• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
littleimp

Empire Total War - Problem z grą

Pytanie

Mam problem - Kupiłem grę Empire Total War. Zainstalowalem i zarejestrowałem się na Steam. Wszystko spoko, tylko podczas gry ni z tego ni z owego w różnych momentach gra sie wykrzacza (problem z plikiem empire.exe) Mam najnowszego directx a także najnowsze sterowniki do karty nvidia geforece 8800gt. Pracuję na windowsie XP, czy ktos ma pomysl co może być przyczyną lub samemu boryka sie z podobnym problemem.
Dzieki z góry za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

26 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.03.2009 o 02:29, littleimp napisał:

Mam problem -


Hej, przenosze temat do dzialu Pomocy ;) (tam na dole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ja mam jeszcze inny problem: po przejściu przez kretyńską instalację przez STEAM po aktualizacji chcę odpalić grę - problem w tym, że pojawia się plansza z logo TOTAL WAR i informacjami o prawach autorskich po czym gra wraca do pulpitu. W logach systemowych brak jakiegokolwiek infa. Jakieś pomysły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja kupiłem Empire w Empiku 08.03.09 i od tej tamtego czasu próbuje zainstalować chyba juz z 6-raz , ręce opadaja - brakuje mi już siła i cierpliwości . Po za tym pierwsza płyta chodzi ja stara ku...efekt jak by miał sie zaraz rozsypać napęd - wyczytałem na forum ze to wada.. ..Za kazdym razem jak zainstaluje po sciągnieciu aktulanizacji 100% naciska uruchom i wyskakuje napis W TEJ CHWILI GRA NIE DOSTĘPNA , SPRÓBUJ PONOWNIE PÓZNIEJ " i tak w koło . Zmieniałem serwery i inne rzeczy , czytałem porady na forum i nic. Czyżbym trafiłem na tak złą wersje tej gry???Byłem w Empiku chciałem wymienić na druga - odmówili , powiedzili ze musza skontaktowac sie z producentem zeby przysłał sprawdzona wersje gry . Także widzicie generalnie porażka na całej lini...jak czytam forum że ktos gra w Empire to zazdroszcze . Kazdemu kto chce zakupic grę niech jeszcze poczeka na poprawione wersje bo inaczej osiwieje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh to jest nic ja instalowalem 2 dni ale wkoncu ruszylo ale nic to bo cieszylem sie dokladnie 5 godzin i pojawil sie patch ktory wywala cie z kazdej bitwy to jest porazka mial sie pojawic kolejny ktory to naprawia na poczatku tego tygodnia jest juz sroda i nadal nie ma niech sie wezma i pocaluja w 4 litery za tego bubla.... Jestem fanem seri ale na co mi taki kit w ktorego nie mozna pograc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.03.2009 o 15:42, renegat21 napisał:

Heh to jest nic ja instalowalem 2 dni ale wkoncu ruszylo ale nic to bo cieszylem sie
dokladnie 5 godzin i pojawil sie patch ktory wywala cie z kazdej bitwy to jest porazka
mial sie pojawic kolejny ktory to naprawia na poczatku tego tygodnia jest juz sroda i
nadal nie ma niech sie wezma i pocaluja w 4 litery za tego bubla.... Jestem fanem seri
ale na co mi taki kit w ktorego nie mozna pograc...


Patch poprawiający błąd wychodzenia w czasie bitwy wyszedł tego samego dnia co ferelny patch bodaj 10.03.
Ja narazie gram w wersji angielskiej mniej problemów przynajmniej u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla osób mających komunikaty "Unable to load Steam.dll".
Problem leży po stronie połączenia z internetem - najwyraźniej coś blokuje połączenie z serwerami Steam lub w momencie uruchomienia instalacji połączenie z netem nie jest aktywne. Spróbujcie rozwiązań opisanych tutaj: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=2459&p=3908.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a u mnie kiedy zaczyna instalowac podczas tworzenia lokalnych plików catche pasek dochodzi do konca i sie wszystko zamula niby nic sie nie zawiesza ale moze tak stac pare godzin i nic. Jakies pomysly co z tym zrobic!!!!!!!???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej mam taki problem, po włączeniu gry mam czarny obraz i słyszę tylko dźwięk w tle i mogę tylko ruszać myszką po ekranie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie dało się inaczej bo tego dużo więc wklejam część, jak trzeba więcej to daj znać.

------------------
System Information
------------------
Time of this report: 3/23/2009, 17:35:50
Machine name: BAZOOKA
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: n/a
System Model: n/a
BIOS: Award Modular BIOS v6.0
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz
Memory: 1024MB RAM
Page File: 408MB used, 1284MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unicode

------------
DxDiag Notes
------------
DirectX Files Tab: The file d3d9d.dll is a debug version, which will run slower than the retail version.
Display Tab 1: No problems found.
Sound Tab 1: No problems found.
Music Tab: No problems found.
Input Tab: No problems found.
Network Tab: No problems found.

--------------------
DirectX Debug Levels
--------------------
Direct3D: 0/4 (n/a)
DirectDraw: 0/4 (retail)
DirectInput: 0/5 (retail)
DirectMusic: 0/5 (n/a)
DirectPlay: 0/9 (retail)
DirectSound: 0/5 (retail)
DirectShow: 0/6 (retail)

---------------
Display Devices
---------------
Card name: NVIDIA GeForce4 Ti 4200
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce4 Ti 4200
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0253&SUBSYS_00000000&REV_A3
Display Memory: 128.0 MB
Current Mode: 1152 x 864 (32 bit) (60Hz)
Monitor: Monitor Plug and Play
Monitor Max Res: 1600,1200
Driver Name: nv4_disp.dll
Driver Version: 6.14.0010.9371 (English)
DDI Version: 9 (or higher)
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 10/22/2006 12:22:00, 4527488 bytes
WHQL Logo''d: Yes
WHQL Date Stamp: n/a
VDD: n/d
Mini VDD: nv4_mini.sys
Mini VDD Date: 10/22/2006 12:22:00, 3994624 bytes
Device Identifier: {D7B71E3E-4113-11CF-2B47-0A2002C2CB35}
Vendor ID: 0x10DE
Device ID: 0x0253
SubSys ID: 0x00000000
Revision ID: 0x00A3
Revision ID: 0x00A3
Video Accel: ModeMPEG2_A ModeMPEG2_B ModeMPEG2_C ModeMPEG2_D
Deinterlace Caps: {212DC722-3235-44A4-BD29-E1652BBCC71C}: Format(In/Out)=(YUY2,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,2) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{212DC723-3235-44A4-BD29-E1652BBCC71C}: Format(In/Out)=(YUY2,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,1) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_MedianFiltering
{335AA36E-7884-43A4-9C91-7F87FAF3E37E}: Format(In/Out)=(YUY2,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_BOBVerticalStretch
{212DC722-3235-44A4-BD29-E1652BBCC71C}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,2) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{212DC723-3235-44A4-BD29-E1652BBCC71C}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,1) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_MedianFiltering
{335AA36E-7884-43A4-9C91-7F87FAF3E37E}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_BOBVerticalStretch
Registry: OK
DDraw Status: Enabled
D3D Status: Enabled
AGP Status: Enabled
DDraw Test Result: Not run
D3D7 Test Result: Not run
D3D8 Test Result: Not run
D3D9 Test Result: Not run

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2009 o 17:41, miniu86 napisał:

NVIDIA GeForce4 Ti 4200


Ta karta graficzna jest na liście nieobsługiwanych kart graficznych http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=2459&p=3890 także nawet jeśli uda Ci się uruchomić grę to nie bedzie dobrze wyglądać. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2009 o 11:58, stasiu1987 napisał:

a u mnie kiedy zaczyna instalowac podczas tworzenia lokalnych plików catche pasek dochodzi
do konca i sie wszystko zamula niby nic sie nie zawiesza ale moze tak stac pare godzin
i nic. Jakies pomysly co z tym zrobic!!!!!!!???????

Spróbuj skopiować zawartość płyty do jakiegoś folderu na dysku twardym i uruchomić instalację z dysku. Czasem też instalacja jest blokowana przez program antywirusowy/firewall - jeśli instalacja z dysku nie ruszy możesz sprawdzić czy pomoże wyłączenie albo nawet odinstalowanie antywirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam Mam następujący problem:
zakupiłem gre na Ebay za granicą, jest w 100% oryginalna,podczas próby instalacji łączy sie ze steamem i żąda klucza ktywacyjnego, więc podaje klucz z opakowania a on mi wyświetla że juz ktoś użył tego klucza do stworzenia konta na steamie.
Więc mam takie pytanie co mam z tym fantem zrobić?
Bo z tego co rozumiem to nie moge zainstalować gry z pominięcia steama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.03.2009 o 20:32, druidek30 napisał:

Mam Mam następujący problem:
zakupiłem gre na Ebay za granicą, jest w 100% oryginalna,podczas próby instalacji łączy
sie ze steamem i żąda klucza ktywacyjnego, więc podaje klucz z opakowania a on mi wyświetla
że juz ktoś użył tego klucza do stworzenia konta na steamie.
Więc mam takie pytanie co mam z tym fantem zrobić?
Bo z tego co rozumiem to nie moge zainstalować gry z pominięcia steama?

Grę mogłeś kupić oryginalną - co z tego skoro ktoś wykorzystał klucz i ją sprzedał ;) Jak masz dowód zakupu możesz kontaktować się ze wsparciem Steam i prosić o uwolnienie klucza (jakiś wydruk z aukcji czy cuś nie będzie uznany za dowód zakupu obawiam się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.03.2009 o 23:03, solostran napisał:

> Mam Mam następujący problem:
> zakupiłem gre na Ebay za granicą, jest w 100% oryginalna,podczas próby instalacji
łączy
> sie ze steamem i żąda klucza ktywacyjnego, więc podaje klucz z opakowania a on mi
wyświetla
> że juz ktoś użył tego klucza do stworzenia konta na steamie.
> Więc mam takie pytanie co mam z tym fantem zrobić?
> Bo z tego co rozumiem to nie moge zainstalować gry z pominięcia steama?
>
Grę mogłeś kupić oryginalną - co z tego skoro ktoś wykorzystał klucz i ją sprzedał ;)
Jak masz dowód zakupu możesz kontaktować się ze wsparciem Steam i prosić o uwolnienie
klucza (jakiś wydruk z aukcji czy cuś nie będzie uznany za dowód zakupu obawiam się).

Czyli co, nie posiadając potwierdzenia zakupu, bo siłą rzeczy go nie mam, moge gre spokojnie wyrzucić do kosza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować