• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
luq

Problem z pecetem.

Pytanie

Witam.
Piszę, ponieważ mam pewien problem z kompem.
Wczoraj mój PC wrócił z naprawy ( grafika padła ). Zostało w nim wymienione kilka podzespołów ( m.in. karta graficzna i zasilacz ).
Podłaczyłem go i odpaliłem. Zobaczyłem, że do karty dodany był Far Cry 2, więc postanowiłem trochę pograć. Patrzę na ustawienia optymalne - Ultra High, 1280x1024, bez AA. Nic nie zmieniając zacząłem nową grę. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po 15 min. komp padł. Na monitorze nie było sygnału, a na jednostce centralnej dioda aktywności cały czas świeciła, mimo, że bebechy nie wykazywały żadnej aktywności ( żaden dźwięk się zeń nie wydobywał ). Żeby było dziwniej, znajomy taty, który wymieniał wszystko, grał na nim wcześniej i w czasie 4 h ostrego szpilania nic się nie stało.
Wyżej opisane zjawisko dotyczy wszystkich gier.
Jeśli ktoś wie o co może chodzić, to proszę o odpowiedź.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam wiadomość która może być pomocna - jednak nie we wszystkich grach tak jest. Pograłem w GW, JO i Fallout''a 3 i nic się nie stało.
Póki co mam tak tylko z CoD4 i Far Cry'em, ale na tej pierwszej cholernie mi zależy, bo ciągle nie mogę się od niej oderwać. Co raz odpalę ww. gierkę, to po 5 sekundach wszystko idzie w cholerę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na pierwszy rzut oka to widac ze to grafa. Tytuly ktore podales, przy ktorych komp siada sa bardzo wymagajace dla ukladow graficznych. obstawialbym ze to wina grafy. Zamien jak masz mozliwosc, jak nie to oddaj z powrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok. Tylko teraz wyjaśnij mi łopatologicznie, dlaczego wcześniej wszystko chodziło jak należy ? Mam na myśli czas już po wymianie.

Dnia 07.03.2009 o 17:55, Rider of Rohan napisał:

Żeby było dziwniej, znajomy taty, który wymieniał wszystko, grał na nim wcześniej i w czasie 4 h ostrego
szpilania nic się nie stało.


Może źle to sprecyzowałem, ale chodziło mi o to, że zaraz po wymianie podzespołów komp został przetestowany i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.03.2009 o 17:57, wiedx1 napisał:

A co to za grafika i zasilacz ?
Stery najnowsze ?


Po edycji :/

Grafa - Gigabyte GTX280
Zasilacz - Trust 570W Pro

Co do sterów - w sumie przed odpaleniem Far Cry pojawił się komunikat, informujący o tym, że stery są stare, ale jak już mówiłem - zaraz po wymianie podzespołów wszystko było ok. Nawet po 4h ciągłej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komp padł - prawdopodobnie znów grafa. W każdym razie dzięki za odpowiedzi.

Do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2009 o 13:55, LuQeMaStEr napisał:

Komp padł - prawdopodobnie znów grafa. W każdym razie dzięki za odpowiedzi.

Do zamknięcia.


Niechaj spoczywa w pokoju wiecznym i niechaj wiekuisty power zawsze zieloną lampeczką mu świeci, i niechaj same nagie diody mu się śnią, na wieki wieków enter.

EDIT: Ale mamy dziś wysyp tematów. Może dlatego że wekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam pytanie z lekka odstające od głównego tematu lecz o tym samym.
Od 7 miesięcy gram w GW wykupiłem wszystkie części i nic mi się nie działo z komputerem porostu bajka,tydzień temu kupiłem dodatek GWEN i czasem jak w tym dodatku chce przejść np przez jakiś portal to mi się komputer restartuje i widzę na chwile tylko niebieski ekran.
Proszę o pomoc.
Ps:nie wiem czy to ma jakiś związek ale GWEN kupiłem z internetowego sklepu gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2009 o 14:57, Smmugler napisał:

Witam mam pytanie z lekka odstające od głównego tematu lecz o tym samym.
Od 7 miesięcy gram w GW wykupiłem wszystkie części i nic mi się nie działo z komputerem
porostu bajka,tydzień temu kupiłem dodatek GWEN i czasem jak w tym dodatku chce przejść
np przez jakiś portal to mi się komputer restartuje i widzę na chwile tylko niebieski
ekran.
Proszę o pomoc.
Ps:nie wiem czy to ma jakiś związek ale GWEN kupiłem z internetowego sklepu gram.


Istnieje zasada że jeden problem=jeden temat w podforum pomocy technicznej, ale skoro ten twój jest dość podobny to nie wiem czy tyczy się tej reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować