Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin w setce najpopularniejszych gier na PC

107 postów w tym temacie

Witam!
Coś tu śmierdzi kolejną "CD Projektowską" reklamą. 1,2 mln to mało. Wypadałoby napisać w której setce najpopularniejszych gier, bo wątpię, że w pierwszej. Nawet linka do tej listy nie ma w niusie.
Tę listę pewnie zrobił CD Projekt.

Kojdeś
>A dwa pozostałe projekty:)?
Jak wszyscy wiemy CDP uważa patche za osobne gry. Więc ciekawe co to za projekty? Już chyba wiem: Z tych pozostałych dwóch projektów jeden to patch do Wiedźmina na X360, a drugi to patch do wersji na PS3. I już chyba wiadomo jakie "projekty" tworzy obecnie.

Pepsi
>Nam pozostaje cieszyć się, że polska produkcja odniosła tak duży sukces. Można tylko mieć nadzieję, że >kolejne projekty rodzimych ekip pójdą w ślady Wiesia i zdobędą równie dużą, albo i większą rzeszę fanów na >całym świecie.
Call of Juarez przekroczył 1,5 mln sprzedanych egz., tylko Techland nie ma w zwyczaju szczekać tak jak CDP na około jacy to są cudowni.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 17:23, Vojtas napisał:

... ale zgadzam się, że news tak śmierdzi natarczywym marketingiem, że aż trzeba nos


I co z tego ? Naprawde tak malo rzeczy ktore powstaly w tym kraju odnioslo jakikolwiek zagraniczny sukces... czyms sie cieszyc trzeba... wiec wez sie przewietrz , otworz okno , poszukaj starych skarpet pod wlasnym lozkiem ....

>Ale to i tak soft w porównaniu z tym co zrobił GC - na głównej stronie Gazeta.pl:

To akuat norma na tym serwisie ... poziom gazeta.pl juz dawno wali w dno od spodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 17:54, junior17 napisał:

Coś tu śmierdzi kolejną "CD Projektowską" reklamą. 1,2 mln to mało.


Jak czytam takie komentarze to poziom onetu mi sie przypomina. Ilosc bzdur w tym poscie jest tak duza, ze nie wiem gdzie zaczac.
Sprzedaz na poziomie 1,2 mln to obecnie pierwsza liga jeśli chodzi o sprzedaż gier na PC. Policz sobie ile gier wychodzi w ciągu roku i później zobacz ile z nich osiągnęło sprzedaż powyżej 1 mln. To nie reklama, ale powód do radości. Nie wiem jak ty, ale ja na przykład wole jak gra CDP ma wysoka sprzedaz, niz jak ma ja na przyklad Oblivion, bo to oznacza wieksza szanse na porzadne RPG z dobra fabula i ciekawymi postaciami, a nie wielki plac zabaw na ktorym jakos nie chce sie mi bawic (oblivion).

Dnia 07.03.2009 o 17:54, junior17 napisał:

Jak wszyscy wiemy CDP uważa patche za osobne gry.


A to skad ci sie wzielo? Nigdy tak nie bylo. Edycja Rozszerzona nazywa sie rozszerzona nie bez powodu. Znaczy, ze to jest ta sama wersja ale.... rozszerzona o dodatkowa zawartosc. Nikt NIGDY i NIGDZIE nie pisal, ze to nowa gra.
Jesli chodzi o Rise of the Wolf - NIKT NIGDY i NIGDZIE nie mowil ze to bedzie calkiem osobna gra. Od poczatku mowiono, ze to bedzie rozbudowany port na konsole. Tu naleza sie dodatkowe brawa dla CDP, ze stara sie przekonwertowac grze porzadnie, a nie jak wiele duzych zagranicznych firm, ktore po konwersji z konsoli na PC nadal zostawiaja w tutorialach ikonki pokazujace, ze nalezy wcisnac przycisk R1 albo ''trojkat''.

Dnia 07.03.2009 o 17:54, junior17 napisał:

Więc ciekawe co to za projekty?


Jeden to gra FPS, a drugi jest jeszcze nie ujawniony. Obie produkcje to pelnoprawne gry.

Dnia 07.03.2009 o 17:54, junior17 napisał:

Call of Juarez przekroczył 1,5 mln sprzedanych egz., tylko Techland nie ma w zwyczaju
szczekać tak jak CDP na około jacy to są cudowni.


Buuuuhahahhahaa! W co ty wierzysz? Po prostu oni chwalą się na swojej stronie:
http://techland.pl/?id=newsy&news=114
http://techland.pl/?id=newsy&news=113
http://techland.pl/?id=newsy&news=105
http://techland.pl/?id=newsy&news=102
http://techland.pl/?id=newsy&news=64
http://techland.pl/?id=newsy&news=63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy ludzie chcecie od CDP, to jest zachowanie czysto marketingowe, nie znacie się na prawach gospodarki więc nie zabierajcie głosu. I co z tego, że inne polskie gry mogły lub też osiągnęły lepszą sprzedaż, liczy się marketing, a co wy myślicie co robi nVidia, wypuszcza stare karty twierdząc że są nowe a wydajność czasami gorsza niż starych kart. Taka mała dygresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę niektóre posty i mam ochotę coś rozwalić. Techland się nie przechwala? Jest chory? UMIERA? OD KIEDY?
Two Worlds ma podobną sprzedaż? Tylko z PC tak? BO sądze, że to suma konsoli i PC.
Tak sam Call of Juarez. Z tego co pamiętam gre wydano na X360 i PC.

A Wiedźmina wydano jak narazie tylko na PC, więc moim skromnym zdaniem odniósł większy sukces niż CoJ i TW. A jak jeszcze wyjdzie Rise of the White Wolf(którego na pewno kupię) mogę zaryzykować stwierdzenie, że łączna suma zakupionych egzemplarzy w ciągu 3 miesięcy od daty wydania przekroczy 2mln.

Jumpek - ONI ZABIJAJĄ BĄKI? Z tego co wiem pracują nad 2 projektami(albo 3).

Jak widzę polaka narzekającego na Wiedźmina, mam ochotę odstrzelić mu łeb. Nie dość, że dobre i polskie to jeszcze wam kur... mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jak na polskie warunki to i sukces(porównując do innych polskich "hiciorów"), ale w skali światowej już bym tego tak nie określał, ot przeciętniak(w którym to, nieziemsko wkurzał mnie tak reklamowany system walki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest w 100 najlepiej sprzedających się gier na PC w historii? jakoś trudno mi w to uwierzyć. ale może chodzi o 100 najlepiej sprzedających się polskich gier :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xantus, wyluzuj - zrozumiem ze cieszyc sie mozna - ale policz ile newsow jest just na ten temat ze wiedzmin jest super itp. to chyba normalne ze ludzie maja tego dosc.

PROTIP: Zbyt mocne reklamowanie odnosi odwrotny skutek - poprostu ludzie sie wku****ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wiedźmin w setce najpopularniejszych gier na PC" - a co się dziwić. Tak gra to hit. Rewolucja. I nie przesadzam.Czekam na kontynuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 20:08, Shelazar napisał:

Żeby jeszcze gra była jakaś wybitna, po prostu miała gigantyczną reklamę, trailer zrobiony
prze Bagińskiego i oczywiście świat wykreowany przez Sapkowskiego...


A ile gier z okolicy wiedzmina z listy w poscie wyzej jest wybitnych ? Rany ludzie, wezcie sie ogarnijcie .... banda malkontentow szukajacych dziury w calym... na sile .... byle sie do czegos dowalic ... jakas nowa moda mlodziezowa ? cos przegapilem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 17:54, junior17 napisał:

Witam!
Coś tu śmierdzi kolejną "CD Projektowską" reklamą. 1,2 mln to mało. Wypadałoby napisać
w której setce najpopularniejszych gier, bo wątpię, że w pierwszej. Nawet linka do tej
listy nie ma w niusie.
Tę listę pewnie zrobił CD Projekt.


Spox teoria spiskowa.

Dnia 07.03.2009 o 17:54, junior17 napisał:


Kojdeś
>A dwa pozostałe projekty:)?
Jak wszyscy wiemy CDP uważa patche za osobne gry. Więc ciekawe co to za projekty? Już
chyba wiem: Z tych pozostałych dwóch projektów jeden to patch do Wiedźmina na X360, a
drugi to patch do wersji na PS3. I już chyba wiadomo jakie "projekty" tworzy obecnie.


Jakoś ja tego nie wiem. I dziwne jest twoje rozumowanie.

Dnia 07.03.2009 o 17:54, junior17 napisał:


Pepsi
>Nam pozostaje cieszyć się, że polska produkcja odniosła tak duży sukces. Można
tylko mieć nadzieję, że >kolejne projekty rodzimych ekip pójdą w ślady Wiesia i zdobędą
równie dużą, albo i większą rzeszę fanów na >całym świecie.

Call of Juarez przekroczył 1,5 mln sprzedanych egz., tylko Techland nie ma w zwyczaju
szczekać tak jak CDP na około jacy to są cudowni.


CoJ przekroczyło 1.5 mln? Ale wiesz, że ta gra była też wydana na 360? Poza tym dlaczego niby mamy się nie cieszyć z sukcesu Wiedźmina? Świetna gra i to pierwsza Reda. Powrót kupię na pewno. A o ilości newsów o Wiedźminie to nie uważacie, że nasz polski produkt powinien być w Polsce reklamowany? Wolelibyście żeby to były newsy o GoW2? Ja jakoś nie. A gdy widzę newsa albo reklamę o Wiedźminie to się cieszę.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować