Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dla tych, którzy wątpią, że Fallout 4 nie ma klimatu trzy obrazki u dołu.
Coś jest na rzeczy w stwierdzeniu, że klimat Fallouta 4 przypomina nieco Stalkera. Zdarzają się, w pewnym miejscu, nawet

Spoiler

dziwne burzę przypominające anomalię, które wywołują wysoką radiację

, a w miejscówce z 2 obrazka zaatakowały mnie zmutowane niedźwiedzie i muszę przyznać, że było z nimi sporo zabawy.
Odnośnie optymalizacji, faktycznie jest ona dość dziwna. Tak jest jednak jak się próbuje modernizować prawie 20 letni silnik graficzny ( patrzę też na ciebie Activision ).

20151113100534937

20151113100549984

20151113100601953

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam temat i widzę, że sporo osób ma problemy z płynnością gry. Ja działam na maksymalnych ustawieniach i w niektórych miejscach również mam spadki poniżej 60 fpsów, dochodzące nawet do 45 (na GTX 970). Zmieniłem ustawienia promieni słonecznych z ultra na wysokie i problem zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 19:34, vonArnold napisał:

A to byłoby ciekawe rozwiązanie, dodające emocji na wzór -

Spoiler

Assasin''s Creed 3

,
ale wątpię, by Beth dała radę tak ten wątek pociągnąć.


Też wątpię, ale pogdybać można. :D

Dnia 12.11.2015 o 19:34, vonArnold napisał:

Do kolejnej fali narzekań dorzucam nieczytelny ekwipunek, szczególnie w dziale dotyczącym
opancerzenia.
Przydałyby się jakieś podziałki. Akurat rozbudowano ilość elementów z jakich można zbudować
pancerz (na wzór Morrowinda) i wszystko to jest nieczytelne.


Nie wspominaj o ekwipunku. Tragedia. To już w poprzednich częściach było lepiej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 10:14, EylembertTigg napisał:

Dla tych, którzy wątpią, że Fallout 4 nie ma klimatu trzy obrazki u dołu.
Coś jest na rzeczy w stwierdzeniu, że klimat Fallouta 4 przypomina nieco Stalkera. Zdarzają
się, w pewnym miejscu, nawet

Spoiler

dziwne burzę przypominające anomalię, które wywołują
wysoką radiację

,


F4 nie ma klimatu falloutowego, a że ma stalkerowy? To niby miał być Fallout, a nie Stalker.

Dnia 13.11.2015 o 10:14, EylembertTigg napisał:

a w miejscówce z 2 obrazka zaatakowały mnie zmutowane niedźwiedzie
i muszę przyznać, że było z nimi sporo zabawy.


Będąc w drodze, zauważyłem dwa dzikie ghule. Zaatakowałem. Zabiłem. Wchodzę do budynku, w okolicy którego były, a tak dwa, wycofałem się na zewnątrz, a tam w sumie osiem kolejnych. Dobrze, że byłem przygotowany, inaczej bym nie przeżył. ;)
Czytałem, że jet trudniej w walce i być może tak jest, ale z drugiej strony mam jeszcze słabą postać (level 4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 11:16, Karharot napisał:

Pewnie trochę głupie pytanie ale... jak oczyścić ekran Pip-Boya (żeby te plamy kurzu
nie zasłaniały krawędzi ekranu)?


Jest bug z zabrudzonym ekranem i ponoć instalacja najnowszych sterów grafy pomaga. Nie wiem, nie doświadczyłem, a stery mam najnowsze. 358.91 są pod F4. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa tworzenie linii zaopatrzeniowych? Jeśli wyślę osadnika z wioski A do wioski B, to zaopatrzenie otrzymuje wioska A, wioska B, czy obie mają wspólne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest jakiś skill który zwiększa obrażenia zadawane przez broń energetyczną? Widzę, że jest dla broni radiacyjnej ale to chyba nie to samo.

Druga sprawa, o ile zmieniają się obrażenia zadawana i przyjmowane wraz we wzrostem poziomu trudności? Nie zaobserwowałem zbyt dużej różnicy pomiędzy normalnym a trudnym. A większa szansa na spotkanie mocarnych wrogów jest na tyle kusząca, że warto podnieść poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2015 o 16:19, Kakarotto napisał:

Będąc w drodze, zauważyłem dwa dzikie ghule. Zaatakowałem. Zabiłem. Wchodzę do budynku,
w okolicy którego były, a tak dwa, wycofałem się na zewnątrz, a tam w sumie osiem kolejnych.
Dobrze, że byłem przygotowany, inaczej bym nie przeżył. ;)
Czytałem, że jet trudniej w walce i być może tak jest, ale z drugiej strony mam jeszcze
słabą postać (level 4).


Na pewno jest trudniej, w porównaniu chociażby z F3. Jestem trochę dalej w grze niż Ty, mam level 14 i ostatnio spotkałem także grupę ghuli. Jednak było o tyle trudniej, że pośród nich znajdował się ten świecący ( podobne były w 3 ) i było naprawdę ciężko. Wywaliłem na niego kilkadziesiąt ogniw energetycznych z karabinu laserowego.
Obawiałem się supermutantów, jednak jak do tej pory spotkałem te słabiej uzbrojone, bo w jakieś samoróbki i koktajle mołotowa, tak więc nie było aż tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 16:31, Kakarotto napisał:

> Jest bug z zabrudzonym ekranem i ponoć instalacja najnowszych sterów grafy pomaga. Nie
wiem, nie doświadczyłem, a stery mam najnowsze. 358.91 są pod F4. ;)

Serio? Damn :/
Sam nic nie mogłem w necie wygrzebać bo wyniki wszystkich wyszukiwań prowadzą mnie do gadżetu do EK F4, a tu taki krzak w grze :/
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 17:20, Szymon666 napisał:

Witam,

Jest jakiś skill który zwiększa obrażenia zadawane przez broń energetyczną? Widzę, że
jest dla broni radiacyjnej ale to chyba nie to samo.

Druga sprawa, o ile zmieniają się obrażenia zadawana i przyjmowane wraz we wzrostem poziomu
trudności? Nie zaobserwowałem zbyt dużej różnicy pomiędzy normalnym a trudnym. A większa
szansa na spotkanie mocarnych wrogów jest na tyle kusząca, że warto podnieść poziom trudności.


magazyn Tesla Science daje +5% obrażeń krytycznych do broni energetycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie przestać zakrywać w spoilerach rzeczy, które nie są spoilerami? Nie mówię, że wszyscy tak robią, ale kilku osobom się to zdarzyło już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 19:47, Numenpl napisał:


magazyn Tesla Science daje +5% obrażeń krytycznych do broni energetycznych

to wiem, bardziej chodzi mi o coś takiego jak przy pistoletach czy snajperkach:
- poziom 1 +20%
- poziom 2 +40%
itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 21:26, Szymon666 napisał:

>
> magazyn Tesla Science daje +5% obrażeń krytycznych do broni energetycznych
>
to wiem, bardziej chodzi mi o coś takiego jak przy pistoletach czy snajperkach:
- poziom 1 +20%
- poziom 2 +40%
itd.


Jak sam żeś zauważył, nie ma takiego.

No chyba, że te perki typu też miałyby się na energetyki rozciągać. Prawdę mówiąc, brak w grze jakiegoś klarownego podziału na bronie, co też tworzy wątpliwości w sprawie np. co jest, a nie jest automatic weapon.

A skądinąd jakieś przemyślenia o buildach?
Ja zdecydowałem się klasycznie na snipera (wysoka percepcja i agility; walka na dystans z ukrycia), ale jak dotychczas, mam wątpliwości czy to się sprawdzi, zważywszy na fakt, że z większością przeciwników i tak walczę z bliska. Aczkolwiek i tak drobną respecjalizację mogę zrobić.

Dostrzegam dużo synergii pomiędzy perkami do cc, więc może to też jakiś pomysł na walkę. Co jak co, ale w pomieszczeniach często maczeta się przydaje.

Głównie to też zastanawia mnie, czy warto w charyzmę pakować? W poprzednich grach był to raczej mało istotny stat, a tutaj w F4 towarzysze dość często mi się gubią. A pewien potencjał w perku wzmacniających grę samemu dostrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 19:25, EylembertTigg napisał:

Na pewno jest trudniej, w porównaniu chociażby z F3. Jestem trochę dalej w grze niż Ty,
mam level 14 i ostatnio spotkałem także grupę ghuli. Jednak było o tyle trudniej, że
pośród nich znajdował się ten świecący ( podobne były w 3 ) i było naprawdę ciężko. Wywaliłem
na niego kilkadziesiąt ogniw energetycznych z karabinu laserowego.


Jako, iż ucieszyłem się początkowo z tego, w jaki sposób "zaprogramowali" te dzikie ghule, to obecnie nie podoba mi się to.
Praktycznie co kawałek ghule, szczególnie w ruinach większych miast. A po tym, jak odwiedziłem Super Duper w bodajże Lexington(?), było ich tam dobrze ponad dwadzieścia, zużyłem jakieś 70% posiadanych zapasów amunicji, bo trzeba było dużo strzelać. MOgłem w sumie mieć coś lepszego na stanie niż jakiś tam wzmocniony Pipe Pistol, ale to szczegół. I miejscami waliły przez okna, prawie jak zombie. :|
Ile można zombich? Co za dużo, to nie zdrowo. :P

Dnia 13.11.2015 o 19:25, EylembertTigg napisał:

Obawiałem się supermutantów, jednak jak do tej pory spotkałem te słabiej uzbrojone, bo
w jakieś samoróbki i koktajle mołotowa, tak więc nie było aż tak źle.


Pewnie lepiej zbrojne mutki będą bardzo wymagający, oby. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 19:40, Karharot napisał:

Serio? Damn :/
Sam nic nie mogłem w necie wygrzebać bo wyniki wszystkich wyszukiwań prowadzą mnie do
gadżetu do EK F4, a tu taki krzak w grze :/


Gram w oryginalnej wersji językowej, więc pytam googla o wszystko w kwestii F4 po angielsku, więcej informacji IMO.
Z początku myślałem, że naprawdę się Pip-Boy brudzi i będzie można go czyścić, tak jak to miało miejsce w momencie jego odnalezienia, więc poszukałem info, a tu bug. :P

Dnia 13.11.2015 o 19:40, Karharot napisał:

Dzięki za odpowiedź.


Spoko, powodzenia z ghulami... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 21:47, vonArnold napisał:

A skądinąd jakieś przemyślenia o buildach?
Ja zdecydowałem się klasycznie na snipera (wysoka percepcja i agility; walka na dystans
z ukrycia), ale jak dotychczas, mam wątpliwości czy to się sprawdzi, zważywszy na fakt,
że z większością przeciwników i tak walczę z bliska. Aczkolwiek i tak drobną respecjalizację
mogę zrobić.


Ja tam ma szósty poziom i jeszcze nic nie wydałem w cokolwiek. Dominują walki w zwarciu jak na razie, więc to pewnie zaważy na wyborze ścieżki rozwoju. Special rozłożyłem optymalnie, tyle, że inteligencja rządzi. A charyzma na 1, o czym niżej.

Dnia 13.11.2015 o 21:47, vonArnold napisał:

Dostrzegam dużo synergii pomiędzy perkami do cc, więc może to też jakiś pomysł na walkę.
Co jak co, ale w pomieszczeniach często maczeta się przydaje.


A ja wolę shotguna, choć obecnie mam tylko dwururkę. :)

Dnia 13.11.2015 o 21:47, vonArnold napisał:

Głównie to też zastanawia mnie, czy warto w charyzmę pakować? W poprzednich grach był
to raczej mało istotny stat, a tutaj w F4 towarzysze dość często mi się gubią. A pewien
potencjał w perku wzmacniających grę samemu dostrzegam.


W internetach wyczytałem, że charyzma wiele nie daje, więc dałem na 1. I jak na razie, nie odczuwam jej braku... ;P
W sumie gram w pojedynkę, towarzysze przeszkadzają... Już z psem mam utrapienie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MSI CX 61 (i3-3110M 2,24Ghz X2, 4GB RAM, GF GT 640M)
Raczej nie da się na tym lapku grać. Na najniższych z możliwych ustawień gra łapie na prawdę sporo fps i wcale jakoś wielce się nie tnie, ale nagłe przeskoki pomiędzy ilością klatek są strasznie dokuczliwe, postać po prostu "przeskakuje", co raczej uniemożliwia komfortowe granie.
Poza tym, chyba wolałbym nie patrzeć na tę grę na takich ustawieniach, bo wygląda po prostu ohydnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować