Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Bethesda''s Pete Hines said: "The whole reason we went out and acquired the license and that we now own Fallout is that we clearly intended to make more than one." He also added: "This is not something we''re going to do once and then go away and never do it again. When that will be or how long that will be God only knows, but we acquired it specifically because we wanted to own it and develop it and work on it like we do with The Elder Scrolls."

Jak wiemy Bethesda ma wykupioną licencję na gry z serii Fallout. To oznacza, że za jakiś czas możemy zobaczyć kontynuację Fallouta 3. I tutaj rodzą się pytania. Czy w ogóle chcemy następne części? Czy chcielibyśmy, żeby coś zmieniono? W tym temacie możemy zamieszczać nasze domysły, wątpliwosci lub nowinki jakie uda nam się usłyszeć czy przeczytać.

Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do do kolejnych produkcji Bethesdy z serii Fallout. Już trzecia cześć dla wielu jedzie po bandzie, więc boję się o przyszłość sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 07.03.2009 o 16:17, Daviochlebak napisał:

Jak wiemy Bethesda ma wykupioną licencję na gry z serii Fallout.

Niestety.
>To oznacza, że za jakiś

Dnia 07.03.2009 o 16:17, Daviochlebak napisał:

czas możemy zobaczyć kontynuację Fallouta 3. I tutaj rodzą się pytania.

>Czy w ogóle chcemy następne części?
Ja nie chcę.
>Czy chcielibyśmy, żeby coś zmieniono?
Wszystko, a przede wszystkim tytuł.
>W tym temacie możemy zamieszczać

Dnia 07.03.2009 o 16:17, Daviochlebak napisał:

nasze domysły, wątpliwosci lub nowinki jakie uda nam się usłyszeć czy przeczytać.

Na razie nie ma chyba sensu wypowiadać się na temat F4. B. jeszcze nic nie zapowiedziała. Nie ma na razie żadnych materiałów dot. kolejnej karykatury Fallouta. Wątpię, żeby szybko ukazał się F4, ponieważ goście z Bethesdy już zapowiedzieli, że zamierzają zniszczyć kolejną znaną markę. No i jeszcze jest Skyrim. Więc wątpię, aby ci partacze byli w stanie robić 3 tytuły na raz.

Dnia 07.03.2009 o 16:17, Daviochlebak napisał:

Już trzecia cześć dla wielu jedzie po bandzie, więc boję się o przyszłość sagi.

Nie ma sensu w dalszym ciągu się bać. Saga została już zniszczona. A może nie? Może F4 pokaże nam jak naprawdę należy niszczyć dobrą markę?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 16:35, junior17 napisał:

Witaj!
> Jak wiemy Bethesda ma wykupioną licencję na gry z serii Fallout.
Niestety.


Może jednak stety

Dnia 07.03.2009 o 16:35, junior17 napisał:

>To oznacza, że za jakiś
> czas możemy zobaczyć kontynuację Fallouta 3. I tutaj rodzą się pytania.
>Czy w ogóle chcemy następne części?
Ja nie chcę.


A ja chcę.

Dnia 07.03.2009 o 16:35, junior17 napisał:

>Czy chcielibyśmy, żeby coś zmieniono?
Wszystko, a przede wszystkim tytuł.


Co masz do tytułu, a przede wszystkim do gry?

Dnia 07.03.2009 o 16:35, junior17 napisał:

>W tym temacie możemy zamieszczać
> nasze domysły, wątpliwosci lub nowinki jakie uda nam się usłyszeć czy przeczytać.

Na razie nie ma chyba sensu wypowiadać się na temat F4. B. jeszcze nic nie zapowiedziała.
Nie ma na razie żadnych materiałów dot. kolejnej karykatury Fallouta. Wątpię, żeby szybko
ukazał się F4, ponieważ goście z Bethesdy już zapowiedzieli, że zamierzają zniszczyć
kolejną znaną markę. No i jeszcze jest Skyrim. Więc wątpię, aby ci partacze byli w stanie
robić 3 tytuły na raz.


Też wątpię, żeby szybko pokazał się nowy Fallout, lecz uważam, że przesadzasz z tą karykaturą.

Dnia 07.03.2009 o 16:35, junior17 napisał:

> Już trzecia cześć dla wielu jedzie po bandzie, więc boję się o przyszłość sagi.
Nie ma sensu w dalszym ciągu się bać. Saga została już zniszczona. A może nie? Może F4
pokaże nam jak naprawdę należy niszczyć dobrą markę?


"3" nie jest częścią sagi, gdyż nie jest bezpośrednią kontynuacją.

Dnia 07.03.2009 o 16:35, junior17 napisał:

Pozdrawiam

Ja również.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. F3, albo jest lubiany, allbo nienawidzony. I jakoś więcej słyszałem tych niezadowolonych głosów "F3 - Oblivion + bronie". W F3 nie grałem (paczka idzie...), ale nawet jeśli stworzą nastepne części i F3 mi się nie spodoba, to i tak nic już nie zmieni dwóch pierwszych części i świetności wyrytej w historii komputerowych rolplejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 16:43, The Nemezis napisał:

Też wątpię, żeby szybko pokazał się nowy Fallout, lecz uważam, że przesadzasz z tą karykaturą.


Fallout 3 jest karykaturą calej serii.

Dnia 07.03.2009 o 16:43, The Nemezis napisał:

"3" nie jest częścią sagi, gdyż nie jest bezpośrednią kontynuacją.


Jest. Dlatego ma trójeczkę w tytule. Z tego samego powodu Tactics nie należy do kanonu.

Możliwe, że F4 wyjdzie jakiś rok, półtora po premierze TES V (oficjalnego) i dodatków. Niemal pewne jest, że ta gra będzie miała gorsze wyniki sprzedaży niż F3, bo fani Fallouta już nie będą próbowali się przekonać o jakości tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 21:09, Daviochlebak napisał:

No właśnie. F3, albo jest lubiany, allbo nienawidzony. I jakoś więcej słyszałem tych
niezadowolonych głosów "F3 - Oblivion + bronie". W F3 nie grałem (paczka idzie...), ale
nawet jeśli stworzą nastepne części i F3 mi się nie spodoba, to i tak nic już nie zmieni
dwóch pierwszych części i świetności wyrytej w historii komputerowych rolplejów.


A mnie się marzy jeszcze jeden Fallout w stylu dwóch pierwszych części ze starą obsadą programistów i aktorów
i budżetem 100 mln $.
Ech pomarzyć dobra rzecz.
Tylko jak tu znaleźć sponsora skoro dwie pierwsze części dopiero po latach zarobiły na siebie i zyskały miano
kultowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.03.2009 o 21:13, McFlash napisał:

Możliwe, że F4 wyjdzie jakiś rok, półtora po premierze TES V (oficjalnego) i dodatków.
Niemal pewne jest, że ta gra będzie miała gorsze wyniki sprzedaży niż F3, bo fani Fallouta
już nie będą próbowali się przekonać o jakości tej gry.


Niestety sądzę iż zadziała prawo serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wysokiej jakości. Fani skarżą się na to że ta gra to inny gatunek niż Fallout 1/2. I dobrze się że się skarżą bo to tak jakby z serii Heroes zrobić strategię czasu rzeczywistego. Co nie oznacza że gra byłaby słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 21:16, kerkas napisał:

A mnie się marzy jeszcze jeden Fallout w stylu dwóch pierwszych części ze starą obsadą
programistów i aktorów
i budżetem 100 mln $.
Ech pomarzyć dobra rzecz.
Tylko jak tu znaleźć sponsora skoro dwie pierwsze części dopiero po latach zarobiły na
siebie i zyskały miano
kultowych.

Ale możnaby wskrzesić Fallouta w stylu dwóch pierwszych części. Coś podobnego jest właśnie robione z również starą serią gier "Jagged Alliance". Zresztą Van Buren miał być czymś takim. Stara mechanika + nowa oprawa. Ech, szkoda, że nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 21:18, krl.krl napisał:

Gra jest wysokiej jakości. Fani skarżą się na to że ta gra to inny gatunek niż Fallout
1/2. I dobrze się że się skarżą bo to tak jakby z serii Heroes zrobić strategię czasu
rzeczywistego. Co nie oznacza że gra byłaby słaba.


Wysokiej jakości? Jako co? cRPG na pewno nie, bo statystyki mają bardzo niewiele do powiedzenia, a dialogi nie powalają. FPS też nie, bo jest absurdalnie łatwa i niezbyt zróźnicowana. Zresztą możesz przeczytać moją recenzję i zrozumiesz, dlaczego ta gra nie jest dobra w żadnej kategorii, choć chciała być najlepsza ze wszystkich.

===========> Daviochlebak
Ponoć grupa fanów z NMA pracuje nad Van Burenem. Szkoda tylko, że nic więcej o tym nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gracze młodsi, którzy bardziej wolą FPSy (mówie też o sobie) lubią Fallout''a 3, jeśli F4 będzie taki sam na pewno go kupie. Ci ktorzy pamiętają Fallout''a (Fallout, Fallout 2, Fallout Tactis i coś tam jeszcze chyba) to nie będą chcieli nowego... Tyle ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "zrozumiesz, dlaczego ta gra nie jest dobra". Gra mi się po prostu bardzo podobała (lubię takie połączenia) i twoja recenzja mojej opinii nie zmieni, bo wiele już czytałem recenzji F3 (zarówno przychylnych jak i nieprzychylnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 21:26, peryfraz napisał:

Gracze młodsi, którzy bardziej wolą FPSy (mówie też o sobie) lubią Fallout''a 3, jeśli
F4 będzie taki sam na pewno go kupie. Ci ktorzy pamiętają Fallout''a (Fallout, Fallout
2, Fallout Tactis i coś tam jeszcze chyba) to nie będą chcieli nowego... Tyle ode mnie



Ja pamiętam te Fallouty, ale uważam się raczej za gracza "młodszego" jak to ująłeś;D. I chcę nowego Fallouta. Coś ci szwankuje więc wypowiedź ;).

McFlash
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata są kontynuacją Skrzyni umarlaka, a nie mają numerka w tytule. Dziwne nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2009 o 21:45, The Nemezis napisał:



Ja pamiętam te Fallouty, ale uważam się raczej za gracza "młodszego" jak to ująłeś;D.
I chcę nowego Fallouta. Coś ci szwankuje więc wypowiedź ;).

No ale może taka prawda nie jest? Fallout 3 znalazł zwolenników u ludzi, którzy bardziej lubią FPSy i tego nieco młodszego pokolenia. Nie mówie że fani starszych części, wszyscy, narzekają, ale większość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 21:52, peryfraz napisał:

Fallout 3 znalazł zwolenników u ludzi, którzy bardziej
lubią FPSy i tego nieco młodszego pokolenia.

Nie jest to reguła. Ja lubię F3 ale z FSPów to tylko Crysis. Reszta jest dla mnie nieciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2009 o 21:56, krl.krl napisał:

Nie jest to reguła. Ja lubię F3 ale z FSPów to tylko Crysis. Reszta jest dla mnie nieciekawa.


U mnie Fallout 3 z tego właśnie powodu był zakupiony, lubie FPSy, ładna grafika, lvl-ele :D. Moi znajomi też z tego powodu zakupili, a są moimi rówieśnikami (94 r.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.03.2009 o 21:24, Daviochlebak napisał:

Ale możnaby wskrzesić Fallouta w stylu dwóch pierwszych części. Coś podobnego jest właśnie
robione z również starą serią gier "Jagged Alliance". Zresztą Van Buren miał być czymś
takim. Stara mechanika + nowa oprawa. Ech, szkoda, że nie wyszło.


Ciągle po cichu liczę a nuż się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam nadal czekam na F3... jeszcze pan B. wyda dwie podróby i straci prawa do Fallouta a wtedy będziemy świętować... STAWIAM BROWARA WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 22:01, peryfraz napisał:


> Nie jest to reguła. Ja lubię F3 ale z FSPów to tylko Crysis. Reszta jest dla mnie
nieciekawa.

U mnie Fallout 3 z tego właśnie powodu był zakupiony, lubie FPSy, ładna grafika, lvl-ele
:D. Moi znajomi też z tego powodu zakupili, a są moimi rówieśnikami (94 r.)


Ciekawe kiedy ludzie się nauczą, że DOBRA gra nie musi mieć wyjebistej w kosmos grafiki i ładnych obrazków?
Z takim podejściem każdą komputerową kupę traktować można brać za hit, jeżeli tylko skoro obsługuje DX 10.1, HDR, odjechane speculary, eksplozje i efekty świetlne wyciskające gały z czaszki - i co z tego że może mieć fabułę zaprzeczającą wszelkiej logice i aż wyjącą beznadzieją, ale "jest super", bo przecież WYGLĄDA nieziemsko!

Fallout 3 wcale nie musiał być FPSem - wiele hitowych RPGów jest w 3D i opcja TPP czy FPP nie jest im do niczego potrzebna. I nie była do niczego potrzebna w F3 - większość walk bez pauzy i VATSa po prostu nie ma sensu, bo jest nieskuteczna. VATS mógł równie dobrze działać jak w poprzednich częściach. Jedynym plusem pójścia w 3D w przypadku Fallouta jest głębsze zanurzenie się w świat gry. Bethesda poszła po najmniejszej linii oporu, wykorzystując silnik Obliviona. Czy to źle? Nie. Źle natomiast, że fabuła w porównaniu z poprzednimi częściami jest słaba - za mało easter eggów, klimatu, pokręconego humoru i fajnych questów.

Fallout 3 wygląda dobrze, ale jest gorszy od poprzedników. Bethesda mogła wziąć do kupy ludzi odpowiedzialnych za poprzednie części, czyli ekipę z Black Isle, i zrobić naprawdę fajny scenariusz + questy. Dupa blada.

Moim zdaniem jedyną receptą na ewentualne tytuły ze świata tej gry jest właśnie zgromadzenie ojców Fallouta i zrobienie czegoś z takim jajem, jakie miały dwie pierwsze części - najlepiej po wydarzeniach z F2 (i być może z nawiązaniem do "robociego" wątku F:T). F4 może sobie nawet obsługiwać DirectX 15 :P, ważne żeby MIAŁ SENSOWNY SCENARIUSZ! Inne podejście to wbijanie gwoździ w trumnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 22:01, peryfraz napisał:

:D. Moi znajomi też z tego powodu zakupili, a są moimi rówieśnikami (94 r.)

Myslę, że aby stare Fallouty się komuś podobały nie musi byc wiekowym graczem (jestem rocznik 93 i grę uważam za najlepsze RPG w jakie grałem,a dużo grałem). Serię "odkryłem" całkiem niedawno, a wcześniej przechodziłem wobec niej obojętnie, nie rozumiejąc nad czym ci wszyscy fani się zachywcają. W końcu też zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować