Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2015 o 05:57, Marcin08 napisał:

Ja rozmyślam czy nabyć grę czy się wstrzymać. Tylko tak się zastanawiam czy nie pełna
znajomość new vegas nie wpłynie negatywnie na odbiór gry.


W żaden sposób.
F4 to nawet nie jest luźna kontynuacja, czyli jak zwykle u Bethesdy - bardzo luźne powiązania między grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nadal korzysta z DX90c?
Inaczej nie będzie szans na ENB a z tego co widać, bez modów się nie obejdzie ;)
Inna sprawa, to czy gra ma nadal tę sztywną mechanikę znaną z innych gier Bethesty? - tzn. słabą fabułę, słabe dialogi, sztywne animacje, itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie, że hejtuję, ale jakoś zupełnie nie mogę się przekonać do tej gry. Fallout 3 przeszedłem, ale pod koniec już jechałem raczej siłą rozpędu i poczuciem, że skoro już trochę gram, to chociaż zobaczę, jak wygląda końcówka. W New Vegas przestałem grać gdzieś w połowie (i do dziś nie wróciłem). Czwórkę może kiedyś kupię, jak będzie za grosze. Brakuje mi wyzwania (VATS sprawia, że walka jest banalnie prosta), brakuje mi poczucia, że rzeczywiście coś zależy od tego, jakie mam statsy, że moje wybory na coś wpływają. Coś mi mówi, że poproszę Mikołaja o Wasteland 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie kawałek (ok. godziny) jakiegoś streama po północy, bo i tak w najbliższym czasie w to nie pogram, więc nie chcę mi się bronić przez spoilerami. I tak naszło mnie przemyślenie, że z tymi 200 latami to przesadzili i jeśli gra miałaby trzymać jakiś poziom logiki, to dom naszego bohatera jak i cała wioska po takim czasie powinna być w całkowitej ruinie (już nie wspomnę o tym, że przeszedł przez nią podmuch nuklearny), a tymczasem wcale nie wygląda tak źle, domki nieźle się trzymają - choć wiadomo jakie wytrzymałe jest na ogół amerykańskie budownictwo, a w środku można znaleźć wiele przedmiotów w nienaruszonym stanie, jak choćby książeczkę o Grognaku Barbarzyńcy :D
Tak na oko to wygląda jakby upłynęło 20-30 lat może.

Tak poza tym, to grafika wydaję się niezła, jeśli ktoś nie ma nie wiadomo jakich wymagań, mi tylko nie podeszła ta kolorystyka świata przedstawionego, do klimatu gry bardziej pasuje mi ponura grafika poprzednich części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 11:20, lis_23 napisał:

Gra nadal korzysta z DX90c?
Inaczej nie będzie szans na ENB a z tego co widać, bez modów się nie obejdzie ;)
Inna sprawa, to czy gra ma nadal tę sztywną mechanikę znaną z innych gier Bethesty? -
tzn. słabą fabułę, słabe dialogi, sztywne animacje, itp.?


Jako że wyszło na XBO a tam DX9.0c nie ma, to obstawiam DX11. Zresztą implementacja PBR w Gamebryo jest napisana w DX11. Redistributable 9.0c, który jest dostarczany z grą to paczka legacy do obsługi dźwięku i urządzeń wejścia/wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 05:57, Marcin08 napisał:

Poza tym czy to prawda że na płytce z grą znajduje się tylko ok. 5 gb danych a pozostałe
20 pobiera się przez internet?


W tej chwili, mogę potwierdzić, że nie 20, a 25 gb pobiera się przez steama :)

Więc chyba dziś nie zagram, bo net dość wolny, do tego radiówka, a w tę pogodę mogą być zwiechy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 11:33, Ring5 napisał:

Będzie, że hejtuję, ale jakoś zupełnie nie mogę się przekonać do tej gry. Fallout 3 przeszedłem,
ale pod koniec już jechałem raczej siłą rozpędu i poczuciem, że skoro już trochę gram,
to chociaż zobaczę, jak wygląda końcówka. W New Vegas przestałem grać gdzieś w połowie
(i do dziś nie wróciłem). Czwórkę może kiedyś kupię, jak będzie za grosze. Brakuje mi
wyzwania (VATS sprawia, że walka jest banalnie prosta), brakuje mi poczucia, że rzeczywiście
coś zależy od tego, jakie mam statsy, że moje wybory na coś wpływają. Coś mi mówi, że
poproszę Mikołaja o Wasteland 2.


Bo do gier B. trzeba mieć odpowiednie podejście, czyli należy odczekać rok albo dwa, a potem zamiast przejść dwa nowe CoD-y modować wszystkim co nie jest tworem rodem z hentai lub jakimiś rozwinięciami co gorszych pomysłów B. Czyste gry a zmodowane są zupełnie różne i zdecydowanie odradzam granie w te pierwsze. Poza tym legendarna ilość bugów także odstrasza od premierówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, bo ptaszki ćwierkają, że optymalizacja jest podobno na prawdę zacna.
Wiemy, że podawane przez twórców wymagania są często dość mocno zawyżone (np. na moim laptopie nie powinienem zagrać w The New Order w ogóle, a przeszedłem płynnie na średnio-wysokich).
Czy ktoś próbował odpalać F4 na 4GB RAM? Pytam, ponieważ w minimalnych widnieje aż 8 wymaganych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 17:06, kaczek93 napisał:

Takie pytanko, bo ptaszki ćwierkają, że optymalizacja jest podobno na prawdę zacna.
Wiemy, że podawane przez twórców wymagania są często dość mocno zawyżone (np. na moim
laptopie nie powinienem zagrać w The New Order w ogóle, a przeszedłem płynnie na średnio-wysokich).
Czy ktoś próbował odpalać F4 na 4GB RAM? Pytam, ponieważ w minimalnych widnieje aż 8
wymaganych.


Jest gdzieś na YT materiał z maszyny z 4GB RAM (sam rano szukałem:), a ja jak tylko się ściągnie sprawdzę jak będzie działać na moim kompie (tak też mam 4GB pamięci) i później dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 17:06, kaczek93 napisał:

Czy ktoś próbował odpalać F4 na 4GB RAM? Pytam, ponieważ w minimalnych widnieje aż 8
wymaganych.


Powinno wystarczyć. Tu jest test pamięci: http://gamegpu.ru/rpg/rollevye/fallout-4-test-gpu.html
Na najwyższych ustawieniach w full hd gra zabiera 1916 MB. Powinno wystarczyć 4 GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 19:19, Isildur napisał:

Jak zmusić grę by korzystała z lepszej karty graficznej? Wykrywa mi jedynie zintegrowaną
;/

Ręczni ustaw w Panelu Sterowania Nvidi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 19:30, Qbasmok napisał:

> Jak zmusić grę by korzystała z lepszej karty graficznej? Wykrywa mi jedynie zintegrowaną

> ;/
Ręczni ustaw w Panelu Sterowania Nvidi.


Nie mam czegoś takiego...

20151110193820453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 18:21, doctorwho napisał:

Jest gdzieś na YT materiał z maszyny z 4GB RAM (sam rano szukałem:), a ja jak tylko się
ściągnie sprawdzę jak będzie działać na moim kompie (tak też mam 4GB pamięci) i później
dam znać.


Daj znać koniecznie, bo właśnie widziałem filmik jak typ grał w 30fps na low na lapku z i3 i kartą 1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem kupować, ale kupiłem, bo dali mi do wypłaty niezłą premię. :P
Nie mam czasu dziś zagrać, bo zaraz do roboty na noc, ale odpaliłem na szybko grę, by sprawdzić jak działa. Ustawiłem wszystko na ultra (config na sajcie) i w "domu" działa stabilnie. Co będzie naprawdę, okaże się na pustkowiach... :P

Edit: zapomniałem dodać, że mimo, że działa stabilnie, to grafika nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 19:38, Isildur napisał:

Nie mam czegoś takiego...

Panelu sterowania Nvidii nie znajdziesz w zwykłym panelu sterowania. Wejdź na pulpit i kliknij prawy przycisk myszy - tam powinieneś to znaleźć. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 20:36, Prince_Miki napisał:

> Nie mam czegoś takiego...
Panelu sterowania Nvidii nie znajdziesz w zwykłym panelu sterowania. Wejdź na pulpit
i kliknij prawy przycisk myszy - tam powinieneś to znaleźć. ;-)



Nie mam :P

2015111020451378

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 20:45, Isildur napisał:

Nie mam :P

Hehe, bo masz kartę AMD. Zobacz co jest w 2 gornych opcjach: "Wlasciwosci grafiki" i "Konfiguruj przelaczanie grafiki". To pewnie ta druga opcja i tam zobacz czy coś zdziałasz. Nie mam karty AMD to nie sprawdzę u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować