Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rodzina desktopów iMac powiększa się

12 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 08:48, Zaitsev napisał:

Do tego modelu za 2199 dolarów Apple jest gotowe dorzucić 4GB RAMu za jedyne... 1000
dolarów :)


Przemawia przeze mnie kloniarz i linuksiarz ale znośne cenowo są u nich chyba tylko makbooki. Reszta to jakiś kosmos cena/wyposażenie. A ceny dodatków to już inna galaktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozumiem ludzi, którzy kupują stacjonarki od Apple''a tak nadal nie rozumiem. Pewnie to od tego, że jest coś takiego modne i wygodne. Gdybym miał wybierać sprzęt za 2.2k $ to bym wybrał... no cóż. pewnie 3x lepszy byłby mój sprzęt o ile nie bardziej. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 11:21, InterFejS napisał:

Jak nie rozumiem ludzi, którzy kupują stacjonarki od Apple''a tak nadal nie rozumiem.
Pewnie to od tego, że jest coś takiego modne i wygodne. Gdybym miał wybierać sprzęt za
2.2k $ to bym wybrał... no cóż. pewnie 3x lepszy byłby mój sprzęt o ile nie bardziej.
:]


Kupują pewnie na stanowiska robocze do DTP, prywatnie to po prostu marnowanie kasy. Do współczesnych multimediów wystarczą słabsze minimaki i makbooki, chyba że ktoś chce sobie pograć (pomijając już makówkarskie "do grania są konsole"), ale wtedy i tak musi windę na paralelsach zainstalować, a jak już trzeba windę instalować to nie lepiej kupić se HaPeka z Vistą (W7 w przyszłości)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stanowiska robocze DTP to sie kupuje w szczegolnosci mega dobre monitory ;] niz jakies macowki z zabawkami z sredniej pulki za cene 3x wieksza niz powinna ;] . Za taka kase mozna mie naprawde mocnego peceta z przyzwoitym monitorem na s-pva ,s-ips ,czy nawet duzo bardziej dopasionego 17-to calowego lapka.
Coz Apple ma taka baze fanboyow ,ze moga sobie jeszcze pozwolic na zdzieranie kasy ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Apple ma silną bazę fanów.

Mam swoją firmę postawioną na makach staconarnych i od tego czasu nie mogę się nachwalić tego sprzętu. Przeminięcie problemów z systemem, praktycznie zerowy TCO wynagradza wyższą cenę.

oczywiście dla niektórych aspekt estetyczny, wygody i organizacji przestrzeni biurkowej jest nieistotny. Tacy wybiorą 3x silniejszy sprzęt i postawią sobie pudło pod biurkiem a całość połączą plątaniną kabli będą się użerać z dźwiękami wydawanymi przez komp i problemami z administracją tego wszystkiego.

Tylko po co mi 3x silniejszy sprzęt z nadmiarowymi kłopotami w firmie?

Zresztą gdybym nie miał swojego MacBooka to i w domu bym sobie takie coś ładnego i fajnego postawił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 14:20, BasValinor napisał:

oczywiście dla niektórych aspekt estetyczny, wygody i organizacji przestrzeni biurkowej
jest nieistotny. Tacy wybiorą 3x silniejszy sprzęt i postawią sobie pudło pod biurkiem
a całość połączą plątaniną kabli będą się użerać z dźwiękami wydawanymi przez komp i
problemami z administracją tego wszystkiego.
Tylko po co mi 3x silniejszy sprzęt z nadmiarowymi kłopotami w firmie?


Mam wrażenie że linuksiarze i makówkarze mają parę wspólnych cech - obydwie grupy mają w swoich OS "absolutnie wszystko co jest potrzebne, tylko klimy i skóry brakuje", tak samo są zakochane w swoim sprzęcie i normalnego pieca to chyba ostatni raz na windzie 95 widzieli.

Dnia 04.03.2009 o 14:20, BasValinor napisał:

Zresztą gdybym nie miał swojego MacBooka to i w domu bym sobie takie coś ładnego i fajnego
postawił...


Nie stać Cię i dorabiasz ideologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kilka razy na iMacu w szkole (mamy pracownie z Macami, ale żaden nauczyciel nie potrafi obsługiwać i rzadko kiedy tam są zajęcia) i z ogromną chęcią sprawiłbym sobie takie cacko do swojego pokoju. Sprzęt jest bardzo fajny, miła odskocznia od Windowsa, ale cena niestety nie zachęca. Ale kto wie, nie wykluczam zakupu w przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować