Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2015 o 21:37, vonArnold napisał:

To nie jest żaden perk zwiększający dmg od snajperek.
Tylko od non-automatic weapons.


No i w sumie tutaj poległem z moim podziałem, bo jakoś byłem przekonany, że to tylko dla snajperek. Teraz sprawa jest jasna. Jakoś nie mogłem przyporządkować broni pomiędzy karabinami a snajperkami.

Reszta podziału broni jest dla mnie jasna.

Dnia 19.11.2015 o 21:37, vonArnold napisał:

Co nie zmienia faktu, że nie mam pojęcia gdzie np. junk jeta przyporządkować (heavy?).


Raczej heavy, trzeba samemu sprawdzić jak się będzie miało kilka punktów wolnych.

Dnia 19.11.2015 o 21:37, vonArnold napisał:

A taka luźna uwaga co do klimatu i fabuły:


Tutaj mam takie samo zdanie jak Smooqu, choć dopiero jestem po misji odnalezienia go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie przetwarza smieci?Bo ja je wyrzucam na ziemię, a dopiero później przetwarzam, a to sie musi dac inaczej. Jeszcze za malo to gre ogarniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie przetwarza smieci?Bo ja je wyrzucam na ziemię, a dopiero później przetwarzam, a to sie musi dac inaczej. Jeszcze za malo to gre ogarniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 17:43, asaptnk napisał:

Witam, powie mi ktoś gdzie znajdę beton ? Potrzebuje do wybudowania pompy wody a nie
umiem nigdzie znalezć.


W Red Rocket Truck Stop jest go trochę. Trzeba tam zescrapować coś, nie pamiętam dokładnie co, niestety. ;(
Pustaki jakieś chyba. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość z forumowiczów już to odnalazła, ale spacerując ostatnio po pustkowiach natknąłem się na taką oto scenkę. Jest to już chyba tradycja, bo podobny obiekt można też było znaleźć w F3. Dodatkowo nieopodal, przy obcym, znalazłem całkiem niezłą giwerę.

20151121185802531

20151121185834609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można "zmusić" naszego towarzysza do używania konkretnej broni? Podróżuje z Piper i chciałem jej dać coś lepszego niż ten pistolet 10mm, dałem jej karabin laserowy ale po chwili przestała go używać, no to pomyślałem że może musi mieć amunicje do swojej broni więc dałem jej 10mm tylko trochę lepsze niż ten podstawowy, niestety znowu wróciła do swojego pistoletu. Może trzeba przydzielić jej konkretny rodzaj broni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 11:35, doctorwho napisał:

Jak można "zmusić" naszego towarzysza do używania konkretnej broni? Podróżuje z Piper
i chciałem jej dać coś lepszego niż ten pistolet 10mm, dałem jej karabin laserowy ale
po chwili przestała go używać, no to pomyślałem że może musi mieć amunicje do swojej
broni więc dałem jej 10mm tylko trochę lepsze niż ten podstawowy, niestety znowu wróciła
do swojego pistoletu. Może trzeba przydzielić jej konkretny rodzaj broni?


Z tym bywa bardzo dziwnie. Dałem jej kilka karabinów maszynowych na przechowanie i z jednego zaczęła korzystać. Gorzej jednak, że zaczęła używać granatów i min, które także dałem jej na przechowanie. Nie raz, nie dwa, zdarzyło się, że ów granat czy mina wylądowały pod moimi nogami bo akurat byłem blisko przeciwnika. Widać twórcy w tym szczątkowym, niedopracowanym i oldschoolowym interfejsie nie przewidzieli możliwości wyboru broni i ubioru dla towarzysza, a przecież w Skyrim taka możliwość była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem pierwszy dosyć poważny błąd w grze, a mianowicie po zmianie towarzysza np. zmiana psa na babkę - dziennikarkę, wysyłamy go do wybranej lokacji. Okazuje się potem, że tej postaci fizycznie tam nie ma. Potem kolejny raz kiedy zmieniłem dziennikarkę na rycerza BoS, znowu okazuje się, że w miejscu gdzie powinna być wysłana przeze mnie postać jej nie ma, choć łóżek zaczęło brakować, a liczba mieszkańców w osadzie wzrosła o 1. Mimo, że może nie jest to znaczący błąd, to jednak mocno irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 15:10, EylembertTigg napisał:

Odkryłem pierwszy dosyć poważny błąd w grze, a mianowicie po zmianie towarzysza np. zmiana
psa na babkę - dziennikarkę, wysyłamy go do wybranej lokacji. Okazuje się potem, że tej
postaci fizycznie tam nie ma. Potem kolejny raz kiedy zmieniłem dziennikarkę na rycerza
BoS, znowu okazuje się, że w miejscu gdzie powinna być wysłana przeze mnie postać jej
nie ma, choć łóżek zaczęło brakować, a liczba mieszkańców w osadzie wzrosła o 1. Mimo,
że może nie jest to znaczący błąd, to jednak mocno irytuje.



Idzie na piechotę, stąd musisz chwilę odczekać.
W niektórych większych lokalizacjach nawet tych ludzi się chwilę szuka (np. w Sanctuary zwykle).
No chyba, że żadne z powyższych.

Może pozostaje sprawdzić wtedy w lokalizacji domyślnej dla danej postaci?

A co do psa, mi się zgubił na amen po zadaniu

Spoiler

, w którym szukamy Kelloga.

, więc poniekąd rozumiem problem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 15:10, EylembertTigg napisał:

Odkryłem pierwszy dosyć poważny błąd w grze, a mianowicie po zmianie towarzysza np. zmiana
psa na babkę - dziennikarkę, wysyłamy go do wybranej lokacji. Okazuje się potem, że tej
postaci fizycznie tam nie ma. Potem kolejny raz kiedy zmieniłem dziennikarkę na rycerza
BoS, znowu okazuje się, że w miejscu gdzie powinna być wysłana przeze mnie postać jej
nie ma, choć łóżek zaczęło brakować, a liczba mieszkańców w osadzie wzrosła o 1. Mimo,
że może nie jest to znaczący błąd, to jednak mocno irytuje.


Ja odesłałam psa do Sanktuarium i teraz siedzi w budzie przed moim domem, budy pobudujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 11:35, doctorwho napisał:

Jak można "zmusić" naszego towarzysza do używania konkretnej broni? /.../

Tak jak w menu wymiany jest zaznaczone. T - aby wyposażyć. Czyli klikasz na danej broni/pancerzu i klikasz t. Tak u mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie help! Od kilku dni nie mogę popchnąć fabuły do przodu :c

SPOILER

Spoiler

Po odmówieniu współpracy z instytutem poszedłem do Minutemanów aby razem z nimi zaatakować instytut. Cały czas mam misje "formowanie szeregów" i muszę robić misję dla tego czarnoskórego, który wysyła mnie na farmy abym pomógł mieszkańcom. Jest to już bardzo nużące i powtarzalne - od kilku dni robię to samo... czy to się kiedyś skończy?


20151126002006953

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie, czy w Fallout 4 istnieje możliwość zrobienia zbroi zupełnie od zera? Ciągle bazuję tylko na tym co znajdę, ale czy można zrobić coś zupełnie nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie daję, ale na 95% nie.

Ja mam z kolei pytanie, czy broń laserowa (konkretnie nakręcany muszkiet) zalicza się do broni nieautomatycznych? Czy perk "rifleman" zwiększa jej skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie miałem więcej czasu i w tym tygodniu trochę pograłem... Mogę potwierdzić opinię, że gra ma trochę taki stalkerowy klimat. Im dalej gram, tym bardziej to widzę i czuję. F3 i NW miały już więcej klimatu falloutowego, choć były nudne i niedopracowane. F4 generalnie nie jest zły, ale pewnie bym go lepiej odbierał, gdyby inaczej się nazywał. W sumie, system "levelowania" został w ogóle przeinaczony, więc Fallout to już raczej nie jest, rzecz jasna z nazwy jest, ale każdy (kto miał do czynienia z F1/F2) rozumie, że nazwa to tylko nazwa. :P

Gra roku to nie jest. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2015 o 15:11, Oloninho napisał:

Ja mam z kolei pytanie, czy broń laserowa (konkretnie nakręcany muszkiet) zalicza się
do broni nieautomatycznych? Czy perk "rifleman" zwiększa jej skuteczność?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować