Zaloguj się, aby obserwować  
MateoKiszlo

eRepublik - The New World [m]

309 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2009 o 20:34, KaRkAsZo napisał:

A politykiem? I załozyc wlasna partie?

Rowniez interesuje mnie rewolucja... :}

Ogólnie to problemu z założeniem partii nie ma, tylko ja w prawdziwym zyciu problem jest z tym by z taką nową partią odnieść sukces, zwłaszcza że ostatnimi czasy kilka partii w PL wyrosło.
Jeśli chodzi o rewolucję... to zależy co masz na myśli, można wyzwolić 1 region spod władz najeźdźcy, własnego kraju jak na razie nie można założyć, ale można przejąć włądzę w obcym państwie i tam rządzić - niedawno takie coś uczynili Polacy w Niemczech, tylko jak dla mnie lekko w złym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 16:13, necron1501 napisał:

W złym stylu to wyszło Masonerii, bo pTO nawet dobrze poszedł, tylko później się rozpadł
z powodu obywatelstw.

Dla mnie Niemcy to raczej pokaz niezbyt dobrego stylu, takie kopanie leżącego, tylko dlatego by móc się nacieszyć z dokopania Niemcom, w końcu to nie pierwsza próba pTO w Niemczech i nie pierwsza zakończona sukcesem. W sumie przy samym pTO nic nie zdziałaliśmy na naszą korzyść, a jedynie staliśmy się pośmiewiskiem, później było psucie gospodarki Niemcom, ot tak w ramach rewanżu za to że zrobili z nas idiotów uniemożliwiając nam okradzenie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 19:33, necron1501 napisał:

Coś tam jednak okradliśmy, ale rzeczywiście trochę nie fair postąpiliśmy, tuż po wywiadzie
z preziem Gobbą...

Z tego co ostatnio pisali w newsach były dalsze plany spłaty tego co ludzie włożyli na drukowanie DEMów - czyli wynika, że ludzie nadal byli stratni... a ostatecznie to chyba najwięcej hunowie zyskali...
Ogólnie nudne się zrobiło ciągłe nękanie niemców TO, tak samo jak spamowanie niemieckich mediów przez Polaków, a później się ludzie dziwią że nas dziwnie postrzegają w innych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 21:08, KaRkAsZo napisał:

A co, jak rząd się zmieni? To prezydent będzie odpowiedzialny za erepublik.com.pl czy
za to odpowiada jakiś squad niezależny?

Członkowie kongresu, prezydent oraz prezydenci partii zmieniają się co miesiąc :) lub czasem częściej - w wypadku gdy zostanie przegłosowany impeachment prezydenta, lub gdy ktoś zrezygnuje ze stanowiska kongresmenta.
Za stroną którą wspominasz stoi niezależna ekipa... choć że tak powiem zazwyczaj powiązana z władzą, bo jak na razie niewiele się ekipa rządząca zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 22:21, kordzio1 napisał:

> A co, jak rząd się zmieni? To prezydent będzie odpowiedzialny za erepublik.com.pl
czy
> za to odpowiada jakiś squad niezależny?
Członkowie kongresu, prezydent oraz prezydenci partii zmieniają się co miesiąc :) lub
czasem częściej - w wypadku gdy zostanie przegłosowany impeachment prezydenta, lub gdy
ktoś zrezygnuje ze stanowiska kongresmenta.
Za stroną którą wspominasz stoi niezależna ekipa... choć że tak powiem zazwyczaj powiązana
z władzą, bo jak na razie niewiele się ekipa rządząca zmienia.


A jak ktoś nowy dojdzie to go oceniają i komentują niekoniecznie dobrze...
Po prostu obecny rząd nic nie chce zmieniać a przynajmniej nie chce wpuszczać nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, po pierwszym odbiciu się od gry, zacząłem grać na nowo.
Byłbym wdzięczny za jakieś dobre rady od bardziej doświadczonych graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 02:44, Cirno napisał:

Ok, po pierwszym odbiciu się od gry, zacząłem grać na nowo.
Byłbym wdzięczny za jakieś dobre rady od bardziej doświadczonych graczy :)


Jeśli możesz nie pracuj w manu, trzymaj wellness, walczy kiedy możesz :D Więc nie powiem bo nie znam twojego profilu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 02:44, Cirno napisał:

Ok, po pierwszym odbiciu się od gry, zacząłem grać na nowo.
Byłbym wdzięczny za jakieś dobre rady od bardziej doświadczonych graczy :)

Zależy co się od gry odbiło...
najlepiej poszukaj sobie jakiejś grupy, w Polsce jest ich całkiem sporo, a zawsze to jakieś urozmaicenie i przyspiesza to rozwój naszej postaci. Uczestnicz w życiu gry, czy to przez forum, czy to przez irc - wiesz co się dzieje i ogólnie czyni grę ciekawszą... ogólnie zależy co cię najbardziej interesuje, możesz starać się bawić w politykę, możesz skupiać się na rozwoju postaci, możesz starać się założyć własną firmę (choć teraz konkurencja jest zbyt duża... jakby co to taniej jest kupić firmę, niż zakładać własną). Z grubsza to chyba tyle, erep ma prostą mechanikę, więc jeżeli skupisz się tylko na klikaniu to szybko się gra znudzi, więc trzeba zająć się "warstwą społeczną" gry.
Staraj się walczyć kiedy możesz i pracuj regularnie, dodatkowy gold zawsze się przyda.

@kresiarz
całkiem przyjemny filmik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila... za "Hard worker" jest złoto? :>
Mam pytanie. Czy jeśli nie walczę, to dużo tracę? Przecież na tym się nie zarabia, tylko traci się wellness, dostaje pkt do awansu i trochę expa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:39, KuroNeko napisał:

Chwila... za "Hard worker" jest złoto? :>
Mam pytanie. Czy jeśli nie walczę, to dużo tracę? Przecież na tym się nie zarabia, tylko
traci się wellness, dostaje pkt do awansu i trochę expa :/

Dużo tracisz... spada twoja "wartość bojowa", a przy okazji ilość zdobywanego expa - bez walki zdobywasz ok 70-80 % mniej expa, oraz utrzymanie wellness cię drożej kosztuje.
BY czerpać pełne profity z walki musisz walczyć w rejonie z q5 szpitalem, wtedy (zakładając, że masz 100 wellness), walczysz 5 razy - wellness spada do 50, trenujesz, leczysz się w szpitalu (q5 daje 50wellness), później pracujesz dzięki czemu wellness masz stale wysoki, oraz zdobywasz o 10xp więcej na dzień.
Złoto dostajesz za każdy medal, hard worker, super soldier itd. oraz za osiągnięcie 16lvl i każdego następnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:06, kordzio1 napisał:

> Chwila... za "Hard worker" jest złoto? :>
> Mam pytanie. Czy jeśli nie walczę, to dużo tracę? Przecież na tym się nie zarabia,
tylko
> traci się wellness, dostaje pkt do awansu i trochę expa :/
Dużo tracisz... spada twoja "wartość bojowa", a przy okazji ilość zdobywanego expa -
bez walki zdobywasz ok 70-80 % mniej expa, oraz utrzymanie wellness cię drożej kosztuje.
BY czerpać pełne profity z walki musisz walczyć w rejonie z q5 szpitalem, wtedy (zakładając,
że masz 100 wellness), walczysz 5 razy - wellness spada do 50, trenujesz, leczysz się
w szpitalu (q5 daje 50wellness), później pracujesz dzięki czemu wellness masz stale
wysoki, oraz zdobywasz o 10xp więcej na dzień.
Złoto dostajesz za każdy medal, hard worker, super soldier itd. oraz za osiągnięcie 16lvl
i każdego następnego


Więc tak, jestem nowym graczem i dopiero co zyskałem możliwość uczestnictwa w bitwach. Mam ~40-50 wellness. Miałem 50, ale po walce odebrało mi 10, a dostałem tylko 2 expa, czyli tyle, ile za trening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:14, necron1501 napisał:

> Ok, po pierwszym odbiciu się od gry, zacząłem grać na nowo.
> Byłbym wdzięczny za jakieś dobre rady od bardziej doświadczonych graczy :)

Jeśli możesz nie pracuj w manu, trzymaj wellness, walczy kiedy możesz :D Więc nie powiem
bo nie znam twojego profilu :D

Manu tzn. broń ?
Trzymaj wellness, tzn ?
Jak się odnawia te wskaźnik, bo na razie mam 48.50, i na jakim poziomie najlepiej go utrzymywać ?
Nick Lamcia jakby co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:16, kordzio1 napisał:

> Ok, po pierwszym odbiciu się od gry, zacząłem grać na nowo.
> Byłbym wdzięczny za jakieś dobre rady od bardziej doświadczonych graczy :)
Zależy co się od gry odbiło...

Brak czasu, dlatego chcę spróbować jeszcze raz.

Dnia 18.10.2009 o 12:16, kordzio1 napisał:

najlepiej poszukaj sobie jakiejś grupy, w Polsce jest ich całkiem sporo, a zawsze to
jakieś urozmaicenie i przyspiesza to rozwój naszej postaci. Uczestnicz w życiu gry, czy
to przez forum, czy to przez irc - wiesz co się dzieje i ogólnie czyni grę ciekawszą...

Grupy?
Chodzi o partię?
Na razie chyba nie mam po co uczestniczyć w życiu gry, mam dopiero 4lvl :)

Dnia 18.10.2009 o 12:16, kordzio1 napisał:

ogólnie zależy co cię najbardziej interesuje, możesz starać się bawić w politykę, możesz
skupiać się na rozwoju postaci, możesz starać się założyć własną firmę (choć teraz konkurencja
jest zbyt duża... jakby co to taniej jest kupić firmę, niż zakładać własną). Z grubsza
to chyba tyle, erep ma prostą mechanikę, więc jeżeli skupisz się tylko na klikaniu to
szybko się gra znudzi, więc trzeba zająć się "warstwą społeczną" gry.

Polityka?
Ciekawa opcja, chyba się tym zainteresuję :)

Dnia 18.10.2009 o 12:16, kordzio1 napisał:

Staraj się walczyć kiedy możesz i pracuj regularnie, dodatkowy gold zawsze się przyda.
@kresiarz
całkiem przyjemny filmik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:38, KuroNeko napisał:

Więc tak, jestem nowym graczem i dopiero co zyskałem możliwość uczestnictwa w bitwach.
Mam ~40-50 wellness. Miałem 50, ale po walce odebrało mi 10, a dostałem tylko 2 expa,
czyli tyle, ile za trening.

Czyli teraz masz 40. Jeśli walczyłeś to dziś klikasz w nazwę regionu w którym mieszkasz, przesuwasz ekran odrobinę na dół, przy szpitalu masz opcję heal. Jeśli mieszkasz w regionie ze szitalem z 5 gwiazdkami to odzyskasz 50 i będziesz miał 90. Następnego dnia walczysz aż wellness stanie na 50, trenujesz, leczysz się i pracujesz - masz wysoką produktywność i czasami możesz dzięki temu dostawać pensję wyższą niż te na job market. Pracuj zawsze z wellnessem w granicach 90-100, najlepiej kończ dzień z wysokim wellnessem, jak już obcykasz grę będziesz mógł kończyć dzień z niższym, ale ważne by pracować gdy jest on wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować