Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Jakie są jeszcze inne organizacje oprócz Bractwa Stali, do których można dołączyć i gdzie się znajdują?
Czy jeżeli dołączę do jednej to zablokuje sobie możliwość dołączenie do innej (wykonywania dla nich misji)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 13:29, Kraju napisał:

To teraz pytanie z innej beczki. W moim skafandrze bojowym zniszczyło się lewe ramie,
które cały czas mam w ekwipunku. Jak mam je naprawić?


Wszystkie naprawy robi się w stacji dokującej PA.

Dnia 17.11.2015 o 13:29, Kraju napisał:

I czy można na stałe umieścić w
skafandrze miniguna, bo noszę go, a i tak oszczędzam amunicję i nie będę z niego od tak
korzystał?


Jeszcze za mało tę grę ogarniam, by to wiedzieć, choć w poprzednich częściach nie można niczego doczepiać do PA. Z drugiej strony ten nowy PA jest trochę taki mechowaty, więc kto wie?

Pogdybałem sobie, ale i poszukałem w necie o tym, i nie ma informacji o tym. :(

Edit:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 15:53, Szymon666 napisał:

Sanctuary jest ładną miejscówką ale na obrzeżach mapy i jest daleko wszędzie.

Spoiler

Jak
dalej porobisz zadania dla Minutemanów to będziesz miał możliwość odbicia ciekawszej
miejscówki i lepiej ufortyfikowanej, do tego bardziej w centrum mapy.



Dzięki za info, porzucę budowanie i zacznę robić questy wreszcie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 21:25, Zebek napisał:

Witam,

Przeczytałem że surowce są wspóldzielone między warsztatami.



Dzielisz surowce między warsztatami jak masz perk Burmistrz na co najmniej 1 poziomie. Wystarczy wysłać Osadnika wysłać do danej "wioski" i powinno to śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj odkryłem najwspanialszą z rzeczy!

Dotychczas ilekroć natrafiłem na jakiegoś frajera w PA to go po prostu zabijałem i zbierałem elementy pancerza. Jednakże dzisiaj, podczas eksploracji centrum Bostonu natrafiłem na siedzibę Gunnerów (w której swoją drogą znalazłem figurkę siły) i na najwyższym piętrze budowli czekał na mnie ich komendant ubrany w niemalże kompletny pancerz T-51.

Moja snajperka była akurat w ukryciu, a komendant stał do mnie tyłem z niechronionym rdzeniem. VATS pokazał 95%, w związku z czym wpakowałem weń dwie dawki śrutu i tutaj zaczyna się genialna część całego zajścia:

- Rdzeń uległ zniszczeniu
- Po przeciągłym sygnale alarmowym został wyrzucony z pancerza
- Zaskwierczał i detonował niczym mini nuke (zabijając przy tym mojego wiernego kundelka, ale to drobnostka)
- Komendant wyszedł z bezużytecznego pancerza i nie przeżył kolejnego ładunku śrutu ze strzelby taktycznej
- Włożyłem nowy rdzeń i odszedłem wzbogacony o kolejny, sprawny zestaw PA!

Dzięki temu jestem o krok bliższy do zapełnienia ulic Sanctuary armią pancerzy wspomaganych! Tak, wiem mam problem... Ale co z tego! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie dwa pytania:
1. Czy jeśli w jednej z osad nie zaspokoję którejś z potrzeb mieszkańców, to będą jakieś konsekwencje tego (zaczną umierać, odchodzić z osady, cokolwiek)?
2. Podam przykład: mam 3 osady A, B i C. Osada A jest moją główną bazą gdzie składuję wszystkie śmieci. Z osady B wysłałem człowieka do transportu do osady A, przez co zawartość z mojej głównej osady A jest teraz dostępna w osadzie B. Czy jeśli z osady B wyślę człowieka do osady C (bądź z C do B), to osada C dostanie również zawartość warsztatu z osady A, czy tylko z osady B?
Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe :D
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z połączeniem C do B, ale na pewno z B do C da ci dostęp do śmieci z bazy A. W gruncie rzeczy tu nie ma kierunku w którą stronę wysyłasz, więc połączenie z C do B też powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 3 misje dla BoS i wpadlo jedno trofeum, teraz moge w kolko robic tylko jedne misje, znalezienie pewnych rzeczy i czyszczenie terenu. Kiedy dostane kolejne misje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 11:09, Jagged napisał:

Zrobilem 3 misje dla BoS i wpadlo jedno trofeum, teraz moge w kolko robic tylko jedne
misje, znalezienie pewnych rzeczy i czyszczenie terenu. Kiedy dostane kolejne misje ?


To jest już wszystko co BoS ma do zaoferowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 11:09, Jagged napisał:

Zrobilem 3 misje dla BoS i wpadlo jedno trofeum, teraz moge w kolko robic tylko jedne
misje, znalezienie pewnych rzeczy i czyszczenie terenu. Kiedy dostane kolejne misje ?


To jest już wszystko co BoS ma do zaoferowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 11:09, Jagged napisał:

Zrobilem 3 misje dla BoS i wpadlo jedno trofeum, teraz moge w kolko robic tylko jedne
misje, znalezienie pewnych rzeczy i czyszczenie terenu. Kiedy dostane kolejne misje ?


To jest już wszystko co BoS ma do zaoferowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego wpadl mi 1 trofek ? Ostatnia misja to ta gdzie bylo duzo syntkow ? I trzabylo odpalic jakis tak reaktor ?

Ps - podono oni jesscze daja jeden (zapomnialem nazwy) ten metalowy stroj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ogarnął już na 100% jak działa przynależność danej grupy broni do perków zwiększających zadawane obrażenia?
Zwiększałem obrażenia dla snajperek (perki w drzewku percepcji) a przy okazji wzrastały mi obrażenia dla shotguna czy tam strzelby. Od czego to zależy? Shotgun ma długą lufę, może wszystkie bronie wyposażone w lufy "dla snajperek" dostają ten bonus? Choć już karabin z długą lufą tego bonusu nie otrzymał.
Będę wdzięczny ja jakieś informacje, linki, cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 11:49, Jagged napisał:

To dlaczego wpadl mi 1 trofek ? Ostatnia misja to ta gdzie bylo duzo syntkow ? I trzabylo
odpalic jakis tak reaktor ?

Ps - podono oni jesscze daja jeden (zapomnialem nazwy) ten metalowy stroj ?


Tak dają jeszcze jedną misję związaną z odnalezieniem ekspedycji BoS sprzed ( bodajże ) 3 lat. Ale najpierw musisz wykonać przynajmniej jedną misję dodatkową ( oczyszczenie strefy bądź poszukiwania części dla laski z BoS ).

P.S Proszę moderatora o usunięcie duplikujących się postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 13:36, EylembertTigg napisał:

> To dlaczego wpadl mi 1 trofek ? Ostatnia misja to ta gdzie bylo duzo syntkow ? I
trzabylo
> odpalic jakis tak reaktor ?
>
> Ps - podono oni jesscze daja jeden (zapomnialem nazwy) ten metalowy stroj ?

Tak dają jeszcze jedną misję związaną z odnalezieniem ekspedycji BoS sprzed ( bodajże
) 3 lat. Ale najpierw musisz wykonać przynajmniej jedną misję dodatkową ( oczyszczenie
strefy bądź poszukiwania części dla laski z BoS ).

P.S Proszę moderatora o usunięcie duplikujących się postów.


To tez zrobilem, czyli mam rozumiec, ze trofea sa walniete ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 13:02, Szymon666 napisał:

Czy ktoś z was ogarnął już na 100% jak działa przynależność danej grupy broni do perków
zwiększających zadawane obrażenia?
Zwiększałem obrażenia dla snajperek (perki w drzewku percepcji) a przy okazji wzrastały
mi obrażenia dla shotguna czy tam strzelby. Od czego to zależy? Shotgun ma długą lufę,
może wszystkie bronie wyposażone w lufy "dla snajperek" dostają ten bonus? Choć już karabin
z długą lufą tego bonusu nie otrzymał.
Będę wdzięczny ja jakieś informacje, linki, cokolwiek.


To nie jest żaden perk zwiększający dmg od snajperek.
Tylko od non-automatic weapons.

Podział na bronie jest dość niejasny, ale posiłkując się intuicją idzie go zrozumieć.

W grze masz:
- unarmed (bez broni albo wszelkiej maści nakładki na dłonie)
- melee (cokolwiek trzymanego w łapie, co nie strzela)
- pistols (pistolety, zwykle pistol albo ekwiwalent małej, jednoręcznej broni palnej, w nazwie)
- automatic weapons (wszystko co strzela ogniem ciągłym)
- non-automatic weapons (wszystko co nie pasuje do powyższych i nie strzela ogniem ciągłym [serie albo pojedyńcze strzały], kategoria chyba najpowszechniejsza)
- heavy wepons (najmniej jasna kategoria, gdzie chyba tylko wyróżnikiem jest wielkość i masa broni, zatem miniguny, wyrzutnie rakiet, fat many)

Co nie zmienia faktu, że nie mam pojęcia gdzie np. junk jeta przyporządkować (heavy?).


A taka luźna uwaga co do klimatu i fabuły:

zapewne każdy się spotkał z paranoją dotyczącą

Spoiler

Synth''ów. A tu się nagle okazuje, że ratujemy Nicka, który jest Synthem, mieszka sobie spokojnie od dawna w Diamond City i jakoś nikt mu tego nie wyrzuca. Piper ma na punkcie Instytutu obsesję, ale jakoś Synth w drużynie jest zupełnie ok. Dla mnie to dość znacząca kwestia, która jest pewną dziurą w przedstawieniu świata. Niejedyną zresztą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ja to rozumiem tak, że ludzie boją się Syntków, których nie są w stanie rozróżnić od ludzi. A Nick się z tym nie ukrywa i każdy doskonale wie o tym że to robot.

W każdym razie jestem na początku fabuły, może później jakoś się to wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 16:08, EylembertTigg napisał:


> To tez zrobilem, czyli mam rozumiec, ze trofea sa walniete ?

Tak też może być. Muszę sprawdzić jak to u mnie wygląda.


Chodzi o te dwa trofea pod tym ktore mowi o dolaczeniu do BoS. Daj znac co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować