Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin w setce najpopularniejszych gier na PC

107 postów w tym temacie

kurcze biedny ten rynek gier pc skoro z 1,2 miliona egz. trafia się do pierwszej 100 :). Z jednej strony 1,2 to dużo z drugiej sorry ale na mnie to wrażenia nie robi. Chwalmy się jak osiągniemy pierwszą 10 bo trochę mi to przypomina cieszenie się Polskich piłkarzy że dostali się na mistrzostwa:) i to już jest powód do dumy - słabe to.

Sam wiedzmin jest sympatyczną grą i wciągającą natomiast na jeden raz co nie świadczy o jej długiej żywotności. Także zmotanie i wypuszczenie edytora kawał czasu po premierze zabił tą grę.

Swoją drogą czekam na wersje konsolową też po przejściu PC wiem już że będę siedział przed konsolą drink w lewej dłoni w prawej pad i ciągle będę klikał w klawisz A:))) jak w UNO :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już chyba podawali jej adres 3 razy w komentarzach ... A mi nie wadzi sukces Witchera(!) ale sam nie kupiłem... bo jestem w drugiej polskiej rodzinie która zwraca uwagę na oznaczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 00:21, Melchah napisał:

I być może dlatego tyle tych negatywnych komentarzy, bo po pierwsze gra jest dość przeciętna
jak RPGa (bardzo mocna fabuła i świetne udźwiękowienie vs fatalnie przestarzały silnik,
system walki a la h''n''s, jeden bohater i jego rozwój przez dziwny wymysł w rodzaju
talentów)


Trudno tutaj się nie zgodzić, zresztą Wiedźmin zdecydowanie najlepiej sprzedał się w Polsce, bo za granicą już tak różowo to nie było. W Polsce marketing zrobił swoje, choć na pewno też nie jednego potencjalnego klienta ten cały szum medialny tylko zniechęcił do tej gry. I nie ma się co dziwić, bo co za dużo to niezdrowo. A sporo wyróżnień typu "najlepsza gra RPG 2008 roku" to po prostu zasługa konkurencji a właściwie jej brak, bo Oblivion, Gothic 3 czy Neverwinter Nights 2 ukazały się rok/dwa wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 10:52, Drangir napisał:

Już chyba podawali jej adres 3 razy w komentarzach ... A mi nie wadzi sukces Witchera(!)
ale sam nie kupiłem... bo jestem w drugiej polskiej rodzinie która zwraca uwagę na oznaczenia
:D



A ta pierwsza to która? Rodzina Radia Maryja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz potwierdza się moja teza: Jeśli gra jest dobra to się dobrze sprzeda, a o piractwu się nawet nie wspomni. Większość firm o tym zapomina, ale nie CDP :).

Btw. O czym Wy gadacie, o Oblivion? O Fallout ? Ogarnąć się, wyjść na dwór, przewietrzyć no i oczywiście złożyć życzenia naszym kochanym Kobietom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 11:15, dave03 napisał:

na pewno też nie jednego potencjalnego klienta ten cały szum medialny tylko zniechęcił
do tej gry.

Marketing robi w tej chwili wieśkowi niedźwiedzią przysługę tym epatowaniem nazwą. Ktoś wyżej już o tym wspominał.

Ale prawdziwe szaleństwo nastąpi dopiero po premierze edycji konsolowej. Nie będzie "tygodnia z Wiedźminem", ale cały miesiąc, a może i więcej. I wtedy nastąpi kolejny - już bardziej ostateczny - etap polaryzacji społeczności graczy zainteresowanych tematem na tych nastawionych negatywnie i pozytywnie. A coraz częściej w komentarzach dotyczących newsów związanych z Wiedźminem pojawiają się głosy znudzenia i zniecierpliwienia klepaniem przez marketing tych samych pustych komunałów. Tak więc to już nie będzie zwykły podział na zwolenników i przeciwników, ale podział na dwa obozy wojenne i zapewne wybuchnie spora flame war, większa niż obecne utarczki. Zaczyna to być widoczne.

Olbrzymia rzesza ludzi zdążyła już zagrać i wyrobić sobie zdanie, więc czytanie tych samych dyrdymałów zaczyna irytować. Na pewno też wciskanie załatanego wieśka jako kandydata do wyborów gry roku 2008 (sonda na gramie, o której pewnie wiesz) nie polepsza sytuacji, ale ładnie pokazuje o co tak naprawdę chodzi.

Tym bardziej, że to gra dobra, ale na raz i nijak ma się do RPGów wydanych faktycznie w 2008 roku (czy nawet RPGów w ogóle). Można ją przejść tylko raz i człowiek zna na wylot. Bo jakaż to radość przechodzić po raz drugi tą samą postacią, klikać tych samych wrogów i tylko w paru miejscach zdecydować zatłuc tego czy tamtego? Kiepsko. Nie chcę tu wymyślać co to RPG, ale na pewno brak w tej grze kilku elementów, które powodowałyby, że chce się wracać do odgrywania roli bohatera więcej niż raz. Podziwiam natomiast tych, którzy potrafią kilka razy oglądać ten sam film i dobrze się bawić, ale nie wiem o czym to świadczy. Że mają słabą pamięć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A ta pierwsza to która? Rodzina Radia Maryja ?

Nie, jakiś koleś pisał w komentarzach o starcie pre-ordera Empire: Total War jakiś czas temu ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nie dziwie się świetna gra więc to już była kwestia czasu no i czekajmy na wyjście kolejnej części lub na konsole wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 10:18, Fomorian napisał:

Człowieku, nie wyskakuj z takimi niusami jak Filip z Konopii, bo wodą się niemal zakrztusiłem!
Miałbyś mnie na sumieniu ;)


Wodą czy wódą? Jeśli wódą, to mam nadzieję, że nie rozlałeś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 12:08, Melchah napisał:

Ale prawdziwe szaleństwo nastąpi dopiero po premierze edycji konsolowej. Nie będzie "tygodnia
z Wiedźminem", ale cały miesiąc, a może i więcej.


A w pecetowej wersji to niby nie było? Oficjalnie były 2 tygodnie z wiedźminem, ale tak realnie to minimum dwa miechy.

Dnia 08.03.2009 o 12:08, Melchah napisał:

negatywnie i pozytywnie. A coraz częściej w komentarzach dotyczących newsów związanych
z Wiedźminem pojawiają się głosy znudzenia i zniecierpliwienia klepaniem przez marketing
tych samych pustych komunałów. Tak więc to już nie będzie zwykły podział na zwolenników
i przeciwników, ale podział na dwa obozy wojenne i zapewne wybuchnie spora flame war,
większa niż obecne utarczki. Zaczyna to być widoczne.


Ja o tym już pisałem ''a propos zapowiedzi $uperceny. Marketing/PR przygotowuje dla wszystkich mediów te same komunikaty - również forum traktuje jedną miarką, co jest poważnym błędem. No bo po kiego grzyba przekonywać przekonanych? Nie lepiej tłuc to ludziom, którzy nie uważają siebie za graczy albo w ogóle nie słyszeli o Wiedźminie? Brak umiaru powoduje jedynie irytację, a na końcu uprzedzenie - i to jeszcze przed premierą. Próbowałem znaleźć odpowiedź na pytanie, PO CO nam się non stop truje o Wiedźminie - oczywiście samobójstwo marketingowe wykluczam, ale może warto sie zastanowić, czy słusznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie sadzisz ze na gram.pl swiadomosc marki: wiedzmin jest juz tak duza ze kolejne njusy to mniej marketing (zobacz twoj sasiad juz kupil teraz kolej na ciebie) a poprostu zwykle chwalenie sie sukcesem ?

Co by nie uwazac o W. czy dobry czy zly , jego sukces powinien sie przekuc na sukces innych polskich developerow ... a przynajmniej na wieksza smialosc i poziom ich produkcji... a to dla graczy najwieksza wartosc....

Mnie tam bardziej takie hasla zniesmaczaja :"
Polski hit – Światowa grafika! Wyczekiwana przez fanów premiera polskiego NecroVisioN już dziś!" niz info o dobrej sprzedazy W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:42, Vojtas napisał:

No bo po kiego grzyba przekonywać przekonanych?

Czort wie. Jakaś nowa metoda prania mózgu? Przekonywać przekonanych, aż w końcu szlag ich trafi, że się z nich robi idiotów i sobie pójdą precz? :)

Dnia 08.03.2009 o 14:42, Vojtas napisał:

Nie lepiej tłuc to ludziom, którzy nie
uważają siebie za graczy albo w ogóle nie słyszeli o Wiedźminie?

Tu chyba idealnie wpasowuje się ten tekst, który podałeś za Gazetą Wyborczą ("Najlepiej sprzedająca się gra w historii PC"). Nie nazwę tego może kłamliwą propagandą, bo trochę brak mi danych i pamięć słabuje, ale myślę, że człowiek żyjący branżą (i z branży) gier od lat, mógłby tu sporo sprostować. Bo jednak ciężko mi te rewelacje z GW tak po prostu wziąć jako prawdę ostateczną. Za to "dla ciemnych mas" tekst idealny. Myślę, że spełnia zadanie, bo w końcu komu zależy, żeby to sprawdzić? Skoro gazeta jak GW tak twierdzi, pewnie tak jest. Jakąś tam moc opiniotwórczą mają, dużo ludzi to czyta czyli "musi być prawda" :).

Dnia 08.03.2009 o 14:42, Vojtas napisał:

Brak umiaru powoduje
jedynie irytację, a na końcu uprzedzenie - i to jeszcze przed premierą. Próbowałem znaleźć
odpowiedź na pytanie, PO CO nam się non stop truje o Wiedźminie - oczywiście samobójstwo
marketingowe wykluczam, ale może warto sie zastanowić, czy słusznie...

Tak właśnie koncypuję, że ten brak umiaru CDP i ta irytacja społeczności graczy "zorientowanych" złoży się po premierze konsolówki na wybuch sporej agresji w kierunku tego tytułu jak i jego twórców. Przesyt nie jest dobry. Człowiek ciężko po tym choruje.

Ale co ja tam wiem o marketingu; może tak ma być. Tak sobie "gdybam" na podstawie tego co obserwuję ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam te wasze wypociny ze Wiedzmin jest be i ogolnie nie do grania to juz mi niedobrze ludzie ile można, nie podoba sie to nie grajcie . . . a Wiedzminowi gratuluje i bardzo się cieszę ze wkońcu POLSKĄ gre doceniono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:32, Vojtas napisał:

> Człowieku, nie wyskakuj z takimi niusami jak Filip z Konopii, bo wodą się niemal
zakrztusiłem!
> Miałbyś mnie na sumieniu ;)

Wodą czy wódą? Jeśli wódą, to mam nadzieję, że nie rozlałeś. ;)


Wodą, alkoholu nie piję (ze względów smakowych - żaden mi nie smakuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 11:15, dave03 napisał:

> I być może dlatego tyle tych negatywnych komentarzy, bo po pierwsze gra jest dość
przeciętna
> jak RPGa (bardzo mocna fabuła i świetne udźwiękowienie vs fatalnie przestarzały
silnik,
> system walki a la h''n''s, jeden bohater i jego rozwój przez dziwny wymysł w rodzaju

> talentów)

Trudno tutaj się nie zgodzić, zresztą Wiedźmin zdecydowanie najlepiej sprzedał się w
Polsce, bo za granicą już tak różowo to nie było. W Polsce marketing zrobił swoje, choć
na pewno też nie jednego potencjalnego klienta ten cały szum medialny tylko zniechęcił
do tej gry. I nie ma się co dziwić, bo co za dużo to niezdrowo. A sporo wyróżnień typu
"najlepsza gra RPG 2008 roku" to po prostu zasługa konkurencji a właściwie jej brak,
bo Oblivion, Gothic 3 czy Neverwinter Nights 2 ukazały się rok/dwa wcześniej.


W Rosji i Niemczech się dobrze sprzedała, bo ludzie tam podobnie jak w Polsce lubią takie klimaty, w innych częściach Europy wolą w konsole a w USA Atari się tym zajęło, ale nie wiem jak tam jest. Jak Wiedźmin wyjdzie na konsole osiągnie sukces nie tylko w powyższych krajach, ale np. we Włoszech i Anglii, gdzie konsole są bardziej popularne od PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 15:24, Melchah napisał:

Tu chyba idealnie wpasowuje się ten tekst, który podałeś za Gazetą Wyborczą ("Najlepiej
sprzedająca się gra w historii PC").


To nawet nie tyle jest GW, ile portal Agory Gazeta.pl.

Dnia 08.03.2009 o 15:24, Melchah napisał:

zadanie, bo w końcu komu zależy, żeby to sprawdzić? Skoro gazeta jak GW tak twierdzi,
pewnie tak jest. Jakąś tam moc opiniotwórczą mają, dużo ludzi to czyta czyli "musi być
prawda" :).


GW jednak nie schodzi poniżej poziomu przyzwoitości, a Gazeta.pl konkuruje z Fucktem. GC doskonale się wpisuje w ten krajobraz.

Dnia 08.03.2009 o 15:24, Melchah napisał:

Tak właśnie koncypuję, że ten brak umiaru CDP i ta irytacja społeczności graczy "zorientowanych"
złoży się po premierze konsolówki na wybuch sporej agresji w kierunku tego tytułu jak
i jego twórców. Przesyt nie jest dobry. Człowiek ciężko po tym choruje.


Nie wyobrażam sobie, że będą znowu tłuc o czymś, co już tłukli w poprzednich akcji marketingowych. Zrozumiem bez dwóch zdań, jeśli podadzą nowe szczegóły np. różnice między wersjami, dodatki, gameplaye et cerata. Ale najważniejszy jest umiar.

@ Libero

Mówiłem ogólnie o kampańji wiedźmińskiej, nie tylko o wczorajszym newsie. Wisienką na szczycie tortu było jednak zwycięstwo Witchera w plebiscycie Gram.pl na najlepszą grę 2008 roku - śmiech przez łzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować