Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2015 o 17:15, Henrar napisał:

What languages does Fallout 4 support?

In North America, Fallout 4 supports English/French voice/text.
In South America, Fallout 4 supports English voice/text, as well as BR-PT and Latin American
Spanish text.
In the United Kingdom and Australia/New Zealand, Fallout 4 supports English voice/text
only.
In most European territories, Fallout 4 supports English/French/Italian/German/Spanish
voice/text
In Russia and Poland, Fallout 4 supports English voice/text and Polish/Russian text.
In Asia, Fallout 4 supports English voice/text and English voice / Traditional Chinese
text.
In Japan, Fallout 4 supports Japanese voice/text.


Rany boskie, Cenega, znowu zaczynacie kombinować?

Co w tym takiego? Chciałbyś, żeby nagrali dubbing?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 22:31, KuroNeko napisał:

>/.../
Co w tym takiego? Chciałbyś, żeby nagrali dubbing?


Myślę, że chodziło o blokadę regionalną, tak jak z Dishonored (na steamie wersja sprzedawana w polsce wyświetla się jako osobna ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że znowu nam się szykuje osobna wersja gry niż na zachód.
W przypadku Fallouta 3 i New Vegas takie operacje spowodowały same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 07:53, Henrar napisał:

To znaczy że znowu nam się szykuje osobna wersja gry niż na zachód.
W przypadku Fallouta 3 i New Vegas takie operacje spowodowały same problemy.


Czyli pozostaje mi znów zmówić wersję z UK. Dobrze wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 12:35, Henrar napisał:

> Creation Engine
jest ... i w miarę stabilny.


ciekaw jestem w którym uniwersum, bo na pewno nie w tym.

Dnia 06.06.2015 o 12:35, Henrar napisał:

>
> Patrz, a Morrowinda ci sami goście potrafili zrobić szybciej, mając nowy silnik,
dużo
> mniej bugów niż w poprzedniej grze i sprzedając go taniej. I też dając graczom do
dyspozycji
> otwarty, olbrzymi świat.
a) gra wyszła w 2002 roku. Od tamtego czasu gry stały się bardziej skomplikowane. Wymagają
większej liczby ludzi i znacznie więcej czasu w produkcji. No i budżetu.



Faktycznie, skyrim i oblivion były bardziej skomplikowane niż morrowind.
Szczególnie w zakresie designu questów, skilli, zaklęć, mechaniki walki czy mechaniki tworzenia i rozbudowy protagonisty.
Ciekaw jestem w którym uniwersum, bo na pewno nie w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 14:23, likaq napisał:

ciekaw jestem w którym uniwersum, bo na pewno nie w tym.

Jest. Jest o wiele bardziej stabilny niż byłby silnik stworzony od nowa przez Bethesdę.

Dnia 09.10.2015 o 14:23, likaq napisał:

Faktycznie, skyrim i oblivion były bardziej skomplikowane niż morrowind.
Szczególnie w zakresie designu questów, skilli, zaklęć, mechaniki walki czy mechaniki
tworzenia i rozbudowy protagonisty.
Ciekaw jestem w którym uniwersum, bo na pewno nie w tym.

To, że tego nie widzisz na pierwszy rzut oka nie oznacza, że Oblivion i Skyrim są prostsze w tworzeniu niż Morrowind.
Jeżeli myślisz że jest inaczej, to mam bardzo złą informację dla ciebie - nie znasz się na branży.. Gdyby "prostota" gry, którą ma przed sobą gracz miała wielki wpływ na produkcję, to Skyrim byłby tworzony przez mniejszą ekipę niż Morrowind i powstałby znacznie szybciej. Jak doskonale wiemy, tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 14:44, Henrar napisał:

To, że tego nie widzisz na pierwszy rzut oka nie oznacza, że Oblivion i Skyrim są prostsze
w tworzeniu niż Morrowind.
Jeżeli myślisz że jest inaczej, to mam bardzo złą informację dla ciebie - nie znasz się
na branży.. Gdyby "prostota" gry, którą ma przed sobą gracz miała wielki wpływ na produkcję,
to Skyrim byłby tworzony przez mniejszą ekipę niż Morrowind i powstałby znacznie szybciej.
Jak doskonale wiemy, tak nie było.



A w którym miejscu pisałem coś o prostocie tworzenia / czasie produkcji / wielkości ekipy ?

Zacytuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 15:54, likaq napisał:

A w którym miejscu pisałem coś o prostocie tworzenia / czasie produkcji / wielkości ekipy
?

Napisałeś, że Morrowind jest bardziej skomplikowany od nowszych gier Bethesdy. Jest tylko w przypadku mechaniki widocznej bezpośrednio przez gracza a nie systemach pod spodem czy z punktu widzenia silnika graficznego, dźwiękowego, fizycznego i AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie nooba. Nie grałem nigdy w żadnego Fallouta. Nie będę dyskutował więc czy stare części były lepsze czy gorsze. Chodzi mi wyłącznie będzie w tej grze miejsce na jakąś fabułę czy to formuła TES ? Czy chodzimy sobie po świecie i sami kreujemy wydarzenia. W sumie w open world to może być dobra sprawa ale może chociaż na jakąś intrygę można liczyć. Bo ile można chodzić po świecie i strzelać do flory i fauny po wybuchu atomówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2015 o 18:55, LastOrder napisał:

Mam takie głupie pytanie nooba. Nie grałem nigdy w żadnego Fallouta. Nie będę dyskutował
więc czy stare części były lepsze czy gorsze. Chodzi mi wyłącznie będzie w tej grze miejsce
na jakąś fabułę czy to formuła TES ? Czy chodzimy sobie po świecie i sami kreujemy wydarzenia.
W sumie w open world to może być dobra sprawa ale może chociaż na jakąś intrygę można
liczyć. Bo ile można chodzić po świecie i strzelać do flory i fauny po wybuchu atomówki
:)


F3 to typowy TES pod tym kątem.
FNV to oczywiście także open world, ale położono zdecydowany nacisk na akcenty fabularne.

Co ciekawe, z przejrzanych przeze mnie dyskusji w necie, sporo ludzi właśnie zarzucało obydwu grom, że nie mają tego co ta druga, tj., że w F3 za mało fabuły, a w FNV za dużo. ;)

F4 - nie wiem, bo gra w produkcji, ale skoro robi to Bethesda, to pewnie powielą schemat z F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2015 o 18:55, LastOrder napisał:

Mam takie głupie pytanie nooba. Nie grałem nigdy w żadnego Fallouta. Nie będę dyskutował
więc czy stare części były lepsze czy gorsze. Chodzi mi wyłącznie będzie w tej grze miejsce
na jakąś fabułę czy to formuła TES ? Czy chodzimy sobie po świecie i sami kreujemy wydarzenia.
W sumie w open world to może być dobra sprawa ale może chociaż na jakąś intrygę można
liczyć. Bo ile można chodzić po świecie i strzelać do flory i fauny po wybuchu atomówki
:)


Za wcześnie by powiedzieć na pewno, ale fakt, że te grę robi Bethesda oraz to, że w trailerach i gameplayach nie powiedzieli ani słówka o fabule powoduje, że można z dużą dozą prawdopodobieństwa wywnioskować, że fabuła będzie szczątkowa. Może nie będzie tak tragiczna jak w F3, ale na pewno w F4 nie będziesz grać dla fabuły. To będzie po prostu Skyrim ze spluwami, tak, jak Fallout 3 to był Oblivion z gnatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2015 o 10:47, KuroNeko napisał:

Za wcześnie by powiedzieć na pewno, ale fakt, że te grę robi Bethesda oraz to, że w trailerach
i gameplayach nie powiedzieli ani słówka o fabule powoduje, że można z dużą dozą prawdopodobieństwa
wywnioskować, że fabuła będzie szczątkowa. Może nie będzie tak tragiczna jak w F3, ale
na pewno w F4 nie będziesz grać dla fabuły. To będzie po prostu Skyrim ze spluwami, tak,
jak Fallout 3 to był Oblivion z gnatami.


Bethesa sama powiedziała, że nie będzie nic mówić na temat fabuły, bo chce zrobić niespodziankę. Zwykle tak się robi, kiedy wiadomo, że fabuła jest tak słaba, że sami twórcy o tym wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nocy mieliśmy ogromny wyciek filmików i screenów z gry. Jeśli ktoś zapreorderowa to radze się zapoznać, bo gra wygląda jak naprawdę kiepski żart. Bethesda kompletnie pojechała po bandzie i gra zapowiada się.... Specjalnie. W typie "mama mówi mi że jestem specjalna". Ale nie ma co, naprawdę się uśmiałem za wszystkie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mam odłożoną kasę na zakup F4, ale czekam na premierę i pierwsze komentarze :) Jeśli okaże się, że Bethesda się nie postarała, to sobie przejdę wreszcie Dragon Age Inquisition :D
Widziałem część tych screenów, gra w sumie bardzo przypomina F3 - trochę mnie oprawa graficzna rozczarowała, zwłaszcza po przejsćiu Wiedźmina 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na wersję GOTY wraz ze wsparciem zdolnych modderów - bo po tym co zobaczyłem, wiem, że tak jak w przypadku Skyrima warto poczekać.

F4 PC ~ 165zł.
F4 SP ~ 100zł (oczywiście nikt nie wie co w nim będzie).

Nice try, Beth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2015 o 17:39, Shinigami napisał:

F4 SP ~ 100zł (oczywiście nikt nie wie co w nim będzie).
Nice try, Beth.


Jeśli to będzie poziom dodatków do Skyrima albo Morrowinda (do Obliviona też były podobno świetne, choć nie grałem) to naprawdę warto :) Dragonborn był chyba lepszy niż podstawka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 17:42, pawbuk napisał:

>


Za rok (może nawet szybciej) będziesz miał w cenie tego SP, GOTY z setkami modów czy innych dodatków.

Jak się gracz śpieszy... to się wydawca cieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 17:50, Shinigami napisał:

Za rok (może nawet szybciej) będziesz miał w cenie tego SP, GOTY z setkami modów czy
innych dodatków.

Jak się gracz śpieszy... to się wydawca cieszy ;)


Pewnie tak, ale w przypadku pewnych gier warto grać zaraz po premierze ;) Bardzo się cieszę, że zagrałem w Wiedźmina 3 już w maju, bo na bieżąco śledzę zmiany, które twórcy wprowadzają i wiem już, dlaczego został grą roku :)
Są jednak gry, na które czekam rok albo i dłużej (np. Far Cry 4, którego na pewno ogram) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować