Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_1b65b0d7fd3e3690d178abb89b8e688ffde38449362b2f20807b7cbef683104a

WWF World Wildlife Fund

11 postów w tym temacie

Organizacja ekologiczna (dawniej World Wildlife Fund)

oficjalna strona: http://wwf.pl

Chronimy przyrodę z ludźmi i dla ludzi

Przez 46 lat swojego istnienia WWF, dzięki wsparciu międzynarodowej społeczności, wyrósł na największą międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody. Misją WWF jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego naszej planety i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.

Przeprowadziliśmy lub współuczestniczyliśmy w realizacji 12,6 tys. projektów w ponad 150 krajach świata, w tym w utworzeniu ponad 270 parków narodowych. Jesteśmy pierwszą organizacją, która zwróciła uwagę świata na problem ginącej przyrody w Afryce. Byliśmy prekursorami ochrony środowiska w Chinach. Pełnimy rolę niezależnego doradcy w zakresie ochrony przyrody dla wielu międzynarodowych instytucji oraz rządów na całym świecie, w tym dla Unii Europejskiej. Prowadzimy zarówno programy edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych, jak i dialog z przedstawicielami biznesu. Przekonujemy międzynarodową społeczność, że ochrona przyrody na Ziemi to warunek przeżycia ludzkości.

W Polsce, WWF prowadzi łącznie dziewięć projektów dotyczących ochrony rzek i lasów, promowania zrównoważonego rozwoju i rybołówstwa oraz przeciwdziałania zmianom klimatu. Chronimy duże drapieżniki w naszym kraju. Zabiegamy o jak najkorzystniejsze wdrożenie europejskiego programu ochrony przyrody Natura 2000. Staramy się ograniczyć nielegalny handel ginącymi gatunkami roślin i zwierząt.

Nic nie tracisz przekaż 1% swojego podatku na WWF Polska.

Poniżej kilka informacji, które będą przydatne przy wypełnianiu PIT.
w tym roku 1% podatku przekazuje za nas Urząd Skarbowy, nie musimy samodzielnie wykonywać przelewów
30 kwietnia – to ostateczna data składania zeznania podatkowego. Jeżeli PIT zostanie złożony po tym terminie 1% podatku nie zostanie przekazany i organizacji.

Dane które należy wpisać do formularza to:
Wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38. 1% przekazują więc w tym roku również podatnicy podatku liniowego, ryczałtowcy oraz podatnicy grający na giełdzie
Ustalamy wysokość podatku.
Obliczamy 1 % podatku ( 0,01 kwoty)
Sumę zaokrąglamy do dziesiątek groszy w dół ( do kwoty 0,49 gr.) lub w górę ( od kwoty 0,51 gr.)
Wpisujemy do odpowiedniej rubryki na końcu formularza PIT
Jako kwotę podatku wpisujemy kwotę pomniejszoną o 1 procent.
Źródło gry-online a teraz coś ode mnie zachęcam do wzięcia udziału w akcji ,,Godzina dla Ziemi" wystarczy 28 marca o 20.30 wyłączyć światło na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WTF?

GUNNER A o 20:30 miałem fajny film obejrzeć.
Światło to nie prąd do TV nie? ;]

Ogólnie to wali mnie coś takiego.. Staram się oszczędzać kiedy mogę, a jak miliony głupków chcą tak robić w tym dokładnie dniu, o tej dokładnie godzinę to co mnie to xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:17, M1chał napisał:

WTF?

GUNNER A o 20:30 miałem fajny film obejrzeć.
Światło to nie prąd do TV nie? ;]

Ogólnie to wali mnie coś takiego.. Staram się oszczędzać kiedy mogę, a jak miliony głupków
chcą tak robić w tym dokładnie dniu, o tej dokładnie godzinę to co mnie to xP


Dokładnie, zgadzam się z Tobą w 100% ;) Lepiej oszczędzać samemu tyle ile się da a nie w określonym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:17, M1chał napisał:

WTF?

GUNNER A o 20:30 miałem fajny film obejrzeć.
Światło to nie prąd do TV nie? ;]


Jednak by paliło się światło potrzebny jest prąd. Więc nawet jeżeli chciałbym zaoszczędzić to nie mógłbym oglądać też TV. Poza tym raczej nie mam zamiaru chodzić po domu gdy wyłączone jest światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:17, M1chał napisał:

WTF?

GUNNER A o 20:30 miałem fajny film obejrzeć.
Światło to nie prąd do TV nie? ;]

Ogólnie to wali mnie coś takiego.. Staram się oszczędzać kiedy mogę, a jak miliony głupków
chcą tak robić w tym dokładnie dniu, o tej dokładnie godzinę to co mnie to xP


U większości polaków rachunki za prąd i światło są na 1 karcie do zapłacenia bo tak robi największy w polsce dystrybutor energii elektrycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 20:19, sevrond napisał:

U większości polaków rachunki za prąd i światło są na 1 karcie do zapłacenia bo tak robi
największy w polsce dystrybutor energii elektrycznej

Może i tak, ale:
Już dziś o 20.30 wyłączamy światło na godzinę.
Wyłączamy światło nie prąd :P Tak czy inaczej to to miała być mała ironia i czepianie się słówek, a u taki odzew.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 20:30, M1chał napisał:

> U większości polaków rachunki za prąd i światło są na 1 karcie do zapłacenia bo
tak robi
> największy w polsce dystrybutor energii elektrycznej

>

a ja dzisiaj nawet im dopomogę bardziej i cały dzień gram bez światła...

kurde, jutro wstajemy godzinę wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować