Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Wygląda na to, że konsole mają problem ze streamingiem mapy, a szczególnie XboxOne potrafi się zatrzymać na 1 sekundę z 0 FPS! Za to na budżetowym PC (Core i3 4130, GTX 750 Ti) nie zacina się, wyższy fps, lepiej wygląda. Artykuł:
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoun...nce-analysis

PS4 vs XO filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=OPZXkdD1RwQ

PC (Core i3 4130, GTX 750 Ti) vs XO vs PS4 filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=iipDWbd6HNg

Na stronie Nvidii jest artykuł na temat wpływu ustawień na wydajność:
http://www.geforce.com/whats-new/guides/fallo...eaking-guide
Widać najwięcej zjadają godrays (promienie słońca), a najniższe i najwyższe ustawienia wyglądają praktycznie tak samo, nie ma żadnego sensu ustawiania wysokich ustawień tego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera już praktycznie za chwilę :)

Więc proszę wszelakie posty zdradzające elementy fabularne zaznaczać jako spoiler w ten sposób:

np.

Spoiler

Główny bohater ma niebieski strój.



Lub taki:

SPOILER

Główny bohater ma niebieski strój.

KONIEC SPOILERA.

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 16:38, EylembertTigg napisał:

> Jak na razie oceny branżowych mediów naprawdę niezłe:
> http://www.metacritic.com/game/pc/fallout-4
Jak na razie średnie ( PC i PS4 ) są niższe niż Wiedźmina3, czyżby ostatecznie jednak
to on otrzymał tytuł gry roku ;)


Czy ja wiem czy niższe.. Dla mnie nawet Fallout 3 może zbierać same 7/10 ważne by mi przypadł do gustu jak F3 (lub lepiej). W Wiesiek 3 to też nie jset wcale doskonała gra. FAbuła ratuje cały produkt i questy bo świat jest mało interesujący - zwłaszcza te znajdzki ? - które nic a nic nie dają.

Dlatego jestem już pewny że F4 bardziej mi przypadnie do gustu pod względem eksploracji .. bo oglądałem streamy i się mega napaliłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 16:38, EylembertTigg napisał:

Jak na razie średnie ( PC i PS4 ) są niższe niż Wiedźmina3, czyżby ostatecznie jednak
to on otrzymał tytuł gry roku ;)


Uwielbiam gry Bethesdy, ale w gatunku RPG Wiedźmin 3 po prostu wymiata - nawet pod względem eksploracji nie ustępuje Skyrimowi (choć wg mnie najlepszy pod tym względem był jednak Morrowind). A fabuła, walka, zadania poboczne, dialogi... Skyrim wypada lepiej tylko pod względem czystej sandboxowości :D
Z tego co do tej pory widziałem, to F4 jest podobną grą do Skyrima (czego innego oczekiwać po Bethesdzie?), więc rewolucji się nie spodziewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 17:18, Synchroannihilation napisał:

Wygląda na to, że konsole mają problem ze streamingiem mapy, a szczególnie XboxOne potrafi
się zatrzymać na 1 sekundę z 0 FPS!


Hue, hue, hue. Widzę, że ten starusieńki bug wciąż istnieje od czasów Morrowinda na pierwszym Xboksie. W poprzedniej generacji manifestował się na PS3 (poza portowanym przez inne studio Oblivionem, ciekawe dlaczego...), teraz wrócił na platformy MSu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Tak sobie myślę, że chyba kupię F4. Ale nie grałem w trójkę, ani w Skyrima (ani nic w środowisku 3d od Bethesdy). Grałem w F1 i F2, no ale to zupełnie co innego :) Z tego co widzę, to F4 to taki rozbudowany Stalker z otwartym światem i perkami. Mam rację? Fajnie się grało w trójkę? Będzie zabawa dla ''świeżego'' gracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 21:26, KannX napisał:

Panowie! Tak sobie myślę, że chyba kupię F4. Ale nie grałem w trójkę, ani w Skyrima (ani
nic w środowisku 3d od Bethesdy). Grałem w F1 i F2, no ale to zupełnie co innego :) Z
tego co widzę, to F4 to taki rozbudowany Stalker z otwartym światem i perkami. Mam rację?
Fajnie się grało w trójkę? Będzie zabawa dla ''świeżego'' gracza?


Ja nie grałem w F1 i F2, więc w trójce bawiłem się bardzo dobrze ;) Gry od Bethesdy są dość specyficzne - to sandboxy nastawione głownie na eksplorację, choć z tego co czytałem, to F4 ma lepszą fabułę niż choćby Skyrim czy F3.
Czy F4 jest podobne do Stalkera... Cóż, momentami F3 przypominał mi Metro, ale do Stalkera bym go nie porównywał chyba.
Masz okazję sprawdzić czy gry Bethesdy są odpowiednie dla Ciebie - ja się zakochałem w Morrowindzie lata temu i do tej pory nie mogę się odkochać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej spróbuj zagrać w tę "trójkę"? Można ją dostać po taniości, więc w razie czego nie będzie bolało. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 21:56, Kadaj napisał:

To może lepiej spróbuj zagrać w tę "trójkę"? Można ją dostać po taniości, więc w razie
czego nie będzie bolało. ;p


Trójka jest brzydka strasznie :( Zaryzykuję F4, szczególnie że pięknie chodzi na GTX 970, którego jestem szczęśliwym posiadaczem (moje maleństwo kochane).

Metro to taki dynamiczniejszy Stalker, więc chyba mi F4 podejdzie. Dzięki panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 22:13, KannX napisał:

Trójka jest brzydka strasznie :(

Każdy Fallout już na poziomie art designu jest brzydki. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym, jak właśnie przeczytałem na jakiejś stronce kilkadziesiąt postów nienawiści wobec F4 w związku z tym, że gra jest homofobiczna, bo narzuca się graczowi heteroseksualną rodzinkę w intrze gry, muszę przyznać, że zostały rozwiane moje wątpliwości czy warto zainwestować ok 180 PLN w grę.

Niedorozwinięte lewaki i ich życiowe problemy...
Aż przypomina mi się hejt wokół W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 00:04, vonArnold napisał:

Niedorozwinięte lewaki i ich życiowe problemy...
Aż przypomina mi się hejt wokół W3.


Też jestem osobą o poglądach zdecydowanie lewicowych, ale szanuję swobodę twórczą autorów gry. Dla mnie takie zarzuty świadczą tylko o niedojrzałości tych osób i próbach tworzenia problemów tam, gdzie ich nie ma :D
Hejt wokół W3 to było istne kuriozum.
BioWare umożliwia w swoich grach wybór rasy i orientacji seksualnej, spoko. Ja bym jednak dał spokój firmom, które maja inne podejście i koncepcję.
Wg mnie pojęcie lewaki jest zdecydowanie zbyt często nadużywane, ale do tych osób chyba pasuje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 00:12, Principes napisał:

Za "art design" odpowiadał Leonard Boyarsky. I to dzięki niemu po prawie dwóch dekadach
można na Fallout 1&2 spojrzeć bez zażenowania, ba - wieloma rzeczami się zachwycić.
Zatem łaskawie nie wrzucaj brzydkiego jak noc "Oblivion With Guns" w wykonaniu Bethesdy
do jednego wora z serią Fallout. To dwa różne światy.
Tyle ode mnie.


Wybacz, ale to co wrzuciłeś też jest zwyczajnie w świecie brzydkie :D Może i klimatyczne, ale brzydkie ;) I chyba właśnie takie ma być, bo świat po wojnie nuklearnej piękny raczej nie będzie :) Wydaje mi się, że o to chodziło Kadajowi - świat Fallouta ma być brzydki, takie są założenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 00:19, pawbuk napisał:

Wybacz, ale to co wrzuciłeś też jest zwyczajnie w świecie brzydkie :D Może i klimatyczne,
ale brzydkie ;)


Trzymajcie mnie, ludzie, bo się załamię... Perły przed wieprze. Ech.

Dnia 10.11.2015 o 00:19, pawbuk napisał:

I chyba właśnie takie ma być, bo świat po wojnie nuklearnej piękny raczej
nie będzie :) Wydaje mi się, że o to chodziło Kadajowi - świat Fallouta ma być
brzydki, takie są założenia.


Zdefiniuj "brzydotę", gdyż chyba się nie rozumiemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 00:27, Principes napisał:

Zdefiniuj "brzydotę", gdyż chyba się nie rozumiemy. :)


Odrapane, zardzewiałe, zniszczone... Cały świat bury, ograniczona paleta barw :D To nie są wschody słońca zza ośnieżonych szczytów górskich w Wiedźminie 3 :D
Świat Fallouta jest zwyczajnie brzydki, ale taki ma właśnie być :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmyślam czy nabyć grę czy się wstrzymać. Tylko tak się zastanawiam czy nie pełna znajomość new vegas nie wpłynie negatywnie na odbiór gry.
Poza tym czy to prawda że na płytce z grą znajduje się tylko ok. 5 gb danych a pozostałe 20 pobiera się przez internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować