Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2015 o 09:12, kaczek93 napisał:

MSI CX 61 (i3-3110M 2,24Ghz X2, 4GB RAM, GF GT 640M)
Raczej nie da się na tym lapku grać. Na najniższych z możliwych ustawień gra łapie na
prawdę sporo fps i wcale jakoś wielce się nie tnie, ale nagłe przeskoki pomiędzy ilością
klatek są strasznie dokuczliwe, postać po prostu "przeskakuje", co raczej uniemożliwia
komfortowe granie.
Poza tym, chyba wolałbym nie patrzeć na tę grę na takich ustawieniach, bo wygląda po
prostu ohydnie.

A czego się spodziewasz po grze jadącej na Gamebryo gdzie na kompie z i5 4690k and gtx 970 gra lubi chrupnąc na high poniżej 30 fps w 1080p.

Dlatego podobają mi się recenzje Giant Bomb gdzie Fallout 4 na konsole 3/5 za partactwo techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie craftingu, a raczej decraftingu :D Często zbieram jakieś śmieci z pojemników zwłok czy czegoś tam. Jak to "rozebrać" by uzyskać materiały inaczej niż wyrzucanie tego z ekwipunku i używanie menu warsztatu ?? Albo jak coś rozebrać z poziomu ekwipunku lub przeszukiwania "pojemnika" dowolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieci wystarczy wrzucić do warsztatu i jak będziesz chciał coś zbudować, to automatycznie zostaną rozłożone. Natomiast jeśli chodzi o broń lub elementy pancerza, to musisz je rozłożyć ręcznie w warsztacie do modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2015 o 03:22, Oloninho napisał:

Śmieci wystarczy wrzucić do warsztatu i jak będziesz chciał coś zbudować, to automatycznie
zostaną rozłożone. Natomiast jeśli chodzi o broń lub elementy pancerza, to musisz je
rozłożyć ręcznie w warsztacie do modyfikacji.


Tak tylko właśnie chciałem uniknąć "przekładania" czegokolwiek bo przy dużej ilości jest to dość nużące. Najpierw to podnieś, potem znajdź w ekwipunku, przenieś do warsztatu. Myślałem że będzie jakieś rozwiązanie że zamiast podnoszenia czegoś na misji od razu to rozłożę. No ale nic, tak czy siak system craftingu mi się podoba a dopiero go odkrywam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wie ktoś jak przydzielać rolę w osadach? Postawiłem sobie sklepik ze zbrojami, ale nikt przy nim nie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kerigun
Jak wchodzisz w warsztat to pod jednym przyciskiem jest opcja przeniesienia wszystkich śmieci.

@Osiol
W trybie budowy podchodzisz do osadnika i wciskasz przycisk odpowiadający za rozkaz. Potem wskazujesz miejsce gdzie chcesz go przydzielić i zatwierdzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W osadzie jak zasadze kilka roznych upraw jedzenia [melon marchewka, tykwa] to czy do kazdego rodazaju musze przypisac innego osadnika ?? czy np moge przypisac jedengo osadnika do 3 upraw kukurydzy i 2 melona i 1 tykwy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 04:27, jupppiii5 napisał:

W osadzie jak zasadze kilka roznych upraw jedzenia [melon marchewka, tykwa] to czy do
kazdego rodazaju musze przypisac innego osadnika ?? czy np moge przypisac jedengo osadnika
do 3 upraw kukurydzy i 2 melona i 1 tykwy ??

Jeżeli przydzielisz osadnikowi uprawę raz, to ten osadnik automatycznie przypisze się do dowolnych innych roślin, które jeszcze nie mają osadnika, aż osiągnie limit 6 jednostek jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem, ale jednak buduję bazę w Sanctuary. Zastanawiam się, czy zbudować wielką, tak jak granice budowy pozwalają, czy lepiej mniejszą?
W sumie mam już zbudowane tak na oko na 3/4 zielonego pola. :D A w razie czego, mam kilka specjalnie wzmocnionych obszarów (tam, gdzie pracują ludzie) wewnątrz głównego kręgu, z drogami ewakuacyjnymi poza mury. ;)

A może porzucić to miejsce i wybrać inne, na razie mogę jeszcze budować w Red Rocket Truck Stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 11:27, Kraju napisał:

Jak zwiększyć udźwig?


Grałeś kiedykolwiek w jakiegoś Fallout''a? Albo jakiegoś RPG"a?

Im większa siła, tym większy udźwig... Ponadto są profity i można wykorzystać tragarzy, inaczej zwanych towarzyszami. Pies ma nawet niezły udźwig. :P:

Profit siły:
Poziom 6: Mocny grzbiet - zwiększasz wartość maksymalnego udźwigu.

Profit charyzmy:
Poziom 3: Samotny wędrowiec - samotne podróżowanie sprawia, że otrzymujesz mniejsze obrażenia, a twój maksymalny udźwig wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie z innej beczki. W moim skafandrze bojowym zniszczyło się lewe ramie, które cały czas mam w ekwipunku. Jak mam je naprawić? I czy można na stałe umieścić w skafandrze miniguna, bo noszę go, a i tak oszczędzam amunicję i nie będę z niego od tak korzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już mniej, więcej jak długi jest Fallout4, tak aby zrobić go na 100%? W przypadku Skyrim było to jakieś 250-300 godzin, Fallout:NV to już 100-150 godzin natomiast Fallout 3- 60-80 godzin.
Przed premierą deweloperzy chwalili się, że jest to ich największa gra, tak więc zrobienie jest na 100% teoretycznie powinno przebić 300 godzin Skyrima, chociaż po lekturze części poradników jakie są dostępne w sieci wynika, że misji w grze nie jest aż tak wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 23:43, Kakarotto napisał:

A może porzucić to miejsce i wybrać inne, na razie mogę jeszcze budować w Red Rocket
Truck Stop.


Sanctuary jest ładną miejscówką ale na obrzeżach mapy i jest daleko wszędzie.

Spoiler

Jak dalej porobisz zadania dla Minutemanów to będziesz miał możliwość odbicia ciekawszej miejscówki i lepiej ufortyfikowanej, do tego bardziej w centrum mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem że surowce są wspóldzielone między warsztatami.
Czy chodzi o tylko o warsztaty w danej miejscowce czy wszystkie które kontrolujemy?
Bo z tego co sprawdziłem chyba odnosi sie to tylko do 1 wariantu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować