Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2013 o 13:35, Phobos_s napisał:

The Glow z F1 :)

I ten szok gdy w czasach limitowanego dostępu do internetu, dopiero za trzecim podejściem do gry odkryłem, że do jednej z wystających sztang można podwiązać linę i zjechać na dół. Zupełnie jak gdybym się dowiedział, że jestem adoptowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejny morse code. Geez, ale oni z tymi zagadkami lecą. No i zaczyna się robić ciekawiej.

"Calling [BR] (Black Row?) [OTST GX] is safe [TL]. Level 4 breach. No survivors, 899 corpses. We are leaving Vault 119. Over, back to you."

Insteresująca jest ta liczba trupów, 899 - wydaje mi się, że powinno być zaokrąglone do 900. Czyżby tym dziwięćsetbym miał być ów "ocalały 2299" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 15:47, Kerethzimierz napisał:

/.../


I kto jest tą spóźnioną służbą ratunkową?A kto atakującym?
Myśle, że jesli nie jest to jakieś wielkie oszustwo, to mamy zwycięsce w kategorii jak z 5 zdań zrobić fabułę, któa interesuje gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 16:48, Boguslav4 napisał:

/.../


Spóźnioną służbą ratunkową jest prawdopodobnie Instytut. Plik mp3 z tym ostatnim kodem morse''a nosi nazwę TI-529c94d1b9e57.mp3. Niektórzy, którzy w tą zagadkę tych kodów się bawią, twierdzą, że przedrostek TI ma się odnosić do The Institute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:22, Alamut napisał:

Ktoś już rozgryzł ten kod?
REV FEAR - MGSS LHM''H EVHV KBIM''R QIUBMU. CB''L Z YYG MN HBM ZQSUB ZZAY


Proszę bardzo. Znów z tego samego źródła, co ostatnio: THEY DON''T KNOW WHAT''S COMING. IT''S A KEY TO THE GREAT GAME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 22:26, Kerethzimierz napisał:

Proszę bardzo. Znów z tego samego źródła, co ostatnio: THEY DON''T KNOW WHAT''S COMING.
IT''S A KEY TO THE GREAT GAME


Hm...
A) Jakieś lokalne igrzyska śmierci
B) Na stronie jest ukryty kod do wersji beta czy coś w ten beseń
c) Bethesda chwali się w żywe oczy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 22:26, Kerethzimierz napisał:

> /.../
IT''S A KEY TO THE GREAT GAME


Hircyn z Elder Scrollsów znany jest z Wielkiej Gry... Choć trochę innej niż klasyczny teleturniej z telewizji.
Może to jakaś wskazówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 10:39, Kerethzimierz napisał:


"Former"- przeszłymi :P W sumie nie dziwi, że przeżyć mogło ich więcej niż 2- prywatne krypty mogły być popularne, szczególnie gdy każdy spodziewał się wojny (ludzie nie przychodzili do Vaultów, bo nie reagowali na wyglądający na kolejny fałszywy alarm sygnał... a inni nie zdążyli).

Choć po NV myślałem, że chodzi mu o

Spoiler

Housa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 23:03, Boguslav4 napisał:

/../


Tego "former" to nie zauważyłem. :D

Coś mi tu się wydaje, że ci geniusze to zapewne zamelinowali się w MIT, który po Wielkiej Wojnie zmienił nazwę na Instytut. I co do tych bogaczy, to zgadzam się z Tobą i myślę, że skoro byli billionerami to i pewnie mogli sporo kasy wyłożyć w projekt Krypt, ale oczywiście nie za darmo. Tylko co to za walka ma być między geniuszami, a nimi to ja nie wiem, ale chyba mogę przypuszczać, że Krypta 119 padła po prostu ofiarą tej "Wielkiej Gry".

Do tego Lockhart wspominał o podróży na północ, a nie na zachód, czyli Pan House odpada. Poza tym House nie był zbyt ambitny na prowadzenie "Wielkiej Gry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 23:32, Kerethzimierz napisał:

Spoiler

Do tego Lockhart wspominał o podróży na północ, a nie na zachód, czyli Pan House odpada.
Poza tym House nie był zbyt ambitny na prowadzenie "Wielkiej Gry".



Spojleruj- niektórzy jeszcze nie wiedzą, kim był

Spoiler

House

w FNV :P

W sumie motyw zniszczenie całej krypty byłby właściwy dla Bethsaidy... Podobnie jak zniszczona wioska, choć do tego uniwersum "pasuje" to bardziej jako pomysł na fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 23:49, Boguslav4 napisał:

[...]


Niemniej jednak bardziej ciekawy niż oklepana

Spoiler

wojna Enklawy i Bractwa stali, plus w tle z dupy supermutanty chodzące po Capital Wasteland

. Czas pokaże czy będziemy mieć racje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z serii kodów morsa.

CLG BR OTST RPT SUSP ACT NER SL TI

CALLING BLACK ROW OUTSTATION. REPORTING SUSPICIOUS ACTIVITY NEAR SECURE LOCATION: THE INSTITUTE...

1 VTD 02 N 3 UNWN HUM 03 MIL NW [D- or K]

Co do drugiej połowy tłumaczenia, to są dwie teorie:

ONE VISUAL THREAT DETECTED 2 -- NO [wait, I made a mistake], THREE UNKNOWN HUMANOIDS 3 MILES NORTHWEST, OVER

i

ONE VAULT DWELLER 2 MILES NORTH; THREE UNKNOWN HUMANS 3 MILES NORTHWEST, OVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za ten trzeci już post pod postem, ale kolejna wiadomość.

Calling Black Row, Calling Black Row. Report: day seven, on Harvard Bridge. People are scared; last night we heard strange noises from The Institute. At the moment we see strange humans distance 2 miles north. Something isn''t right with that place, over.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 21:21, LESZ3u napisał:

Zapowiada się nad wyraz interesująco i chyba troszkę bardziej mrocznie i tajemniczo niż
dotychczas.

Oby nie skończyło się tylko na tym, że w miejscu X wybuchła jakaś plaga i teraz przez całą grę trzeba się tam dostać, oczywiście etapami, aby wysadzić wszystko w cholerę, a w międzyczasie będziemy non-stop atakowani przez małe grupki przeciwników, którzy nie mają żadnej innej funkcji niż irytowanie graczy.
Naprawdę trzymam kciuki za tę grę, ale nie wierzę, że Bethesda zdoła napisać do niej ciekawą fabułę. Mam nadzieję, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 21:27, Sandro napisał:

Naprawdę trzymam kciuki za tę grę, ale nie wierzę, że Bethesda zdoła napisać do niej
ciekawą fabułę. Mam nadzieję, że się mylę.


Też niezbyt wierzę w połączenie Bethesda i dobra fabuła, jednak przyznam, że podkręcać atmosferę to umieją, jeśli to oczywiście oni. Znów kolejne odszyfrowanie.

WHERE THE FUCK YOU CAME FROM? IT''S TIME TO GO. COME ON, MOVE YOUR ASS! DON''T TELL ME YOU''VE NEVER SEEN A GUN BEFORE. WHAT THE FUCK ARE YOU LOOKING AT KIDDO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować