Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa Zelandia będzie karać rodziców dzieciaków, które bawią się grami dla dorosłych

89 postów w tym temacie

Zapewne będą tylko wlepiać grzywny ;] No bo bez przesady gdzie za niedopilnowanie w co gra dziecko do kicia od razu, poza tym nie jest tak, że gdy 12latek ujrzy parę scen z GTA IV to zaraz staje się mordercą i gwałcicielem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 17:20, 6Kris napisał:

to dobra inicjatywa kraju, trochę
postraszyli i może rodzice zainteresują się w co grają ich dzieciaki może sami zaczną
grać i przestaną truć dupę że gry negatywnie wpływają na umysł młodego człowieka.


Dobra to byłaby edukacja rodziców i akcje społeczne, a nie wlepianie kar (nie do wyegzekwowania). Trzeba walczyć z przyczynami, a nie skutkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak będą to sprawdzać ? Przy zakupach gier będą nowtować adres ? Np. J. Kowalski GTA IV lat 14 ul. XXX lecia. I tego samego dnia wbijają do ciebie komandosi, starych na glebe, a tobie res-a kompa i formata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa... już o widzę
-panie władzo gram z dzieckiem w GTA i myślę że powinniście mnie zamknąć
-już, już.... Tylko wezmę kajdanki

Z drugiej strony kasy to trochę jest a to rodzice powinni decydować co robi dzieciak!!!
Pozbawienie wolności za granie w gry 18+??? prima a prilis już był panie władzo

Ż A Ł O S N E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jestem ciekawy jak będą to sprawdzać w co dziecko gra w domu :) swoją drogą taki pomysł jest na pewno lepszy niż cenzurowanie gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś sensowny pomysł zamiast pieprzyć o szkodliwości gier ktoś zwrócił uwagę na prawdziwy problem. Tylko jak to prawo egzekwować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pozytywnie. Przepis martwy bo martwy, ale przynajmniej jakiś odsetek obojętnych rodziców zacznie się przejmować - chociażby ze względu na jakąś tam, wyimaginowaną czy nie, karę - tym, w co gra dzieciak (rozwiązanie o niebo lepsze od zakazu sprzedaży gier 18+ W OGÓLE). Zaszkodzić nie zaszkodzi, pomóc w części wypadków może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 20:15, xellossmet napisał:

haha to dzieci bede kapowac xD niezly sposob pozbyc sie starych na 3 miesiace aby dokonczyc
to gta 4 :P


Tylko ze jak trafisz do PO albo do domu dziecka, to w GTA se nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadzieja. Przecież w każdym momencie rodzic może powiedzieć, że to on kupił daną grę i to on w nią gra. Proste.

Meh, ja grałem w dooma jak miałem 7 czy 8 lat i jakoś agresywny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranoja.
Unia Europejska prowadzi badania, dowodzi, że gry są pożyteczne dla dzieci i młodzieży, dofinansowuje (tak tak dotacje od unii! vide Cabal Online) a Nowa Zelandia wprowadza komiczne sankcje.

A obrazek...owni...
Większość z nas wie co to za pan xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 20:38, czaczi87 napisał:

Beznadzieja. Przecież w każdym momencie rodzic może powiedzieć, że to on kupił daną grę
i to on w nią gra. Proste.

Meh, ja grałem w dooma jak miałem 7 czy 8 lat i jakoś agresywny nie jestem.


A może to Tobie się tak wydaje, a wszyscy inni się Ciebie boją? Haha to był żart ;D

Jeśli dzięki nowemu prawu przestaną cenzurować gry to będzie przynajmniej jedna dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby nałożenie kar na tych, którzy te gry sprzedają. Na sklepy .itp.
Przed zakupem gry przez osobę wyglądającą na nieletnią proszono by od dowód osobisty. Jeśli widać, że kupujący jest dorosły i nawet sprawdzać nie trzeba, kazać sprzedawcy spytać się kupującego czy chce tę grę kupić nieletniemu, a jeśli tak to poinformować go, że gra jest 18+. W sklepach internetowych mogłoby przed potwierdzeniem zamówienia wyświetlać komunikat, że ta gra jest dla dorosłych i jakie konsekwencje karne to ze sobą niesie. Jeśli sprzedawca nie zastosuje się do tych zasad to poniesie karę Jeśli pomimo tych ostrzeżeń kupujący kupi grę nieletniemu to on poniesie karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2009 o 20:38, czaczi87 napisał:

Meh, ja grałem w dooma jak miałem 7 czy 8 lat i jakoś agresywny nie jestem.


ale zauważ, że ty strzelałeś do pikseli, a dzisiaj dzieciaki cisną w gry z fotorealistyczną grafiką... co jak co, ale ja swojej latorośli nie pozwoliłbym grać w Killzone''a czy Gearsy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w czasach, gdy nastolatkowie chodzą z petami w rękach na ulicy, przy policji, popijają piwo w parku i nic im za to nie grozi, chodź nie, teoretycznie grozi, praktycznie się to olewa, będą wsadzać do paki za gry?
Bez przesady, ludzie, bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te chamskie, buntujące się dzieciaki, które nienawidzą swoich rodziców..Same będą na siebie donos składały :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować