wygląda to na zwykły skok na kasę znanego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu wszystkich nadmiarowych słów i żenujących komentarzy, ten "news" mógłby wyglądać tak:

"Gibson - Activision, 0:1

Sprawa pomiędzy firmą Gibson a Activision znalazła dziś swój finał w kalifornijskim sądzie.

O pozwie przeciwko Activision pisaliśmy w marcu zeszłego roku. Wkrótce potem do grona oskarżonych dołączyły największe amerykańskie sieci sklepów.

Wg wyroku sądu Activision nie naruszyło patentu firmy Gibson, a zarzuty zostały w całości odrzucone. Oskarżyciel wysuwał tezę, że dźwięki wydawane przez zabawkowe instrumenty mogą w pewnym stopniu przypominać muzykę. Sędzia stwierdził jednak, że na tej samej podstawie Gibson mógłby procesować się z osobami które stukają ołówkiem o blat stołu lub naciskają przyciski od pilota."

Informacji jest tu co najmniej tyle samo, a styl znacznie lepszy.

Przy Twoim sposobie pisania - Grzegorzu - powinieneś złożyć CV do Faktu lub innego, równie obiektywnego brukowca. Takie gazety w większości czytają ludzie, którzy nie mają własnego zdania i można im wszystko wbić do głowy krzykliwymi tytułami i wielką czcionką. Wbrew temu co mówią niektórzy, portali dla graczy nie odwiedzają sami idioci, którym trzeba podsunąć sposób myślenia na każdy temat.

Jeśli nie możesz się powstrzymać przed wciskaniem wszędzie swoich 3 groszy, pisz felietony. Od działu informacji trzymaj się z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RosTo nie płacz miśku :>

To co napisałeś, bez urazy, brzmi jak informacje przekazane przez ucznia pierwszej klasy podstawówki ;]
Nie jesteśmy w "Wiadomościach" tylko na gram.pl i nie musimy się trzymać sztywnych ram czy konwenansów przekazywania informacji.

Zaitsev ma swój styl i jest to cholernie dobry styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:07, RosTo napisał:

Informacji jest tu co najmniej tyle samo, a styl znacznie lepszy.


Ciekawe jednak w tym jest to, że newsa Zaitseva przeczytałem całego, a w Twoim tekście po trzecim zdaniu oczy same mi się ześlizgnęły na koniec posta. Nie każdy wchodzący na gram.pl oczekuje suchych informacji podanych w czysty formalnie sposób. Od tego są panowie w garniturach, którzy piszą dla panów w garniturach.
I choć sam lubię garnitury - nie chcę czytać w garniturze newsów o rozrywce, jeśli wiesz, o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:57, Furrbacca napisał:

> Informacji jest tu co najmniej tyle samo, a styl znacznie lepszy.
Ciekawe jednak w tym jest to, że newsa Zaitseva przeczytałem całego, a w Twoim tekście
po trzecim zdaniu oczy same mi się ześlizgnęły na koniec posta.


Gdybym był red.naczem, ;) to zmieniłbym nieco formułę Gram.pl - zamiast "newsów" pisałbym czyste felietony, bo to coś naprawdę kreatywnego - tłumaczenie tekstów z Kotaku lepiej zostawić innym, choćby GOL-owi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 23:26, Vojtas napisał:

Gdybym był red.naczem, ;) to zmieniłbym nieco formułę Gram.pl - zamiast "newsów" pisałbym
czyste felietony, bo to coś naprawdę kreatywnego - tłumaczenie tekstów z Kotaku lepiej
zostawić innym, choćby GOL-owi.


Nie miałbym nic przeciwko - krótki felieton na temat jakiegoś newsa (z podanym źródłem...) byłby naprawdę oki - nie szukam na gramie informacji prasowych najważniejszych figur w internecie, raczej chcę przeczytać coś ciekawego. Między innymi dlatego czytam prawie wszystkie newsy Zaitseva - może nie jest tam neutralnie przekazana wiadomość - ale to o czym pisze i jak pisze sprawia, że mnie to nie nudzi ;).
A ten pomysł z felietonami... Coś takiego może by sprawiło, że zacząłbym znowu wchodzić na główną stronę gramu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować