Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2015 o 18:25, asaptnk napisał:

Witam, czy dochod ze sklepow wpływa automatycznie na konto czy sie go gdzies odbiera
?

W warsztacie . Wciskasz R i szukasz kapsli. Jak masz zrobiony oczyszczacz wody ( czy jak się to zwie), to też znajdziesz oczyszczoną wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy punkty SPECIAL w jakiś sposób wpływają na postać tak jak to robiły w poprzednich Falloutach czy tylko dają mi dostęp do innych perków przy awansie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2015 o 19:54, Kerigun napisał:

Mam pytanko, czy punkty SPECIAL w jakiś sposób wpływają na postać tak jak to robiły w
poprzednich Falloutach czy tylko dają mi dostęp do innych perków przy awansie ??


Trochę wpływają siła na udźwig, inteligencja na mnożnik zdobywanego doświadczenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2015 o 19:54, Kerigun napisał:

Mam pytanko, czy punkty SPECIAL w jakiś sposób wpływają na postać tak jak to robiły w
poprzednich Falloutach czy tylko dają mi dostęp do innych perków przy awansie ??


Przy każdym SPECIALu masz dokładnie napisane na co wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie trochę dziś i miałem dwie przykre przygody. Zakrywam, bo może ktoś chce sam odkrywać miejscówki, niż o nich czytać.

Spoiler

Dorwałem się do miejsca, gdzie były testowane roboty domowe. Jest tam dodatkowe zadanie, które polega na słuchaniu się głosu z mikrofonu, który opisuje sytuacje w pokoju i co należy zrobić. W tym wypadku miałem ukarać małego Timmiego. Wpierw pomyślałem, że trzeba go uderzyć, biję, nic, wyjąłem maczetę i tnę! Nic. Rzucam wszystkim co mam, granatem, strzelam i dalej nic. Wyłączam radio, kradnę wszystko wokół i dalej nic! Prócz irytującego głosu, który w kółko powtarza, że mam ukarać smarkacza to nic się nie dzieje! Doczytałem, że żeby coś ruszyło należy wyłączyć wspomniane radio...fajnie, że u mnie jak u wielu, po szybkim przejrzeniu Internetu, nie działa. Na dodatek w innych budynkach teraz słyszę ten denerwujący głos, który każe mi ukarać Timmiego.



A dwa, związane z Bractwem Stali:

Pomogłem, zgłosiłem się, dołączyłem, dostałem dwa zadania, jeden, który polega na szukaniu śmieci, a drugi, a pomocy w zabijaniu określonych stworów. Szkoda tylko, że prócz tego, że mój nowy przełożony drze się abym wyruszył to żadnych innych wytycznych nie dostałem, nic na mapie się nie zaznaczyło, po prostu...ściana? Jedyne co "magiczna strzałka Howarda" wskazuje mi właśnie pracodawce i nikogo więcej. O co biega? Dwa błędy obok siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet klikałem, żeby mi pokazał bezpośrednio na mapie i wskazywał cały czas jeden punkt...pracodawce, który się drze, że nie idę czyścić wyznaczonych przez niego terenów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące misji pobocznych. A mianowicie tych od bractwa stali czyli oczysczanie lokacji i szukanie starej technologii, jak i pomagania osada z gulami/bandytami. Czy te zadania się w ogóle się kończą ?

Spoiler

Już nawet, wykonywałem dwa razy ta samą misje, mianowicie w żłobku greentop zlecono rozprawić się z bandytami z "wiertła dunwicha". Z tym, że za pierwszym razem wybiłem tylko oznaczony cel, tak aby zaliczyło zadanie, natomiast teraz wbiłem wszystkich. Teraz nie wiem, czy zadanie się powtórzyło ponieważ za pierwszym razem trochę oszukałem czy te zadania po prostu będą się tak powtarzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2015 o 15:19, asaptnk napisał:

Mam pytanie dotyczące misji pobocznych. A mianowicie tych od bractwa stali czyli oczysczanie
lokacji i szukanie starej technologii, jak i pomagania osada z gulami/bandytami. Czy
te zadania się w ogóle się kończą ?


Nie, te misje się nie kończą i są generowane losowo stąd czasem mogą się powtarzać. Dodatkowo w Diamond City jest tablica ogłoszeniowa, dzięki której dostajesz zlecenia na bandytów ( działasz jako łowca głów ), domyślam się, że też są to misje generowane losowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2015 o 11:06, EylembertTigg napisał:

Nie, te misje się nie kończą i są generowane losowo stąd czasem mogą się powtarzać. Dodatkowo
w Diamond City jest tablica ogłoszeniowa, dzięki której dostajesz zlecenia na bandytów
( działasz jako łowca głów ), domyślam się, że też są to misje generowane losowo.


Dzięki dobrze wiedzieć, bo bym jak głupi robił. Gdzie dokładnie znajdę to tablice, bo gram już tyle godzin a gdzieś mi to uciekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wątek główny F4. I to po stronie wszelkich frakcji( sejw rządzi). Nie jestem zachwycony. Nie ma pozytywnego zakończenia. Wielkie rozczarowanie i tyle.
Teraz rozpocząłem grę na nowo. Ino mam w 4 literach głowny wątek. Chce odkryć całą mapę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi teorie spiskowe to polecam rozkminę nad jedną z nich lansowaną przez część community.

Dogmeat to

Spoiler

Synth. Nasłany przez Instytut by kontrolować gracza.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2015 o 20:15, asaptnk napisał:

Dzięki dobrze wiedzieć, bo bym jak głupi robił. Gdzie dokładnie znajdę to tablice, bo
gram już tyle godzin a gdzieś mi to uciekło.


Z tego co pamiętam, to jest gdzieś niedaleko biura detektywa. Łatwo przeoczyć bo nie ma zbyt wielkich rozmiarów i nie wyróżnia się tak bardzo jak w W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 17:37, Kerigun napisał:

Może ktoś rozwinąć temat rozwoju osad a w szczególności obrony ich :D


Powiem ci że w grze obrona osad wygląda tak że po odbiciu osady możesz dostać komunikat że ta jest atakowana, zwykle przez dwóch bandytów na krzyż,(może na fort atakuje więcej) jak masz wolny czas to wybierasz się do lokacji i pozbywasz się bandytów. Zdarzyła mi się też wczoraj misja która polegała na zabiciu bandytów z konkretnej lokacji ale to tylko raz. Ogólnie strasznie to bidne, i szybko się nudzi.
A co do samych osad- aby sprawić żeby osada dołączyła do naszego grona miast wystarczy zrobić misje polegającą na usunięciu jakiegoś zagrożenia, najczęściej bandyci, żeby było śmieszniej na drugim końcu mapy (zawsze się zastanawiam czemu nie atakują wioski do której mają najbliżej?).
Ogólnie po jakimś czasie można mieć pod kontrolą bardzo wiele farm, mnie już nawet nie chce się nimi zarządzać- co odbije to stawiam coś do obrony i żywności i tyle. Sam zajmuję się tylko dwoma największymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite! Wczoraj miałem zadanie, w którym mogłem dokonać wyboru! Oczywiście typowego Bethesdewowego wyboru, czyli zabić postać X czy postać Y, pomimo, że pewnie normalny scenarzysta zdołałby wymyślić jeszcze 3 inne wyjścia (rozwiązać pokojowo, zrobić to po cichutku, znaleźć dowody itp.) to nie...gra musi stawiać na akcje! Oczywiście cokolwiek wybiorę i tak kończy się albo na większej ilości kapsli albo na mniejszej plus ewentualny wirtualny uścisk prezesa i mniej lub więcej strzelania.

Jak kogoś ciekawi, które mam na myśli zadanie to wrzucam:

Spoiler

"Przymierze", miasto, które rozbiło karawanę i porwało córkę jakiegoś tam dziadka do tajnej placówki zwanym "Ośrodek". Używając swojej charyzmy, waląc tak przekonywującymi tekstami "Powiedź coś więcej" znajduję tą bazę i tam dowiaduję, że faktycznie zakosili tą kobiecinę i jej nie oddadzą, bo pewnie jest cyborgiem i żeby dowiedzieć się czy się nie mylą to muszą ją zabić i z operować (bo odcięcie nie wiem, kończyny, czy otwarcie jej pod narkozą w ogóle nie wchodzi w grę! Trzeba zabić i już!). I wtedy miałem moralny wybór, pozwolić ją zabić (bo oczywiście wszyscy czekali tygodniami specjalnie na mnie, żeby mi zademonstrować egzekucje zamiast od razu to zrobić) i mieć za wroga typa, który zlecił mi to zadanie i przylazł ze mną, czy uratować ją i kolejny raz bawić się w rambo z pistoletem i czyścić kolejną placówkę. W normalnych okolicznościach próbowałbym ją uratować, ale myśl, że znów mam strzelać do 100 typów, rozwalać 200 działek w jednej jaskini to stwierdziłem, że wolę zabić swojego kompana. I tak wybór nie przyniesie żadnych konsekwencji i nikt prócz zmarłego już pracodawcy nie będzie mi miał za złe. Mnie wspomnę, że ten ich głupi test "SAFE" jest tym samym co mieliśmy w "trójcę" z testem "K.O.Z.A.".



Jak ja bym chciał, żeby jednak Obsidian wziął się za kolejną część, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2015 o 10:25, AgayKhan napisał:

Skończyłem wątek główny F4. I to po stronie wszelkich frakcji( sejw rządzi). Nie jestem
zachwycony. Nie ma pozytywnego zakończenia. Wielkie rozczarowanie i tyle.
Teraz rozpocząłem grę na nowo. Ino mam w 4 literach głowny wątek. Chce odkryć całą mapę
.

Rozumiem, że po ukończeniu głównego wątku bez problemu można dalej eksplorować świat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 12:55, asaptnk napisał:

> Skończyłem wątek główny F4. I to po stronie wszelkich frakcji( sejw rządzi). Nie
jestem
> zachwycony. Nie ma pozytywnego zakończenia. Wielkie rozczarowanie i tyle.
> Teraz rozpocząłem grę na nowo. Ino mam w 4 literach głowny wątek. Chce odkryć całą
mapę
> .
Rozumiem, że po ukończeniu głównego wątku bez problemu można dalej eksplorować świat
?


Tak, ale jak dla mnie, troszkę gra robi się pusta po skończeniu MQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować