Zaloguj się, aby obserwować  
MateoKiszlo

eRepublik - The New World [m]

309 postów w tym temacie

http://www.erepublik.com/en

Erepublik jest grą niezwykle rozbudowaną, umożliwiającą zrobienie kariery w polityce, biznesie i w wojsku. Jest to wirtualne odwzorowanie (na ile pozwala inwencja, możliwości, i wersja beta która zaraz przechodzi w V1.) prawdziwego świata. Polem gry jest realna mapa świata, jest ona podzielona na realne regiony, które należą do epaństw - odpowiedników realnych państw. Jest 40 państw, w tym eSzwecja, ePakistan, ePolska została podbita przez eNiemcy (moduł militarny, o tym powiem później), eNiemcy zostały podbite przez eSzwecję , eFrancja, eUSA itp itd.

Nasze możliwości działań w grze dotyczą trzech aspektów:

Biznes:

-Możemy zostać pracownikiem, zarabiać pieniądze za codzienną prace, i wydawać to na jedzenie, broń, dom, odkładać.

-Założenie własnej firmy. Jeśli nazbieramy 40 uncji złota (to dużo, więc często są spotykane spółki), to możemy stworzyć firmę. Jest sześć branż: food, gifts, housing, hospital, weapons, ticket. Food - produkujemy jedzenie, bez którego spada nam żywotność, gifty - to prezenty które możemy komuś podarować zwiększając jego żywotność, housing- produkujemy domy, które dają właścicielom żywotność. Weapon - produkujemy broń która daje właścicielom większą siłę ataku podczas walki. Hospital - produkcja szpitali, niezwykle czasochłonna i kosztowna, szpitale sprzedajemy danym regionom. Ostatnie tickets - wytwarzamy bilety umożliwiające podróż do innego państwa.

-Można również założyć biznes wymieniając waluty. W Erepublik jest niezwykle rozbudowany system inflacji, oraz wartości danej waluty w stosunku do złota. Można zarobić grubą kasę kupując taniej i sprzedając drożej. ( Każde państwo ma własną walutę, oprócz tego występuje złoto przeliczane na każdą walutę osobno zależnie od ilości waluty na rynku.)

Polityka (To bardzo ciekawy aspekt gry):

-Zostajemy członkiem partii, promujemy ją wspieramy, gdy partia zdobywa miejsca w sejmie możemy usiąść na stołku senatora. Głosujemy na ustawy, kształtujemy podatki, wsparcie dla nowych obywateli.

- Zakładamy partie. Układamy dobry plan, werbujemy członków, zdobywamy wyborców. W czasie wyborów zdobywamy głosy i miejsca w parlamencie.

- Zostajemy prezydentem. Jako szef partii występujemy w comiesięcznych wyborach na prezydenta. Prezydent ma moc proponowania ustaw, tworzenia paktów militarnych wszczynania wojen.

Wojsko:

- Ćwiczymy naszą siłe, co zwiększa ilość naszych obrażeń, kupujemy broń. Istnieje swoista kasta najemników, jeżdżących z wojny na wojnę i walczących za pieniądze.


To takie pobieżne przedstawienie tego czego możemy się po grze spodziewać. A przypominam to dopiero Beta. Za parę tygodni jest przewidywana V1, z wieloma dodatkami, i nowymi funkcjami. M.in. giełdą, będziemy kupować akcje danych przedsiębiorstw i zarabiać na dywidendach, i wzroście wartości akcji.


A teraz nieco o sytuacji w Erepublik. Właśnie wchodzi wersja V1 Erepublik. Ma przynieść wiele nowych ulepszeń w stosunku do wersji beta.
Nasz kraj zawarł traktat sojuszniczy ze Szwecją, która zobowiązała się oddać nam ziemie pierwotnie należące do nas, i zawrzeć z nami pakt militarny i gospodarczy.
Planujemy obecnie wygląd naszej przyszłej ojczyzny.

Serdecznie zapraszam do gry. Niestety by się tam dostać, trzeba otrzymać zaproszenie od aktywnego gracza. Każdy na początek ma 5. Do wysłania zaproszenia należy podać w temacie maila na który mam je wysłać.


tekst: by mylO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 17:01, nightfaler napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale masz jeszcze te 5 zaproszeń ? Chętnie zagram.


Właściwie potrzebuję do tego jeszcze jednego poziomu, aczkolwiek kiedy to nastąpi - dam znać :] Tymczasem szukaj możliwości otrzymania zaproszenia na google. Będzie ich sporo, bowiem tacy gracze są wewnętrznie premiowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 17:28, MateoKiszlo napisał:

> Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale masz jeszcze te 5 zaproszeń ? Chętnie zagram.


Właściwie potrzebuję do tego jeszcze jednego poziomu, aczkolwiek kiedy to nastąpi - dam
znać :] Tymczasem szukaj możliwości otrzymania zaproszenia na google. Będzie ich sporo,
bowiem tacy gracze są wewnętrznie premiowani.


Hmm normalne że udało mi się zarejestrować bez zaproszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mi przypomnieliście, że dwa tygodnie temu założyłem tam konto. Pamiętam, że nie mogłem znaleźć pracy (nie było nic dla 0vlowca), tak więc chciałem się spytać tutaj na forum, o co chodzi. Niestety, temat związany z grą był zamknięty przez moderatora bo to podobno była reklama (!). Tak czy siak na następny dzień znalazłem pracę. I zapomniałem o grze na dwa tygodnie.

5 minut później:
Przed chwilą próbowałem się zalogować. Spójrzcie na obrazek :)

20090308180710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 18:14, trombocylek napisał:

Może go nie karmiłeś xD Coś tam napisane jest w głównym poście, że trzeba karmić naszego
kolesia. xD


Dziwne. Myślałem, że zwykły człowiek może przeżyć dwa tygodnie bez jedzenia ;)

Tak czy inaczej - jakoś nie chce mi się w to bawić. Bo jeszcze się wciągnę, i nie będę w nic innego grał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brzmi ciekawie, tylko mam takie małe ptyanie, mniej więcej ile trzeba czasu poświęcić dziennie/tygodniowo na grę? tak żeby grać "jako tako"? wystarczy zalogować się raz na kilka dni i posiedzieć przez kilkadziesiąt minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zakupiłem 5 sztuk żarcia, więc przez 5 dni mój koleś na pewno przeżyje. Jak rozpocząć trening militarny? Przeczytałem o tym w wiadomości od admina, a nie mogę nic takiego znaleźć. W zakładce Army nic takiego nie ma.

EDIT:

@kordzio1 Dobrym pomysłem wydaje się kupienie kilku sztuk żarcia na zaś. Nasza postać codziennie o 9.00 zjada jedną sztukę, by przeżyć. Codziennie też można wpadać, aby pracować i trenować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2009 o 18:41, trombocylek napisał:

@kordzio1 Dobrym pomysłem wydaje się kupienie kilku sztuk żarcia na zaś. Nasza
postać codziennie o 9.00 zjada jedną sztukę, by przeżyć. Codziennie też można wpadać,
aby pracować i trenować.

No dobra, tylko chodzi mi o to ile mniej więcej trzeba poświęcać czasu na grę, czy tak jak ma to miejsce w więlu browserówkach typu The Crims, czy Ogame - czyli jeżeli chcemy grać to musimy mieć sporo wolnego czasu, najlepiej abyśmy się logowali codziennie i spędzali przy grze sporo czasu, czy moża bardziej jak w managerach - gdzie czasami wystarczy zalogować się raz na tydzień, albo rzadziej i możemy sobie całkiem nieźle radzić w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę, to ja za bardzo nie wiem, co można tu robić, prócz codziennego ćwiczenia i pracowania. Od czasu do czasu można jeszcze zagłosować, kupić coś i wziąć udział w wojnie, ale tak na codzień to prócz tych wyżej wymienionych czynności, nie ma co robić.

PS. Nie mogłem już edytować wyższego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 18:36, kordzio1 napisał:

brzmi ciekawie, tylko mam takie małe ptyanie, mniej więcej ile trzeba czasu poświęcić
dziennie/tygodniowo na grę? tak żeby grać "jako tako"? wystarczy zalogować się raz na
kilka dni i posiedzieć przez kilkadziesiąt minut?


W zasadzie siła tej gry polega na byciu członkiem europejskiej społeczności w systemie zależności - początkowo więc spędzisz przy grze do kilku minut dziennie, by z czasem [i wraz z nowymi kompetencjami] systematycznie rósł. Gra nie trzyma na zasadzie budowania czegoś w określonym czasie czy innych tego typu pierdół, ale odnalezieniu się w tym środowisku tworzonym w 100% przez samych graczy [włącznie z wolnym rynkiem, polityką itp. - twórcy oferują tylko narzędzia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem możliwości gra wygląda bardzo ciekawie, tylko obawiam się tego, że gra może być nazbyt absorbująca... choć podejrzewam, że za jakiś czas sobie sprawdzę co to za gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#1 ma parę miechów i jest nieco nieaktualny. Polska znów istnieje i prężnie się rozwija.
Było tak, że najechali na nas Niemcy i zajęli kraj. Pod przewodnictwem Popolo i ze sporym udziałem społeczności Netwars przejęliśmy w demokratycznych wyborach władzę wNiemczech , spowodowaliśmy hiperinflację, wywołaliśmy wojny i doprowadziliśmy niemal do upadku Niemiec. Cała akcja była majsterszytkiem polityczno-gospodarczym, tajne rozmowy, zdrady, podstępy i fortele - to wszystko ma miejsce w tej grze.

Obecnie jesteśmy zagrożeni przez Węgry i ponownie przez Niemcy, potrzebujemy obywateli zarówno po to, aby obronić kraj, jak również rozwijać go. Gramowicze, przybywajcie!

@kordzio1
samo klikanie to około 2-3 min dziennie. Siłą erepublik są rozgrywki zakulisowe, m.in. planowanie kolejnych posunięć. Rzeczywisty wpływ na rozgrywkę mają rozmowy z prawdziwymi ludźmi, nie sztuczne algorymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 20:59, Vh napisał:

#1 ma parę miechów i jest nieco nieaktualny. Polska znów istnieje i prężnie się rozwija.
Było tak, że najechali na nas Niemcy i zajęli kraj. Pod przewodnictwem Popolo i ze sporym
udziałem społeczności Netwars przejęliśmy w demokratycznych wyborach władzę w Niemczech
, spowodowaliśmy hiperinflację, wywołaliśmy wojny i doprowadziliśmy niemal do upadku
Niemiec.


Kurcze, tego nie byłem świadom. Zrobiłem sobie dłuższą przerwę od gry a sam tekst z pierwszego posta skopiowałem z uwzględnieniem jego autora :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 20:59, Vh napisał:

#1 ma parę miechów i jest nieco nieaktualny. Polska znów istnieje i prężnie się rozwija.
Było tak, że najechali na nas Niemcy i zajęli kraj. Pod przewodnictwem Popolo i ze sporym
udziałem społeczności Netwars przejęliśmy w demokratycznych wyborach władzę wNiemczech
, spowodowaliśmy hiperinflację, wywołaliśmy wojny i doprowadziliśmy niemal do upadku
Niemiec. Cała akcja była majsterszytkiem polityczno-gospodarczym, tajne rozmowy, zdrady,
podstępy i fortele - to wszystko ma miejsce w tej grze.

Duch Wallenroda wiecznie żywy w narodzie ;D

Dnia 08.03.2009 o 20:59, Vh napisał:

@kordzio1
samo klikanie to około 2-3 min dziennie. Siłą erepublik są rozgrywki zakulisowe, m.in.
planowanie kolejnych posunięć. Rzeczywisty wpływ na rozgrywkę mają rozmowy z prawdziwymi
ludźmi, nie sztuczne algorymy.

Chwilowo jestem bezrobotny więc teoretycznie czas na sprawdzenie gry mam. W wielu grach najwięcej czasu zajmują te rozgrywki poza samą grą. Mam nadzieję, że ta nie będzie systematycznie zbyt wiele czasu zabierała, bo zauważyłem że z wszystkich gier sieciowych zostałem tylko przy managerach w których poza kilkoma momentami w sezonie nie trzeba zbyt wiele czasu poświęcać. Chyba jutro spróbuję się zarejestrować, bo teraz coś nie działa u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zarejestrowałem się bez zaproszenia. Na początek zapisałem się do pracy, zarobiłem moje pierwsze 5 zł i kupiłem za to 5 polskich bochenków chleba. Jutro znowu pójdę do roboty i zastanowię się co zrobić z moim e-życiem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 00:05, lama123 napisał:

Dobra, czas zobaczyć z czym to się je , bo gra wydaje się interesująca :D

Radzę poczytać newsy, są naprawdę interesujące i wciągające. Nie wiedziałem, że gracze potrafią stworzyć tak realny lecz wirtualny naród...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się na razie podniecam pracą za którą zarobiłem 1.50 , oraz moimi nowymi 2 ma bochenkami chleba, i połową siły D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować