Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CeBIT 2009: MSI Winki, czyli system operacyjny instant

9 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 14:01, SauronS napisał:

Ciekawe czy Gigabyte zareaguje na to czymś podobnym?

A za miesiąc nagłówki na serwisach: "Gigabyte Tinki w fazie testów!". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się kojarzy, to ExpressGate i Instant Boot mają takie samo rozwiązanie, tzn bazują na minimalistycznej dystrybucji Linuksa...

Za kilka lat masa ludzi będzie używać Linuksa, nawet o tym nie wiedząc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Winki, czyli najnowsza propozycja firmy MSI, to bazujący na Linuksie system operacyjny, który szybkie uruchomienie komputera.
Pomimo tego, ze znam dosc dobrze jezyk polski to jednak mam pewne watpliwosci w temacie: ''co autor mial na mysli''.

Co do samego systemu... coz. Ladny to on nie jest. A skoro mi sie nie podoba to jednak zostane przy mojej Viscie ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest to (czemu nie trafiłem na to rozwiązanie wcześniej?). OS, który jest ukierunkowany na najważniejsze funkcje dla danego użytkownika. Oczywiście wszystko będzie zależało od ceny. Jeśli będzie to o połowę tańsze niż OEM Windowsa to ma szansę znaleźć miejsce wśród domowych użytkowników. Choć po prawdzie to można spokojnie zainstalować sobie Linux na pendrive... i mamy dokładnie to samo, komunikator, internet, odtwarzacz filmów i muzyki... a nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajne rozwiązanie. Teraz jak pójdzie super nieViasta sie ten teges ^^ to my mamy na plycie systemik z podstawowymi funkcjami wiec nie przepadniemy. Dla mnie bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przydatne będzie to raczej do laptopów. Jako komputery przenośne,potrzebne są w każdej chwili a długie uruchamianie systemu trochę denerwuje.

Zawsze jest też hibernacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować